Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Habrdo píše:
ok, takze som zistil ze som vyzvracal len polku dal com 1.5 l na ex a bolo to prilis slane ale ajtak som zacal chodit na zachod . ale urobil som hlupost potom som sa najedol lebo po tom zvracani som nemal ani najmensiu chut sa vracat k pitu slanej vody. Velmi vadi ze som "neoplachol" creva tym harmancekovym cajom aj som si ho pripravil aj ryzu...

Jeden nepovedený pokus vám neuškodí a příště již si na základě uvedených zkušeností povedete mnohem lépe. Prostě trénink je potřeba, mistrem se nikdo nerodí, mistrem se člověk stává na základě zkušeností a právě jste jednu získal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 8:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
tin píše:
Tak mám za sebou už třetí šankaprakšalánu podle návodu s 1,5litr hrnky. Jenže vždy těsně při/po vypití druhého 1,5l vše vyzvracim, pak už zase mužu pokračovat a zdárně celou proceduru dokončím s tím že přidám jeden hrnek navíc za ten co šel vrchem abych střeva o nic neošidil \":wink:\" . Tam kde píšete že po 1. soli počkat tak 5min čekmám už i 10-15 a trochu cvičím a promačkávám, ale vždy to skončí stejně, ne že bych v tom vyděl nákej velikej problém, ani to neni tak nepříjemné jako zvracení jídla, ale říkám si co proto udělat abych zvracet nemusel a zkrátil tak celkovou dobu ŠP a ten hrnek dobroučké \":wink:\" slané vody navíc bych taky oželel. Poprvé jsem si řikal, že to bude tou premierou a že se to příště podá, ale už třikrát to samé, jeden tam druhej ven a další už zase tam. Snad bych mohl počkat déle cca 30min? Nebo menší hrnky, víc cvičit? Diky

Asi bych viděl rozumné zvolnit, prostě vám asi nesedí ta rychlost, pokud má člověk střevo unavené, chce to svůj čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Susa píše:
Dobry den,
dlouhou dobu hledam "neco" na procisteni. Jsem lajk a tak se bojim pustu a podobnych veci, ktere mi logicky nedavaji smysl, az jsem nasla tuto "metodu". Joga me odjakziva laka, ale vzhledem k casovemu vytizeni a i tomu, ze v mem bydlisti zadny karz neni, cerpam pouze z dostupnych zdroju. Ale k veci...zkusila jsem dle Vaseho navodu Sankhapraksalanu s cilem procistit streva, ale "nedala" jsem to-po prvnim 1,5 l slane vody ze me vysla ridka stolice v malem mnozstvi. Proto jsem zkusila vypit druhou davku s rovnou lzici, ale po prvnim dousku to slo ven vrchem. Protoze jsem mela vse pripravene..nepokracovala jsem se soli, ale vypila hermanek a pak litala stale na WC se ridkou stolici, resp, uz vodou svetle hnede zbarvenou. Celou dobu jsem premyslela nad tim mnozstvim vody ze ktereho jsem byla nafoukla... a zde je muj dotaz: to mnozstvi vody se neridi hmotnosti cloveka?Opravdu vypije kazdy 1,5 l bez ohledu na to zda vazi 56 kg nebo metrak? Protoze si sve "zklamani" vysvetluji tim, ze jsem asi pekne zanesena, chci se do Sankhapraksalany pustit znovu. Za jak dlouho po tomto neuspesnem pokusu muzu? Mam den pred nejak pripravit sve telo na tuto proceduru? Nezlobte se za dotazy a dekuji za Vase stranky!
Susan

Tak proč to považovat za neúspěšný pokus, střeva jste evidentně vyčistila, čili ho považujte za úspěšný a pokračovat můžete klidně za týden a pak nejrychleji po 14ti dnech.Objem tekutiny je dost individuální, na to přijdete postupně sama, jde o stav střeva, ne o váhu jedince.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
DJ_IRK píše:
Dobrý den Jardo,
V tématu "Očista dalších tělních dutin" jsem narazil na to, že píšete, že "....mnohdy to komplikuje zanesení tlustého střeva, které potom posouvá toxiny jak do jater, tak v podobě hlenu nahoru do plic a celých horních cest dýchacích." Trpím už nějakou dobu astmatem a rýmou, které se nemůžu nijak zbavit. Popisujete sice že proti rýmě je skvělá křenová kašička, ale říkam si, že pokud je způsobená třeba tím střevem, tak by bylo dobré začít tady. Tak by mě zajímalo, jestli je pravděpodobné, že se tyto problémy po pročištění tlustého střeva zlepší. S rýmou se žít dá, ale s astmatem jsem odkázán na léky, a to mě celkem štve.

Jak správně píše člen pv33 vše jde odstranit a střevo je opravdu základ, prostě si proceduru vyzkoušejte a patrně již po prvním provedení budete mile překvapen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
tin píše:
já si myslím že to úplně jedno není, sice se při velkém množství slabého roztoku pokadíš a navodíš sifon ale cestou střevama díky osmoze směrem dovnitř můžeš nějaké množství soli vstřebat do organismu což je možná nežádoucí protože moc soli v těle škodí, pravě to by se při vyšší koncentraci stávat nemělo, ale nevím.

To máte sice pravdu, ovšem pokud slanější vodu zvracíte asi jiná možnost není, nebo si postupně sůl přidávejte, třeba si to časem sedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Ja mam pullitrovy hrnek. Na zacatku dam 3-4 hrnky, tedy litr a pul az dva litry, ale ja na ex vypiju vic nez je bezne. A pak po pul litrech, cas jsem nikdy neodhadoval, ale dam serii cviku nebo dve a zkusim ten dalsi hrnek, kdyz citim ze to nejde tak pockam. Pak zas cviceni nebo nejaka prace spojena s pohybem.... Tak do 1/4 hodiny uz chodim na WC, vypiju hrnek, cviky nebo WC, a dalsi hrnek, to uz jde bez problemu.
Ale vim, ze kolik kdo vypije na ex je velmi individualni. Znama da na zacatku pul litru a pak po 200ml, a taky to jde, i kdyz to trva treba hodinu.

Máte pravdu, každý reaguje jinak, prostě každá činnost chce vlastní zkušenost neexistuje univezální postup vhodný pro každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 3:27 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Jak správně píše člen pv33 vše jde odstranit a střevo je opravdu základ, prostě si proceduru vyzkoušejte a patrně již po prvním provedení budete mile překvapen.

No a jaký bude vlastně ve výsledku rozdíl mezi Sankhapraksalanou a Klystýrem? Bude se výsledek lišit, nebo je to jen o tom, co komu víc vyhovuje a kolik má na to času?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 3:41 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
DJ_IRK píše:
No a jaký bude vlastně ve výsledku rozdíl mezi Sankhapraksalanou a Klystýrem? Bude se výsledek lišit, nebo je to jen o tom, co komu víc vyhovuje a kolik má na to času?
  • Jeden vyrazny rozdil je, ze sanka vyplachne celou travici trubici, tedy i tenke strevo, zatimco klistyr jen kus tlusteho streva.
  • A u klistyru jsem cetl, ze muze strevo rozsirovat a vznikaji z toho dalsi problemy. Neberu to moc vazne protoze vetsina autoru co ctu ho stejne doporuceje, nicmene kdyz bych se rozhodoval mezi sankou a klistyrem, tak u mne je to sanka.
  • Na druhou stranu pri pustu neni sanka mozna, takze si klidne dam klistyr.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 3:52 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 9:13 pm
Příspěvky: 7
pv33 píše:
  • Jeden vyrazny rozdil je, ze sanka vyplachne celou travici trubici, tedy i tenke strevo, zatimco klistyr jen kus tlusteho streva.
  • A u klistyru jsem cetl, ze muze strevo rozsirovat a vznikaji z toho dalsi problemy. Neberu to moc vazne protoze vetsina autoru co ctu ho stejne doporuceje, nicmene kdyz bych se rozhodoval mezi sankou a klistyrem, tak u mne je to sanka.
  • Na druhou stranu pri pustu neni sanka mozna, takze si klidne dam klistyr.

Me práve nebylo úplně jasné, proč sy psal že "Jo, tlusty strevo je opravdu zaklad skoro kazde nemoci. Nicmene je to hrozne snadny. Sankpraksalana, pripadne navic nejaky ten klistyr a ocista jater a pak kralovska disciplina, ktera vyleci vsechno, tedy pust, a pro urychleni kazdy den aspon 5 klistyru(ty jsem nedelal, ale ted bych je dal)."
Teď už to chápu. To kvůli tomu půstu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 27, 2012 4:14 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
DJ_IRK píše:
Me práve nebylo úplně jasné, proč sy psal že "Jo, tlusty strevo je opravdu zaklad skoro kazde nemoci. Nicmene je to hrozne snadny. Sankpraksalana, pripadne navic nejaky ten klistyr a ocista jater a pak kralovska disciplina, ktera vyleci vsechno, tedy pust, a pro urychleni kazdy den aspon 5 klistyru(ty jsem nedelal, ale ted bych je dal)."
Teď už to chápu. To kvůli tomu půstu....

Jeste takhle, sanka je prece jen trochu vetsi akce a dyl trva. A neda se delat vecer apod. Klistyr je rychlejsi, i kdyz u mne je jeste jeden argument pro sanku a to, ze by asi doma omdleli, kdyby prisli do meho pokoje a ja tam byl s holym zadkem a cumela mi z nej hadicka \":lol:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 8:02 am 
Offline

Registrován: pát bře 16, 2012 1:56 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,v sobotu jsem provedla svou první sankhu.Na litr vody jsem dala rovnou lžíci soli(prozatím kuchyňské,hořkou mám objednanou a chtěla jsem sankhu co nejrychleji provést,už jsem se psychicky na to připravila).Sifon se spustil až cca za hodinu,po tom,co jsem vypila skoro 2 litry slané vody a udělala dva klistýry a prováděla cviky.Pak už šlo vše dobře.Celý den jsem jedla jen rýži s máslem a lactobacily,v neděli taky trochu rýže, dva banány a jednu hrušku,pila jsem vodu.Je pondělí,zatím se nedostavila stolice,můžu dnes večer pomoci klistýrem?Čím to může být?Nemůžu mít třeba unavené střevo z toho,že jsem asi tři dny před shankhou prováděla klistýr?Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 9:54 am 
Offline

Registrován: pát čer 01, 2012 9:39 am
Příspěvky: 4
Hezky den, Jardo, jsem obdivovatelka Vasich stranek, i kdyz jsem na ne narazila pomerne nedavno. Jsem vyzivova poradkyne (zatim jen papirove,ale chci se do toho casem pustit na plno). Chtela bych umet lidem poradit co nejlepe, ale take co nejlevnej, proto me tato ocista hrozne nadchla. Znam ocisty pomoci aloe a podobnych veci, za me musim rict, ze jsou ucine, ale pomerne drahe. Dneska jsem vyzkousela "Vasi" ocistu a nevim, kde je chyba, ale vubec se mi to nepovedlo. No chyba bude asi ve me :_(. Planujeme miminko, takze tohle je asi muj posledni pokus a mrzi me, ze to svym "klientum" nemuzu pak nabidnout, nerada nabizim neco, co nemam odzkousene. Rano jsem vypila pres litr s vrchovatou lzici soli. Nejsem zvykla skoro solit, tak mi to teda dalo premahani, pila jsem to tak na petkrat, ale max. behem 5 minut, mezitim jsem zkousela i trosku ty cviky, ale citila jsem, ze zaludek mam do slova jak na vode \":-)\". Tak po 3/4 litru jsem to nevydrzela a cast musela jit ven. Vyzvracela jsem trosku cervene vody, snad to byly jen zbytky jidla z predesleho dne a ne krev. Na stolici jsem sla asi tak za 10 minut, ale uplne beznou jak kazde rano, mozna spis mensi "jen par bobku". Ale pocit na stolici jsem vubec nemela. Citila jsem, jak me pali na hrudi a proste jsem byla tak nejak cela nalozena v te soli. Ted se me akorat mota hlava a je spatne. Hrozne me to mrzi,jsem hubena, snazim se zit zdrave, i kdyz momentalne bojuju s plisni, takze moje strava uplne ok nebyla, ale proste jsem cekala podle lidi, co pisou sem, ze to bude v pohode :_(. No vlastne ani nepotrebuju poradit, bud to zkusim nekdy jeste jednou nebo se na to vykaslu, vic rad neexistuje, ale je me z toho smutno, tak jsem si potrebovala vylit srdicko \":-)\". Tak se opatrujte, fandim Vam .-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 01, 2012 10:22 am 
Offline

Registrován: pát čer 01, 2012 9:39 am
Příspěvky: 4
Tak jeste dovetek. Uz me je mnohem lip \":-)\". Prave jsem "vycurala" svoji zadni casti tela tak litr skoro ciste vody. Je mozne, ze moje telo nema ze strev co cistit? Uz pres 14 dni totiz zkousim ruzne doplnky stravy - aloe,... tak jestli jsem uz nevycistila strevo tim. Chodila jsem na stolici casteji nez predtim. Nebo je to normalni reakce tela, ze kdyz se to nepovede tak se to proste vylouci timto zpusobem? Kdyz jsem to "vzdala" tak jsem vypila tak 2 deci toho hermankoveho caje, jeste jsem nejedla. Kazdopadne at je to jak chce, uz me je aspon trosku lip \":-)\". Tak diky za Vase stranky i za vsechny rady. L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 7:27 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Leena píše:
............. Rano jsem vypila pres litr s vrchovatou lzici soli. Nejsem zvykla skoro solit, tak mi to teda dalo premahani, pila jsem to tak na petkrat, ale max. behem 5 minut, mezitim jsem zkousela i trosku ty cviky, ale citila jsem, ze zaludek mam do slova jak na vode \":-)\". Tak po 3/4 litru jsem to nevydrzela a cast musela jit ven. Vyzvracela jsem trosku cervene vody, snad to byly jen zbytky jidla z predesleho dne a ne krev. Na stolici jsem sla asi tak za 10 minut, ale uplne beznou jak kazde rano, mozna spis mensi "jen par bobku". Ale pocit na stolici jsem vubec nemela. Citila jsem, jak me pali na hrudi a proste jsem byla tak nejak cela nalozena v te soli. Ted se me akorat mota hlava a je spatne. Hrozne me to mrzi,jsem hubena, snazim se zit zdrave, i kdyz momentalne bojuju s plisni, takze moje strava uplne ok nebyla, ale proste jsem cekala podle lidi, co pisou sem, ze to bude v pohode :_(. No vlastne ani nepotrebuju poradit, bud to zkusim nekdy jeste jednou nebo se na to vykaslu, vic rad neexistuje, ale je me z toho smutno, tak jsem si potrebovala vylit srdicko \":-)\". Tak se opatrujte, fandim Vam .-)
Rano jsem vypila pres litr s vrchovatou lzici soli ... kde jsi na tu davku prisla? I v Jardovym navodu je
Citace:
Natočíme si 1,5 l vlažné vody a do ní rozmícháme vrchovatější polévkovou lžíci kuchyňské soli.
a ve vsech ostatnich navodech je soli mnohem min. Chce to cist navody a sledovat co na to telo a myslet. Nejde o to narvat do sebe urcite mnozstvi soli, ale pit slanou vodu o urcite koncentraci. A je rozdil, jestli das lzici soli do litru nebo do litru a pul. Sice se to nakonec povedlo, ale kdybys dala soli polovinu nebo tretinu, tak je to mnohem prijemnejsi a nebudes zvracet.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 1:27 pm 
Offline

Registrován: pát čer 01, 2012 9:39 am
Příspěvky: 4
Ja vim, chce to myslet, ale nekdy na to clovek zapomene \":-)\". Zkousela jsem to predtim uz jednou a dala jsem te soli asi moc malo, spis jsem chodila jen curat, tak sem to chtela tak nejak pro sichr, no jsem blbec \":-)\". Ale nevim jestli se to povedlo, cekala jsem neco tak pekneho, jak na obrazcich a ono nic. No zkusim ted vylouceni kaminku a budu poradne cist a premyslet \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz