Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 8:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2012 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
sýpky na obilí existovaly už od krále Klacka a tudíž sacharidy v zimě nebyly žádný problém..

To sice ano, ale já se nebavím o pár stoletích, ale tisíciletích, které trval vývoj člověka v místních podmínkách. Za pár století se naše genetické předpoklady nijak výrazně nezmění, to trvá mnohem déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 3:07 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Píšete, že kandida se množí ve vlnách, jak dlouho je třeba ještě dodržovat přísnější dietu, ukáže-li se slinový test jako negativní, aby se nevrátila? Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 10:32 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Treba si uvedomiť, že kandida je choroba ako iná. Choroba je stav prevažne oslabenej imunity (popríade i invazívneho otrávenia,..) Jediný správny a dobrý lekár je vaša imunita. Ak mu budete klásť polená pod kolená nečajakte, že váš zdravotný stav bude super. Váš osobný doktor - imunita potrebuje od vás hlavne správne palivo, preto, aby vás mohla chrániť a podporovať vaše zdravie. Palivo znemaná dostatok správnych látok ako napr. voda, ionizovaný vzduch, stopové prvky, vitamíny, enzýmy, správne bielkoviny, správne tuky, správne sacharidy a pod. Ak má telo dostatok týchto látok je veľmi nepravdepodobné, že máte oslabenú imunity resp. chabé zdravie. Nepriaznivé prostredie (stres, deionizovaný vzduch, mŕtve potraviny, potraviny s nízkym obsahom výživných látok, toxické prostredie,...) spotrebúva tieto výživné látky veľmi rýchlo a vaše palivo sa začína strácať.
Preto ak chcem vyliečiť skutočne akúkoľvek chorobu musím posilniť svoju imunitu resp. podporiť svojho osobného doktora, tým, že mu dodám to čo potrebuje v potrebnej miere a nedodávam mu to čo ho oslabuje. On si aj tak vždy s danou chorobou poradí sám! Nie, naozaj to nie je nejaký cudzí doktor, ktorý vám predpíše nejaký zázračný liek. Je to vás osobný doktor - imunita.
Preto v prípade akejkoľvek choroby, dokonca aj kandidy sa najprv pozerám na to, ako sa darí môjmu doktorovi. Je spokojný? Má dostatok paliva? Nerobím mu zle? Áno, pre niektorých je to náročné, pretože je to často dlhodobý proces. Osobne sa priklaniam k ceste pomalej aj istejšej. Vytvorím prostredie v mojom tele, také, ktoré umožní môjmu doktorovi pracovať 24 hodín denne bez problémov a k tomu mu dám dostatok paliva. Následne si on sám poradí so všetkými chorobami.
Drastická liečba má síce svoj efekt, ale nesie riziko, že po skončení liečby sa vrátite v pôvodnému správaniu sa k vlastnému doktorovi, pretože chýbajú všetky tie potrebné návyky pre jeho podporu. Preto je lepšie a istejšie sa naučiť zopár zvykov a nikdy nebudete musieť podstúpiť také drastické liečby.
Verím a viem, že keď vytvorím správne prostredie v mojom tele i duši tým, že mu dodám správnu potravu (vodu, vzduch, jedlo, aktivita, relax,..) v správnom množstve, tak si môj osobný doktor hravo poradí aj s jedným najťažších súperov akým je kandida. Potrvá to trošku dhlšie, ale na druhej strane sa zbavím i iných chorôb, ktoré ešte len môžu v budúcnosti prísť a budem si môcť vychutnávať naplno dary života.

Do skorého uzdravenia \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 8:43 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
[quote="bombay":12t7739j]Treba si uvedomiť, že kandida je choroba ako iná. Choroba je stav prevažne oslabenej imunity (popríade i invazívneho otrávenia,..) Jediný správny a dobrý lekár je vaša imunita. Ak mu budete klásť polená pod kolená nečajakte, že váš zdravotný stav bude super. Váš osobný doktor - imunita potrebuje od vás hlavne správne palivo, preto, aby vás mohla chrániť a podporovať vaše zdravie. Palivo znemaná dostatok správnych látok ako napr. voda, ionizovaný vzduch, stopové prvky, vitamíny, enzýmy, správne bielkoviny, správne tuky, správne sacharidy a pod. Ak má telo dostatok týchto látok je veľmi nepravdepodobné, že máte oslabenú imunity resp. chabé zdravie. Nepriaznivé prostredie (stres, deionizovaný vzduch, mŕtve potraviny, potraviny s nízkym obsahom výživných látok, toxické prostredie,...) spotrebúva tieto výživné látky veľmi rýchlo a vaše palivo sa začína strácať.
Preto ak chcem vyliečiť skutočne akúkoľvek chorobu musím posilniť svoju imunitu resp. podporiť svojho osobného doktora, tým, že mu dodám to čo potrebuje v potrebnej miere a nedodávam mu to čo ho oslabuje. On si aj tak vždy s danou chorobou poradí sám! Nie, naozaj to nie je nejaký cudzí doktor, ktorý vám predpíše nejaký zázračný liek. Je to vás osobný doktor - imunita.
Preto v prípade akejkoľvek choroby, dokonca aj kandidy sa najprv pozerám na to, ako sa darí môjmu doktorovi. Je spokojný? Má dostatok paliva? Nerobím mu zle? Áno, pre niektorých je to náročné, pretože je to často dlhodobý proces. Osobne sa priklaniam k ceste pomalej aj istejšej. Vytvorím prostredie v mojom tele, také, ktoré umožní môjmu doktorovi pracovať 24 hodín denne bez problémov a k tomu mu dám dostatok paliva. Následne si on sám poradí so všetkými chorobami.
Drastická liečba má síce svoj efekt, ale nesie riziko, že po skončení liečby sa vrátite v pôvodnému správaniu sa k vlastnému doktorovi, pretože chýbajú všetky tie potrebné návyky pre jeho podporu. Preto je lepšie a istejšie sa naučiť zopár zvykov a nikdy nebudete musieť podstúpiť také drastické liečby.
Verím a viem, že keď vytvorím správne prostredie v mojom tele i duši tým, že mu dodám správnu potravu (vodu, vzduch, jedlo, aktivita, relax,..) v správnom množstve, tak si môj osobný doktor hravo poradí aj s jedným najťažších súperov akým je kandida. Potrvá to trošku dhlšie, ale na druhej strane sa zbavím i iných chorôb, ktoré ešte len môžu v budúcnosti prísť a budem si môcť vychutnávať naplno dary života.

Do skorého uzdravenia \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 4:47 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
doubleingram píše:
Nevim ale znam spoustu lidi, napr. z rodiny, co v zivote nemeli kousek zeleniny, jedinny vitamin nebo mineral, jedi blufy jako vetsina lidi, pohyb taky nijak extra ani jiny veci a naprosto nic jim neni a je jim 60 a vic, takze na tom vsem co pises mi neco nesedi. Nehlede na to, ze to by clovek nemoh dealat nic jinyho, nez se zabyvat zdravim, jidlo, piti, vzduch, stres, to se dneska hooodne tezko resi.

Ja ich poznám tiež i z mojej rodiny, tiež od nich počujem podobné reči, že im nič nie je a tak. Po hlbšom skúmaní ale zisťujem, že napr. už v 30ke majú za sebou nespočetne veľa ochorení ako napr. chrípka, angína, zápaľ priedušiek, chrup v dezolátnom stave, ekzémy, migrény, kašeľ, prechladnutie, bolesť kĺbov, alergie, vysoký / nízky tlak, seknutie v krížoch, črevné chrípky, poruchy spánku, poruchy sústredenia, zápal močovej sústavy, hemeroidy, poruchy trávenia, plný nos, nadúvanie, candida, dna, osteoporóza...a môžem pokračovať dalej. Hlavný problém, je v tom, že títo ľudia to považujú za normálny stav svojho zdravia. Jenoducho sa to pomaly ale isto akceptuje ake bežný jav a tak veľmi jednoducho vyhodnotí svoj zdravotný stav slovným spojením - "nič mi nie je", čo možno platí len tom momente. Žiaľ bežné to nie je, bežné by malo byť sa dožiť okolo 100 rokov s maximálne s nejakým ľahkým vírusovým ochorením alebo úrazom počas celého života. Realita je ale taká, že bežne okolo seba vidím napr. 50-níkov s už zhumplovanými telami, ziaľ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 5:30 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
bombay píše:
Ja ich poznám tiež i z mojej rodiny, tiež od nich počujem podobné reči, že im nič nie je a tak. Po hlbšom skúmaní ale zisťujem, že napr. už v 30ke majú za sebou nespočetne veľa ochorení ako napr. chrípka, angína, zápaľ priedušiek, chrup v dezolátnom stave, ekzémy, migrény, kašeľ, prechladnutie, bolesť kĺbov, alergie, vysoký / nízky tlak, seknutie v krížoch, črevné chrípky, poruchy spánku, poruchy sústredenia, zápal močovej sústavy, hemeroidy, poruchy trávenia, plný nos, nadúvanie, candida, dna, osteoporóza...a môžem pokračovať dalej. Hlavný problém, je v tom, že títo ľudia to považujú za normálny stav svojho zdravia. Jenoducho sa to pomaly ale isto akceptuje ake bežný jav a tak veľmi jednoducho vyhodnotí svoj zdravotný stav slovným spojením - "nič mi nie je", čo možno platí len tom momente. Žiaľ bežné to nie je, bežné by malo byť sa dožiť okolo 100 rokov s maximálne s nejakým ľahkým vírusovým ochorením alebo úrazom počas celého života. Realita je ale taká, že bežne okolo seba vidím napr. 50-níkov s už zhumplovanými telami, ziaľ.

myslim si, ze autor ma nieco ine na mysli...sice sa mozes prikladne stravovat a aj prikladne zit, ale urcite ti to nezarucuje, ze dopadnes lepsie ako ostatni...jedine, ti to "len" zvysi sancu, ze prezijes zdravsi a bezproblemovejsi zivot...mam kamosku, ktora robi na onkologickom oddeleni a sam som sa jej cudoval, ze preco sa ona nijako prikladne nestravuje...a ona mi povedala, ze drviva vacsina pacientov, ktorych ma na oddeleni, tak su vegani, vegetariani, respektive ludia, ktori nadmerne dbaju o seba a svoju zivotospravu...takze psychika a vrodenne dispozicie, ci vrodena zivotna sila (proste niekto sa narodi odolnejsi voci chorobam) pravdepodobne predci takzvane zdrave stravovanie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 10:13 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Citace:
myslim si, ze autor ma nieco ine na mysli...sice sa mozes prikladne stravovat a aj prikladne zit, ale urcite ti to nezarucuje, ze dopadnes lepsie ako ostatni...jedine, ti to "len" zvysi sancu, ze prezijes zdravsi a bezproblemovejsi zivot...mam kamosku, ktora robi na onkologickom oddeleni a sam som sa jej cudoval, ze preco sa ona nijako prikladne nestravuje...a ona mi povedala, ze drviva vacsina pacientov, ktorych ma na oddeleni, tak su vegani, vegetariani, respektive ludia, ktori nadmerne dbaju o seba a svoju zivotospravu...takze psychika a vrodenne dispozicie, ci vrodena zivotna sila (proste niekto sa narodi odolnejsi voci chorobam) pravdepodobne predci takzvane zdrave stravovanie...

Zdravie je ovplyvňuje viacero faktorov, ktoré som tu spomínal od potravy, prostredia, gen. predispozícii. atď. Je to simbióza všetkých týchto faktorov. Tá tvoja kamoška zabúda na dôležitý fakt a to, že každý sme iní (vďaka bohu), rodíme sa s iným zdravím, žijeme za iných podmienok, stravujeme sa inak a atď.. A to, že jej tam chodia ľudia na onkológiu (oddelenia, ktorého prínos nie je väčší než prínos hociakej pohrebnej služby) ľudia, ktorý podľa nej dbajú o seba a svoju životosprávu viac ako iný, neznamená, že to tak aj je, že naozaj tí ľudia vedeli čo robia, či to robili správne, a či je to pre nich vhodné. Každopádne okolo seba poznám len veľmi málo ľudí čo sa o seba starajú (viem spočítať na 1 ruke) o seba viac ako iní. Skôr vidím bežných ľudí čo neriešia svoje zdravie a životosprávu a medzi nimi nenachádzam zdravého jedinca. Ale toto sme už trochu off-topic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kandidoza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 9:12 am 
Offline

Registrován: ned bře 18, 2012 2:59 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda lze užívat současně lichořeřišnici i pelyněk. Děkuji Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobry den p.Zajicek
Počul som že pri Candide sa ma obmedziť celozrnne pečivo (Vysoká konzumácia najmä celozrnnej pšenice podporuje tvorbu plesne v črevách, pretože obranné látky zŕn pšenice zabraňujú rozkladu škrobu. Škrob je v koncovej časti čreva črevnou flórou premenený na cukor, ktorým je krmivom pre kvasinky) Je to pravda.
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kandidoza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
bohacek7 píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda lze užívat současně lichořeřišnici i pelyněk. Děkuji Eva

Ano v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Píšete, že kandida se množí ve vlnách, jak dlouho je třeba ještě dodržovat přísnější dietu, ukáže-li se slinový test jako negativní, aby se nevrátila? Díky za odpověď.

To vám nikdo nepoví, ona je přímou součástí našeho těla a jak vytvoříte podmínky, vždy pojede jako dráha, není to tedy o nějaké době, ale o podmínkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
[quote="bombay":y5aa527y]Treba si uvedomiť, že kandida je choroba ako iná. Choroba je stav prevažne oslabenej imunity (popríade i invazívneho otrávenia,..) Jediný správny a dobrý lekár je vaša imunita. Ak mu budete klásť polená pod kolená nečajakte, že váš zdravotný stav bude super. Váš osobný doktor - imunita potrebuje od vás hlavne správne palivo, preto, aby vás mohla chrániť a podporovať vaše zdravie. Palivo znemaná dostatok správnych látok ako napr. voda, ionizovaný vzduch, stopové prvky, vitamíny, enzýmy, správne bielkoviny, správne tuky, správne sacharidy a pod. Ak má telo dostatok týchto látok je veľmi nepravdepodobné, že máte oslabenú imunity resp. chabé zdravie. Nepriaznivé prostredie (stres, deionizovaný vzduch, mŕtve potraviny, potraviny s nízkym obsahom výživných látok, toxické prostredie,...) spotrebúva tieto výživné látky veľmi rýchlo a vaše palivo sa začína strácať.
Preto ak chcem vyliečiť skutočne akúkoľvek chorobu musím posilniť svoju imunitu resp. podporiť svojho osobného doktora, tým, že mu dodám to čo potrebuje v potrebnej miere a nedodávam mu to čo ho oslabuje. On si aj tak vždy s danou chorobou poradí sám! Nie, naozaj to nie je nejaký cudzí doktor, ktorý vám predpíše nejaký zázračný liek. Je to vás osobný doktor - imunita.
Preto v prípade akejkoľvek choroby, dokonca aj kandidy sa najprv pozerám na to, ako sa darí môjmu doktorovi. Je spokojný? Má dostatok paliva? Nerobím mu zle? Áno, pre niektorých je to náročné, pretože je to často dlhodobý proces. Osobne sa priklaniam k ceste pomalej aj istejšej. Vytvorím prostredie v mojom tele, také, ktoré umožní môjmu doktorovi pracovať 24 hodín denne bez problémov a k tomu mu dám dostatok paliva. Následne si on sám poradí so všetkými chorobami.
Drastická liečba má síce svoj efekt, ale nesie riziko, že po skončení liečby sa vrátite v pôvodnému správaniu sa k vlastnému doktorovi, pretože chýbajú všetky tie potrebné návyky pre jeho podporu. Preto je lepšie a istejšie sa naučiť zopár zvykov a nikdy nebudete musieť podstúpiť také drastické liečby.
Verím a viem, že keď vytvorím správne prostredie v mojom tele i duši tým, že mu dodám správnu potravu (vodu, vzduch, jedlo, aktivita, relax,..) v správnom množstve, tak si môj osobný doktor hravo poradí aj s jedným najťažších súperov akým je kandida. Potrvá to trošku dhlšie, ale na druhej strane sa zbavím i iných chorôb, ktoré ešte len môžu v budúcnosti prísť a budem si môcť vychutnávať naplno dary života.

Do skorého uzdravenia \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobry den p.Zajicek
Počul som že pri Candide sa ma obmedziť celozrnne pečivo (Vysoká konzumácia najmä celozrnnej pšenice podporuje tvorbu plesne v črevách, pretože obranné látky zŕn pšenice zabraňujú rozkladu škrobu. Škrob je v koncovej časti čreva črevnou flórou premenený na cukor, ktorým je krmivom pre kvasinky) Je to pravda.
dakujem

No já to spíše vidím tak, že je prakticky skoro jedno o jaké půjde obiloviny, kvasince chutnají prakticky bez rozdílu a to i ty zdravé, čili já osobně bych je jako velice dobrý zdroj sacharidů ze stravy raději vyloučil. Pokud se jich není člověk schopen zříci, alespoň by měl používat velké dávky fungicidně působících potravin a koření, tedy zabránit nějak kvasnému a hnilobnému procesu. Jakékoliv nadýmání, nebo říhání celkem slušně potvrzuje kvasinky v těle, člověk to tedy zase ani nemusí tolik zkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon srp 27, 2012 9:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
V tématu kefírová houba zazněl dotaz na dochucování kefíru v souvislosti s protikvasinkovou dietou a přišlo mi vhodný hodit odpověď i sem. Co na různý možnosti říkáte?
Citace:
V úvahu připadá stévie, xylitol, bylinky, chilli, zázvor, česnek a různý koření. Nebo si do něj namel ořechy nebo semínka z kategorie 0 a 1. Z ovoce přichází v úvahu jen citron a limetka. Pokud konzumuješ syrovou stravu, tak ti třeba bude chutnat i s rozmixovanou zeleninou (opět jen 0 a 1). Chuť se určitě dá upravit i různými oleji.

Mně osobně okořeněnej kefír moc chutná.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv srp 30, 2012 4:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Xeelee píše:
V tématu kefírová houba zazněl dotaz na dochucování kefíru v souvislosti s protikvasinkovou dietou a přišlo mi vhodný hodit odpověď i sem. Co na různý možnosti říkáte?
Citace:
V úvahu připadá stévie, xylitol, bylinky, chilli, zázvor, česnek a různý koření. Nebo si do něj namel ořechy nebo semínka z kategorie 0 a 1. Z ovoce přichází v úvahu jen citron a limetka. Pokud konzumuješ syrovou stravu, tak ti třeba bude chutnat i s rozmixovanou zeleninou (opět jen 0 a 1). Chuť se určitě dá upravit i různými oleji.

Mně osobně okořeněnej kefír moc chutná.

Moje oblibena kombinace je pul litru kefiru, vymackana 1/2 citronu, trochu raw kakaa, palec zazvoru, 1-2 lzice boruvek (v takto malem mnozstvi je cukru minimalne a potrebuju hodne antioxidantu) a na zaver sladim stevii.
Zkousel sem i kefir s cesnekem a cibuli a nechutnalo mi to tolik jako vsemozne sladke mutace se skorici, strouhanym kokosem, kakaem, avokadem, papajou, spirulii atd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz