Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 4:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Diky, tak ja se zkusim chytit toho postupu a zacit poporade. Docela premyslim o pustu - ten mi prijde jako celkem radikalni reseni, ale samozrejme vaham - jednak si nechci moc zahravat s hladovenim (vzhledem k nevesele minulosti je to pro me precejenom jeste trochu riskantni) a pak taky je zase tisic ruznych navodu, jak na to (pit ovocne stavy, nepit nic nez destilovanou vodu,...). Taky tezko rict, jak dlouho by mel trvat/ \":?\" Nemate treba tip na nejakeho sikovneho lecitele (myslim takoveho, ktery rozumi prirodni medicine) z Prahy, ktery by mi mohl alespon zezacatku trochu pomoci (treba sestaveni toho jidelnicku)? Idealne pokud mate osobni zkusenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 12:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Eva83 píše:
Diky, tak ja se zkusim chytit toho postupu a zacit poporade. Docela premyslim o pustu - ten mi prijde jako celkem radikalni reseni, ale samozrejme vaham - jednak si nechci moc zahravat s hladovenim (vzhledem k nevesele minulosti je to pro me precejenom jeste trochu riskantni) a pak taky je zase tisic ruznych navodu, jak na to (pit ovocne stavy, nepit nic nez destilovanou vodu,...). Taky tezko rict, jak dlouho by mel trvat/ \":?\" Nemate treba tip na nejakeho sikovneho lecitele (myslim takoveho, ktery rozumi prirodni medicine) z Prahy, ktery by mi mohl alespon zezacatku trochu pomoci (treba sestaveni toho jidelnicku)? Idealne pokud mate osobni zkusenost.

Ahoj, sice sem jen pilnej student, ale se základy zdravýho stravování, doporučením očist a případně i s půsty (pokud je nevyhodnotíš jako moc riskantní, pro začátek by bohatě stačily tři dny) ti rád pomůžu, jestli máš zájem. První dvě věci si tu každopádně můžeš nastudovat sama a podle toho co píšeš v předchozím příspěvku by tělo potřebovalo remineralizovat. Víc informací sem ti poslal v soukromý zprávě.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2012 10:58 am 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Jardo,
prosím o Váš názor, zda je možné den před očistou jít darovat krev. Chodím tak třikrát do roka a zrovna mi to časově vychází spolu s očistou, tak nevím, zda to není hloupý nápad, aby tělo třeba nebylo zbytečně unavené.
Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
erikaa píše:
Nejde ta epsomka něčím ochutit, ať to není takový humus? Vůbec to do sebe nemůžu dostat fuj...je mi z toho zle, jen co si na to vzpomenu \":shock:\"

Tak teoreticky by to mohlo přerazit velké množství sladíku, ale gurmánská specialita se z toho opravdu vykouzlit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
cucoriedka píše:
Ahoj, tuto ocistu som skusila uz 2.x, ale mam s nou nejaky problem.
Prva bola min. rok v novembri (listopad), kedy som dodrziavala postup na minuty, dokonca som ani do 14h nejedla a rano som si urobila klystyr. Uz prva davka soli zabrala a behala som na zachod cely vecer. Vyplavilo sa zo mna kopec smeti a aj nejake kamienky, cca do 100, najvacsi asi 1cm. Najhorsia cast prisla po vypiti oleja a grepu. Nemala som slamku (brcko), ale pitie nebol problem. Avsak o 12 som takmer vsetko vyzvracala. Na druhy den ziadne problemy, este som sa cistila.

V marci (breznu) som bola u pana "ajurvedistu", ktory mi opat poradil ocistit "jatra", navyse som od zaciatku aprila (dubna) pocitovala pnutie v oblasti pecene, pod pravymi rebrami.

No a druhy pokus vcera dopadol podobne ako prvy. Postup dodrzany, grep som zamenila za citron, pila som cez slamku a v noci som spala v polosede, nech to zo mna opat nejde von cez usta. O pol 5 slo! Nadalej sa moje telo cisti, kamienky az tak zretelne nie su, skor ta "spina".

Ak by som este niekedy v buducnosti chcela tuto ocistu urobit, je nutne pit ten olej? Uz 1.davka soli mi startuje pochody... .
Dakujem.

Tak právě olej nastartuje to vyprázdnění jater, bez něho to fungovat nebude, ale bez ostatních komponentů patrně ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zabza píše:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Chystám se provést očistu jater, ale jediné co mě trošku brzdí je klystýr. Musím ho opravdu před procedurou provádět, nebo se obejdu i bez toho? A případně jestli je klystýr nutný, jak ho provést? Dá se zakoupit nějaká sada na klystýr, nebo stačí jen takové malé jednorázové roztoky co se dají koupit v lékarně? Mám namysli třeba Yelou gel -je to asi 250ml roztoku v lahvičce - to se napění a vstříkne do konečníku. Děkuji za tipy a rady.

Pravděpodobně to nutné nebude, většinou epsomka člověka pročistí dobře a pokud nezabere, tak ji dejte více, to určitě zabere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Jím vše syrové ,a přestal jsem trávit tuky.Po očistách mám jatra dle jaterních testů úplně čistá,na spodní hranici normy, jen mi zůstal hraniční bilirubin.Mám přětíženou slinivku. Má očista jater také vliv na slinivku,a jak se při očistě zanícená slinivka chová? Díky Pavel

Očista jater slinivce škodit teoreticky může, protože oleje se dává docela dost a pokud ho nesnáší, tak jí to dobře nedělá. Vhodné je dodat maximální množství enzymů, srovnat žaludeční kyselinu a dobře působí i křemík, třeba bílý jíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Dobry vecer,
predne se vsem omlouvam, ze pisu svuj dotaz sem, ale nejak se mi nedari najit ty spravne informace. Chtela bych poprosit o radu ohledne celkove ocisty organismu, jestli neco takoveho vubec existuje. Nikdy jsem nic takoveho nepodstupovala a na internetu je spousta protichudnych rad, ze se v tom nezasvecenec tezko orientuje. Nekolik let (asi \"8)\" jsem se placala v bulimii, brala antidepresiva atd...ted uz jsem z toho venku asi tri roky a ackoli se muj stav velmi zlepsil, nektere veci bohuzel idealni nejsou. Strasne se mi napriklad kazi zuby, mam spatnou plet a nedavno mi byla zjistena anemie. Je mi jasne, ze muj organismus musi byt chudak pekne zaneseny, ale vubec nevim cim a jak zacit. Budu vdecna za jakoukoli radu.
Diky Eva

Správně vám to píše člen Host, zázraky se nedějí a pokud jste tělo zaneřádila za půl života, tak nechtějte celkovou očistu na jeden pokus, prostě na tom budete muset nějakou dobu pracovat a výsledky na sebe nedají dlouho čekat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mistule píše:
Dobrý den pane Jardo,
prosím o Váš názor, zda je možné den před očistou jít darovat krev. Chodím tak třikrát do roka a zrovna mi to časově vychází spolu s očistou, tak nevím, zda to není hloupý nápad, aby tělo třeba nebylo zbytečně unavené.
Předem děkuji za odpověď

Pokud chodíte pravidelně a nemáte s tím problém, tak se není čeho bát, patrně by se to nemělo nijak projevit. Z mladých let, kdy jsem chodil dávat krev prakticky při každé významnější písemce si vzpomínám, že jediný problém bylo si dát po odběru nějaký alkohol, protože se člověk hned motal, ale zase to motání vyšlo velice levně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2012 11:31 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
Zdravím lidi.Píšu sem abych varovala takové blbce jako jsem já.Nikdy nedělejte šankhaprakšalánu a očistu jater krátce po sobě,a to ani v rozmezí pár dnů.Šanku jsem dělala v pondělí,játra ve čtvrtek.Vpodstatě s tím nebyl žádný problém,ale můj konečník trpěl jako kůň.A to jsem ho poctivě promazávala.Včerejší odpoledne až do večera to bylo něco.Ke konci mi tekla i nějaká krev.I obyčejné upšouchnutí si dvakrát rozmyslíte.Dneska je to naštěstí už dobré. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2012 12:55 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Pokud chodíte pravidelně a nemáte s tím problém, tak se není čeho bát, patrně by se to nemělo nijak projevit. Z mladých let, kdy jsem chodil dávat krev prakticky při každé významnější písemce si vzpomínám, že jediný problém bylo si dát po odběru nějaký alkohol, protože se člověk hned motal, ale zase to motání vyšlo velice levně.

\":-)\" Děkuji. Alkoholu naštěstí neholduji, trne mi po něm okamžitě vzadu krk a vůbec je mi blbě. Krev chodím dávat už pár let a myslím, že na středověkém pouštění žilou určitě něco bylo \":-)\" Na transzfúzce ze mě mají radost, nechtěli mi věřit, že jsem vegetarián, že mám hodně červených krvinek.
Je skvělé, že především díky Vám vím, že tělo neslouží jenom jako odpadkový koš. Jen se obdivuji Vaší nebeské trpělivosti a držím palce, abyste to ještě dlouho vydržel a radil nám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 22, 2012 9:55 am 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Očista jater slinivce škodit teoreticky může, protože oleje se dává docela dost a pokud ho nesnáší, tak jí to dobře nedělá. Vhodné je dodat maximální množství enzymů, srovnat žaludeční kyselinu a dobře působí i křemík, třeba bílý jíl.

Jaterní očista s klasickou Sankhapraksalanou proběhla v klidu.
Nevím jestli slinivku přetěžuje jen tuk. Mám podezdření i na feferonku a česnek,tak jsem je zatím vyloučil.Po tomhle opatření se slinivka zklidnila.
jím hlavně mrkev, celer ,řepu ,kedlubny ředkvičky,zelí, čnské zelí ,květák,salát
,jablka,a sirnou patlaninu
piju denně 1l štávy mrkev ,řepa ,okurka
1 mám z toho něco vyloučit?
2 Kde se dá prosím koupit vhodná Alfa lipová na swansonu cz ji zatím nemají.
Díky Pavel


Naposledy upravil pavell dne ned dub 22, 2012 12:44 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 22, 2012 10:09 am 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 29
Jarda píše:
1)Ano, ale játra mohou být citlivější a něčím se musíte vyčistit, čili stejně potřebujete nějaké projímadlo.
2)Tak s tím bych rozhodně nečaroval.
3)Tím není co pokazit.
4)Nedovedu posoudit, ale pokud vyčistíte střevo, játrům určitě ulevíte.

Dobry den Jardo,

dekuji Vam za odpoved. Co se tyka toho projimadla, bylo by mozne pouzit ricinovy olej nebo je lepsi chlorid horecnaty?
Nebo vite o nejakem lepsim projimadle?
Taky zvazuji jesti by nestacila serie klystyru.

Diky moc.


Naposledy upravil Nick34 dne úte dub 24, 2012 9:52 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 22, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 1:12 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer.
Tak mám za sebou druhou očistu jater. Na rozdíl od první, kdy ze mě odešlo hodně tmavozlených kamínků(určitě stovka), a asi 20 větších kamínků, tentokrát to byla slabota. Napočítala jsem necelých 15 světlezelených kamínků, převážně podlouhlých. Na závěr ze mě odcházely chuchvalce, které vypadaly jako sliznice. Nevím, co by to mohlo být, ale odcházívá to ze střev při urinových klystýrech. Máte někdo tento problém? A ještě jeden dotaz. Mám ráda, ba přímo zbožňuji červenou řepu. V jakékoliv podobě. Nejraději ji chroupu jako kedlubnu, tedy syrovou. Po první očistě jsem měla celý měsíc řídkou stolici. Bylo mi řečeno, že to způsobuje ta řepa. Může to být pravda? Děkuji za odpověď. Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: očista
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 12:05 pm 
Offline

Registrován: úte dub 24, 2012 7:49 pm
Příspěvky: 2
dobrý deň,
očistu som robila 3 krát, prvý krát bez soli, posledné dva s glauberovou. Vyšlo celkovo asi 2 hrste zelených a 50 ks žlčníkových kamenkov. Po poslednej kure ktorú som robila predminulý víkend je mi stále špatne, najprv bolesti brucha, rôzne zvuky, žblnkot, kŕče, doteraz ma pobolieva žlčník alebo niečo pod pravým rebrom. otázka: je to normálne, mám z ďalšou kúrou urobiť dlhšiu pauzu? mala by som ju robiť tento víkend ale fakt nevládzem, dali mi algifen a febichol. V pondelok mi robili sono žlčníka a výsledok bol - podstatná zmena nenastala žlčník celý vyplnený kamenmi, dosť ma to znechutilo. Žlčník zapálený nemám, pozitívne je že ma už tak nenadúva ale fakt je že čokoládu a sladké radšej moc nejem, lekári prevracajú očami nikdy o tom nepočuli že sa to takto robí a doporučujú žlčník vybrať. mám pocit že sa moj život točí okolo žlčníka, aký je Váš názor? myslíte si že tie kamene dostanem von?
ďakujem
S.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz