Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 167  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
BuBlanka píše:
Dobry den, chci se zeptat ohledne ocisty slanou vodou. 'Sanku' provadim cca 1x za 2 mesice, mam tu metodu rada, je nenarocna a funguje.. Jenze ja jsem 'zacpar' 2x podtrzeny. Je to spatne, kdyz si dam cca 3dcl teple slane vody jen tak nekdy po ranu na lacno, abych streva trochu 'nakopla', ale bez dodrzovani jedeni ryze+zadne syrove ovoce? Neni mozne si tim nejak uskodit? Parkrat jsem to uz udelala, zatim bez problemu. Nekdy si davam rano nalacno olivovy olej + teplou vodu, ale ne vzdy to zapusobi.

A jeste jedna vec. Dost pravdepodobne prave kvuli zacpe, trpim na prekyseleni zaludku (ano, uz pracuji na ocisteni zvracenim, ale moc mi to zatim nejde). Zadny vred na zaludku mi (zatim) nalezeny nebyl, ale kdyz si udelam 'Sanku' a pak si dam rozvarenou ryzi s maslem, pali me pak zaludek jako nikdy. Napadlo me dat si spis jen rozvarenou mrkev s maslem, s minimem ryze, ale nevim jestli se to vhodne pro streva po ociste... Dekuji predem za radu! Zdravim, a dekuji za web plny uzitecnych informaci!

To je docela blbost, protože pak se sůl vstřebává a to může ničit ledviny, nebo i střeva, také ta úprava stravy po proceduře není dobrý nápad, zde je opravdu vhodné se držet návodu a moc neexperimentovat i když se uvádí různé náhražky, mě se to neosvědčilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 10:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob led 28, 2012 5:39 pm
Příspěvky: 2
Zdravím.
Pročítal jsem fórum jak se dalo, všechno jsem ale určitě nepřečetl. Dělal jsem šanku už počtvrté a vždy se stejným výsledkem. Tj. po vypití dvou litrů slané vody se mi udělá tak zle, že už nejsem schopen horem žádnou tekutinu přijmout, cviky nepomáhají. Po klystýru se sifon spustí a kaly odchází a po opakovaném klystýru i čistá voda, ale pokud se pokusím ještě něco vypít ať už další slanou vodu, nebo heřmánek, tak to dopadne vždycky stejně - natáhne mě a vyzvracím to. Vzhledem k tomu že to jde vždycky i nosem, mám to všechno komplet šanku, vamanadhautí i néti \":)\" . Ale dokončit šanku klasicky je pro mně neproveditelné. Možná to souvisí s crohnem a tedy horší průchodností střev. Nebo možná dělám chybu v tom, že šanku vždy provádím po celodením půstu. Myslel jsem že opakováním se to zlepší, ale je to čím dál tím stejné. Tím pádem si po tom, co ze mně teče už jen čistá voda dám heřmánkový klystýr a po půl hodin si jdu dát tu rýži s máslem, což mi chutná a až po té rýži jsem schopen cca po půl hodiny od sněnzení vypít nějké další tekutiny. Zajímavé je, že po tom půstu, jak jsou střeva prázdná, není problém nalít klystýrem a chvíli udržet i 3 litry slané vody, ale horem do sebe víc než dva litry nedostanu. Čo s tým ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 11:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
TomB píše:
Zdravím.
Pročítal jsem fórum jak se dalo, všechno jsem ale určitě nepřečetl. Dělal jsem šanku už počtvrté a vždy se stejným výsledkem. Tj. po vypití dvou litrů slané vody se mi udělá tak zle, že už nejsem schopen horem žádnou tekutinu přijmout, cviky nepomáhají. Po klystýru se sifon spustí a kaly odchází a po opakovaném klystýru i čistá voda, ale pokud se pokusím ještě něco vypít ať už další slanou vodu, nebo heřmánek, tak to dopadne vždycky stejně - natáhne mě a vyzvracím to. Vzhledem k tomu že to jde vždycky i nosem, mám to všechno komplet šanku, vamanadhautí i néti \":)\" . Ale dokončit šanku klasicky je pro mně neproveditelné. Možná to souvisí s crohnem a tedy horší průchodností střev. Nebo možná dělám chybu v tom, že šanku vždy provádím po celodením půstu. Myslel jsem že opakováním se to zlepší, ale je to čím dál tím stejné. Tím pádem si po tom, co ze mně teče už jen čistá voda dám heřmánkový klystýr a po půl hodin si jdu dát tu rýži s máslem, což mi chutná a až po té rýži jsem schopen cca po půl hodiny od sněnzení vypít nějké další tekutiny. Zajímavé je, že po tom půstu, jak jsou střeva prázdná, není problém nalít klystýrem a chvíli udržet i 3 litry slané vody, ale horem do sebe víc než dva litry nedostanu. Čo s tým ?

Jak velká množství vody piješ naráz? Zkus místo jednodenního půstu doporučovaný dva dny na hypotonický stravě. Za pokus nic nedáš.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 11:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob led 28, 2012 5:39 pm
Příspěvky: 2
Xeelee píše:

Jak velká množství vody piješ naráz? Zkus místo jednodenního půstu doporučovaný dva dny na hypotonický stravě. Za pokus nic nedáš.

Piju to po dvoudeckách, na ex to nedávám už vůbec a po těch dvoudeckách vždy dělám to cvičení. Dva dny na hyptonické stravě zkusím, ale nejsem si jist, jestli to bude co platné. A když tak nad tím dumám, podobný problém mám i při očistě jater. Večer vypiju 2x2 deci vody s epspnkou v pohodě, pak olej s citrónovou šťávou taky v pohodě, ale když jsem zkoušel ráno vypít další vodu s epsonkou dopadlo to stejně jako u pranky, tedy natáhlo mě a šlo to horem. Takže při dalších pokusech jaterní kůry už jsem ty ranní epsonky ani nezkoušel, funguje to i tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 12:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
TomB píše:
Piju to po dvoudeckách, na ex to nedávám už vůbec a po těch dvoudeckách vždy dělám to cvičení. Dva dny zkusím, ale co je to hypotonická strava nevím, můžeš mi prosím hodit odkaz ?

Strava s vysokým obsahem vody (ovozel). Zkus si zacvičit po každý dvoudecce. Možná ti nedělá dobře větší množství vody hromadící se v žaludku. Je to docela záhul, ale za pokus to stojí. Případně by měly stačit první dva cviky, který sou v pohodě.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 5:38 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
Zdravím...Mám otázku ohľadom masla. Je možné použiť veganskú verziu? Odhodlávam sa k sankhe už dlhšiu dobu a postupne dozrievam ako staré víno, takže dúfam, že ju do konca apríla konečne dám. Zisťujem však, že ak chcem byť skutočne dôsledná, tak to maslo je pre mňa neprekonateľný problém. Vďaka za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 1:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
cathyc píše:
Zdravím...Mám otázku ohľadom masla. Je možné použiť veganskú verziu? Odhodlávam sa k sankhe už dlhšiu dobu a postupne dozrievam ako staré víno, takže dúfam, že ju do konca apríla konečne dám. Zisťujem však, že ak chcem byť skutočne dôsledná, tak to maslo je pre mňa neprekonateľný problém. Vďaka za radu.

Jde ti jen o to nekupovat mléčnej výrobek nebo o to nekonzumovat živočišný bílkoviny apod.? Přepuštěný máslo obsahuje stejný mastný kyseliny jako jakejkoliv rostlinej nebo živočišnej tuk. Místo másla by se ale dal použít i kokosovej olej, ale ten bych ti zrovna nedoporučoval, pokud nemáš střevo úplně v pořádku (prožraný kvasinkou apod.). Máslo je odzkoušená jistota. Pokud je bio, tak kráva ani celej život netrpí v kravíně, ale pase se někde na louce.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 8:01 am 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
Xeelee píše:
Jde ti jen o to nekupovat mléčnej výrobek nebo o to nekonzumovat živočišný bílkoviny apod.? Přepuštěný máslo obsahuje stejný mastný kyseliny jako jakejkoliv rostlinej nebo živočišnej tuk. Místo másla by se ale dal použít i kokosovej olej, ale ten bych ti zrovna nedoporučoval, pokud nemáš střevo úplně v pořádku (prožraný kvasinkou apod.). Máslo je odzkoušená jistota. Pokud je bio, tak kráva ani celej život netrpí v kravíně, ale pase se někde na louce.

som vegán a nemám dôvod na tom niečo meniť. Takže ak ide o to prijať nejaké mastné kyseliny, mohol by byť vhodný aj čerstvý konopný olej, si teda myslím. Ja to určite skúsim. Vďaka za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 1:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Dnes jsem provedl svoji druhou Sanku. Prubeh o mnoho lepsi nez prvni...

Vcera jsem mel ovocny den, kdy jsem se cpal jablkama, hroznovym vinem a v prubehu dne popijel cerstve vylisovanou stavu z jablek a grepu.

V 7 rano na nenucenou stolici, ktera byla ridsi a malo. Asi jsem byl po ovocnem dni jiz castecne procisten. Vodu jsem "osolil" Glauberovou soli. Tohle byl pro me zasadni zvrat oproti prvni Sance. Pila se mi mnohem lepe (neni slana) nez pri pouziti normalni soli. Nemusel sjem se tolik nutit a pocit zvraceni jsem skoro nemel. Tady nutno doplnit, ze jsem udelal stejnou chybu jako pri prvnim pokusu a nenatrel si řiť olejem \":lol:\" Chybne jsem se domnival, ze pokud voda nebyla slana, nebude palit ani pri opousteni \":)\" Navic jsem tentokrat pridal uvedene cviky, ktere me dost pomohly a urychlily pohyb strev. Po trech vypitych pullitrech, mezi kterymi jsem provadel cviky, jsem se chystal premistit do koupelny, kde me cekal pro podporu pripraveny klystyr. Nebylo ho vsak treba, jako u prvniho pokusu ! Do koupelny jsem ani nedosel a mastil jsem si to rovnou na WC \":D\" (10min po poziti prvniho pullitru). Takto jsem pokracoval az do vypiti cca 5L solneho roztoku, stridave cviky a navstevy WC. Nakonec jsem vypil hermankovy caj. Jakmile zacala stolice tmavnout, vypil jsem navrch jeste sklenici vody a provedl vamanadhauti, ktere mi dost ulevilo. Celly tento proces mi trval cca 80-90min. Za 40min od tmavsi stolice uz jsem se cpal ryzi s maslem a citil se opravu dobre a to i po psychicke strance. Celkove mam dobry pocit, ze se mi muj pokus zdaril \":idea:\"

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
TomB píše:
Zdravím.
Pročítal jsem fórum jak se dalo, všechno jsem ale určitě nepřečetl. Dělal jsem šanku už počtvrté a vždy se stejným výsledkem. Tj. po vypití dvou litrů slané vody se mi udělá tak zle, že už nejsem schopen horem žádnou tekutinu přijmout, cviky nepomáhají. Po klystýru se sifon spustí a kaly odchází a po opakovaném klystýru i čistá voda, ale pokud se pokusím ještě něco vypít ať už další slanou vodu, nebo heřmánek, tak to dopadne vždycky stejně - natáhne mě a vyzvracím to. Vzhledem k tomu že to jde vždycky i nosem, mám to všechno komplet šanku, vamanadhautí i néti \":)\" . Ale dokončit šanku klasicky je pro mně neproveditelné. Možná to souvisí s crohnem a tedy horší průchodností střev. Nebo možná dělám chybu v tom, že šanku vždy provádím po celodením půstu. Myslel jsem že opakováním se to zlepší, ale je to čím dál tím stejné. Tím pádem si po tom, co ze mně teče už jen čistá voda dám heřmánkový klystýr a po půl hodin si jdu dát tu rýži s máslem, což mi chutná a až po té rýži jsem schopen cca po půl hodiny od sněnzení vypít nějké další tekutiny. Zajímavé je, že po tom půstu, jak jsou střeva prázdná, není problém nalít klystýrem a chvíli udržet i 3 litry slané vody, ale horem do sebe víc než dva litry nedostanu. Čo s tým ?

To je divné, ale dle popisu může jít o psychický blok, což se těžko překonává, to by to jednou muselo vyjít na první pokus a pak by se problém odstranit mohl. Jiný rozumný důvod potíží mě nenapadá, dle mého názoru vše děláte správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
cathyc píše:
Zdravím...Mám otázku ohľadom masla. Je možné použiť veganskú verziu? Odhodlávam sa k sankhe už dlhšiu dobu a postupne dozrievam ako staré víno, takže dúfam, že ju do konca apríla konečne dám. Zisťujem však, že ak chcem byť skutočne dôsledná, tak to maslo je pre mňa neprekonateľný problém. Vďaka za radu.

No nevím, hledáte patrně potíže někde, kdo žádné nejsou, tuk je prostě tuk a pokud kvůli němu nemusíte zabíjet zvíře, nevidím v tom problém. Rostlinné oleje mají mnoho nevýhod, a mnohdy střeva dost dráždí, to si musíte vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Bones píše:
Dnes jsem provedl svoji druhou Sanku. Prubeh o mnoho lepsi nez prvni...

Vcera jsem mel ovocny den, kdy jsem se cpal jablkama, hroznovym vinem a v prubehu dne popijel cerstve vylisovanou stavu z jablek a grepu.

V 7 rano na nenucenou stolici, ktera byla ridsi a malo. Asi jsem byl po ovocnem dni jiz castecne procisten. Vodu jsem "osolil" Glauberovou soli. Tohle byl pro me zasadni zvrat oproti prvni Sance. Pila se mi mnohem lepe (neni slana) nez pri pouziti normalni soli. Nemusel sjem se tolik nutit a pocit zvraceni jsem skoro nemel. Tady nutno doplnit, ze jsem udelal stejnou chybu jako pri prvnim pokusu a nenatrel si řiť olejem \":lol:\" Chybne jsem se domnival, ze pokud voda nebyla slana, nebude palit ani pri opousteni \":)\" Navic jsem tentokrat pridal uvedene cviky, ktere me dost pomohly a urychlily pohyb strev. Po trech vypitych pullitrech, mezi kterymi jsem provadel cviky, jsem se chystal premistit do koupelny, kde me cekal pro podporu pripraveny klystyr. Nebylo ho vsak treba, jako u prvniho pokusu ! Do koupelny jsem ani nedosel a mastil jsem si to rovnou na WC \":D\" (10min po poziti prvniho pullitru). Takto jsem pokracoval az do vypiti cca 5L solneho roztoku, stridave cviky a navstevy WC. Nakonec jsem vypil hermankovy caj. Jakmile zacala stolice tmavnout, vypil jsem navrch jeste sklenici vody a provedl vamanadhauti, ktere mi dost ulevilo. Celly tento proces mi trval cca 80-90min. Za 40min od tmavsi stolice uz jsem se cpal ryzi s maslem a citil se opravu dobre a to i po psychicke strance. Celkove mam dobry pocit, ze se mi muj pokus zdaril \":idea:\"

No vidíte, mistrem se člověk nenarodí, mistrem se stává pravidelným opakováním a trpělivostí. Průběh ukázkový a tak to má být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 10:36 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
No nevím, hledáte patrně potíže někde, kdo žádné nejsou, tuk je prostě tuk a pokud kvůli němu nemusíte zabíjet zvíře, nevidím v tom problém. Rostlinné oleje mají mnoho nevýhod, a mnohdy střeva dost dráždí, to si musíte vyzkoušet.

Trošku divná odpoveď. Nehľadám problém kde nie je. Napísala som, že som vegán, mám na to svoje dôvody, možno aj tie, že tie kravy na mliečnych farmách neuveriteľne trpia a ja nebudem ani za cenu vlastného zdravia prispievať k ich utrpeniu. To však nie je dôležité, aký mám na to dôvod. Zaráža ma odpoveď, pri ktorej je zjavné nepochopenie a nezáujem k dôvodom s ktorými nie ste stotožnený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 11:43 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
cathyc píše:
Trošku divná odpoveď. Nehľadám problém kde nie je. Napísala som, že som vegán, mám na to svoje dôvody, možno aj tie, že tie kravy na mliečnych farmách neuveriteľne trpia a ja nebudem ani za cenu vlastného zdravia prispievať k ich utrpeniu. To však nie je dôležité, aký mám na to dôvod. Zaráža ma odpoveď, pri ktorej je zjavné nepochopenie a nezáujem k dôvodom s ktorými nie ste stotožnený.

Někteří lidi zkoušeli máslo nahradit kokosovým olejem a myslím, že ohlasy byly vždy pozitivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 12:55 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 11:24 am
Příspěvky: 30
dobrý den pane Jardo, chci se zeptat, zda vidíte nějaký technický problém s provedením šanky po třídenním půstu? měla jsem původně v plánu držet půst jen včera při úplňku, ale dělá mi vyloženě dobře, nemám ani žádné výrazné detoxikační příznaky, krom mírné únavy, která je ale dosud víceméně stálicí v mém životě...ani jsem ještě neudělala klystýr, protože jsem necítila potřebu, únava je opravdu jen mírná a jinak nic....chtěla jsem původně dnes začít jíst, abych mohla jít v neděli či pondělí do šanky a nešla na to s prázdnými střevy, protože jsem vždycky všude četla, že se to po hladovění nedoporučuje, ale teď si říkám, že to je třeba jen další mýtus, koneckonců píšou to na stránkách pro všežravce.......

myslíte, že může po třídenní hladovce nastat u šanky nějaký problém? pokud ano, tak půst dnes či zítra ráno přeruším a začnu jíst, aby šanka v pondělí proběhnout, ale nechci zbytečně podléhat zaběhnutým konvencím, pokud to není opravdu nutné \":-)\"
jsem na protikvasinkové dietě, předpokládám, že převážně syrová zelenina a smoothies nejsou před šankou problém nebo ano? na stránkách o hydrocolon terapii čerstvou zeleninu před procedurou nedoporučujou, ale váš pohled by mi přišel relevantnější, můžete mi prosím napsat, co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz