Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 11:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 11:03 am 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,
můžu již druhý den po jaterní očistě cvičit -posilovaní?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 11:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Sara111 píše:
Dobrý den,
můžu již druhý den po jaterní očistě cvičit -posilovaní?
děkuji

Myslím, že záleží především na vaší kondici a momentálním stavu. Já po očistě jater šla druhý den několikrát na hory (žádná procházka, ale celkem ostrý výstup na beskydskou Lysou horu) a vše bylo v pohodě, žádný problém. Otázkou ovšem je, zda čerstvý horský vzduch není v tom případě ku prospěchu, narozdíl od vydýchaného vzduchu v tělocvičnách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Tak jeste co na to rika Andreas Moritz:
Citace:
Ackoliv je ocista efektivni kdykoliv v prubehu mesice, mela by se prednostne shodovat se dnem mezi uplnkem a novem
Ja jsem se zatim nikdy nezabyval tim, kde je mesic a asi pri tom zustane, kdyz vidim, ze to kazdy doporucuje jinak \":lol:\" .

Ono to funguje vždy, ale logika jasně říká, že pokud moře ustupuje, musí se zvýšit výcuc z čehokoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvrdé kameny
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Brenda.Ch píše:
No, je mi jasné, že žlučníkovou koliku nemám z toho, že neposílám peníze dětem do Afriky. Jsem v jídle hodně nezodpovědná a mlsná, tak se není čemu divit. Bude to hodně těžké, ale musím s tím něco razantně dělat. Pro začátek začnu asi nejméně jedno jídlo denně nahrazovat pouze čerstvými neupravenými surovinami, soustředím se na pitný režim a úplně vyhodím mléko a mléčné výrobky. Nepovažuji je zase za tak jedovaté, jako Vy, ale řekla bych, že těžké jsou dost a žlučníku určitě neprospívají. Ještě se chci podělit o dost nepříjemnou zkušenost - jak jsem popsala výše, s jaterní kúrou jsem začala, ale nedokončila jsem jí, v osm epsomka, olej už jsem nevypila a druhý den jsem měla normální jídlo na oběd. I předtím mě žlučník zlobil, ale co se dělo pak, bylo fakt horší. Docela silná bolest v podžebří, právě tam, kde bych měla mít vklíněný ten kamínek. Zle mi bylo ještě celý následující den, mnohem hůř než obvykle. Asi to není dobré - začít kúru a nedokončit ji. \":(\" Teď mi je už líp.

Tak uvedená opatření určitě organizmu hodně odlehčí a uvidíte i když čím více uberete, tím rychleji začne oprava těla. Já bych nyní kůry nedělal, prostě kámen pomalu rozpouštějte, není kam spěchat i zde platí úsloví "Práce kvapná, málo platná".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jaký by měl být odstup mezi šankou a očistou jater? Také 14 dni? nebo se může dříve? Děkuji za odpověď

Těch 14 dní je optimální odstup, ale z nouze je dobrý i týden.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kardiak - očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jives píše:
Chtěl bych se zeptat, zda může očistu dělat i lehký bezproblémový kardiak, užívající statiny na cholesterol, léky na ředění krve i snižování tepové frekvence.
Nebo zda jsou nutná nějaká opatření. Děkuji

Určitě by v tom neměl být žádný problém, spíše si potíže odstraníte, než vyvoláte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
caute ludia \":)\"
tak momentalne pretrvava moja prva ocista a som pred poslednim pitim soli .... zatial moje postrehy : vsetko pohode , relatyvne ziadny hlad ktori by ma tyral \":)\" ( toho som sa najviac bal ) ,verer ked som lezal vsetko pohode ale ked som sa postavil tak som si musel aj sadnut , tocaky potom som to predychal a ked som vstal som sa citil ako pri chripke .... zatial to so mna nejde len akasi hmota trchu ale cakam viac \":)\" , rano po prebudeny som mal vyrazny biely povlak na jazyku


ten povlak co znamena ? bezne he nemavam


edit: no ziadny kamen nevisiel ... vecer len akasi hmota ale tej bolo tak mach za polievkovu lizicu a rano uz len akasi zlta tekutina .... farby podobnej ako mala ta olejovo-grepova emulzia ... ale pocitoval som prejavy detoxu tak to malo asi opodstatnenie .... hned ako som sa najedol som sa citil skvele \":)\" ...

Jde o rozvíření bordelu z jater do celého těla, ale jinak žádný problém. Někdo tam má jenom bahno, ale i jeho odstranění dost pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
mam z dvoch zdrojov chanca piedra
1. 1 kavova lyžička zaliať 2dcl vody 1O min luhovať
2. 2 polievkove lyžice 1 liter vody variť 5minut hned precediť
ako na to?

Oboje funguje, můžete ho klidně i rozmixovat a v uvedeném množství sníst a zapít vodou, což je méně blbnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="babanci":171ddaa7]Tak moc děkuji za radu. Jdu do toho "naplno". Začnu hned ode dneška, mám už nakoupeno vše potřebné. Mohu udělat očistu hned příští týden, tuším, že je to ta správná době nebo na tom napřed ještě "zamakat" pomocí doporučených přípravků a čistit až pak? Díky za odpověď.

Tak ještě jednou já. Už druhý den poctivě užívám všechno,co mi pan Jaroslav doporučil. Zdá se mi, že se mi přitížilo, ale to je asi normální, že? Asi se skutečně něco děje. Zapomněla jsem napsat, že mám větší

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Rád bych se taky pochlubil se svoji první očistou jater, co jsem o víkendu zvládnul. Všechno dopadlo fajn až na pár maličkostí. Čtvrtek jsem si dal ovocný, ráno jahody, v poledne jablka, k večeři pomeranče. Před spaním jsem si ale dal větší dávku chloridu hořečnatýho, abych si na druhý den vyvolal průjem, pže mám hrozně pomalá střeva. V pátek pak jen ráno 3 jablka a už jen jablečnou šťávu, tý jsem si udělal litr s sebou do práce a vypil to asi do 11ti hodin. Pak jen voda a vše podle návodu. Musim uznat, že epsomka je hnusná, ale kam se to hrabe na ten olejovej mix.. \":oops:\" Když jsem pak navečer měl pít olej s citronovou šťávou, tak nastaly krušnější chvilky. \":roll:\" Po exnutí směsi do sebe mi bylo pěkně šoufl, ale zachvilku to přešlo, horší to bylo kolem jedný hodiny ráno, kdy mě vzbudila děsná nevolnost a málem jsem to nedoběh na záchod, ale k zvracení nakonec nedošlo. Noc byla dost náročná, takhle blbě od žaludku mi dlouho nebylo.. \":?\" Druhý den jinak paráda, kamínků během celého dne, kdy jsem byl minimálně 10x na záchodě, vyšlo aspoň 200 \":)\" Těšim se na další očistu, ale bojim se toho pití oleje..

Jak píše členka zuzis gratulace a příště to bude určitě lepší, nebude v tom ten strach z neznáma, tam se lidé neradi vydávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lunga píše:
Dobry den. Najprv Vam velmi dakujem za tieto stranky.. skutocne prehladne, napomocne.. je tu vela info. \":)\" ja som uz 3krat robila ocistu pecene a zlcnika podla navodu. problem bol, ze ten olivovy olej v sebe neudrzim a skor ci neskor ho vyvratim. Citim aj po tych 3 ocistach, ze este stale ma picha pod rebrom, takze je potrebne cistit dalej - ale co s tym zvracanim? vadi to nejak? Inak presla som na vitarianstvo a citim sa ovela lepsie.. len este ten zlcnik potrebujem doriesit, mala som ho v zablatenom stave.
\":)\" Dakujem Jardo a prajem Vam s uctou vsetko dobre!

Tak ono občas se vyzvracet nemůže ničemu škodit a pokud jste byla dost zanesená, jde asi o normální projev detoxikace, kdy se tělo snaží dostat ven bordel kudy to jenom je možné. Myslím, že se stav po nějaké době stabilizuje a problémy mít nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
můžu již druhý den po jaterní očistě cvičit -posilovaní?
děkuji

Členka Damila vám odpovídá správně, ničemu tím škodit nemůžete, ale asi pohyb venku na čistém vzduchy bude určitě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 11:40 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Mám za sebou druhou očistu jater a jsem celkem překvapen. Při první vyšlo poměrně dost cholesterolových kamenů (cca přes 100) a až nakonec nějaký béžový "binec". Teď při stejném postupu a vhodnějším termínu "jen" ten binec, kamínků tam bylo tak 10,15 a malých. Že bych měl ve 40 letech taková dobrá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 9:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:

Jak píše členka zuzis gratulace a příště to bude určitě lepší, nebude v tom ten strach z neznáma, tam se lidé neradi vydávají.

Dekuji. Jeste me napadlo,chtel bych si ocistu zopakovat a jestli by bylo mozne den pred samotnou kurou,kdy se ji jen ovoce,si udelat den jen na melounu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 5:37 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Pred týždňom som bol na kontrole u očnej, debatovali sme o tom ako vôbec krátkozrakosť (myopia) vzniká. Dokotrka mi tvrdila, že je to proste vývojom tela resp. disproporcie vývoja a rastu oka. Liečba teda vlastne neexistuje.
V 11 rokoch mi zistili myopiu (-1 dioptrie), v 20 rokoch som už mal -3 dioptrie, v 25 rokoch sa stala zaujímava vec - jedno oko smi zlepšilo na -2,5. Neviem si to vysvetliť. Vývoj mal byť už dávno ukončený, tak ako je to možné?
P. Jarda vravíte, že zrak súvisí zo stavom pečene. Len mi nejde dohlavy, že v 11ich rokoch by som mal pečen v zlom stave.
Myopiu dedičnú nemáme v rodine, takže dedičnosť by som vynechal. Takisto môj pôrod bol v poriadku. Zaujímavé, že myoipu prá rokov v detstve mala i moja sestra, ale jej sa to samo vyliečilo.
Rád by som s tou myopiu niečo urobil, len som zmätený, akou cestou sa vybrať... Obávam, sa že zlepšenie stavu pečene a čriev mi nepomôže myopiu vyliečiť. Viem, že keď stlačím mojím očnými svalmi bulvu, tým si ju skrátim, tak viem dobre (lepšie) zaostriť, takže ten dobrý zrak tam niekde je... Ako ho získať späť, už ale nie....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz