Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 10:25 pm 
Offline

Registrován: pát srp 17, 2012 1:26 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
No patrně vás překvapí, že váha není o množství stravy, ale o její využitelnosti, čili zdravý jedinec může jíst opravdu mimořádně nízké dávky potravy a stejně nehubne. Ovšem pokud to zatím neovládáte, můžete udělat pouze menší změny a přidat do stravy tuk, speciálně omega 3 mastné kyseliny a zpravidla se tak dá objem stravy zásadně ponížit, aniž by váha klesala. Lidé se toho docela bojí, nicméně strašák tuku je nesmyslný, třeba při adekvátním příjmu CLA mastné kyseliny (konjugovaná kyselina linolová) se automaticky spalují tukové polštáře a má na tělo velice dobré zdravotní účinky. Vyskytuje se především v másle a hlavně v másle krav, které se volně pasou, tedy ne ustájených. Tak můžete takové máslo vyzkoušet a uvidíte.

no že záleží víc na využitelnosti, než na množství už celkem chápu,... jen právě nevím, jestli mi to bude stačit, když mám vyšší fyzickou aktivitu, každopádně vyzkouším a uvidím \":wink:\" díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
veyer píše:
no že záleží víc na využitelnosti, než na množství už celkem chápu,... jen právě nevím, jestli mi to bude stačit, když mám vyšší fyzickou aktivitu, každopádně vyzkouším a uvidím \":wink:\" díky

Bez pokusu se to stejně nedozvíte, čili jiná možnost ani není a pokud dáte dostatek tuku, nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 1
dobry den pane jardo! bych vam chtěla na pár věci zeptat ohledně mého jidelníčku, jestli neni škodlivy kdyz jim každy den vařenou rýži s zeleninou(nebo s sezamem a arašídou) k obědu, a jestli mužu kombinovat trošku maso s zaleninou. a ja piji domací sojové mléko tak je to zdraví? a když dělám štavy tak mam jist i s tou dluzinou nebo jenom pit tu stavu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 10:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
linh píše:
dobry den pane jardo! bych vam chtěla na pár věci zeptat ohledně mého jidelníčku, jestli neni škodlivy kdyz jim každy den vařenou rýži s zeleninou(nebo s sezamem a arašídou) k obědu, a jestli mužu kombinovat trošku maso s zaleninou. a ja piji domací sojové mléko tak je to zdraví? a když dělám štavy tak mam jist i s tou dluzinou nebo jenom pit tu stavu?

Každej den vařená rýže? To je poněkud jednostrannej jídelníček. Já bych ho rozhodně zpestřil. Arašídy každý den bych taky neviděl jako ideální. Je to jedna z potravin, která je velmi náchylná na plísně a je v ní spousta mykotoxinů. Kvalitní maso (rozhodně ne kuřecí, pokud není bio) s velkým množstvím zeleniny je v pořádku. Nefermentované sójové výrobky sou svinstvo a ani fermentované bych radši kvůli způsobu pěstování ve velkém nekonzumoval moc často. Dužinu jíst můžeš, ale pak mi uniká, proč si děláš šťávy. Teda pokud konzumuješ oboje najednou a dužinu si třeba z nějakýho důvodu třeba nesušíš nebo ji nezužitkuješ jinak.

Rýži zkus střídat třeba s pseudoobilovinami a luštěninami. Sójové mléko můžeš nahradit konopným, ořechovým nebo ze semínek.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
No patrně vás překvapí, že váha není o množství stravy, ale o její využitelnosti, čili zdravý jedinec může jíst opravdu mimořádně nízké dávky potravy a stejně nehubne. Ovšem pokud to zatím neovládáte, můžete udělat pouze menší změny a přidat do stravy tuk, speciálně omega 3 mastné kyseliny a zpravidla se tak dá objem stravy zásadně ponížit, aniž by váha klesala. Lidé se toho docela bojí, nicméně strašák tuku je nesmyslný, třeba při adekvátním příjmu CLA mastné kyseliny (konjugovaná kyselina linolová) se automaticky spalují tukové polštáře a má na tělo velice dobré zdravotní účinky. Vyskytuje se především v másle a hlavně v másle krav, které se volně pasou, tedy ne ustájených. Tak můžete takové máslo vyzkoušet a uvidíte.

Váha není o množství stravy, ale o jejím kalorickém obsahu. Zdravý jedinec, když bude jíst méně kalorií, než má svůj kalorický výdej, bude hubnout stejně jako nemocný. Je to jednoduchá matematika.
Ano, tuky mají více kalorií na 1 gram, z čehož vyplývá, že tuku stačí sníst asi polovinu oproti bílkovinám a sacharidům. Ale to je opět jenom matematika.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát srp 31, 2012 8:37 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Dobrý den!
Ráda bych se zeptala na váš názor. Začala jsem se syrovou stravou koncem března. Důvodem byla trvale zvýšená kyselina močová a bolesti různých kloubů zřejmě z toho pramenící. Po třech měsících opravdu striktně dodržované této stravy přesně podle Jardova jídelníčku jsem byla na odběru a kyselina močová je stále zvýšená (cca 400). Obvodní doktorka mi chce nasadit Milurit. Nějak vnitřně do toho nechci jít. Myslíte, že 3 měsíce je krátká doba na nějakou viditelnou změnu? Zhubla jsem 6 kg. Vážím teď 50kg a měřím 160 cm. Cítím se dobře, klouby jsou lepší, ale záda mě bolí pořád dál. Poradí mě někdo?

Linda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 7:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
linh píše:
dobry den pane jardo! bych vam chtěla na pár věci zeptat ohledně mého jidelníčku, jestli neni škodlivy kdyz jim každy den vařenou rýži s zeleninou(nebo s sezamem a arašídou) k obědu, a jestli mužu kombinovat trošku maso s zaleninou. a ja piji domací sojové mléko tak je to zdraví? a když dělám štavy tak mam jist i s tou dluzinou nebo jenom pit tu stavu?

Člen Xeelee vám to píše správně. Pokud jde o rýži, ono dost záleží o jakou rýži jde. Některé celozrnné varianty například Basmati rýže se takto jíst dají, pokud je doplníte o malé množství luštěnin, třeba mungo, nebo červená čočka a v některých východních zemích se takto lidé stravují dennodenně. Nefermentovaná soja je šmejd a dužina po odšťavnění se vyhazuje, nemá valnou výživnou hodnotu, pouze vlákninu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 7:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Váha není o množství stravy, ale o jejím kalorickém obsahu. Zdravý jedinec, když bude jíst méně kalorií, než má svůj kalorický výdej, bude hubnout stejně jako nemocný. Je to jednoduchá matematika.
Ano, tuky mají více kalorií na 1 gram, z čehož vyplývá, že tuku stačí sníst asi polovinu oproti bílkovinám a sacharidům. Ale to je opět jenom matematika.

Takto to bohužel nefunguje a jde opravdu o využitelnost, čehož jednoduchým příkladem je stav mnoha lidí, kteří jedí denně taková množství jídla, že Ind by z toho vyžil půl roku a nepřiberou ani deko a samozřejmě opak, kdy lidé prakticky nic nejedí a váhu stejně nabírají. Člověk není stroj, který by fungoval na základě mechanických a snadno vypočitatelných principů, zde matematika moc nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 7:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Dobrý den!
Ráda bych se zeptala na váš názor. Začala jsem se syrovou stravou koncem března. Důvodem byla trvale zvýšená kyselina močová a bolesti různých kloubů zřejmě z toho pramenící. Po třech měsících opravdu striktně dodržované této stravy přesně podle Jardova jídelníčku jsem byla na odběru a kyselina močová je stále zvýšená (cca 400). Obvodní doktorka mi chce nasadit Milurit. Nějak vnitřně do toho nechci jít. Myslíte, že 3 měsíce je krátká doba na nějakou viditelnou změnu? Zhubla jsem 6 kg. Vážím teď 50kg a měřím 160 cm. Cítím se dobře, klouby jsou lepší, ale záda mě bolí pořád dál. Poradí mě někdo?

Linda

Ono dost záleží ne na tom jakou stravu jíte, ale jaké výsledné pH z ní vyrobíte. Srovnejte si pH moče na hodnoty 7,5-7,8 pH a nemůžete mít uvedené problémy, přičemž bych se dále podíval jak si stojím s vitamínem D3 a K2. Hubnutí odstraní dostatek tuku ve stravě v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 3:02 pm 
Offline

Registrován: pát srp 17, 2012 1:26 pm
Příspěvky: 3
Snažil jsem se hledat na internetu i zde na fóru, ale s nevalným výsledkem, tak se radši zeptám. Jí se naklíčené luštěniny syrové nebo se vaří? Vařením se asi ničí živiny ne? ... Našel jsem jen, že mungo se jí syrové a fazole jsou syrové jedovaté, tak se musí uvařit. Nevíte někdo jak je to s čočkou, hrachem a cizrnou?

Děkuji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 3:13 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Tu sú informácie dosť rozporuplné, strukoviny obsahujú dokonca aj v naklíčenom stave inhibítory enzýmov a tie sa varením zničia.
Väčšina vitariánov jedáva aj naklíčené strukoviny, čiže šošovicu, mungo, cícer surové. Ale ja som sa stretla aj s tým názorom, že môžu byť ťažšie stráviteľné, hlavne ten cícer.
Osobne to riešim tak, že napr. klíčky z cíceru, hrachu krátko povarím v pare, mungo jedávam surové, občas to hodím aj do nejakého jedla a uvarím, to isté so šošovicou.

Ostatné klíčky - brokolica, pohánka, ľanové, chia, prosové... jedávam zásadne surové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 5:27 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Dobrý den, ráda bych se poradila - mám problém nejíst v noci. Někdy přijdu z práce později a nestihnu večeři do 20 hod. Mám zběsilý hlad, někdy vydržím, někdy ne...Co si vzít aby člověk napáchal co nejmenší zlo?Jinak jsem hodně štíhlá, momentálně řeším kvasinku...Co dát si sirnou patlaninu? nebo kousek sýra s okurkou? Vím, že dobré není nic, ale někdy to nezvládám...Proč vlastně není vhodné jíst na noc a kolik hodin před spaním jíst naposled? Je vhodné - ve volnu -po obědě dát šlofíka?Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 8:10 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
MatildaD píše:
Dobrý den, ráda bych se poradila - mám problém nejíst v noci. Někdy přijdu z práce později a nestihnu večeři do 20 hod. Mám zběsilý hlad, někdy vydržím, někdy ne...Co si vzít aby člověk napáchal co nejmenší zlo?Jinak jsem hodně štíhlá, momentálně řeším kvasinku...Co dát si sirnou patlaninu? nebo kousek sýra s okurkou? Vím, že dobré není nic, ale někdy to nezvládám...Proč vlastně není vhodné jíst na noc a kolik hodin před spaním jíst naposled? Je vhodné - ve volnu -po obědě dát šlofíka?Díky

Najděte si někde na internetu obrázek orgánových hodin. Večer již žalůdek produkuje méně trávicích kyselin. Myslím, že nejmenší zlo budou různé mléčné produkty, jako třeba kefír nebo živé jogurty bez cukru, tím se aspoň dodají do střeva laktíci. Šlofíka bych si nedával, to se trávení taky zhorší a vůbec, jestli člověk cítí, že potřebuje během dne šlofíka, tak to není dobře a chtělo by to přehodnotit jídelníček, aby únava nepřicházela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 04, 2012 10:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
MatildaD píše:
Dobrý den, ráda bych se poradila - mám problém nejíst v noci. Někdy přijdu z práce později a nestihnu večeři do 20 hod. Mám zběsilý hlad, někdy vydržím, někdy ne...Co si vzít aby člověk napáchal co nejmenší zlo?Jinak jsem hodně štíhlá, momentálně řeším kvasinku...Co dát si sirnou patlaninu? nebo kousek sýra s okurkou? Vím, že dobré není nic, ale někdy to nezvládám...Proč vlastně není vhodné jíst na noc a kolik hodin před spaním jíst naposled? Je vhodné - ve volnu -po obědě dát šlofíka?Díky

Najmenšie zlo napáchaš grepfruitom. Kvasinke grep moc nejede a nadôvažok ešte grepom vymetličkuješ črevá. Ak ide na teba poobede spánok, začni čistiť pečeň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 2:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 22
Chcem sa opytat ci sa da nahradit hliva ustricova a paradajka v obednajsom salate niecim inym a ci namiesto brokolice je mozne pouzit brokolicove klicky dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz