Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 4:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 4:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
inzenyr píše:
Takze kdyz smichate sodu bikarbonu a kyselinu askorbovou, tak dodate telu citrat sodny a ne kyselinu askorbovou...

?Znamená to tedy, že nepřijmu žádný vitamin C po té reakci \":shock:\" ? Také si míchám askorbát, abych neužívala samotné práškové céčko a myslela jsem si, že je to ta lepší varianta, pokud se člověk nechce zbytečně překyselovat. Do toho všeho dávám i MSM. Takže dělám blbost \":(\" ...?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
To by aj mňa zaujímalo,pretože robím to isté ako vy prokera. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2012 3:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
janin píše:
To by aj mňa zaujímalo,pretože robím to isté ako vy prokera. \":roll:\"

Tak budeme doufat, že nám to někdo lépe vysvětlí neb já to tak dělám několik měsíců \":shock:\" . Samotné céčko je pro mě strašně kyselé \":oops:\" ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 1:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Přijde mi naprosto logický, že při smíchání kyseliny a zásady dojde k neutralizující reakci, ze který vzejdou naprosto odlišný sloučeniny. Reakci signalizuje i šumění koktejlu. To znamená, že při reakci vzniká plyn. Jen nevím, jak inzenyr přišel na oxid chloričitý, když v C6H8O6 ani NaHCO3 chlór není.

Google mi vyhodil tohle:
https://www.google.cz/search?q=C6H8O6+%2B+NaHCO3
20 NaHCO3 + C6H8O6 −> 14 H2O + 6 CO2 + 20 NaCO2

To by sedělo. Aspoň tvorba vody (neutralizace) a oxidu uhličitýho (šumění) mi se základními znalostmi chemie dávaj smysl. Vzhledem k tomu, že potřebuješ dvacetkrát víc (o polovinu lehčích) molekul sody bicarbony aby reakce proběhla přesně takhle, tak asi nezreaguje všechno a nějakej vitamin C tam zůstane, pokud nevzniknou i nějaký jiný sloučeniny. Desetkrát víc sody (hmotnostně) céčkem nemícháte. Každopádně to co děláte je hodně blbej nápad, protože takhle akorát ničíte vitamín a vyrábíte vodu. Čím míň to je kyselý, tím míň kyseliny tam je a tím menší smysl má konzumace.

Možná ale rovnice vypadá takhle: NaHCO3 + C6H8O6 = H2O + CO2 + Na2CO3.
To by znamenalo, že tam probíhá víc reakcí a vznikaj v mezikrocích jiný látky. Teď mi ale došlo, že na pravý straně rovnice musí být taky voda a tam už je rovnice s NaCO2 i s Na2CO3 nevybalancovatelná a reakcí tam musí probíhat víc (vpravo ale může být s vodou a oxidem uhličitým mohla být jiná sloučenina ze sodíku, uhláku a kyslíku). To znamená, že tam žádnej vitamín zůstat nemusí. Tolik můj lajckej pohled.

EDIT:
kyseliny sou látky, který ve vodném prostředí odštěpujou H+
zásady sou látky, který ve vodném prostředí odštěpujou OH–
Obrázek + Obrázek = ?
Vlevo se odštěpí OH, vpravo H a máme H2O. Vlevo zůstane CO2 a sodík nějak musí doputovat k tomu co zbylo.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 2:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Díky Xeelee. No chemie holt nikdy nebude hobby ja vidno \":oops:\" , ale třeba Upramene to lidi taky tak míchají a vyznělo to jako že ok - vitamin zůstane a nebude tak překyselovat organismus \":shock:\" ....ale vzorce po mě nikdo nechtějte chápat \":lol:\" - na to už jsem moc dlooouho ze školy a ani tenkrát to nebyla žádná sláva \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 05, 2012 11:35 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Tak nám moudré hlavy na TV Prima v Soukromých dramatech zase excelovaly informacemi o MMS. Nevím zda-li pánové s tituly jsou skutečně takoví hlupáci, nebo je to sabotáž. Nejhorší na tom je, že když se to takto podá, většina lidí tomu uvěří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
opice píše:
dobrý den.
můžu to MSM brát i bez toho C?Mám od Vás C v prášku,ale projímá mě už 1-2g a navíc ještě hrozně překyseluje a nechci do sebe pořád cpát sodu,ale bez ní to ph pak nezvednu.Děkuji

Ano v tom není problém, nebo třeba a kolagenem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 12:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
To vite, ze se vam tam neco bije, jinak by to nesumelo. \":-)\"

Vysledkem smichani kyseliny askorbove a sody bikarbony vznikne citrat sodny E331 a ClO2 - Oxyd Chloričitý. Citrat sodny snizuje v organizmu srazlivost krve. Citrat sodny je nacpany snad ve vsech potravinach, na ktere si dokazete vzpomenout.
Takze kdyz smichate sodu bikarbonu a kyselinu askorbovou, tak dodate telu citrat sodny a ne kyselinu askorbovou. \":-)\"

Hodte do sebe kazdy den tak 0,5 litru poctiveho zeleneho napoje a uvidite, jak vam pujde PH nahoru.

Inzenyr

Jste si jistý, neměl by výsledkem té reakce být askorbát sodný? To je výborná a velice zdravá sloučenina s vysokým přínosem pro imunitní systém a rovnač pH.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pecador píše:
Tak nám moudré hlavy na TV Prima v Soukromých dramatech zase excelovaly informacemi o MMS. Nevím zda-li pánové s tituly jsou skutečně takoví hlupáci, nebo je to sabotáž. Nejhorší na tom je, že když se to takto podá, většina lidí tomu uvěří.

Tak trochu oblbovat je potřeba, tím se oddělí zrno od plev.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 11:32 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pecador píše:
Tak nám moudré hlavy na TV Prima v Soukromých dramatech zase excelovaly informacemi o MMS. Nevím zda-li pánové s tituly jsou skutečně takoví hlupáci, nebo je to sabotáž. Nejhorší na tom je, že když se to takto podá, většina lidí tomu uvěří.

su takovi hlupaci.

Tiez mi to dlhsie trvalo pochopit, ono je tomu tazke uverit.

ale bohuzial, pravda je taka, ze ludska hlupost je vzdy skryta velmi dobre a rafinovane sa siri dalej ako nakaza. V tomto pripade velmi dobre skryta za titulmi, a "odbornikmi", ktorych je dnes vsade habadej a tito hlupaci zastavaju coraz dolezitejsie a zodpovedne pozicie. Ako spolocnost prehravame s ludskou hlupostou na plnej ciare. Ta tu doslova kvitne.
Samozrejme hlupak hlupaka pritahuje. Hlupak co sa necha v zivote unasat, vzdy pocuva hlupaka "vodcu", to je jedinec, ktory je tiez hlupy, ale aspon sa nenecha unasat, a veri si, vykrikuje sebaistym hlasom. To je vtedy, ked ego ziska kontrolu nad jeho zivotom a vyplni sa navzajom poznanim. Ono, preskumat ego nieje velmi tazke, pretoze hlupak je ako mala skatulka, nieje ju tazke otvorit a preskumat. Taky hlupak si je sebou az prilis isty. Clovek, co je naopak mudry a ide cestou poznania, teda sa skuma ako cela bytost a ega sa zbavuje, nema malu skatulku na preskumanie, ale cely vesmir. Preto, cim viac vie, uvedomuje si, ako v porovnani s nekonecnom vlastne malo vie, a radsej ostava ticho, alebo len vynasa opatrne vyroky a posudky. Takeho cloveka uprednosti za zdroj informacii iba mudry clovek, co je na rovnakej ceste. Unasany hlupak si vzdy radsej vybere vykrikujucu krabicku zapaliek, ktora dobre zneje. No a tou skatulkou su prave ti vsetci titulmi ovesani ludia, a odbornici.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2012 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
su takovi hlupaci.

Tiez mi to dlhsie trvalo pochopit, ono je tomu tazke uverit.

ale bohuzial, pravda je taka, ze ludska hlupost je vzdy skryta velmi dobre a rafinovane sa siri dalej ako nakaza. V tomto pripade velmi dobre skryta za titulmi, a "odbornikmi", ktorych je dnes vsade habadej a tito hlupaci zastavaju coraz dolezitejsie a zodpovedne pozicie. Ako spolocnost prehravame s ludskou hlupostou na plnej ciare. Ta tu doslova kvitne.
Samozrejme hlupak hlupaka pritahuje. Hlupak co sa necha v zivote unasat, vzdy pocuva hlupaka "vodcu", to je jedinec, ktory je tiez hlupy, ale aspon sa nenecha unasat, a veri si, vykrikuje sebaistym hlasom. To je vtedy, ked ego ziska kontrolu nad jeho zivotom a vyplni sa navzajom poznanim. Ono, preskumat ego nieje velmi tazke, pretoze hlupak je ako mala skatulka, nieje ju tazke otvorit a preskumat. Taky hlupak si je sebou az prilis isty. Clovek, co je naopak mudry a ide cestou poznania, teda sa skuma ako cela bytost a ega sa zbavuje, nema malu skatulku na preskumanie, ale cely vesmir. Preto, cim viac vie, uvedomuje si, ako v porovnani s nekonecnom vlastne malo vie, a radsej ostava ticho, alebo len vynasa opatrne vyroky a posudky. Takeho cloveka uprednosti za zdroj informacii iba mudry clovek, co je na rovnakej ceste. Unasany hlupak si vzdy radsej vybere vykrikujucu krabicku zapaliek, ktora dobre zneje. No a tou skatulkou su prave ti vsetci titulmi ovesani ludia, a odbornici.

Máte pravdu, blbost zde kvete jako nádherná zahrada, nicméně zrovna toto zase tak nádherné není a těm normálním jedincům dělá z života peklo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: namáha sms ledviny?
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2012 9:16 am 
Offline

Registrován: úte čer 12, 2012 8:23 am
Příspěvky: 7
Dobrý den, sms piji společně s kyselinou askorbovou a k tomu mám ještě rozmixované borůvky. Konzumuji to již asi dva měsíce a zdá se mně, že moč je tmavší, což (jak jsem zde vyčetl) způsobují příliš namáhané ledviny. Mám sms vysadit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: namáha sms ledviny?
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 7:36 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
hej

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: namáha sms ledviny?
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte čer 12, 2012 8:23 am
Příspěvky: 7
Jaké jsou Vaše zkušenosti s msm? A jaké dávkování je podle Vás ideální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: namáha sms ledviny?
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Boris Godunov píše:
Dobrý den, sms piji společně s kyselinou askorbovou a k tomu mám ještě rozmixované borůvky. Konzumuji to již asi dva měsíce a zdá se mně, že moč je tmavší, což (jak jsem zde vyčetl) způsobují příliš namáhané ledviny. Mám sms vysadit?

Jste nějaký zmatečný SMS namáhají spíše oči a MSM nenamáhá prakticky nic. Je u něj možné dávkovat dost vysoko mnoho lidí bere denně i více jak 6 g a bez problémů. Navíc pokud by jste četl a nezakládal nesmyslně další témata, tak vše se zde již probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz