Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 9:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 8:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
měli jste ve škole procenta? a kolik že jich je dohromady?

Psal, že mu to vyhodila kalkulačka, takže předpokládám, že konzumuje 20 až 30 % doporučenýho množství sacharidů a 200 % doporučenýho množství tuků. Tudíž je nesmysl hodnoty sčítat, protože spolu nesouvisí a celek dá 100 % (nejen) v ideálním případě.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 8:06 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěde, proč na všechno musíš posměšně reagovat, když ani netušíš o co jde... zaprvé vůbec nerozumíš matematice (což mě nepřekvapuje, nerozumíš skoro ničemu), procent může být kolik chce, třeba milión, a zadruhé, tady se jedná o procenta z DDD, takže se nesčítají ale počítají se pro každou živinu zvlášť. Ty mě fakt nepřestáváš bavit \":-)\"

q:o), ta procenta na flóře atp. kalkulačkách jsou založená na tzv. racionální dietě, která nemá s protikvasinkovou nic společného. Pokud ti nevadí angličtina, stáhni si http://cronometer.com/download/ tam si můžeš nastavit kolik energie má jít z jaké živiny. Takže třeba podle toho co doporučuje Jarda, si to nastav na cca 10%/10%/80% - bílkoviny/sacharidy/tuky nebo prostě tak jak chceš. Pak se snaž dodržovat u všeho 100% a je to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 8:45 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Vševěde, proč na všechno musíš posměšně reagovat, když ani netušíš o co jde... zaprvé vůbec nerozumíš matematice (což mě nepřekvapuje, nerozumíš skoro ničemu), procent může být kolik chce, třeba milión, a zadruhé, tady se jedná o procenta z DDD, takže se nesčítají ale počítají se pro každou živinu zvlášť. Ty mě fakt nepřestáváš bavit \":-)\"

q:o), ta procenta na flóře atp. kalkulačkách jsou založená na tzv. racionální dietě, která nemá s protikvasinkovou nic společného. Pokud ti nevadí angličtina, stáhni si http://cronometer.com/download/ tam si můžeš nastavit kolik energie má jít z jaké živiny. Takže třeba podle toho co doporučuje Jarda, si to nastav na cca 10%/10%/80% - bílkoviny/sacharidy/tuky nebo prostě tak jak chceš. Pak se snaž dodržovat u všeho 100% a je to.

tak zrovna od obecního blba, co tvrdil, že v hladovce se organismus cíleně živí tukem a svaly nechává nepovšimnuté, to sedí \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 8:46 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xeelee píše:
Psal, že mu to vyhodila kalkulačka, takže předpokládám, že konzumuje 20 až 30 % doporučenýho množství sacharidů a 200 % doporučenýho množství tuků. Tudíž je nesmysl hodnoty sčítat, protože spolu nesouvisí a celek dá 100 % (nejen) v ideálním případě.

zmiňovanou kalkulačku jsem nezkoušel, přijde mi nablblé počívat si co sním za den, pokud tedy zrovna nedržím redukční dietu. napsal to poměrně nesrozumitelně.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 9:29 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
tak zrovna od obecního blba, co tvrdil, že v hladovce se organismus cíleně živí tukem a svaly nechává nepovšimnuté, to sedí \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

Jo, tohle už mi předhazuješ asi podesáté, nic jiného na mě nemáš, zatímco tvých bludů jsem už vyvrátil spoustu.
Kromě toho si za tím půstem pořád stojím, je to nejen moje vlastní zkušenost \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 5:54 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Jo, tohle už mi předhazuješ asi podesáté, nic jiného na mě nemáš, zatímco tvých bludů jsem už vyvrátil spoustu.
Kromě toho si za tím půstem pořád stojím, je to nejen moje vlastní zkušenost \":-)\"

tak si zatím stůj a mně dej pokoj...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 12:15 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
hmm..., tak to se omlouvám a opravuji %DDD
ale těm, kteří někdy kalkulačku Flora použili bude dotaz zřejmý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 8:49 am 
Offline

Registrován: pát čer 15, 2012 8:42 am
Příspěvky: 1
Příklad denního jídelníčku je velice podnětný, mám jen dotaz, jak jej doplnit, pokud člověk pravidelně během dne aktivně sportuje(např. 5 hodin na kole, nebo 3h běhu,...) nebo těžce fyzicky pracuje (např. 10 h těžba dřeva v lese).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát čer 15, 2012 5:41 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Vševěd píše:
Nezajímal ses o Warrior diet nebo Renegade diet? Je to teď hodně modní, člověk prý funguje tak, že jakožto lovec celý den lovil a večer jedl,
tzn. měl bys hladovět až do pozdních odpoledních hodin a potom se najíst... lidi co s tím experimentujou shazujou tuk a zároveň přibírají svaly
(pokud tedy cvičí) a uvádějí zlepšené trávení...

Čus!
Nezkoušel jste Warrior dietu někdo dlouhodobě?Je vesměs perfektní a odstranila dost věcí který mi vadily(únava během dne,čekání na vytrávení než můžu trenovat,přemejšlení co bude k snídani,svačině,obědu atd.)Jedu to teď tejden a sice nejsem silový sportovec ale vytrvalec,ale musím říct že s určitýma modifikacema funguje i na vytrvalce.Časem možná zařadim i posilku,ale to si ještě rozmyslim.
Těma modifikacema je myšleno nutnost sacharidového občerstvení během výkonu a občasné zařazení sacharidových dní.Máte na to nějaké odkazy z kterých lze spolehlivě čerpat?
Další věc je ládovací fáze-musel jsem si ji upravit na dělenou stravu protože to co jsem se dočetl bych nestrávil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
johnns píše:
Děkuji za odpověď. Jsem si vědom převahy sacharidů v jídelníčku.
Plivací test ukazuje lehkou medůzu, jak kdy. Takže kvasinka bude. Dočetl jsem se zde, že kvasinku má v těle každý. Ptám se tedy, jeli možné, pokud kvasinku mám, ale nevykazuji žádný z jejích projevů určité soužití s ní? Resp. čím mi její přítomnost v těle škodí, pokud, jak jsem uvedl žádné symptomy kromě plivacího testu nevykazuji? (nálada, stolice, pH atd. v pořádku)

Pročítám zde, jak spousta čtenářů masivně bojuje s kvasinkou a vznikají jim tím nemalé fyziologické a snad ještě horší duševní stavy.
Je nemožné pomalu a za dobré pohody přecházet na stravu kvasince nevyhovující a tím jí dostat na úroveň (negativní plivací test)? Zatím mi funguje vše měnit raději pomalu, ale při duševní a fyzické pohodě.

Jinak vše stále z Vašich stránek studuji, je toho samozřejmě mnoho, a je mi jasné, že to bude trvat v lepším případě pár let než se zoptimalizuji. I poté bude potřeba neustále pozorovat vyvíjení různých přístupů k vlastnímu zdraví a zkoušet někým ověřené další postupy jak si zlepšit fyzickou a duševní pohodu. Je to prostě na celý život. A mnohem užitečnější než TV:))

Pokud vám nevadí, tak se tím nezabývejte, má ji opravdu každý, akorát u někoho to imunita nedokáže ukočírovat. Tak pomalu to jde taky, ale prodlužujte si tím trápení, čili já osobně bych radil co nejrychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 17, 2012 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
q:o) píše:
Několik dní sleduji na kalkulačce poměry a stále mi vychází:
energie a bílkoviny přibližně 100%
sacharidy 20-30%
a tuky asi 200% (někdy až 250%)

Snažím se dodržovat zde doporučovanou dietu, ale docela mě překvapily ty procenta u tuků a sacharidů.
Předpokládám, že to bude správně na nízkosacharidové dietě a kalkulačka slouží jen pro kontrolu bílkovin?
Děkuji za odpovědi

To neřešte, kalkulačka je postavena na jiné stravování, normální na sacharidech a logicky u jiných diet hází nesmysly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 7:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
tomc píše:
Příklad denního jídelníčku je velice podnětný, mám jen dotaz, jak jej doplnit, pokud člověk pravidelně během dne aktivně sportuje(např. 5 hodin na kole, nebo 3h běhu,...) nebo těžce fyzicky pracuje (např. 10 h těžba dřeva v lese).

Prakticky nijak je to otázka spalování konkrétního jedince a využitelnosti stravy, případně stačí dát té potravy více, ovšem nebývá to nutné. Jde pouze o zvyk a tělo začne jinak hospodařit, nebo prostě dodáte tuk a máte paliva dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 9:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Prakticky nijak je to otázka spalování konkrétního jedince a využitelnosti stravy, případně stačí dát té potravy více, ovšem nebývá to nutné. Jde pouze o zvyk a tělo začne jinak hospodařit, nebo prostě dodáte tuk a máte paliva dostatek

ááá koukám mám tady kolegu (tomc) se stejným problémem \":)\" taky dost sportuju (třeba 130 km na kole) a taky dost dřu v lese, což mne moc baví; zkouším různé kombinace jídla, abych našel to nejvýhodnější (snažím se samozřejmě nezatěžovat trávení, abych měl energii na tu danou činnost, ovšem jako vitarián s tímhle zpravidla nemám problém, syrová strava je enzymaticky živá). Zrovna tento víkend jsem v lese byl oba dny takřka od rána do večera a testoval jsem "novinku" - použít kokosový olej. Kokosový je dobrý už sám o sobě, ale proč si neosladit život dobrou čokoládkou, takže jsem smíchal kokosolej, nepražený kakaový prášek a osladil Xylitolem (věřím totiž jeho pozitivnímu vlivu na zuby). Vznikla vynikající čokoláda no a během práce v lese, navíc v tom hicu (slunko pěkně pařilo), jsem jedl jen 1x odhadem 80 g (možná 100, víc to nebylo) takovéhle čokolády. Energie jsem měl dostatek, byl jsem příjemně v pohodě, takže při velkých zátěžích rozhodně míním kokosový olej ještě nějakou dobu testovat.
Ovšem jak píše pan Jarda "je to otázka spalování konkrétního jedince", u Vás to může samozřejmě fungovat jinak. Moje uvedená zkušenost však je veskrze pozitivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 18, 2012 11:05 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Jardo, může se kombinovat večerní vařené jídlo např. pohanka se syrovou zeleninou nebo je lepší to "vařené" jíst samostatně? A co trochu osolit. Jinak nesolím nic celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xylitol
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 2:03 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Xylitol je všude vychvalovaný, je opravdu tak zdravý a bezpečný? \":?:\" \":idea:\" \":?:\" Zatím nad ním jen uvažuji....

http://www.candidaalbicans.mypage.cz/th ... odne-ci-ne

...A teď k hlavnímu tématu: Je Xylitol nebezpečný? Vykrmuje kvasinky?

Najít odpověď nebylo tak jednoduché. Přesto se mi podařilo udělat si o tomto sladidlu poměrně přesný obrázek. Je pravda, že Xylitol všude doporučují - dokonce i na hlavní stránce výrobku Xylitol. Výrobci tohoto výrobku mi napsali vpodstatě jen to, že "všude se píše, že je Xylitol bezpečný a proto my taky věříme, že je vhodný při protikvasinkové dietě".

Jiný názor má Bee Wilder, přírodní léčitelka s více než 20ti letou praxí s léčbou Candidy. Budu citovat názor Bee ze skupiny health.groups.yahoo.com.

(Bee Wilder): ,,Xylitol, Sorbitol, Malititol, a Mannitol se nazývají také jako cukerné alkoholy nebo polyoly a nejsou vlastně ani cukry, ani alkoholy, jsou klasifikovány jako sacharidy.

Xylitol je vyráběn extrakcí xylenu z březového dřeva nebo kukuřičných klasů, a reaguje s vodou tak, že se vyrobí xylóza neboli "dřevný cukr". Pak se přidá vodík (H2) k vytvoření "Xylitolu".

Proto je hydrogenovaným zpracovaným produktem, který je nezdravý pro každého.

K tomu bych ještě podotkla, že se o Xylitolu mluvilo v souvislosti se silnými křečemi žaludku a průjmu. Minimálně silné křeče můžu potvrdit. Co se týče toho, jestli krmí toto sladidlo kvasinky, myslím, že odpověď je z předešlého nasnadě


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz