Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 11:24 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Deane píše:
V podstate sa názorom zhodneme s kolegom "inzenyr", tu asi bude rozdiel jestli niekto už rieši liečbu rakoviny alebo jej proste chce predísť. Takže medzi liečbou a prevenciou bude rozdiel v diéte a aj v príjme určitých potravín.

Nevim jak to myslis, ale Budwigova tvrdi, ze jeji dieta funguje jak lecba tak jako prevence \":)\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 1:36 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som reagoval na 2 predchádzajúce príspevky. Ak niekto chce napr. len prevenciu tak možno neprestane úplne jesť stravu ktorá škodí alebo neprospieva ale ju len obmedzí na čo najmenšiu mieru. Ale ak niekto už bojuje s chorobou tak musí do prísnejšej diéty, jemu by len nejaké obmedzenie nezdravých jedál nepomohlo. Tam treba striktne dbať na to, čo skonzumuje. Teda aspoň si to myslím.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 3:59 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:32 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se dá lněné semínko nahradit nějak jinak. Sirná patlanina mi moc chutná, ale pociťuji po ní mírnou alergii. Nevadí mi mandle, arašídy, vlašské ořechy, mák,ale lískové oříšky a lněné semínko mi vadí. Zajímavé je, že lněný olej mi taky nevadí. Kupuji si ten z DM. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 4:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
hynek píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se dá lněné semínko nahradit nějak jinak. Sirná patlanina mi moc chutná, ale pociťuji po ní mírnou alergii. Nevadí mi mandle, arašídy, vlašské ořechy, mák,ale lískové oříšky a lněné semínko mi vadí. Zajímavé je, že lněný olej mi taky nevadí. Kupuji si ten z DM. Děkuji za odpověď.

Ja moc ľanové semienko nepoužívam kvôli štítnej žľaze, obsahuje nejaké látky, ktoré môžu spomaľovať jej funkciu, aj som to na sebe cítila. Vysvetľuje sa to tým, že ľanové semienko obsahuje látku cyanogen, ktorá vo väčšom množstve môže zabrániť štítnej žľaze v príjimaní jódu. Ľanové semienko je takisto bohaté na fytoestrogény, ktoré vo väčšom množstve takisto potláčajú funkciu štítnej žľazy. Veľa žien práve potrebuje skôr progesterón a estrogény, dokonca aj tie prírodné môžu spôsobovať nerovnovnáhu. Ľanové semienko nahradzujem chia semienkami a konopnými semienkami, ktoré sú veľmi zdravé a zložením podobné ľanovému, konopné obsahuje trochu menej omega-3 tukov, ale naproti tomu chia semienka a ľanové obsahujú takmer rovnaké množstvo omega-3 mastných kyselín. Chia semienka neoxidujú tak rýchlo ako ľanové, môžu sa skladovať aj 4-5 rokov.

Tu je presné porovnanie mastných kyselín v ľanových, konopných a chia semienkach:
http://foodsforlonglife.blogspot.sk/201 ... -flax.html

http://chiaseedshealth.org/

Negatívum chia semienok je ich cena, ja si ich preto kupujem cez iherb.com:
http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Chi ... 53-g/29583

príp.
http://www.mojavitalita.sk/obchod/orech ... 00g-3.html

Ešte používam konopný olej.

Ja robievam z chia semienok výborný surový "puding", oni vylučujú veľké množstvo gelu (nie slizu ako ľanové semienko), vyrobím si mandľové alebo iné orechové mlieko, pridám surový kakaový prášok, príp. nejaké ovocie - mrazené jahody, mrazený banán, osladím napr. medom a do celej rozmixovanej zmesy na záver rozmiešam pár lyžíc chia semienok, chia semienka ale už nemixujem, tie len voľne zamiešam, nechám to asi 20 min. uležať a za chvíľu je z toho hustý puding. To je skôr sladká pochúťka, samozrejme, ak chcem využiť oleje z chia semienok, treba ich pomlieť alebo poriadne zmixovať.

Ak Vám ľanový olej problémy nerobí a sírna patlanina hej, nebude problém s mliečnymi výrobkami?

Ten tvaroh sa používa hlavne kvôli obsahu sírnych aminokyselín, ale na sírne aminokyseliny je napr. veľmi bohatá spirulina - cysteín a metionín, asi najviac z rastlinných zdrojov. Ja si často v šejkri rozmiešam prášok zo spiruliny s vodou a nalejem tam trochu konopného oleja a poriadne pretrepem. To, že sa nejaký postup dlho používa, ešte neznamená, že je jediný platný a univerzálny, uričte by sa táto sírna patlanina dala aj nejak obmeniť a nahradiť napr. pre tých, ktorí nekonzumujú mliečne produkty.

Ak mám možnosť surového kozieho mlieka, tu u nás býva dostať po väčšinu roka, tak si vyrobím z neho najskôr kefír pomocou kefírových zŕn, potom tento kefír opatrne zahrejem, teplota neprekročí 42 stupňov, kefír sám svojou kyslosťou vyzráža tvaroh a vylejem do nejakej plienky, plátna a nechám stiecť srvátku - takto dostanem výborný stráviteľný kefírový surový tvaroh.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 11:44 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:32 pm
Příspěvky: 14
Né, mléčné výrobky mi nevadí. Nikdy jsem necítil po nich alergii. Stačí rozkousat pár těch semínek a alergie je na světě. je to opravdu těma semínkama.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 11:57 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
hynek píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se dá lněné semínko nahradit nějak jinak. Sirná patlanina mi moc chutná, ale pociťuji po ní mírnou alergii. Nevadí mi mandle, arašídy, vlašské ořechy, mák,ale lískové oříšky a lněné semínko mi vadí. Zajímavé je, že lněný olej mi taky nevadí. Kupuji si ten z DM. Děkuji za odpověď.

tak lanovy olej vam mozno preto nevadi, ze velakrat neobsahuje lignany, ktore v semienku obsiahnute su a mozno prave tato latka vam v tych semienkach vadi...inak aj mne sposobuje problemy lanove semiacko, preto som aj olej pre istotu vymenil za konopny...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 12:02 am 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:32 pm
Příspěvky: 14
Mně konopný olej nevadí, jak jsem psal. Ale jde mi o to, co dát do té patlanice místo těch semínek.Kdybych tam dal jen ten olej, tak to asi bude dost slabé na ty omega3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 12:22 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
hynek píše:
Né, mléčné výrobky mi nevadí. Nikdy jsem necítil po nich alergii. Stačí rozkousat pár těch semínek a alergie je na světě. je to opravdu těma semínkama.

A ako sa tá alergia konkrétne prejavuje? Či ide skutočne o alergiu, ktorá býva dosť zriedkavá u ľanového semena alebo možno napr. reakciu na látku, ktorou bolo napr. to ľanové semiačko ošetrené.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 12:26 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
hynek píše:
Mně konopný olej nevadí, jak jsem psal. Ale jde mi o to, co dát do té patlanice místo těch semínek.Kdybych tam dal jen ten olej, tak to asi bude dost slabé na ty omega3 mastné kyseliny.

Ten konopny olej jsi asi nemyslel. A pokud tam davas lneny olej, tak i bez seminek mas Omega3 dost. Zkus si porovnat treba jen 2 lzice oleje (ja davam 4) s velice drahym doplnekem http://www.001shop.cz/Lneny-olej-1250-mg. I kdybys bral 2 kapsle, kam se to hrabe na 2 lzice oleje, jeste k tomu diky tvaruhu vstrebatelne.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 12:28 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Tak prečo tam nedať rozomleté chia semienka?

Ak beriete tú sírnu patlaninu len kvôli výžive a nie kvôli liečbe rakoviny, tak aj konopný olej postačuje.

Ja používam ako bohatý zdroj omega 3 občas olej z rias, ale keďže je to už doplnok výživy a nie široko dostupný, tak som ho neuviedla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 12:32 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
U nás predávajú aj olej z chia semienok:

http://www.feelgood.sk/produkt/chia-ole ... -hispanica
http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/0 ... 100-ml-BIO

Ale ja by som použila rozomleté chia semienka, človek nevie, akej kvality tieto oleje sú.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 30, 2012 3:11 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:32 pm
Příspěvky: 14
Ta alergie s eprojevuje jako podrážděná sliznice v krku. Takové to velké svědění, lechtání vzadu v krku. No prostě alergie. Kdo je alergik, tak zná. Budu to teda asi brát jen s tím olejem. Ne, rakovinu neřeším. Jen mi to chutná, je to zdravé a hlavně řeším ty omega3 kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 3:48 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 3:29 pm
Příspěvky: 6
Dobrý deň, nedoporučujete konzumáciu mliečnych výrobkov a konzumácia tvarohu v patlanici je v poriadku ? Nebudem tým zbytočne zahlieňovať organizmus? Začal som si robiť patlanicu zo 100 % ovčej nepasterizovanej bryndze, pretože mi pripadá zdraviu prospešnejšia hlavne kvôli obsahu probiotík. Len neviem či tam nevadí obsah soli a či sa tým tiež zbytočne nezahlieňujem. Patlanicu z orechov som tiež skúšal, ale popravde bola hnusná a ani som to nedojedol \":)\" Dá sa poprípade dosoliť orechová alebo iná patlanica nejakou náhradou soli, aby som sa držal mimo bielych jedov ? Napríklad chloridom draselným ? Alebo nejakou inou, zdravšou náhradou soli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 5:11 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Je opravdu ten ovčí a kozí syr taký dobrý?
http://www.cas.sk/clanok/227156/potvrde ... -syra.html
A to neni prvý prípad. Môže sa to stať aj známemu bačovi.

Chcem poprosiť, koľko asi tvarohu sa urobí s 1, litra kravského mlieka? My sme kedysi chovali kravy, robili sme tvaroh, ale to je dávno, ešte za socíku, takže už si to nepamätám. Mám možnosť si ísť cca 10 km. na PD (do Čachtíc) kúpiť mlieko, tak by som si chcel overiť aj či ho neriedia. Patlaninu robím teraz tak, že používam kefír z Teska pridávam trochu tvarohu a samozrejme semeno + olej. Nerobím žiadnu zásobu, ráno zarobím pre 3 ľudí a najlepšie mi to chce rodina tekuté. Pridám občas trochu ovocia, mám ho pri dome v záhradke. Nejaký hrebíček kôli parazitom atď.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 6:13 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
halluz píše:
Dobrý deň, nedoporučujete konzumáciu mliečnych výrobkov a konzumácia tvarohu v patlanici je v poriadku ? Nebudem tým zbytočne zahlieňovať organizmus? Začal som si robiť patlanicu zo 100 % ovčej nepasterizovanej bryndze, pretože mi pripadá zdraviu prospešnejšia hlavne kvôli obsahu probiotík. Len neviem či tam nevadí obsah soli a či sa tým tiež zbytočne nezahlieňujem. Patlanicu z orechov som tiež skúšal, ale popravde bola hnusná a ani som to nedojedol \":)\" Dá sa poprípade dosoliť orechová alebo iná patlanica nejakou náhradou soli, aby som sa držal mimo bielych jedov ? Napríklad chloridom draselným ? Alebo nejakou inou, zdravšou náhradou soli.

Budwigova tvrdila, ze spojenim s olejem ztraci tvaroh nektere sve blbe vlastnosti a olej ziska vstrebatelnost. Treba na cancertutor.com pisou pro pacienty s rakovinou, ze zadne mlecne vyrobky, ale do zavorky vzdy davaji s vyjimkou tvarohu s olejem podle Budwig. Takze na tvuj dotaz jestli je tvaroh v paltlanici v poradku odpovidam ze ano.

Co se tyka soli, nekolik guru pres zdravi, napr Andreas Moritz, dr Schulze, ... doporucuji Keltskou sul (Celtic salt). Moritz ma v jedne knize primo kapitolku Zazrak nerafinovene soli. Doporucuje tu nerafinovanou keltkou sul a nerafinovanou kamennou sul (u nas snad sul Mari/y nebo tak nejak). Pise, ze pokud jis dietu bohatou na draslik (banány, meruňky, avokádo, semena dýně, fazole, brambory, ...) tak je nerafinovana sul velmi pozitivni.... A samozrejme pise ze standardni rafinovana sul je skodliva.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz