Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 11:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 29
Dobry den Jardo,

zajimal by me Vas nazor na zpusob jaterni ocisty, kterou jsem jiz 2x provedl.

Provedl jsem jaterni ocistu bez Epsomske soli. Davkovani olivoveho oleje a citronove stavy dle Vaseho navodu.
Jatra nebyla citliva a vyslo z nich dost kamenu (poprve 55, napodruhe 25 - z toho 1 asi 1,5 cm dlouhy).
Problem pri nepouziti epsomske soli je jak vyvolat prujem.
Hodne lidi na internetu co nepouziva epsomskou sul, tak pouzivaji bud magnesium citrat nebo tzv. salt water flush coz je podobna verze Sankapraksalane.

Nechal jsem se inspirovat a udelal Sanku hned rano po provedeni jaterni ocisty.
Nezaznamenal jsem zadny problem a citil jsem se velmi dobre.
Jedl jsem cely den pouze ryzi s trochou masla.

Zajimal by me Vas nazor co si myslite o takovem spojeni jaterni ocisty a Shanky?
Nevidite v tom nejake nebezpeci? Rad bych v teto ociste pokracoval a tak se chci u Vas ujistit.

Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 5:42 pm 
Offline

Registrován: čtv led 06, 2011 10:26 am
Příspěvky: 8
[quote="TomIn":vgwvh71j]Mám za sebou druhou očistu jater a jsem celkem překvapen. Při první vyšlo poměrně dost cholesterolových kamenů (cca přes 100) a až nakonec nějaký béžový "binec". Teď při stejném postupu a vhodnějším termínu "jen" ten binec, kamínků tam bylo tak 10,15 a malých. Že bych měl ve 40 letech taková dobrá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="jives":1bfb4ttf]
Ahoj je mě 43 let a mám 5 týdnů po 15 očistě (během 1,5 roku) a stručně bych to popsal takhle:
1 očista - kameny poměrně slušně odcházely
2,3 očista - nevyšlo téměř nic a uvažoval jsem, zda je možné abych měl vyčištěno ( trochu mě v tom brzdila občasná prudká křeč v oblasti jater)
4-6 očista - postupné zvyšování množství a velikosti kamenů
7 očista - spousta kamenů ( domníval jsem se, že maximum - mylně)
8-12 očista - ubývání množství kamenů
13-14 očista - menší množství kamenů, myslel jsem se, že mám vyčištěno
15 očista - naprostý šok, kameny (až 20 x 30 mm), slepenec kamenů 60 x 15 mm

Před zahájením očist - těžký alergik, paralyzující únava, avitaminóza ( 5 druhů léků ke každodennímu užívání ). Nyní neuvěřitelné zlepšení exému, únava pryč. ( léky neberu vůbec )
Po mnoha letech snáším věci, které jsem dřív nemohl aniž bych se osypal (včetně sirné patlaniny), a zajímavé je, že po poslední očistě přestalo chronické praskání koutků apod, na což pomáhaly jen B vitamíny ( dříve dokonce v injekcích).

Tak mnoho zdaru, a opatrné posuzování, zda jsou

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 9:36 pm 
Offline

Registrován: čtv led 06, 2011 10:26 am
Příspěvky: 8
Taková vápenatá krusta se vyskytovala u některých menších hnědých kamínků (velikost tak 3 mm).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 7:14 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
[quote="jives":2zdlptnk]Ahoj je mě 43 let a mám 5 týdnů po 15 očistě (během 1,5 roku) a stručně bych to popsal takhle:
1 očista - kameny poměrně slušně odcházely
2,3 očista - nevyšlo téměř nic a uvažoval jsem, zda je možné abych měl vyčištěno ( trochu mě v tom brzdila občasná prudká křeč v oblasti jater)
4-6 očista - postupné zvyšování množství a velikosti kamenů
7 očista - spousta kamenů ( domníval jsem se, že maximum - mylně)
8-12 očista - ubývání množství kamenů
13-14 očista - menší množství kamenů, myslel jsem se, že mám vyčištěno
15 očista - naprostý šok, kameny (až 20 x 30 mm), slepenec kamenů 60 x 15 mm

Před zahájením očist - těžký alergik, paralyzující únava, avitaminóza ( 5 druhů léků ke každodennímu užívání ). Nyní neuvěřitelné zlepšení exému, únava pryč. ( léky neberu vůbec )
Po mnoha letech snáším věci, které jsem dřív nemohl aniž bych se osypal (včetně sirné patlaniny), a zajímavé je, že po poslední očistě přestalo chronické praskání koutků apod, na což pomáhaly jen B vitamíny ( dříve dokonce v injekcích).

Tak mnoho zdaru, a opatrné posuzování, zda jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:14 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
V pátek jsem o jaterní očistě diskutovala s gastroenteorologem a ten mi tvrdil, že je to je "optický klam", že prý olej smíchaný se žlučí v duodenu /dvanácterníku/ vytvoří ty zelené shluky - kameny a my, že si myslíme, že jsou to kameny z jater. Co si o tom myslíte? Je to možné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:51 am 
Offline

Registrován: čtv led 06, 2011 10:26 am
Příspěvky: 8
babanci píše:
V pátek jsem o jaterní očistě diskutovala s gastroenteorologem a ten mi tvrdil, že je to je "optický klam", že prý olej smíchaný se žlučí v duodenu /dvanácterníku/ vytvoří ty zelené shluky - kameny a my, že si myslíme, že jsou to kameny z jater. Co si o tom myslíte? Je to možné?

Představa, že směs oleje a žluči vytvoří ve dvanáctníku poměrně tuhé, homogenní a často pravidelné útvary o průměru běžně 20mm mě přijde trochu podivná.
Navíc při očistách z člověka vychází také shluky hnědých kaménků a spousta žlutohnědého bahna (žlučníkové bahno je lékařský termín). Ty shluky jsou často profilované podle toho, jak byly léta natlačeny ve žlučovodu (tam se olej nedostane). A tak si myslím, že až gastroenterolog vykoná 12 očist, upustí od své teorie a bude si pochvalovat jak se cítí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 11:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
babanci píše:
V pátek jsem o jaterní očistě diskutovala s gastroenteorologem a ten mi tvrdil, že je to je "optický klam", že prý olej smíchaný se žlučí v duodenu /dvanácterníku/ vytvoří ty zelené shluky - kameny a my, že si myslíme, že jsou to kameny z jater. Co si o tom myslíte? Je to možné?

Pravda - ten názor jsem slyšela i od chirurgů \":shock:\" , ale nevěřím tomu....nesedí mi to. Hlavně to říkají lidi, co nikdy očisty neprováděli a ani s nimi nejsou do detailu obeznámeni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 12:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
babanci píše:
V pátek jsem o jaterní očistě diskutovala s gastroenteorologem a ten mi tvrdil, že je to je "optický klam", že prý olej smíchaný se žlučí v duodenu /dvanácterníku/ vytvoří ty zelené shluky - kameny a my, že si myslíme, že jsou to kameny z jater. Co si o tom myslíte? Je to možné?

  • U vetsiny lidi se, rekneme po 6. ociste (mimo Jivese \":lol:\" ), prestane "olej michat se zluci" a vytvaret zelene kameny a nebo uz je to v mnohem mensi mire. Kdyby to bylo jak tvrdi dr, proc to nepokracuje?
  • Kamos mel podle dr ztucnela jatra. Udelal ocistu jater a 21 dni pust a mel jatra normalni. Dr pry na to koukala jak blazen. Podle Moritze jsou ztucnela jatra nacpana cholesterovymi kameny a po vycisteni je to OK
  • Jak vysvetli dr, ze nektere kameny maji vapenitou skorapku, pripadne jsou cele zvapenatele? Taky se to stane v duodenu \":lol:\" ? Sam jsem jich par mel a znama jich mela asi 20
  • Proc se lidi po ocistach zbavi rady "nelecitelnych" problemu?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 1:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Súhlasím.Mne kamene odchádzali aj pri 14tej či 15tej očiste.Pri asi 10tej,som bola tiež v šoku,čo sa vyvalilo.Veľké,naozaj skoro 2-3cm kamene.Po prekrojení tmavozelené.Boli aj so žltou škrupinkou,tie vychádzali neskôr.Posledná očista pred dvoma týždňami bola bez kamienkov,ale ešte skúsim pokračovať.Naozaj to stojí zato-pocit ľahkosti a pokoja,nehovoriac o čistiacich účinkoch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 3:41 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Děkuji za Vaše názory, taky se mi to zdálo podivné. Ale, jak asi víte, nedá se o tomhle moc s MUDry mluvit. Mají jen to svojí kuchání a nic jiného nechtějí připustit. Když jsem říkala, že půjdu do očist a budu rozpouštět, řekl mi, proč bych to dělala, když stačí operace!! Kdo by se do ní dobrovolně hrnul, že? Ještě mám jeden dotaz, právě jsem si koupila semena ostropestřce a na obalu je napsáno, že lidé s žlučovými kameny by měli jeho užívání konzultovat s lékařem. tp zase proč? Myslela jsem, že užíváním nemohu ničemu uškodit. Ještě jednou díky za odpovědi, jsem otravná, ale musím se dát do kupy, mám šestiletou vnučku po svojí zemřelé dceři a starat se o dítě můžu jen, když budu zdravá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 4:24 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
babanci píše:
Děkuji za Vaše názory, taky se mi to zdálo podivné. Ale, jak asi víte, nedá se o tomhle moc s MUDry mluvit. Mají jen to svojí kuchání a nic jiného nechtějí připustit. Když jsem říkala, že půjdu do očist a budu rozpouštět, řekl mi, proč bych to dělala, když stačí operace!! Kdo by se do ní dobrovolně hrnul, že? Ještě mám jeden dotaz, právě jsem si koupila semena ostropestřce a na obalu je napsáno, že lidé s žlučovými kameny by měli jeho užívání konzultovat s lékařem. tp zase proč? Myslela jsem, že užíváním nemohu ničemu uškodit. Ještě jednou díky za odpovědi, jsem otravná, ale musím se dát do kupy, mám šestiletou vnučku po svojí zemřelé dceři a starat se o dítě můžu jen, když budu zdravá.

S MUDrama fakt nema cenu konzultovat alternativu. Za prve o tom casto nemaji poneti a za druhe to pro ne neni oficialni lecba a mohli by mit potize kdyby se zjistilo, ze ti neco takoveho poradili (vim o podobnych pripadech). A za treti vychazeji z toho, ze oni jsou ti nejchytrejsi, nezavisle na tom ze spoustu veci nevyleceji \":lol:\" , takze na podobne dotazy odpovedi tim, ze z tebe udelaji blbce.
To, ze je nekde psano, ze mas neco konzultovat s lekari je casto jen pro bezpecnost vyrobce, aby se na nej za nejakych okolnosti nehazela vina. Obdobne je v americkych knihach vetsinou klauzule, ze kniha neni navodem na lecbu (i kdyz fakticky je) a ze lidi maji zdravotni problemy resit s doktorama. Protoze jinak by je nekdo mohl honit po soudech. Takze to co mas napsany na obalu bych osobne ignoroval \":lol:\" Sama uz vis, ze konzultovat neco takoveho k nicemu nevede \":D\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 7:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
I já se připojim do odboje proti lékařsým skepsím. Už půl roku bojuju s celoživotně oslabenýma nadledvinkama, do dneška mě trápila šílená zimomřivost, venku 30°C a já se teprve cítil příjemně. První jaterní očista nic moc nezměnila, ale teď o víkendu provedená druhá mi přinesla teplo zpátky do života, dneska venku 18°C a já si tu běhám v tričku a kraťasech, postupně se mi to od soboty zlepšovalo až do tohoto stavu. \":)\" Doufám, že dnešek není žádnou vyjímkou a zbytečně tu nesejčkuju, ale nádherná změna k lepšímu. V očistách budu pokračovat dál a dál..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 7:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
No s doktory je opravdu ztráta času na tahle témata diskutovat:(. Přitom je evidentní, že když něco tolika lidem na celém světě tak hodně pomáhá, tak na tom asi něco být musí....Jinak mám radost z každé pozitivní reakce o očistě, neb sama se zatím stále odhodlávám \":oops:\" (už přes půl roku - ostuda \":shock:\" ), ale faktem je, že stále čekám na koupi odšťavňovače, abych mohla začít s jablečnou šťávou jak je v návodu. Tenhle měsíc snad už konečně budu mít došetřeno:)! Pak ještě překonat obavy \":roll:\" . Čekám, že budu mít

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 7:23 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="prokera":2sbnrepy]No s doktory je opravdu ztráta času na tahle témata diskutovat:(. Přitom je evidentní, že když něco tolika lidem na celém světě tak hodně pomáhá, tak na tom asi něco být musí....Jinak mám radost z každé pozitivní reakce o očistě, neb sama se zatím stále odhodlávám \":oops:\" (už přes půl roku - ostuda \":shock:\" ), ale faktem je, že stále čekám na koupi odšťavňovače, abych mohla začít s jablečnou šťávou jak je v návodu. Tenhle měsíc snad už konečně budu mít došetřeno:)! Pak ještě překonat obavy \":roll:\" . Čekám, že budu mít

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz