Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 2:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:07 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:

Zkusim Angela rozebrat a podivat se do nej, zatim mne nastvalo pouze prislusenstvi. Osobne byt Vami, bych ten odstavovac po treti reklamaci vratil a pozadoval zpet penize. Ze zakona po trech reklamacich na to mate plne pravo. Za ty nekrestanske penize nema zadnou cenu si ho nechavat, zvlast az po zaruce budete muset platit vsechny nahradni dily. Ze zakona by se take mela zaruka prodlouzit o dobu, kdy vam odstavovac nefunguje a cekate na zarucni opravu.

Je treba si uvedomit to, ze zadne plastove zarizeni neni stavene na tento provoz, ktery od nej my ocekavame, aby jste na nem 3x denne doslova drtili repu, brambory, mak, orechy, semena a pod. Tyhle zarizeni jsou stavene na to, ze na nem 3x za tyden udelate stavu z nejakeho ovoce.
Takovemu naporu muze odolat pouze celokovove zarizeni, nejlepe z kvalitniho nerezu a s prevody z kalene oceli.
Taky doma nejite s plastovymi pribory, jak dlouho by Vam asi vydrzely?

Inzenyr

Pokud byste se do Angela podíval, bylo by to fajn.

Píšu že jsem ho kupoval v roce 1998 \":)\"
A že ho používám jen příležitostně. Praskliny se objevily po několika měsících odstavení v chladné místnosti. Byl jsem z toho tenkrát docela v šoku, dnes bych to samozřejmě vrátil. Tehdy byla trochu jiná situace, o takovém stroji se nám dřív jen zdálo. Nic jiného u nás na trhu nebylo, a byl jsem šťastný že ho vůbec mám, že se objevila firma která zajistila dovoz, prodej, záruku, servis. MIPAM v tom tenkrát udělal ohromnej kus práce, taky při rozhovoru vyšly na povrch jejich potíže. V jednání byli velice rychlí, ochotní, vstřícní, a patří jim za to můj dík. Jo, jsem na výrobce trochu naštvanej. Ale určitě to půjde ještě spravit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2012 5:00 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
ganesa píše:
Mám jeho předchůdce o několik generací, GREEN POWER, koupený v r.1998 v MIPAM. Podle fotek na netu má shodné lisovací ústrojí jako Green Star 1000. O jaké detaily jde?

Výrobek co mám já je bohužel nevydařený. Plasty začaly praskat pár měsíců po koupi, při minimálním občasném použití, praskalo snad všechno kromě tělesa motoru. V záruce vyměnili, a nové praskaly po čase znovu. Podle konzultace v MIPAM, výrobce pod tlakem konkurence změnil subdodavatele plasových dílů. No bezva. Stroj za 24400Kč. Lisovací ústrojí jeho nástupce už údajně nepraská, ale čumák prý zase nepasuje na GREEN POWER. Takové inovace miluju.
Díly mají trhliny, ale drží, lisovat se dá bez problému. Plastové zubaté kolečko na jednom ozubeném hřídeli prasklo taky (stejně nevím nač tam je, asi jen kvůli hlučnosti). Výměna v záruce, prasklo po čase znovu, už jsem neměl nervy, funguje to i bez něj.

Teď další problém, při odšťavování vojtěšky. Ozubené hřídele se zastavily, motor běžel, a ozývalo se nepříjenmé drnčení jako když přeskakují zuby. Tak jsem to začal rozebírat tak abych se dostal do převodovky, a moje obavy se potvrdily. V převodovce jsou plastová ozubená kola. Sice žádné neprasklo, ale to nejnamáhanější na hnacím hřídeli je nalisované jen na vroubkování hřídele, a tam to zřejmě přeskakuje (malý průměr, drobné vroubkování, velký kroutící moment, plast). Dřív, když se přetížil, tak se motor zastavil, stačilo dát zpětný chod, vyčistit a jelo se dál. Zatím ještě uvažuju co s tím.
V převodovce taky pěknej humus, trochu tam nateklo, ani se nedivím, byl skřípnutý neusazený těsnící o-kroužek, někde přemíra vazeliny, vedle suché ložisko a černý kovový prach. Lajdácky poskládané. Bude to chtít občas rozebrat i převodovku, zkontrolovat a udělat údržbu. A to ho používám jen příležitostně.

Jinak se jeví jako přímo stvořený pro odšťavování stonků (kopřivy, vojtěška, mangold, mrkvová, petrželová, celerová nať). Stačí jedním koncem vložit, sám si je natahuje, paráda, ven leze už jen vlhká vata. To ostatní je horší (mrkev, zelí), to abych tam tlačil celou svojí váhou, a je to na opakovaný průchod. Ten pomaloběžnej systém je u některých plodin nutností. Třeba ředkev jinde odšťavnit nejde, šťáva sice je, ale na odstředivce jde z toho hroznej smrad, je to jak bojovej chemickej útok, zamořenej celej byt (asi kvůli provzdušnění, oxidaci), na Championu je to lepší, a jen Green Power to zvládne úplně bez zápachu. Taky na něm melu mák (tedy dřív, teď po tom problému zatím ne). Dám homogenizační vložku místo sítka, a cca 0.5kg máku je pomleto během minuty, je to fofrem. Pokud se náhodou kousne, zpětný chod, a mák sypat pak po částech.

Zajímalo by mě jestli měl někdo víc rozebraný Angel Juicer. Uvažuju o něm. Zvenku vypadá krásný celokovový nezničitelný, ale jestli má v převodovce taky plastová kola (tam není normálně vidět), tak potěš pámbu.

Mám Green Star 3000 což je vlastně 1000 akorát s větším příslušenstvím. Doufám že po čase tak jako vy také nedopadnu. Zatím šlape v pohodě tak uvidíme. Řeším ale 3 věci:
1)Četl, že se ke Green Staru 3000 má být regulační kolík na ovoce a na zeleninu. tzn. 2 kolíky ale já vyfasoval jenom jeden tak nevím jestli se to bere tak že je to univerzál nebo jestli mám jen jeden z nich a ten druhý jsem prostě v balení nedostal.
2) Jak ten regulační kolík co nejlépe využít. Nějak mi to využívání toho kolíku pořád nejde do hlavy a tak šroubuji tam a zpátky a nevím jestli dělám dobře. Přijde mi, že když ten kolík utáhnu skoro na maximum tak se třeba jablkům, nebo pomerančům vůbec nechce ven, ucpou mi filtr a tím pádem už není taková výtěžnost u dalšího ovoce které tam dám v jedné sérii odšťavňování. Navíc když je ten kolík takhle utáhlej tak mám ve šťávě potom celkem velké kousky ovoce a už je to potom spíš tříšť než šťáva. Když kolík povolím, tak mi přijde, že zase ta výtěžnost není taková jaká by měla být, jelikož se to nepropasíruje úplně a jde to do odpadu nezpracované tak jak by mělo.... Takže to většinou řeším tak, že kolík utáhnu skoro na maximum a vždy když odšťavňuji mám po ruce mrkev která celkem dobře protáhne filtr. Ale i tak mi přijde že ta výtěžnost jde prostě dolů čím déle člověk odšťavňuje v jedné sérii. Když potom ten filtr člověk vyjme a snaží se ho pod tekoucí vodou kartáčem vydrhnout, jde to docela stuha a pochybuji že green star si s tím uvnitř poradí. Když je ucpaný filtr, tak to prostě pošle dál do odpadu a hotovo...
3) Když vezmu do rukou obě hřídele a spojím je tak jak by měli být u sebe a jednou rukou chytnu hřídele za jeden konec a druhou rukou za druhý a postupně zatlačím na jeden konec hřídelí zápěstím a následně za druhý konec tak k sobě úplně nepřiléhají. Zkrátka je tam škvírka mezi hřídelemi 2-3mm, takže se s těmi hřídeli dá takto trošku pohybovat a klapat. Nevím jestli je to běžné, pochybuji. Říkám si že to potom nemůže odšťavňovat tak jak by mělo...
Jinak mletí máku vyzkouším. Je to dobrý nápad. Doteď jsem mlel na ručním mlýnku a dalo se, ale ten mlýnek moc neumí lněná semínka tak vyzkouším i ty. Nicméně sezamové mi green star zrovna nějak extra nebere a celkem dost jich odšťavňovač nechá nesemletých. Mám podezření, jestli za to nemůže ta neúplná přiléhavost hřídelí...
Snad jsem všechno popsal srozumitelně \":-D\" a za případné rady či postřehy děkuji

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 4:05 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Filip08 píše:
Mám Green Star 3000 což je vlastně 1000 akorát s větším příslušenstvím. Doufám že po čase tak jako vy také nedopadnu. Zatím šlape v pohodě tak uvidíme. Řeším ale 3 věci:
1)Četl, že se ke Green Staru 3000 má být regulační kolík na ovoce a na zeleninu. tzn. 2 kolíky ale já vyfasoval jenom jeden tak nevím jestli se to bere tak že je to univerzál nebo jestli mám jen jeden z nich a ten druhý jsem prostě v balení nedostal.
2) Jak ten regulační kolík co nejlépe využít. Nějak mi to využívání toho kolíku pořád nejde do hlavy a tak šroubuji tam a zpátky a nevím jestli dělám dobře. Přijde mi, že když ten kolík utáhnu skoro na maximum tak se třeba jablkům, nebo pomerančům vůbec nechce ven, ucpou mi filtr a tím pádem už není taková výtěžnost u dalšího ovoce které tam dám v jedné sérii odšťavňování. Navíc když je ten kolík takhle utáhlej tak mám ve šťávě potom celkem velké kousky ovoce a už je to potom spíš tříšť než šťáva. Když kolík povolím, tak mi přijde, že zase ta výtěžnost není taková jaká by měla být, jelikož se to nepropasíruje úplně a jde to do odpadu nezpracované tak jak by mělo.... Takže to většinou řeším tak, že kolík utáhnu skoro na maximum a vždy když odšťavňuji mám po ruce mrkev která celkem dobře protáhne filtr. Ale i tak mi přijde že ta výtěžnost jde prostě dolů čím déle člověk odšťavňuje v jedné sérii. Když potom ten filtr člověk vyjme a snaží se ho pod tekoucí vodou kartáčem vydrhnout, jde to docela stuha a pochybuji že green star si s tím uvnitř poradí. Když je ucpaný filtr, tak to prostě pošle dál do odpadu a hotovo...
3) Když vezmu do rukou obě hřídele a spojím je tak jak by měli být u sebe a jednou rukou chytnu hřídele za jeden konec a druhou rukou za druhý a postupně zatlačím na jeden konec hřídelí zápěstím a následně za druhý konec tak k sobě úplně nepřiléhají. Zkrátka je tam škvírka mezi hřídelemi 2-3mm, takže se s těmi hřídeli dá takto trošku pohybovat a klapat. Nevím jestli je to běžné, pochybuji. Říkám si že to potom nemůže odšťavňovat tak jak by mělo...
Jinak mletí máku vyzkouším. Je to dobrý nápad. Doteď jsem mlel na ručním mlýnku a dalo se, ale ten mlýnek moc neumí lněná semínka tak vyzkouším i ty. Nicméně sezamové mi green star zrovna nějak extra nebere a celkem dost jich odšťavňovač nechá nesemletých. Mám podezření, jestli za to nemůže ta neúplná přiléhavost hřídelí...
Snad jsem všechno popsal srozumitelně \":-D\" a za případné rady či postřehy děkuji

1) Ty regulační kolíky jsem tam měl dva, jeden má měkčí pružinu, druhý tvrdší pružinu. Musel byste se asi zeptat prodejce.
2) Abych se přiznal, ani nevím který kolík jsem na co používal, prostě zkouším. Většinou jsem na tom odšťavoval natě a květákové listí, tam jsem myslím používal ten kolík s tvrdší pružinou ale během práce jsem ho i vyndal úplně, pokud drť začala být příliš tuhá. S ovocem a dužnatou zeleninou byly spíš problémy, odšťavuju je jinde. Ten filtr se silně zanáší, ale spíš ke konci, funkci to zřejmě nevadilo. Sítka se mejou blbě všude, i u odstředivek, používám tvrdší kartáček, zubní kartáček, tenkou štětku na zkumavky.
3) Nevím jestli jsem dobře rozuměl. Pokud obě hřídele přiložím těsně k sobě, dají se proti sobě ve směru osy posouvat (bez otáčení) o 2.5mm, asi to tak má být.
Zjistil jsem že mi GreenPower funguje pokud není hodně zatížený. Zkusil jsem nasypat sezam, a je to tak, po prvním průchodu je to semleté tak napůl, chtělo to na víc průchodů, pak už je to OK. On ten GreenPower neudělá másla nikdy do hladkého krému, má to vždycky spíš pískovou konzistenci.
Vadilo mi to u arašídového másla, teď ho dělám v mixeru, a je perfektní, krémové. Ale pozor, je to velká zátěž pro mixer, a ty dnešní mixery se při tom snadno zničí. Pokud by měl někdo zájem, můžu napsat víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 7:23 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
No skusala som najst, ci tu odpoved na moju otazku uz nieje, no nic som nenasla. (ospravedlnujem sa, ak sa budem opakovat) Chcela by som sa spytat, ci je velky rozdiel v tom, ked si zeleninu / ovocie odstavim a ked iba rozmixujem. (co sa tyka vitaminov, mineralov a stravenia). Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 1:34 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Na úvod přeji všem... moc pěkný den.
-Prosím o zkušenost či názor na již zmiňovaný ANGEL 7500 v porovnání s ANGELEM 8500S.
Jde pouze o vylepšenou verzi týkající se lepšího materiálu (oceli). CENA INVESTICE ???
-Jaký může mít tato chirurgická ocel (v angelu 8500s) a nerez vliv na enzymy???

Děkuju za odpověď. Robert

http://www.atranet.cz/dvouhridelovy-ods ... c/d-71321/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 11:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
No skusala som najst, ci tu odpoved na moju otazku uz nieje, no nic som nenasla. (ospravedlnujem sa, ak sa budem opakovat) Chcela by som sa spytat, ci je velky rozdiel v tom, ked si zeleninu / ovocie odstavim a ked iba rozmixujem. (co sa tyka vitaminov, mineralov a stravenia). Dakujem

To se zde již psalo a je to velký rozdíl, šťáva se prakticky netráví a okamžitě přechází do krve a mix se tráví velice pomalu a špatně, čili to bych moc nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 11:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
rzsoulad píše:
Na úvod přeji všem... moc pěkný den.
-Prosím o zkušenost či názor na již zmiňovaný ANGEL 7500 v porovnání s ANGELEM 8500S.
Jde pouze o vylepšenou verzi týkající se lepšího materiálu (oceli). CENA INVESTICE ???
-Jaký může mít tato chirurgická ocel (v angelu 8500s) a nerez vliv na enzymy???

Děkuju za odpověď. Robert

http://www.atranet.cz/dvouhridelovy-ods ... c/d-71321/

Nejsem si sice zcela jistý, ale tam asi nepůjde o jiný materiál a pokud vím, tak jde pouze o automatický reverz při přetížení, což já osobně považuji za hovadinu a ne vylepšení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 11:59 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
rzsoulad píše:
Na úvod přeji všem... moc pěkný den.
-Prosím o zkušenost či názor na již zmiňovaný ANGEL 7500 v porovnání s ANGELEM 8500S.
Jde pouze o vylepšenou verzi týkající se lepšího materiálu (oceli). CENA INVESTICE ???
-Jaký může mít tato chirurgická ocel (v angelu 8500s) a nerez vliv na enzymy???

Děkuju za odpověď. Robert

http://www.atranet.cz/dvouhridelovy-ods ... c/d-71321/

Nerezove oceli na enzymy asi zadna rozdilny vliv mit nebudou. Chirurgicka ocel ma vetsi cistotu, takze je odolnejsi a pro zpracovani se v ni netvori pory ve kterych by se mohly tvorit bakterie. Zpracovani je ale podstatne pracnejsi, proto ta vysoka cena. Sito asi bude odolnejsi na zniceni, ale mam obavy, ze take neprezije pokusy s makem.

Spis bych doporucoval se rozhodovat mezi 5500 a 7500. Ja jsem misto automatickeho zpetneho chodu, na Jardovu radu, radeji volil dokoupeni dalsiho prislusenstvi, ktere ma podle mne vetsi cenu, nez ten automaticky zpetny chod. Pokud se s Angelem naucite pracovat, tak se Vam zastavi opravdu vyjimecne a pak je Vam ten automaticky zpetny chod nanic, zato treba ten nastavec s vetsimi otvory nebo ta pechovaci zatka se silikonovym tesnenim nebo jeden kartac navic a silokonove tesneni, se urcite hodit bude.

http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/knih ... radni-dily

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 5:49 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Dobrý den,
chtěl bych svoji stravu podpořit štávami z ovoce a zeleniny. Ale bohužel jako student nemám šanci si koupit plnohodnotný odšťavňovač za 20 000,- jak zde čtu. V průběhu let na něj budu šetřit, ale začít se štávami bych chtěl co nejdříve. Proto bych se chtěl zeptat, zda byste mi doporučili nějaký levnější stroj, který má smysl si dočasně (např. na rok) koupit.
Má smysl si kupovat něco takovéhoto?
http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm#popis
Případně jaké má takovýto stroj omezení?

Má smysl si připlatit na něco takovéhoto?
http://www.alza.cz/rohnson-r-450-vitamax-d312815.htm
Nebo je to o moc lepší nebude?

Děkuji moc za jakékoli rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 6:15 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Callas píše:
Dobrý den,
chtěl bych svoji stravu podpořit štávami z ovoce a zeleniny. Ale bohužel jako student nemám šanci si koupit plnohodnotný odšťavňovač za 20 000,- jak zde čtu. V průběhu let na něj budu šetřit, ale začít se štávami bych chtěl co nejdříve. Proto bych se chtěl zeptat, zda byste mi doporučili nějaký levnější stroj, který má smysl si dočasně (např. na rok) koupit.
Má smysl si kupovat něco takovéhoto?
http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm#popis
Případně jaké má takovýto stroj omezení?

Má smysl si připlatit na něco takovéhoto?
http://www.alza.cz/rohnson-r-450-vitamax-d312815.htm
Nebo je to o moc lepší nebude?

Děkuji moc za jakékoli rady.


Ten levnější Rohnson má hodně lidí a jsou spokojení. A myslím, že takovýto odšťavňovač pro studenta stačí. Taky mám takový v podobné cenové relaci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 6:45 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Callas píše:
Dobrý den,
chtěl bych svoji stravu podpořit štávami z ovoce a zeleniny. Ale bohužel jako student nemám šanci si koupit plnohodnotný odšťavňovač za 20 000,- jak zde čtu. V průběhu let na něj budu šetřit, ale začít se štávami bych chtěl co nejdříve. Proto bych se chtěl zeptat, zda byste mi doporučili nějaký levnější stroj, který má smysl si dočasně (např. na rok) koupit.
Má smysl si kupovat něco takovéhoto?
http://www.alza.cz/rohnson-r-427-d133776.htm#popis
Případně jaké má takovýto stroj omezení?

Má smysl si připlatit na něco takovéhoto?
http://www.alza.cz/rohnson-r-450-vitamax-d312815.htm
Nebo je to o moc lepší nebude?

Děkuji moc za jakékoli rady.

Tento má moje tetinka a spokojenost:

http://ekoobchudek.cz/zdrava-domacnost/ ... lthyjuicer

Já mám jeho dražší variantu a vyloženě ho miluju

http://www.bio-eko-logicky.cz/odstavnov ... -Q020.html

Občas neškodí mrknout na aukro \":lol:\"

Momentálně zvažuju tento, kdysi jsme měli jeho ruční variantu tutti frutti, bralo to všechno, vč. rybízu, malin, černý jeřáb ....

Minulý týden jsme koupili klasický malý soudek - lis na hrozny, jablka....
Kéž by se to dalo všechno sjednotit do jednoho a zalevno \":idea:\"

\":?:\" \":?:\" \":?:\" http://www.zbozi.cz/vyrobek/rohnson-r-508/ \":?:\" \":?:\" \":?:\"

Máte ho prosím někdo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 7:43 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Díky moc za rady
http://www.bio-eko-logicky.cz/odstavnov ... -Q020.html
Tenhle se mi docela líbí a i ta cena se dá... Ale v recenzi na něj na eujuicers píší "Díky absenci síta není Live Enzyme plnohodnotným odšťavňovačem" a "Jednu až dvě skleničky mrkvové šťávy na něm také připravíte, ale při větším množství se odšťavňovač začne ucpávat. Z jablek a hrušek čekejte spíš pyré než šťávu"
O jakém sítu mluví? A je pravda, že z jablek a hrušek to šťávu neudělá?
Jinak se mi líbí, že má malé otáčky a zachovává tak vše užitečné...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 8:28 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Callas píše:
Díky moc za rady
http://www.bio-eko-logicky.cz/odstavnov ... -Q020.html
Tenhle se mi docela líbí a i ta cena se dá... Ale v recenzi na něj na eujuicers píší "Díky absenci síta není Live Enzyme plnohodnotným odšťavňovačem" a "Jednu až dvě skleničky mrkvové šťávy na něm také připravíte, ale při větším množství se odšťavňovač začne ucpávat. Z jablek a hrušek čekejte spíš pyré než šťávu"
O jakém sítu mluví? A je pravda, že z jablek a hrušek to šťávu neudělá?
Jinak se mi líbí, že má malé otáčky a zachovává tak vše užitečné...

Tenhle přístroj je dobrý spíše na listovou zeleninu, bylinky atd. Ale na ovoce jsou lepší ty obyčejné odstředivkové a nebo potom až ty drahé, které umí téměř všechno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 9:18 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Callas píše:
Díky moc za rady
http://www.bio-eko-logicky.cz/odstavnov ... -Q020.html
Tenhle se mi docela líbí a i ta cena se dá... Ale v recenzi na něj na eujuicers píší "Díky absenci síta není Live Enzyme plnohodnotným odšťavňovačem" a "Jednu až dvě skleničky mrkvové šťávy na něm také připravíte, ale při větším množství se odšťavňovač začne ucpávat. Z jablek a hrušek čekejte spíš pyré než šťávu"
O jakém sítu mluví? A je pravda, že z jablek a hrušek to šťávu neudělá?
Jinak se mi líbí, že má malé otáčky a zachovává tak vše užitečné...

Kupte si ten Rohnson, má své chyby ale za tu cenu je to dobrý kousek.

Mám doma dva kousky - celkově má slušnou výtěžnost, dobře se čistí. Neumí samozřejmě listovou zeleninu a u některých verzí zatéká šťáva do motoru a nebo lítají drobné kousky ven takže má slušně zaflákanou stěnu v kuchyni. Výhodou ale i nevýhodou je velký plnící otvor. Díky němu nemusíte věci moc krájet ale zase pokud tam hodíte několik mrkví, dá se slušně odrovnat sítko, které se deformuje, což se mi stalo

Dají se také pořídit poměrně levně náhradní díly, pokud tedy vydrží motor dá se provozovat opravdu dlouho za malé peníze


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 10:45 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Callas píše:
Díky moc za rady
http://www.bio-eko-logicky.cz/odstavnov ... -Q020.html
Tenhle se mi docela líbí a i ta cena se dá... Ale v recenzi na něj na eujuicers píší "Díky absenci síta není Live Enzyme plnohodnotným odšťavňovačem" a "Jednu až dvě skleničky mrkvové šťávy na něm také připravíte, ale při větším množství se odšťavňovač začne ucpávat. Z jablek a hrušek čekejte spíš pyré než šťávu"
O jakém sítu mluví? A je pravda, že z jablek a hrušek to šťávu neudělá?
Jinak se mi líbí, že má malé otáčky a zachovává tak vše užitečné...

Je fakt, že z jablek a hrušek moc štávy neudělá, spíše takovou přesnídávku, ale mě to vyhovuje i tak, smíchám na co přijdu - brokolici zrovna nemusím, její chut eliminuje banán, do toho jablko, pomeranč, kivi, okurku - z té je super čistá tekutá štáva ....

Od doby, kdy se mi do ruk dostala knížka Viktorie Boutenko - 12 kroků k syrové stravě - míchám na co přijdu, v té knížce jsou i receptíky. Z lexenu vyleze přesnídávka a něco štávy, to co vyleze jako " odpad " smíchám zpět - zpravidla je to brokolice. Existují mixery, které udělají štávu a sušinu a v závěru vše smíchají opět dohromady - homogenizace.
Fakt je, že mám možnost odběru čerstvých neupravovaných štáv z červené řepy, mrkve, jablek, což je výhoda. Lexen mi loni zvládl za občasného čištění i ten rybíz, opět v podobě řídší přesnídávky, zamrazila jsem a tet mi přijde vhod, stejně jako malinová štáva atd.
Ale stejně uvažuju o tom ROHNSON R-508.
Jinak ten lexen je na odstavování listů a zeleně super.
Měla jsem dřív odstředivý odštavnovač a sama za sebe říkám " už nikdy " o čištění, montování a umejvání se mi zdává dotet, výtěžnost nic moc, zaliskaná půlka kuchyně, věčně ucpanej dřez při umejvání ....
Se šnekáčem je to pohoda, kterou bych už neměnila. Zkus si pohledat videa i když nejlepší je vidět vše naživo, záleží taky, co od něho očekáváš \":idea:\"

http://www.youtube.com/watch?v=-XQl5ZZ8y-o našla jsem video - asi je to podobné o čem jsi uvažoval.

PŘEJU ŠTASTNÉ ROZHODNUTÍ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz