Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Ja som si na C-čko kúpil plničku kapslí, do jedne kapsle sa da napchat 750mg C-čka,
niekedy primiešam aj draselnu bikarbonu, na zmiernenie kyslosti. Aj deti to oceňuju, ked som to miešal vo vode, nechceli to piť teraz to už pýtajú.

Pozor na to, tato směs se do foroty moc dělat nedá, protože je silně nasákavá a vlivem vzdušné vlhkosti obsah ztvrdne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jackey píše:
Dobrý večer pane Zajíček, mám dotaz ohledně meruňkových jader. Už je mám doma od Vás téměř rok,dlouho jsem je nejedla a teď si nejsem jistá,jestli si s nimi nemůžu spíš uškodit než pomoci, mají nějakou dobu spotřeby?
Děkuju za případnou odpověď. Hezký večer všem.

Toho se bát nemusíte, vydrží minimálně dva roky a při dobrém skladování i mnohem déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 3:47 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Zajíček,
Měl bych dotaz. Udělal jsem si v laborce ten základní rozbor minerálů (Na,K,Mg,Cl,Fe,Ca a celk.bílkovina). Zajímalo by mě jak moc přesné ty výsledky jsou a jak moc velkou mají vypovídající hodnotu. Protože podle výsledků mám prý vše v pořádku (v referenční mezi). Ptám se proto, že mi přijde že mám celkem deficit hořčíku (únava, bolest svalů, škubání v nich, skleslost a občas úzkost a napětí) a podle výsledků mám prý dokonce hořčík mírně zvýšený 0,95 mmol/L (refer.meze 0,66-0,91). Mám tedy přestat pít ten clorid hořečnatý? Prostě mi nepříjde možné když to cítím(uvědomuji si, že to může být jen subjektivní pocit), že mám nedostek hořčíku, že ho mohu mít dokonce mírně navíc? Jinak ostatní hodnoty mám : Sodík 144, Draslík 4,5, Chloridy 107, Vápník 2,43, Celk. bílkovina 74 a železo 18,9.

Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 5:31 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Dobry den, chcem sa spytat ohladne tej melasy o ktorej sa tu tolko rozprava - ide o nejaky specialny druh, alebo obycajna melasa ktora je urcena trebars do kolacov a podobne? lebo som doma taku zhodou okolnosti objavila v spajzi, tak by ma zaujimalo ci by som ju mohla vyuzit. dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den pane Zajíček,
Měl bych dotaz. Udělal jsem si v laborce ten základní rozbor minerálů (Na,K,Mg,Cl,Fe,Ca a celk.bílkovina). Zajímalo by mě jak moc přesné ty výsledky jsou a jak moc velkou mají vypovídající hodnotu. Protože podle výsledků mám prý vše v pořádku (v referenční mezi). Ptám se proto, že mi přijde že mám celkem deficit hořčíku (únava, bolest svalů, škubání v nich, skleslost a občas úzkost a napětí) a podle výsledků mám prý dokonce hořčík mírně zvýšený 0,95 mmol/L (refer.meze 0,66-0,91). Mám tedy přestat pít ten clorid hořečnatý? Prostě mi nepříjde možné když to cítím(uvědomuji si, že to může být jen subjektivní pocit), že mám nedostek hořčíku, že ho mohu mít dokonce mírně navíc? Jinak ostatní hodnoty mám : Sodík 144, Draslík 4,5, Chloridy 107, Vápník 2,43, Celk. bílkovina 74 a železo 18,9.

Děkuji moc

Výsledky vypadají sice zdánlivě dobře, nicméně musel bych to vidět celé, takto z toho nejde udělat závěr, protože každá laboratoř má jiné referenční meze a tím se značně liší pohled na celou věc. Třeba u hořčíku běžně mají horní hranici 1,05 a pak to zase tak moc není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Dobry den, chcem sa spytat ohladne tej melasy o ktorej sa tu tolko rozprava - ide o nejaky specialny druh, alebo obycajna melasa ktora je urcena trebars do kolacov a podobne? lebo som doma taku zhodou okolnosti objavila v spajzi, tak by ma zaujimalo ci by som ju mohla vyuzit. dakujem

Melasa je takový černý asfalt-odpad z výroby třtinového cukru, čili pokud máte třtinovou melasu, jde o správné zboží a určitě ji můžete využít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 8:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:
Dobré je znát sodík, draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor, chloridy a celkovou bílkovinu, případně také měď, zinek a homocystein, což není problém si nechat udělat v jakékoliv laboratoři a zaplatit, lékař se do toho tahat vůbec nemusí.

Tak mam vysledky z laborky a poslu vam je ofoceny do mailu. Jenom med a zinek u nas v laborce nedelaj a homocystejn byl na me,jako samoplatce, financne narocnej.. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 11:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Tak mam vysledky z laborky a poslu vam je ofoceny do mailu. Jenom med a zinek u nas v laborce nedelaj a homocystejn byl na me,jako samoplatce, financne narocnej.. \":(\"

Homocystein není drahé vyšetření, běžně stojí cca 350-500,-Kč a to mě za zdraví zase tolik nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 7:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:
Homocystein není drahé vyšetření, běžně stojí cca 350-500,-Kč a to mě za zdraví zase tolik nepřipadá.

Dobre. A co rikate na vysledky? Nizke zelezo a prebytek vapniku.. Zatim jsem jen chvilkove doplnoval horcik nejakejma sumakama z lekarny,ale rek bych,ze to bylo nic moc

Kdyztak ty vysledky prepisu i sem

Na...138 mmol/l....mez 132-146 (-*-)
K.....4,6 mmol/l....mez 3,5-5,5 (-*-)
Ca....2,57 mmol/l...mez 2,15-2,5 (---)* H
Cl....102 mmol/l....mez 99-109 (-*-)
P....1,18 mmol/l....mez 0,78-1,65 (-*-)
Mg...0.90 mmol/l...mez 0,53-1.11 (-*-)
Fe...12.1 umol/l....mez 11-28 (*--)
celk.bilkovina..80 g/l...mez 57-82 (--*)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2012 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Dobre. A co rikate na vysledky? Nizke zelezo a prebytek vapniku.. Zatim jsem jen chvilkove doplnoval horcik nejakejma sumakama z lekarny,ale rek bych,ze to bylo nic moc

Kdyztak ty vysledky prepisu i sem

Na...138 mmol/l....mez 132-146 (-*-)
K.....4,6 mmol/l....mez 3,5-5,5 (-*-)
Ca....2,57 mmol/l...mez 2,15-2,5 (---)* H
Cl....102 mmol/l....mez 99-109 (-*-)
P....1,18 mmol/l....mez 0,78-1,65 (-*-)
Mg...0.90 mmol/l...mez 0,53-1.11 (-*-)
Fe...12.1 umol/l....mez 11-28 (*--)
celk.bilkovina..80 g/l...mez 57-82 (--*)

Nízké železo může být z mnoha důvodů z nichž jeden je ten homocysteim, respektive vitamín B12, dále nedostatek mědi, nebo molybdenu. Vysoký vápník může značit nedostatek jeho antagonistů, tedy třeba křemík a stroncium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 03, 2012 7:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:
Nízké železo může být z mnoha důvodů z nichž jeden je ten homocysteim, respektive vitamín B12, dále nedostatek mědi, nebo molybdenu. Vysoký vápník může značit nedostatek jeho antagonistů, tedy třeba křemík a stroncium.

Aha, trochu složitější, než jsem myslel.. \":?\" Takže zajít do laborky a nechat ještě vyšetřit homocystein a ty zbylé prvky? Jinak na B12ku zřejmě čerstvá syrová vejce a chlorelu či spirulinu? A ještě jsem se chtěl zeptat, jak potom tedy křemík a stroncium doplnit? A ještě malinkatou otázku ohledně hořčíku, asi nejlepší by bylo si od vás koupit chlorid hořečnatý na jeho dodávání že.. Moc děkuju za pomoc, snažím se ve všem nějak zorientovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Aha, trochu složitější, než jsem myslel.. \":?\" Takže zajít do laborky a nechat ještě vyšetřit homocystein a ty zbylé prvky? Jinak na B12ku zřejmě čerstvá syrová vejce a chlorelu či spirulinu? A ještě jsem se chtěl zeptat, jak potom tedy křemík a stroncium doplnit? A ještě malinkatou otázku ohledně hořčíku, asi nejlepší by bylo si od vás koupit chlorid hořečnatý na jeho dodávání že.. Moc děkuju za pomoc, snažím se ve všem nějak zorientovat.

Ano, laborka budce nutná, na B12 ideálně tabletky, případně to co píšete i když pak dost záleží na stavu střeva, na křemík vám mohu poslat bílý jíl a stroncium pouze z tablet, třeba stroncium citrát. Hořčík máte nejlevnější v chloridu hořečnatém, ten vám mohu poslat také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 8:07 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 11:03 am
Příspěvky: 20
Dobry večer Jardo chcel by som sa opýtať či by sa nedal vyrobiť Askorbat vapenaty pridaním, primiešaním niečoho do kyseliny askorbovej tak ako sa pridáva soda bikarbona pri výrobe Askorbatu sodneho? A este by som vas poprosil o dávkovanie kyseliny
Askorbovej pre deti tak 5 ročné. Môžu aj ten Askorbat sodný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 12:39 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo kdyz si delate treba mrkvovou stavu a pridavate prasek-vitamin C, tak k tomu rovnou a take vzdy pridate praskovou jedlou sodu?Jestli ne tak kdy volite takovou kombinaci?Omlouvam se,moc jsem nedaval na zakladce pozor,ale je pravda ze kdyz smichate tyto dve latky tak dojde k neutralizaci a vlastne vitamin c jiz nema ucinek?Abych Vam to upresnil,proc se tak ptam,cetl jsem v prima napadech kde popisujete do barevne stavy dat vitamin c plus sodu vznikne bourliva reakce a pak konzumovat.Ono se tou neutralizaci s pouzitim sody ten vitamin C neznici?Vy to tak delate stale?Moc Vam dekuji a prominte mou neznalost..Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 12:02 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den , chcem sa opitat ohladom toho rozboru z labaku ...co vsetko sa tim da zistit a aky je tam princip ...??? ...s coho sa to meria ??? a spravia mi to v kazdom slusnom labaku alebo si budem musiet najst nejake specialne labolatorium urcene "na zdravotne uceli " ? \":)\" ...dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz