Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 1:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Kerko píše:
Po ryzi mozes pit bilinkove caje, to som cital aj z povodneho navodu (indickeho), takze skus caj z praslicky, ta ma velmi dobry zasadity ucinok.

Díky za radu:)! Já pila lipový, pak šalvěj ale obojí mi v ten den těžce nesedělo . A to je normálně piji bez problémů \":shock:\" . Tak jsem pak zkusila vodu z kohoutku po malých doušcích a to už bylo lepší na tu nevolnost:). Ale žáha mě pálila ať jsem pila cokoliv i další den - vždy po rýži. Jakmile jsem v poledne snědla svůj milovaný ovocný salát s kokosem a k.olejem, bylo vše ok \":)\" . Přístě zkusím na pití jiný druh bylin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Po delší době se zase pokouším o Šanku a moc mi to nejde. Po hodině a půl pořád pokaračuju, sifon moc nefunguje. Po více než půl hodině pití konečně něco vyšlo, pokračoval jsem v pití, ale mám za sebou tak 4 litry, už jde sice jen voda, ale rychlost závratná není, pořád se to ve mě drží - myslím vodu. Nejsem doma, tak jsem nedělal klistýr, možná by se to pak rozjělo ryhcleji. co se napiju, tak říhám, tak to asi drží plyny...
Teď po skoro 2 hodinách už to jde rychleji, tak příště zkusím jak Jarda radí po 5 minutách klistýr a snad se to pořádně rozjede. Když jsem to dělal před léty, tak to myslím jelo rychlěji a bez problémů, te´d to nějak trvá. Máte ještě někdo nějakou jinou radu?

Tak děláte to správně, prostě ta střeva jsou už unavenější a chce to svůj čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Teylis píše:
Dobrý den, je mi 16 a tak mě zajímá, jestli je to pro mě bezpečné, když čtu, že z tak velkého množství soli bylo někomu opravdu špatně, že se dostal třeba i do nemocnice.Navíc se chci zeptat, jestli se to vůbec dá sníst rýže s máslem, přijde mi to jako že to vůbec nejde dohromady.

Tak zase se nesmíte tolik bát, nejhorší smrt je z vystrašení a pokud uvážíte kol,k to již přežilo lidí jenom na tomto fóru, tak asi není moc co zkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
A ještě dodatek - po té rýži mě silně pálí žáha a jelikož ji jím i dnes tak to neustává, přitom na to normálně vůbec netrpím:(...No jsem zkrátka stále zatím docela rozhozená. Už se těším až si budu moct dát věci, které jím normálně:). Po těch mi není nikdy nic - jen dobře;).

Nesmíte se vzdávat po jednom ne zcela vydařeném pokusu a pokud navíc vezmete v potaz, že jde o první pokus, tak já bych to vyhodnotil jako celkem dobré. Příště si lépe vyhovíte a uvidíte, že to půjde skoro samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak konečně šanka se vydařila, po tolika neúspěších jsem měla už strach. Ale vzala jsem trochu jiný postup, než se uvádí tady. Prostě to chtělo méně soli. Dala jsem 1/2-3/4 lžičky himalájské soli na 1/2 L vody o cca 40 st. U mně to chtělo spíš 42st. Sifon se vytvořil zhruba za 35minut po vypití prvního půllitru, během těch 35minut jsem vždy vypila půllitr a dělala cviky. Celá procedura sice trvala 2 hod. a 35min. a vypila cca 7,5L vody, ale do toho počítám i vypití 1L heřmánkového čaje. Byla jsem spokojená. Citila jsem se fajn, a při pití mi nebylo nevolno a ani na zvracení. Jídlo podle návodu. Stolice byla až druhý den odpoledne a úplně žlutá. Takže kdo zvrací, zkuste dát méně soli, aby to nebylo tak nepříjemné.

Tak vidíte, že zkušenost dělá mistra, vše je o tom napasovat si postup na svoje možnosti, to vám stejně nikdo dopředu není schopen zdělit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 10:34 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Teylis píše:
Dobrý den, je mi 16 a tak mě zajímá, jestli je to pro mě bezpečné, když čtu, že z tak velkého množství soli bylo někomu opravdu špatně, že se dostal třeba i do nemocnice.Navíc se chci zeptat, jestli se to vůbec dá sníst rýže s máslem, přijde mi to jako že to vůbec nejde dohromady.

Rýže s máslem je pro mě několik dnů dobrovolná dobrota. Udělám si rýži natural a vmíchám do ní lžičku Ghí - přepuštěné máslo, momentálně mi to fakt hrozně chutná. Před tím, jsem zase ulítávala na rýži natural s lehce podušeným jablkem strouhaným a do toho skořice, namočené slunečnicové semínko, sezamové a na to mandle.
Při šance se ale dělá bílá rýže + máslo ( nejlépe opět ghí ), na tom jsem si ale taky pošmákla po mojí první šance ( asi mám divný chutě ) \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 6:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Jarda píše:
Nesmíte se vzdávat po jednom ne zcela vydařeném pokusu a pokud navíc vezmete v potaz, že jde o první pokus, tak já bych to vyhodnotil jako celkem dobré. Příště si lépe vyhovíte a uvidíte, že to půjde skoro samo.

Děkuji Vám za podporu Jardo \":)\" - teď už vím, že budou i další pokusy. Prvotní "překvapení" z reakcí těla rychle odeznělo a věřím, že to časem lépe natrénuji. Je to jako se vším \":)\"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 11:07 am 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
prokera píše:
Tak jsem se dnes pokusila o první šanku, ale nevím jestli byla uspěšná \":(\"?Sifon naskočil po klystýru, pak se vše zvolna rozjelo, ale rychlost nic moc. Také jsem do sebe nedostala myslím víc jak 5l - voda tekla ke konci celkem čistá, ale předpisové to asi nebylo. Heřmánek nevyšel snad vůbec (aspoň se mi zdálo). Nakonec šla větší část vrchem... Už mám i po rýži, ale necítím se zdaleka dobře, stále žaludek na vodě, jsem malátná, vyčerpaná dá se říct \":(\"....strávila jsem tím 3 hod a po zbytek dne budu zřejmě nepoužitelná. Ta nevolnost mě docela odrazuje od dalších pokusů \":(\". Doufám, že brzo odezní? Mám z toho rozporuplné pocity, nečekala jsem, že ta nevolnost bude takhle přetrvávat, do rýže jsem se musela vyloženě nutit. Jako bych si vše rozhodila...

Já nevím proč si každej představuje, že hned po prvním hrnku poteče voda skrz a všechno bude za hodinu hotové??!! Proboha lidi, uvědomte si, že trávicí trubice je dlouhá asi 10 m a když si vezmete jak je těžký vyčistit odpad u umyvadla, kterej má jen 0,5 m, tak adekvátně se to děje při šankaprakšaláně, jenže ta trubka je daleko delší a nemůžete tam bohužel nasypat louh \":-)\"
Chce to trpělivost, jak se říká - ani pes se honem nevytento:-)
Spousta lidí se do toho nutí v domění že jim to nějak zázračně pomůže a spíš si tím uškodí. Je třeba se na to připravit, nepočítat s žádným zázrakem a uvědomit si taky duchovní význam - šanka by měla být nejenom tělesná ale i duševní očista. Sice nejsem jogín, ale myslím si že na tom něco je a nemělo by se nat o zapomínat. Vše by mělo probíhat v klidu a pohodě a při následném odpočinku se člověk může věnovat přemítání a meditaci.

Docela mě pobavilo, že se někdo diví jak je možné sníst rýži s máslem - To jste vážně nikdy nejedla? \":-)\" Je to docela mňamka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 4:54 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň, dnes som sa rozhodol spraviť si túto očistu. Po vypití prvého 1,5 l slanej vody bolo potrebné spraviť pár cvikov aby voda začala vytekať a šla zo mňa po častiach. Celkovo som vypil 4 l slanej vody (1,5 l; 1,5 l; 1l) a potom som vypil heřmánkový čaj, ktorý nevyšiel. Prvá biela ryža s máslom (11:00) celkom chutila a dal som si aj dve tablety lactobacillus acidophilus. Hodinu na to som začal pitný režim (čistú vodu). Všetko vypadá byť ok len po čase ma mierne začala bolieť hlava a pocit plného žalúdka. Drúhá biela ryža s maslom (16:00) už tak nechutila a zjedol som len trochu (pocit plnosti až na vracanie). Celkom som unavený a preto po procedúre ležím v posteli a pozerám TV. Uvidím ako budem sa budem cítiť zajtra a po prvom normálnom jedle. Keďže budem v práci tak som si pozeral meníčka na nete a bude to asi: Jemné ragú z robi mäsa s tarhoňou.

\":!:\" \":!:\" \":!:\" Taktiež by som chcel všetkých upozorniť na radu nad zlato:
Pokaždé, když jdete na WC a použijete toaletní papír, vymyjte si konečník vlažnou vodou, osušte ho a případně ho natřete olivovým (nebo jiným) olejem, abyste předešli podráždění způsobenému solí. U některých citlivých jedinců může toto podráždění vyvolat nepříjemné pocity, kterým však lze snadno zabránit.
\":!:\" \":!:\" \":!:\" Viem o čom píšem, lebo ja som na túto radu zabudol. \":D\" \":D\"


Chcem sa poďakovať za tieto stránky a Váš čas na telefóne. Určite chcem vyskúšať ešte očistu pečene. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 8:21 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2012 6:03 pm
Příspěvky: 1
Ja som prvú očistu absolvovala včera. Pol prvej várky išlo von vrchom, tá slaná teplá voda je fakt hnusná, tak som mala očistu žalúdku. Harmanček a ryža už boli uvarené, a viacerí tu písali o nevydarených pokusoch, tak som pokračovala ďalej. Pila som pri čítaní detektívky, aby som sa sústredila na dačo iné, nie na pitie. Pri druhej várke sa už spustil sifón a ďalšie som pila na wc a priebeh bol podľa návodu až po harmanček, ktorý sa žiaľ cestou niekde stratil a podobne ako u chosta nevyšiel \":lol:\" Očista skončila teda čistou vodou. Môže to byť tým, že som harmanček iniciatívne chladila ráno v okne, keďže sa mi zdal príliš horúci (nevedela som odhadnúť, kedy ho budem potrebovať) a tak bol podstatne chladnejší ako slaná voda?
Keďže som márne čakala na harmanček, po 40 minútach som to vzdala a zjedla ryžu s maslom (aké božské jedlo po tej hnusnej soli) a užila laktobacily. Ryžu som jedla potom ešte dvakrát a pila mätový a lipový čaj. Našla som tu rozdielne názory - prvé jedlo 30 minút až hodinu po vypití alebo vylúčení harmančeka?
Celá očista trvala dve hodiny. Sprievodné javy boli pocit chladu od polovice kúry, pretrvával aj popoludní, pridali sa bolesti hlavy. Polihovala som a čítala. Dopriala som si dlhý spánok a dnes ráno som sa zobudila o 9.00 s úžasným pocitom ľahkosti, bez bolestí hlavy, takto krásne som sa už dávno necítila. Prvá stolica 24 hod. po očiste, zlatožltá ako kojenec \":)\"
Ešte mám jednu otázku, chcem urobiť o týždeň pečeňovú očistu dva dni pred čiernym mesiacom, dobre som to pochopila, že tú procedúru mám urobiť v sobotu 19.5. a vzhľadom na letný čas úkony v návode (začiatok o 14.00) začať o 15. hodine?
Prepáčte za otázky, len sa chcem uistiť, či to robím dobre a či som to dobre naštudovala. Aj včera ráno som začínala s obavami. Z pečeňovej mám ešte väčšie bobky \":)\"
Vďaka Jarda za stránky, sú jednoducho perfektné, veľká pomoc pre chorých a aj zdravých.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 9:50 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 1:22 pm
Příspěvky: 9
Podla original indickeho navodu, sa ako prve jedlo ma jest ryza nelupana, nesolena varena vo vode. Mozno pridat varenu mrkvu a trochu masla. NESMIE sa jest nic, co jogurtove, teda ani ziadne lakto bacily, treba si uvedomit, ze to crevo je uplne hole a treba ho najprv pokryt tym slizom (teda ono si ho vytvori samo).
A vypit 1 a pol litra solnej vody sa mi zda priliz a aj zbytocne vela. Pokial nie je crevo upchate stravou, uplne staci pit po pol litri. Radsej 8 x 0.5 litra ako 4 x po 1 litri.
Ak je misa na kakanie blizko vane, je lepsie si prdel umyvat sprchou a zlahka prilozit nieco na dosusenie. Sak za chvilu sa to bude opakovat.
Este sa v tom povodnom navode hovori, ze jest sa ma najneskor do pol hodiny po poslednom sifone a potom si lahnut a byt v klude a teple.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 12:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
JirkaV píše:
Já nevím proč si každej představuje, že hned po prvním hrnku poteče voda skrz a všechno bude za hodinu hotové??!! Proboha lidi, uvědomte si, že trávicí trubice je dlouhá asi 10 m a když si vezmete jak je těžký vyčistit odpad u umyvadla, kterej má jen 0,5 m, tak adekvátně se to děje při šankaprakšaláně, jenže ta trubka je daleko delší a nemůžete tam bohužel nasypat louh \":-)\"
Chce to trpělivost, jak se říká - ani pes se honem nevytento:-)
Spousta lidí se do toho nutí v domění že jim to nějak zázračně pomůže a spíš si tím uškodí. Je třeba se na to připravit, nepočítat s žádným zázrakem a uvědomit si taky duchovní význam - šanka by měla být nejenom tělesná ale i duševní očista. Sice nejsem jogín, ale myslím si že na tom něco je a nemělo by se nat o zapomínat. Vše by mělo probíhat v klidu a pohodě a při následném odpočinku se člověk může věnovat přemítání a meditaci.

Docela mě pobavilo, že se někdo diví jak je možné sníst rýži s máslem - To jste vážně nikdy nejedla? \":-)\" Je to docela mňamka

Holt to chce cvik jako všechno:) - to jsem po prvním pokusu pochopila i já \":lol:\" .
Někdo se diví, že je rýže s máslem jedlá:)? Lidé se diví tolika věcem.... Osobně ji mám velice ráda, ale musím říct, že krátce pro této očistě mi bylo tak "nedobře", že by mi nechutnalo asi nic:(. Teprve po zhruba 2 hod se to začalo pomalinku rovnat. A až druhý den jsem ocenila dopad očisty na člověka:). Zkrátka poprvé jde většina věcí spíš hůř než líp \":oops:\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 9:29 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 1:22 pm
Příspěvky: 9
Podla original indickeho navodu, sa ako prve jedlo ma jest ryza nelupana

pardon, pardon, chyba, samozrejme ma byt LUPANA ryza!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 9:59 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Kerko píše:
Podla original indickeho navodu, sa ako prve jedlo ma jest ryza nelupana

pardon, pardon, chyba, samozrejme ma byt LUPANA ryza!!!

Přesně, ta tvrdá vláknina by musela dát obnaženýmu střevu pořádně zabrat... Přeci jen se rýže nerozvařuje pro srandu králíkům.

Za chvilku si půjdu rýže s ghí nadlábnout.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 7:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň, dnes som sa rozhodol spraviť si túto očistu. Po vypití prvého 1,5 l slanej vody bolo potrebné spraviť pár cvikov aby voda začala vytekať a šla zo mňa po častiach. Celkovo som vypil 4 l slanej vody (1,5 l; 1,5 l; 1l) a potom som vypil heřmánkový čaj, ktorý nevyšiel. Prvá biela ryža s máslom (11:00) celkom chutila a dal som si aj dve tablety lactobacillus acidophilus. Hodinu na to som začal pitný režim (čistú vodu). Všetko vypadá byť ok len po čase ma mierne začala bolieť hlava a pocit plného žalúdka. Drúhá biela ryža s maslom (16:00) už tak nechutila a zjedol som len trochu (pocit plnosti až na vracanie). Celkom som unavený a preto po procedúre ležím v posteli a pozerám TV. Uvidím ako budem sa budem cítiť zajtra a po prvom normálnom jedle. Keďže budem v práci tak som si pozeral meníčka na nete a bude to asi: Jemné ragú z robi mäsa s tarhoňou.

\":!:\" \":!:\" \":!:\" Taktiež by som chcel všetkých upozorniť na radu nad zlato:
Pokaždé, když jdete na WC a použijete toaletní papír, vymyjte si konečník vlažnou vodou, osušte ho a případně ho natřete olivovým (nebo jiným) olejem, abyste předešli podráždění způsobenému solí. U některých citlivých jedinců může toto podráždění vyvolat nepříjemné pocity, kterým však lze snadno zabránit.
\":!:\" \":!:\" \":!:\" Viem o čom píšem, lebo ja som na túto radu zabudol. \":D\" \":D\"


Chcem sa poďakovať za tieto stránky a Váš čas na telefóne. Určite chcem vyskúšať ešte očistu pečene. \":)\"

Tak vidíte, že to jde a není s tím zase takový problém a příště bude průběh ještě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz