Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 9:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Do jaké fáze ten kefír z TH ideálně zařadit? Mám dát 1 litr raději navečer před spaním nebo už po prvním jídle, případně rozdělit na 2x0,5 litru atd.?

Ono je to celkem jedno, nepít ho do jídla, nebo těsně po jídle a jinak dle chuti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Bílé pláště tvrdí, že ty klasické šutráky, co jsou vidět na ultrazvuku se rozpustit nedají a vyhnat jaterní očistou také ne. Jediné možné řešení se jim jeví řezaní a to se mě naopak vůbec nelíbí. Pokud někdo skutečně máte ověřené, že napřed jste kameny měli a pak ve žlučníku nejsou, prosím, dejte mi vědět. Já se pustím ještě do jaterky dva dny před černým měsícem a pak si nechám udělat znovu sono a snad už moje tělo po 15 letech konečně opustí. Díky za rady.

Bílé pláště tvrdí více zaručených informací, že něco nejde a přesto to mnoho lidí, kteří netuší že to nejde s úspěchem provádí a kupodivu to jde. Asi ti lidé nevědí díky své nevzdělanosti, že to prostě nejde a pak z blbosti sobě vlastní s úspěchem provádějí něco, co je jednoznačně neproveditelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
6ma Horcik je na kde co, ale ze rozpousti zlucove kameny jsem nikde necetl, takze predpokladam, ze to je omyl. Kdyby to byla pravda, tak to muze babanci nebo nekdo jiny komu kameny na sono nasli snadno overit. Brat horcik a pak dat dalsi kontrolu s tim, ze by uz nemely byt sutry videt. Povedlo se to tu nekomu? Mozna to tu nekde je ale nezvladam prolezt cele vlakno.

Vsude se pise jen ze kameny zmekcuje, ne rozpousti, kyselina co je v jablecnych stavach, angl malic acid.

Sam jsem mel pri pate ociste minimalne 5 sutru s vapenatou skorapkou, tloustka skorapky asi 0,5-1 mm, prumer odhadem 5 - 8 mm. Kamoska mela podobne uz pri prvni ociste, ale aspon 20, urcite byl mezi nima nejaky s prumerem 1 cm. Kdyz se rozlomily, tak uvnitr byl zeleny cholesterol. Pri zmacknuti skorapka krupla.

V knize Andreas Moritz, The Amazing Liver Cleans (uzasna ocista jater) ma fotku zvapenateleho kamene ktery vysel pri ociste. Dlouhy odhadem 2,5 cm (ma u nej meritko) a na fotce kde je rozpuleny to vypada, ze muze byt zvapenately cely, neni uvnitr zeleny jako byly ty moje.

Babanci, kdyz vychazim z vlastnich zkusenosti a z knih Andrease Moritze a dr Huldy Clark, tak bych ti radil pokracovat v ocistach dokud z tebe jde hodne kamenu. I ty co z tebe vychazeji a ktere dr na sonu nevideji blokuji zluc a vadeji stejne jako ty zvapenatele, ktere dr videji. Predevsim Moritz zduraznuje, ze je treba ocistu celou dokoncit, jinak ze to muze byt horsi nez kdybys ji nedelala.

Jedna zajimavost, asi to psala dr Clarkova, ze zlucovody jsou nejuzsi na zacatku a pak se rozsiruji. Takze nejuzsi misto je na zacatku a kdyz ho sutr proleze, tak dal by to mel mit snazsi. A jak Clakrova tak Moritz povazuji ocistu za bezpecnou a nezabyvaji se tim, jestli nekomu nasli zvapenatele kameny sonem. Jak se rozhodnes je samozrejme na tobe. Navic pokud veris tvrzeni, ze sutry rozpusti horcik, tak ho ber, hodi se stejne na vsechno mozne a vetsina lidi ho ma malo. A dej vedet, jestli se sutry ztratily. i kdyz ja bych klidne bral horcik, ale pokracoval bych v ocistach.

Správně píšete, že hořčík je na všechno a tedy i na ty tvrdé kameny funguje, nicméně funguje i mnoho jiných věcí, které jsem zde psal. Očisty opravdu provádět i tak lze v tom potíž nevidím, ale největší riziko vidím u více tvrdých kamenů, kdy se mohou při prudkém odchodu natlačit do žlučovodu ty tvrdé, do nich se naštosují ty měkké a je vymalováno, čili z tohoto důvodu radím raději pomalu a ty vápenné předem rozpustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="TomIn":26nbbgni]Tak mám za sebou svou první jaterní očistu a ze svého pohledu můžu zatím jen doporučit. Ve středu jsem si dal hladovku, ve čtvrtek jsem jedl lehká jídla a jablka, pil jablečný mošt. V pátek dvě jablka a jablečný mošt, po 12 hodině už jen vodu. V 18 hodin první dávku epsomské soli dle návodu a chuť nebyla vůbec špatná, jak se píše v návodu. Není to mana nebeská, ale špatné také ne. A nic. Až chvíli před druhou dávkou ve 20 hodin první průjem, takže jablka šla ven, po druhé dávce do pití oleje s citrónovou šťávou jsem šel ještě několikrát, až jsem dostal strach, abych nemusel na wc znovu, když vypiju šťávu s olejem, ale naštěstí ne (asi magnezium na mě působí pomaleji). Olej s citrónem mají taky celkem dobrou chuť, zvlášť to asi moc dobré nebude. Hned jsem ulehl do popsané polohy, na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,je vhodné provádět očistu jater,když jsem se vrátila z dovolené a mám trochu střevní potíže(mírné bolesti břicha,trochu průjem)?
děkuji

Určitě minimálně vyčistit střeva, ale osobně bych se jaterky nebál, ta vyčistí všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Zdenek20 píše:
Tak jsem dnes provedl očistu jater, a přikládám namátkou ulovené kameny. \":)\"
Byla to 4. očista, posledně nic moc ze mě nevypadlo, bylo mi divný, že bych byl už čistej. Tak jsem tuhle očistu uskutečnil po 3denní hladovce a bezprostřední sauně a navíc při úplňku (úplněk je myslím hodně důležitý). A vyplatilo se, jsou to zatím největší šutry. Ale 3 dni půstu je už asi trochu příliš, na hraně, cítil jsem ten olivový olej v žaludku ještě i ráno. Proto jsem průběžně pil zázvorový čaj a HCl, což pomohlo.
Dřív byly ty šutry takové zelené, teď poprvé žluté, trochu tužší, něco jako vosk. Zkusil jsem jeden rozehřát a zase zchladit, a choval se tak, jako vosk. Běžný exkrement to nebude, protože dělám po očistě jater šanku, a tyhle kameny vypadly až při 10. litru vody, která už vycházela čistá.

Ještě mě napadlo, jak tu kdosi popisoval svou první šanku, divil se, že z něj tekla žlutá voda i ke konci. Já jsem měl při první šance to samé, ani 14 litrů vody nepomohlo. Jarda tehdy vyslovil hypotézu, že by se mohlo jednat o kurkumu, ale já osobně jsem o ní do té doby vůbec neslyšel, čili ani nepoužíval. Možná, že se jednalo o zavoskované tl. střevo, které pak nemohlo přijímat potřebné živiny (B12), čímž se u mě vyvinula polyneuropatie (dnes už její příznaky prakticky nemám, nebo jen malé).

Kamenolovcům zdar.

Obrázek

Ta kurkuma je jenom namátkou jedna z možností žluté barvy, podobně jako první moment uvažování nad červenou barvou ve stolici není u mě krev, ale červená řepa, což mám na mnoha lidech ověřeno, že takto neuvažují. Jinak dobré, ale po hladovce tyto procedury moc nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Příště je musím taky umýt a změřit, ale jinak k tomu úplňku - snad jsem četl dobře, ale raději dělat očistu, když je nov, než úplněk.

Ano, četl jste správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Zdenek20 píše:
Nerad bych se plet, ale myslím, že budou dobré oba termíny.

p.s.
šutry jsem nemyl, šanka je umyje sama

To ne, největší výcuc z jater je dva dny před černým měsícem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dobry den, tak jsem provedla druhou ocistu 14 dni po tom, co jsem delala prvni. U prvni jsem jeden den jedla jenom ovoce a pila ovocne stavy, druhy den dopoledne 2 litry domaciho jablecneho dzusu a po 14h jsem pila jen vodu. Vodu jsem pila ale i po 18h(i kdyz ne moc), jelikoz jsem si az pak v diskuzi precetla, ze se pit voda uz nema .
Pri prvni ociste jsem sla na WC az rano, vecer a v prubehu noci vubec ne. Byl prujem, byla jsem na WC behem rana asi 5x. Tekla hnedozlutozelena voda dohromady asi z 20 miniaturnima mekkyma kaminkama. Prujem jsem mela az do vecera, ale to bylo zrejme tim, ze jsem mela sirovou zeleninu a zeleninovou stavu.
Pri druhe ociste nastal prujem hned po vpiti druhe davky soli a to jsem si musela odbehnout asi 4x. Pak jsem vypila emulzi oleje a grepu (mimochodem vecer uz jsem pri obou ocistach mela tak strasny hlad, ze jsem si na emulzi taaaak pochutnala) a prilozila lahev na pravou stranu. Vyzkousela jsem pozici na zadech (pri prvni ociste na boku, - vyhovovala mi vice pozice na zadech). V prubehu noci nic a rano jsem behela na WC porad. Zadne kaminky nevysly, pouze pokazde zlutohnedozelena voda s trochou pisku. Jak je to mozne ? Cekala jsem kaminky a nic. Takhle zbarvena voda mi pripada, ze jsou kaminky jaksi rozpustene, kdyz ta voda byla porad takhle spinava a ocistru strev jsem delala asi 3 tydny pred prvni ocistou jater, tak si myslim, ze ze strev ta spina nebyla, ale spis z jater ( a to mimochodem pri ociste strev po vypiti vsech tech litru slane vody ze me porad tekla zluta voda!! ( ).
Tak jsem chtela poprosit o vas nazor. Dekuju

Z někoho jde pouze takové bláto, ale i to je dobré a není tedy důvod považovat výsledek za špatný, nebo nedostatečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Ocista jater je velmi rozsirena metoda. Cetl jsem radu ruznych navodu. V zadnem z nich neni to co tady

Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu, ale tou nešetřete, čím více vypijete, tím lépe.

Asi nejpopularnejsi navod je od dr Huldy Clark, ktera pise

Po druhé hodině odpolední nejezte ani nepijte.

Mistni uprava "cim vic vypijete tim lip" vede k tem prujmum uz prvni den. Ocista se stejne povede, zaklad je olivovy olej, ale asi se vodou vyplachne cast epsomky a nepusobi tolik na rozsirovani zlucovodu. dr Clarkova klade duraz na to, aby se v noci pri ociste spalo, tomu samozrejme nadmerne piti vody taky moc nepomaha \":lol:\"
Pokud uz i zde nastal mirny pokrok spravnym smerem "Vodu jsem pila ale i po 18h(i kdyz ne moc), jelikoz jsem si az pak v diskuzi precetla, ze se pit voda uz nema . ", tak by se mela udelat zmena do zakladniho navodu http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php.

Ja to delam podle dr Clarkove, takze celou noc v pohode spim a kameny se v klidu uvolnuji. Vychazet zacnou az druhy den. Preklad navodu Huldy je napriklad na http://slunecnice22.webnode.cz/news/oci ... t-kamenu-/ az na to, ze tam zamenili epsomku za glauberovu sul \":(\" .

A pokud to chcete delat opravdu seriozne, tak jeste par rad od Andrease Moritze.
  • Pij litr jablecne stavy kazdy den po dobu 6 dnu pred ocistou. Malic acid ktery je v jablecne stave zmekcuje kameny a zajisti jejich snadny pruchod zlucovody.
  • Behem ocisty neber zadne leky a vitaminy a doplnky pokud to neni nezbytne nutne
  • Vycisti si tluste strevo pred ocistou a po ni.

To sice máte pravdu a vím o tom, že je takto postavený běžný postup, nicméně ta rada s vodou je tam kvůli velkým nevolnostem z nedostatku tekutiny v těle u hodně zaneřáděných lidí, kdy se mě stávalo, že lidé omdlívali a to asi také není cílem, lepší je se důkladně pokadit a nevolnosti nemít. U žádného návodu se nedá počítat s každou možnou variantou, která lidi napadne, nebo postihne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 12:13 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jarda píše:
To sice máte pravdu a vím o tom, že je takto postavený běžný postup, nicméně ta rada s vodou je tam kvůli velkým nevolnostem z nedostatku tekutiny v těle u hodně zaneřáděných lidí, kdy se mě stávalo, že lidé omdlívali a to asi také není cílem, lepší je se důkladně pokadit a nevolnosti nemít. U žádného návodu se nedá počítat s každou možnou variantou, která lidi napadne, nebo postihne.

Pak bych osobne aspon u piti vynechal to cim vice tim lepe. Asi je rozumny kompromis to co cituje Bohuš z meho oblibeneho autora
Citace:
Len dopĺňam rady od Moritza (citujem z jeho knižky "The liver and gallbladder miracle cleanse" z roku 2007):
Poznámka k pitiu vody počas očisty: Môžte piť vodu hocikedy počas očisty pečene, s výnimkou hneď po a pred vypití roztoku Epsomskej soli (odstup cca 20 minút). Taktiež nepite vodu od 21:30 do 02:00 (pokiaľ sa zobudíte). Okrem toho môžte piť vodu, hocikedy keď máte smäd.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 4:57 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Jarda píše:
To ne, největší výcuc z jater je dva dny před černým měsícem.

Tak jsem si to znejistěn dohledal, Malachov ve své knize Totální detoxikace považuje při očistě jater termín úplňku za nejvhodnější.
Zkoušel jsem oba termíny a u obou jsem byl spokojen.
Také jsem měl období, kdy jsem na fáze měsíce nedbal, považoval jsem to za nějakou pověru, ale očista se mi moc nedařila.
Zatím nejvíc jsem byl spokojen včera, při úplňku, kameny ze mě lezly ještě dnes. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Zdenek20 píše:
Tak jsem si to znejistěn dohledal, Malachov ve své knize Totální detoxikace považuje při očistě jater termín úplňku za nejvhodnější.
Zkoušel jsem oba termíny a u obou jsem byl spokojen.
Také jsem měl období, kdy jsem na fáze měsíce nedbal, považoval jsem to za nějakou pověru, ale očista se mi moc nedařila.
Zatím nejvíc jsem byl spokojen včera, při úplňku, kameny ze mě lezly ještě dnes. \":shock:\"

To není žádná složitost, prostě příliv a odliv, měsíc stejně jako na moře působí na cokoliv na této planetě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 10:44 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Tak jeste co na to rika Andreas Moritz:
Citace:
Ackoliv je ocista efektivni kdykoliv v prubehu mesice, mela by se prednostne shodovat se dnem mezi uplnkem a novem
Ja jsem se zatim nikdy nezabyval tim, kde je mesic a asi pri tom zustane, kdyz vidim, ze to kazdy doporucuje jinak \":lol:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvrdé kameny
PříspěvekNapsal: stř čer 06, 2012 7:51 am 
Offline

Registrován: ned čer 03, 2012 10:58 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Člen 6ma vám odpověděl naprosto správně, vynechal pouze schizandru čínskou a čaj chanca piedra a z mé strany dodám, budete muset více číst a méně kritizovat nedostatky v informacích, vše zde je a nemíním to každému sólo stále dokola opisovat.

No, je mi jasné, že žlučníkovou koliku nemám z toho, že neposílám peníze dětem do Afriky. Jsem v jídle hodně nezodpovědná a mlsná, tak se není čemu divit. Bude to hodně těžké, ale musím s tím něco razantně dělat. Pro začátek začnu asi nejméně jedno jídlo denně nahrazovat pouze čerstvými neupravenými surovinami, soustředím se na pitný režim a úplně vyhodím mléko a mléčné výrobky. Nepovažuji je zase za tak jedovaté, jako Vy, ale řekla bych, že těžké jsou dost a žlučníku určitě neprospívají. Ještě se chci podělit o dost nepříjemnou zkušenost - jak jsem popsala výše, s jaterní kúrou jsem začala, ale nedokončila jsem jí, v osm epsomka, olej už jsem nevypila a druhý den jsem měla normální jídlo na oběd. I předtím mě žlučník zlobil, ale co se dělo pak, bylo fakt horší. Docela silná bolest v podžebří, právě tam, kde bych měla mít vklíněný ten kamínek. Zle mi bylo ještě celý následující den, mnohem hůř než obvykle. Asi to není dobré - začít kúru a nedokončit ji. \":(\" Teď mi je už líp.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz