Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 9:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 10:22 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
pv33 píše:
Horcik je na kde co, ale ze rozpousti zlucove kameny jsem nikde necetl, takze predpokladam, ze to je omyl. Kdyby to byla pravda, tak to muze babanci nebo nekdo jiny komu kameny na sono nasli snadno overit. Brat horcik a pak dat dalsi kontrolu s tim, ze by uz nemely byt sutry videt. Povedlo se to tu nekomu? Mozna to tu nekde je ale nezvladam prolezt cele vlakno.

Vsude se pise jen ze kameny zmekcuje, ne rozpousti, kyselina co je v jablecnych stavach, angl malic acid.

Sam jsem mel pri pate ociste minimalne 5 sutru s vapenatou skorapkou, tloustka skorapky asi 0,5-1 mm, prumer odhadem 5 - 8 mm. Kamoska mela podobne uz pri prvni ociste, ale aspon 20, urcite byl mezi nima nejaky s prumerem 1 cm. Kdyz se rozlomily, tak uvnitr byl zeleny cholesterol. Pri zmacknuti skorapka krupla.

V knize Andreas Moritz, The Amazing Liver Cleans (uzasna ocista jater) ma fotku zvapenateleho kamene ktery vysel pri ociste. Dlouhy odhadem 2,5 cm (ma u nej meritko) a na fotce kde je rozpuleny to vypada, ze muze byt zvapenately cely, neni uvnitr zeleny jako byly ty moje.

Babanci, kdyz vychazim z vlastnich zkusenosti a z knih Andrease Moritze a dr Huldy Clark, tak bych ti radil pokracovat v ocistach dokud z tebe jde hodne kamenu. I ty co z tebe vychazeji a ktere dr na sonu nevideji blokuji zluc a vadeji stejne jako ty zvapenatele, ktere dr videji. Predevsim Moritz zduraznuje, ze je treba ocistu celou dokoncit, jinak ze to muze byt horsi nez kdybys ji nedelala.

Jedna zajimavost, asi to psala dr Clarkova, ze zlucovody jsou nejuzsi na zacatku a pak se rozsiruji. Takze nejuzsi misto je na zacatku a kdyz ho sutr proleze, tak dal by to mel mit snazsi. A jak Clakrova tak Moritz povazuji ocistu za bezpecnou a nezabyvaji se tim, jestli nekomu nasli zvapenatele kameny sonem. Jak se rozhodnes je samozrejme na tobe. Navic pokud veris tvrzeni, ze sutry rozpusti horcik, tak ho ber, hodi se stejne na vsechno mozne a vetsina lidi ho ma malo. A dej vedet, jestli se sutry ztratily. i kdyz ja bych klidne bral horcik, ale pokracoval bych v ocistach.

hele ono je to celkem i logicke,protoze horcik a vapnik se vzajemne doplnuji -resp. horcik ti udrzuje vapnik v tele v takovem stavu,aby se ti prave neusazoval bud jako sutry a nebo ruzne jinde v krevnim recisti. tim padem kdyz ho zacnes uzivat,tak rozpusti i tyto kameny.
Jinak ano, muzes delat ocistu i s velkymi sutry z vapniku,ale je tam risk toho zaseknuti, takze kdyz je tu moznost ten kamen rozpustit, tak ja osobne bych do ni sel,protoze je to bez rizika

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 11:51 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Tak mám za sebou svou první jaterní očistu a ze svého pohledu můžu zatím jen doporučit. Ve středu jsem si dal hladovku, ve čtvrtek jsem jedl lehká jídla a jablka, pil jablečný mošt. V pátek dvě jablka a jablečný mošt, po 12 hodině už jen vodu. V 18 hodin první dávku epsomské soli dle návodu a chuť nebyla vůbec špatná, jak se píše v návodu. Není to mana nebeská, ale špatné také ne. A nic. Až chvíli před druhou dávkou ve 20 hodin první průjem, takže jablka šla ven, po druhé dávce do pití oleje s citrónovou šťávou jsem šel ještě několikrát, až jsem dostal strach, abych nemusel na wc znovu, když vypiju šťávu s olejem, ale naštěstí ne (asi magnezium na mě působí pomaleji). Olej s citrónem mají taky celkem dobrou chuť, zvlášť to asi moc dobré nebude. Hned jsem ulehl do popsané polohy, na

Přílohy:
Poznámka: A foto na závěr.
02062012019b.jpg
02062012019b.jpg [ 348.74 KiB | Zobrazeno 6751 krát ]


Naposledy upravil TomIn dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 2194
1338819742
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 1:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,je vhodné provádět očistu jater,když jsem se vrátila z dovolené a mám trochu střevní potíže(mírné bolesti břicha,trochu průjem)?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 2:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
6ma píše:
hele ono je to celkem i logicke,protoze horcik a vapnik se vzajemne doplnuji -resp. horcik ti udrzuje vapnik v tele v takovem stavu,aby se ti prave neusazoval bud jako sutry a nebo ruzne jinde v krevnim recisti. tim padem kdyz ho zacnes uzivat,tak rozpusti i tyto kameny.
Jinak ano, muzes delat ocistu i s velkymi sutry z vapniku,ale je tam risk toho zaseknuti, takze kdyz je tu moznost ten kamen rozpustit, tak ja osobne bych do ni sel,protoze je to bez rizika

Kdybys vzdycky napsal ze tve rady jsou zalozene na naivni logice typu horcik a vapnik se doplnuji, takze horcik rozpusti kameny, tak bude kazdy vedet na cem je. \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" . Nekomu to prijde jako seriozni vysvetleni a nekdo si rekne se stejnou "logikou", ze i kdyz horcik vytesnuje vapnik, ze to neznamena ze zacne s vytesnovanim zrovna se zlucovymi kameny, ale treba s kostmi. \":D\"

Jestli vis aspon priblizne kdy se tu psalo o tom, ze horcik kameny rozpousti a idealne vis o nekom, komu se kameny rozpustily tak prosim napis a pokusim se to najit. Dik

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 7:32 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Tak jsem dnes provedl očistu jater, a přikládám namátkou ulovené kameny. \":)\"
Byla to 4. očista, posledně nic moc ze mě nevypadlo, bylo mi divný, že bych byl už čistej. Tak jsem tuhle očistu uskutečnil po 3denní hladovce a bezprostřední sauně a navíc při úplňku (úplněk je myslím hodně důležitý). A vyplatilo se, jsou to zatím největší šutry. Ale 3 dni půstu je už asi trochu příliš, na hraně, cítil jsem ten olivový olej v žaludku ještě i ráno. Proto jsem průběžně pil zázvorový čaj a HCl, což pomohlo.
Dřív byly ty šutry takové zelené, teď poprvé žluté, trochu tužší, něco jako vosk. Zkusil jsem jeden rozehřát a zase zchladit, a choval se tak, jako vosk. Běžný exkrement to nebude, protože dělám po očistě jater šanku, a tyhle kameny vypadly až při 10. litru vody, která už vycházela čistá.

Ještě mě napadlo, jak tu kdosi popisoval svou první šanku, divil se, že z něj tekla žlutá voda i ke konci. Já jsem měl při první šance to samé, ani 14 litrů vody nepomohlo. Jarda tehdy vyslovil hypotézu, že by se mohlo jednat o kurkumu, ale já osobně jsem o ní do té doby vůbec neslyšel, čili ani nepoužíval. Možná, že se jednalo o zavoskované tl. střevo, které pak nemohlo přijímat potřebné živiny (B12), čímž se u mě vyvinula polyneuropatie (dnes už její příznaky prakticky nemám, nebo jen malé).

Kamenolovcům zdar.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 7:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Příště je musím taky umýt a změřit, ale jinak k tomu úplňku - snad jsem četl dobře, ale raději dělat očistu, když je nov, než úplněk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 7:51 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Nerad bych se plet, ale myslím, že budou dobré oba termíny.

p.s.
šutry jsem nemyl, šanka je umyje sama


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 12:23 am 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Dobry den, tak jsem provedla druhou ocistu 14 dni po tom, co jsem delala prvni. U prvni jsem jeden den jedla jenom ovoce a pila ovocne stavy, druhy den dopoledne 2 litry domaciho jablecneho dzusu a po 14h jsem pila jen vodu. Vodu jsem pila ale i po 18h(i kdyz ne moc), jelikoz jsem si az pak v diskuzi precetla, ze se pit voda uz nema .
Pri prvni ociste jsem sla na WC az rano, vecer a v prubehu noci vubec ne. Byl prujem, byla jsem na WC behem rana asi 5x. Tekla hnedozlutozelena voda dohromady asi z 20 miniaturnima mekkyma kaminkama. Prujem jsem mela az do vecera, ale to bylo zrejme tim, ze jsem mela sirovou zeleninu a zeleninovou stavu.
Pri druhe ociste nastal prujem hned po vpiti druhe davky soli a to jsem si musela odbehnout asi 4x. Pak jsem vypila emulzi oleje a grepu (mimochodem vecer uz jsem pri obou ocistach mela tak strasny hlad, ze jsem si na emulzi taaaak pochutnala) a prilozila lahev na pravou stranu. Vyzkousela jsem pozici na zadech (pri prvni ociste na boku, - vyhovovala mi vice pozice na zadech). V prubehu noci nic a rano jsem behela na WC porad. Zadne kaminky nevysly, pouze pokazde zlutohnedozelena voda s trochou pisku. Jak je to mozne ? Cekala jsem kaminky a nic. Takhle zbarvena voda mi pripada, ze jsou kaminky jaksi rozpustene, kdyz ta voda byla porad takhle spinava a ocistru strev jsem delala asi 3 tydny pred prvni ocistou jater, tak si myslim, ze ze strev ta spina nebyla, ale spis z jater ( a to mimochodem pri ociste strev po vypiti vsech tech litru slane vody ze me porad tekla zluta voda!! ( ).
Tak jsem chtela poprosit o vas nazor. Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 6:59 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ocista jater je velmi rozsirena metoda. Cetl jsem radu ruznych navodu. V zadnem z nich neni to co tady

Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu, ale tou nešetřete, čím více vypijete, tím lépe.

Asi nejpopularnejsi navod je od dr Huldy Clark, ktera pise

Po druhé hodině odpolední nejezte ani nepijte.

Mistni uprava "cim vic vypijete tim lip" vede k tem prujmum uz prvni den. Ocista se stejne povede, zaklad je olivovy olej, ale asi se vodou vyplachne cast epsomky a nepusobi tolik na rozsirovani zlucovodu. dr Clarkova klade duraz na to, aby se v noci pri ociste spalo, tomu samozrejme nadmerne piti vody taky moc nepomaha \":lol:\"
Pokud uz i zde nastal mirny pokrok spravnym smerem "Vodu jsem pila ale i po 18h(i kdyz ne moc), jelikoz jsem si az pak v diskuzi precetla, ze se pit voda uz nema . ", tak by se mela udelat zmena do zakladniho navodu http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php.

Ja to delam podle dr Clarkove, takze celou noc v pohode spim a kameny se v klidu uvolnuji. Vychazet zacnou az druhy den. Preklad navodu Huldy je napriklad na http://slunecnice22.webnode.cz/news/oci ... t-kamenu-/ az na to, ze tam zamenili epsomku za glauberovu sul \":(\" .

A pokud to chcete delat opravdu seriozne, tak jeste par rad od Andrease Moritze.
  • Pij litr jablecne stavy kazdy den po dobu 6 dnu pred ocistou. Malic acid ktery je v jablecne stave zmekcuje kameny a zajisti jejich snadny pruchod zlucovody.
  • Behem ocisty neber zadne leky a vitaminy a doplnky pokud to neni nezbytne nutne
  • Vycisti si tluste strevo pred ocistou a po ni.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 9:09 am 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
pv33 píše:
A pokud to chcete delat opravdu seriozne, tak jeste par rad od Andrease Moritze.

Len dopĺňam rady od Moritza (citujem z jeho knižky "The liver and gallbladder miracle cleanse" z roku 2007):
Poznámka k pitiu vody počas očisty: Môžte piť vodu hocikedy počas očisty pečene, s výnimkou hneď po a pred vypití roztoku Epsomskej soli (odstup cca 20 minút). Taktiež nepite vodu od 21:30 do 02:00 (pokiaľ sa zobudíte). Okrem toho môžte piť vodu, hocikedy keď máte smäd.

Je pravda, že pri prvej očiste som dosť pil aj po 18:00 a potom som celú noc lietal na záchod, ale možno to bolo spôsobené nevyčistením čriev pred očistou. V ďalších očistách som po 18ej nepil alebo pil len mierne a robil som klystíry a bolo to lepšie. Pri mojom smäde si dosť ťažko predstavujem nepiť po 14ej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 9:29 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Zcela logicky mi vychází to, že když mám žízeň, tak piju, samozřejmě s odstupem od epsomky. Do tak 17 hodin neomezeně, pak spíše méně, dle pocitu, ale díky průjmu jde vola pryč, tak aby nedošlo k dehydrataci. A další den po asi 9 hodině zase co nejvíce, aby se střevo promylo od toho, co vyšlo z jater.
A i dle jiných návodů několik dní dopředu hlavně jablka a jablečný mošt. Mi osobně se tedy současný návod zde uvedený zdá dostatečný a logický.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvrdé kameny
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Brenda.Ch píše:
Dobrý den, můj nález po žlučníkové kolice je - četné stíny konkrementu ve žlučníku, jeden kámen (cca 1cm) vklíněn do žlučovodu. Už jsem se chtěla objednat na operaci, když mi kamarádka poslala odkaz na tuto jaterní kúru. Celou jsem si přečetla a samozřejmě šla do toho. Všechno jsem dělala přísně podle návodu, v 18.00 jsem vypila první Epsomku a sedla si k této diskuzi. Po přečtení spousty stran mě jímala hrůza - dočetla jsem se, že tato kúra není pro mně, že je pro tzv. měkké kameny, a když jsou vidět na sonu, tak jsou trvrdé a při kúře se mohou šprajcnout ve žlučovodu a způsobit záchvat. Vylekalo mě to tak, že jsem sice ještě v osm vypila další Epsomku, olej jsem už ale nepila, takže jsem si jen důkladně vyčistila střeva. V kúře to ale vůbec uvedené nemáte, ta vypadá, jako by to byla bezpečnost sama, pokud nemáte právě kámen větší než švestka. Nebylo by vhodné tuto skutečnost uvést v popisu kúry ? A jak mám tedy "rozpustit" tvrdé kameny ? Píšete hořčíkem, ale nevím dávkování a jaký konkrétně hořčík si opatřit. Při nedávném těhotenství jsem užívala několik měsíců horčík, 6 tablet denně, kdyby to ale stačilo, tak snad už bych ty "tvrdé" kameny neměla...děkuji za odpověď.

Člen 6ma vám odpověděl naprosto správně, vynechal pouze schizandru čínskou a čaj chanca piedra a z mé strany dodám, budete muset více číst a méně kritizovat nedostatky v informacích, vše zde je a nemíním to každému sólo stále dokola opisovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Moc prosím o radu. Mám diagnostikovány 4 žlučové kamínky vel. 0,8 cm. Žlučovody údajně úzké 0,4 cm. Udělala jsem už 5 x jaterní očistu, vždy odešlo spousta kamínků a úsad. Na posledním sonu byly ale ty šutráky stále. Protože mám bolesti v pravém podžebří už delší dobu, na operaci nechci, držím už dva roky jaterní dietu. Jím ostropestřecovou kaši, vyrábím sama ze semínek a oleje z ostropestřce lisovaného za studena, poslední tři týdny přidávám hořčík v tabletách. Prosím poraďte, co ještě mohu udělat, abych se jich zbavila a neměla pořád bolesti? Mám velké trápení, zemřela mi dcerka a mám její dítě, musím jí vychovat a na to musím být zdravá. Bohužel, se svým špatným psychickým stavem nedokážu nic udělat. Děkuji za radu.

Pokud nemáte kvasinky, jde to i tak jak píše člen Xeelee, ale jinak to chce klid, což asi bude problém, pak hořčík, B6, schizandru čínskou a čaj chanca piedra. Mimo uvedené hodně pít, rozumný příjem tuků a to hlavně s vysokým podílem omega 3 mastných kyselin, aby se vyprazdňoval pravidelně žlučník a perfektně se odkyselit na hodnoty 7,5-7,8 pH po větší část dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
aha, tak to bude zrejme delat patlanice s ovocem co jim rano, ale asi i se zeleninou co jim odpoledne, dnes jsem to rozdelil, dal sem si k snidani kefir a hodinu a pul potom patlanici a ovoce az o tri hodny pozdeji , bez oleje,bez patlanice a bez orechu/semen, k veceri rajcata taktez bez jakekhokoli tuku(jen sem si k nim dal olivy) a jatra neboli,uvidime dalsi dny
kazdopadne co to tedy zpusobuje tu bolest? kvasinka nebo cim to? jeste cca pred mesicem mesicem a pul sem s tim problem zadny nemel a zajimalo by me tedy co je pricina abych ho zase odstranil
diky

Většinou bolest způsobuje zánětlivý proces a mnohdy právě v souvislosti s kvasinkou, která vyvolává kvasný a hnilobný proces, což je příčinou těch bolestí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
opice píše:
Dobrý den.
Mám prosbu.Nechala jsem si udělat krevní rozbor,ale moc mu nerozumím.Vypíšu sem pouze co mi vyšlo mimo normu.Byla bych moc ráda,jestli tomu někdo rozumí,co mi vlastně je a co s tím mám dělat.Děkuji.

nízké hodnoty(Hemoglobin 115,Stř.hmot.hem.ery 27,6,Urea 2,4,HDL cholesterol 0,91,CHOL/HDLchol 4,7)
vysoké hodnoty(Bilirubin konjug 6,1,GGT 0,98,LDL cholesterol 3,01,Index aterog.3,7,CHOL/TGL 5,6)

Pošlete mě to celé do emailu, to bude určitě lepší, nicméně z toho co lze pochopit z uvedeného, bych to viděl na dost hrubý a nepříznivý nepoměr hodného HDL a zlého LDL cholesterolu, čili pak nevychází správně jejich poměr a hrozí riziko ucpávání cév.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz