Jógin píše:
U stravování a natáčení se za světovou stranou jsem prozatím žádné změny nepociťoval. Ale pociťuji obrovské rozdíly pokud se natáčím různými směry při spánku nebo meditaci. Takže předpokládám, že určitý vliv na stravování tam také bude, jen ho nejsem zatím schopný vnímat.
ORIENTACE POSTELE DLE SVĚTOVÝCH STRAN
to by mne zajímalo...už si nevzpomínám jak to bylo - na netu je i spousta variant jak má být správně orientovaná postel...
( dle ajurvédy je to jak Jógine
)
- podle feng šuej: Příznivý směr ložnice je na sever, východ, jihovýchod, západ a severozápad. Ložnice, možná nejdůležitější místa v domě,kde třetinu života trávíme ve snu....
- jiná rada: nevíte kam s postelí, zeptejte se svého psa....
Co můžete zkusit, aby byl spánek kvalitnější a organismus měl možnost lépe se zregenerovat?
*Podle principů čínského učení feng-shui by neměla nikdy hlava směřovat na severovýchod, právě tento směr může být příčinou nočních můr.
*Klid do duše má přinášet poloha postele otočené severním směrem.
*Zvláště mladým lidem, kteří se orientují v každodenním životě na kariéru, úspěch, odborníci doporučují směrovat postel na východ. Tvrdí, že energie, jež působí v průběhu spánku, může v praktickém životě sehrávat velmi důležitou úlohu.
*S hlavou na jih je organismus vystaven příliš velké síle energie, která může vést až k podráždění, nervozitě, člověk se snadno dostává do konfliktních situací.
*Hluboký spánek má podle čínských principů feng-shui přinášet postel orientovaná severozápadním směrem.
*Rovněž západní směr může přinášet pohodový, hluboký spánek, dokonce tak vydatný, že by člověk chtěl zůstat celý den na lůžku a zlenivěl by.
*Rovněž lůžkoviny mohou mít velký vliv na kvalitě spánku. Stoupenci feng-shui tvrdí, že nevhodné jsou lůžkoviny s abstraktními motivy, zašpičatělými znaky jako například trojúhelníky či jiné geometrické vzory.
*Velmi dobrým indikátorem, jak tvrdí znalci geopatogenních zón, je nejlepší přítel člověka - pes. Má výborně vyvinutý sluch, přesně vnímá podprahové dráždění, řídí se vegetativním nervstvem. Ví naprosto přesně, kam si má lehnout a na kterém místě za žádnou cenu nezůstane.
(mv)
Naše babička kdysi říkávala, ať spíme hlavou na sever, aby naším tělem neprocházely magnetické siločáry. Přečetla si to ve Vlastě nebo v Květech. Smáli jsme se tomu, ale postele máme otočené k severu. „Co kdyby náhodou?“ Letos vědci
objevili, že se krávy na zeměkouli pasou otočené v severojižním směru. Proč to dělají??
Výzkum s elegantním českým nápadem nestál ani korunu, nepočítáme-li čas výzkumníků. V Google Earth (databáze družicových snímků) se totiž dá nalézt spousta zajímavých věcí a také pasoucí se stáda dobytka ze všech kontinentů. A tak se odborníci na magnetickou orientaci živočichů pustili do bádání sedíce za monitory. Aktuálně změřili přes 7 000 zvířat v několika stech stádech po celém světě. A výsledek?
Krávy se pasou otočené k severu či jihu! (ne vždy bylo možné určit hlavu zvířete). A to všude na Zemi. Přidala se i pozorování českých kopytníků a to jak z pastvy, tak i z nocovišť. Tentokrát již bez Googlu, ale očima. A vida. Také srnci, jeleni a dokonce i divoká prasata spí, odpočívají a pasou se severojižně orientováni. Podivný to fenomén. Kam koukají? Je to zatím čerstvá novinka z české vědy, představená letos v únoru na konferenci Zoologické dny. Není to pěkné, když i dnes stačí mít geniálně jednoduchý nápad?…
Nikdo neví, proč to je, žádné odůvodnění totiž nevysvětlí problém nejjednodušším způsobem. Slunce, to je první věc, která člověka napadne. Buď se dobytek vyhřívá nebo naopak absorbuje paprsků co nejméně. Nebo nechce, aby mu svítilo do očí. Ale proč by se pak nenatáčela celá stáda podle aktuální polohy Slunce? Satelitní snímky pocházejí z různých denních dob… A proč by ti naši srnci spali v noci také tak otočení? Nebo že by vítr foukající do očí či do boků zvířat? I když na zemi vane převaha větrů se severojižní orientací, krávy takhle stojí i v oblastech, kde převažuje jiný směr. Z publika pak zaznívají další různé nápady: tráva vyrůstající za sluncem se lépe se pase z jihu. Sklon pastvin, přítomnost vodního napajedla v ohradě atd. atd. Vypadá to však, že vysvětlení pozorovaného jevu zůstane ještě chvíli opředeno tajemstvím. Budeme si prostě muset počkat.
To nejzajímavější na závěr: Pase-li se stádo pod dráty vysokého napětí, uvedená orientace neplatí. Takže skutečně magnetismus? A proč?
( Begall S., Burda H., a Červený J., 2008, Magnetická orientace skotu, srnců a jelenů aneb čeho si pastevci dosud nepovšimli. V: Bryja, J. a kol. - Zoologické dny, České Budějovice 2008, sborník abstraktů z konference, blog: Zuzana Musilová )