Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 8:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2012 9:35 pm
Příspěvky: 2
Děkuji Xeelee za odpověď. Dnes ráno jsem provedl očistu střev.
Začal jsem v 7:00 kde jsem vypil 0,7 vody
poté v 7:30 - 1,5L vody se solí nic se nedělo
v 8:20 - jsem dal tedy další 1,5L vody se solí a pořád nic
v 10:00 to až poté přišlo
potom jsem dal další litr a půl a poté už heřmánek a potom rýži.

1. Chci se zeptat když to trvalo tak dlouho měl jsem pití vody se solí dávat dříve? Třeba první v 7:30 a druhou lahev klidně v 7:40 ? a když pořád nic tak pokračovat s další 7:50 další lahev s vodou a solí? Nebyl jsem si jist časovými rozestupy.

2. Kdy udělat tu očistu jater když už mám sankhapraksalana za sebou? Dnes a zítra budu jenom o rýži s máslem. Poté mám jíst tak 2-3 dny jenom jablka a můžu začít s očistou jater?

3. Po očistě jater kdy můžu zařadit půst? Také tak po 2-3 dnech?
Ještě jednou děkuji za ochotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 2:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Roman1 píše:
Děkuji Xeelee za odpověď. Dnes ráno jsem provedl očistu střev.
Začal jsem v 7:00 kde jsem vypil 0,7 vody
poté v 7:30 - 1,5L vody se solí nic se nedělo
v 8:20 - jsem dal tedy další 1,5L vody se solí a pořád nic
v 10:00 to až poté přišlo
potom jsem dal další litr a půl a poté už heřmánek a potom rýži.

1. Chci se zeptat když to trvalo tak dlouho měl jsem pití vody se solí dávat dříve? Třeba první v 7:30 a druhou lahev klidně v 7:40 ? a když pořád nic tak pokračovat s další 7:50 další lahev s vodou a solí? Nebyl jsem si jist časovými rozestupy.

2. Kdy udělat tu očistu jater když už mám sankhapraksalana za sebou? Dnes a zítra budu jenom o rýži s máslem. Poté mám jíst tak 2-3 dny jenom jablka a můžu začít s očistou jater?

3. Po očistě jater kdy můžu zařadit půst? Také tak po 2-3 dnech?
Ještě jednou děkuji za ochotu.

Měl bys vypít 1,5 litru vody (najednou, nebo třeba po 6 x 250 ml a prokládat to cviky). Sifon po 3 hodinách od začátku očisty je fakt extrém. To už by opravdu chtělo irigátor na utržení sifonu z druhý strany klystýrem. Jíst druhej den jablka není dobrej nápad. Mrkni se do mýho podpisu pod příspěvkem. Tam najdeš o stravě po šance víc informací.

Já nemám problém s tím vypít 3 litry po 250 ml s prokládáním cviky. Prvně sem zkusil vypít 2x 1,5 litru s asi půlhodinovým odstupem a cejtil sem silný pnutí ve střevech, ze kterejch voda nechtěla ven. S menšími dávkami a cviky sem s tím neměl problém a teď už snad bude sifon naskakovat maximálně do půl hodiny jako minule. Trvalo ale několik měsíců, než se mi to povedlo.

Po šance bych nechal podrážděný střeva aspoň týden odpočinout. Bůhví v jakém stavu je máš. Při očistě jater je taky podráždíš epsomkou. A pak bych se ještě před půstem vrhnul na ledviny s melouny. Několikadenní melounová monodieta je super \":-)\" Pak by neměl být problém navázat na ni hned půstem. Já to tak aspoň chci po dvou kolečkách očist udělat. Půst překyseluje a přijde mi jako dobrej nápad těsně před půstem vyplavit co nejvíc kyselin a mít co nejvyšší pH.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 11:11 am 
Offline

Registrován: úte črc 03, 2012 11:01 am
Příspěvky: 2
dobrý den,
při mé první očistě ze mě vyšlo minimum, a pak už jen voda rovnou protýkala.
znamená to že to je tak přilepený ke stěně, že nic nejde ven?

díky J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: sob črc 07, 2012 11:35 am
Příspěvky: 1
Dobrý den. Přítel provedl očistu tlustého střeva podle Vašeho návodu. Z počátku se voda vracela horem, ale pak se proces nastartoval, vše probíhalo. Potom v závěrečné fázi, po vypití heřmánkového čaje, již vylučování přestalo, takže nemohl zkontrolovat, zda všechna slaná voda odešla. Chci se zeptat jestli je to v pořádku, jinak se cítil dobře. Dále se chci zeptat, jestli je tato očista vhodná pro lidi, kteří trpí sklerózou ledvin. Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zmeskin píše:
zdravim,
chci se zeptat, nevadi kdyz jsem den pred sankhaprasalanou mel na veceri bilou ryzi s rozpustenym maslem posypanou mandlemi a rajcaty ? Obed: brambory s mrkvovohrachovou kasi a svacina: salat z bananu,kiwi a jablka. Doufam ze SP probehne v poradku. Mohu vam odpoledne do 16hod zavolat kdyby nastaly komplikace ?
Dekuji
S pozdravem
Petr Z

V tom by neměl být problém, maximálně bude pomalejší start.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zmeskin píše:
zdravim,
tak prvni Sankhapraksalanu mam za sebou, jestli uspesnou to posudte sami.
Vstal jsem ve 13:30 hod (nocni rezim), vypil 0,5l vody s citronem. Dal jsem varit ryzi a hermankovy caj.
V koupelne jsem vypil 0,5l vody se soli, abych provedl dysbakteriózu žaludku, strcil jsem si prsty do krku a vyzvracel se. Tekla pouze voda.
Dal uz jsem sedel na WC a vypil cca 0,7l vody se soli a vzapeti se spustila dnesni prvni stolice, o neco ridci nez normalne. to zpusobila ta voda.
Potom jsem vypil dalsi 0,5 a sel ze me proud kalu a zlute vody.
Dalsi 0,5l slane vody pro me bylo peklo, to jsem ani nedopil a vsechno vyzvracel - tekl proud ciste vody pozdeji zlute zakalena voda ze zaludku (zluc).
Vodu se soli uz jsem nepozil, neslo to, vyzvrazel bych ji, takze nasledoval hermanek. Vypil jsem 0,4l caje a hned jsem valil na wc, tekla ze me s neuverenim zluta cista voda bez kalu ! Caj jsem dopil a mezitim jsem byl na wc jeste asi 5x, pokazde ze me tekla zluta voda bez kalu (no mozna se sem tam maly kal objevil). Po cca 30 - 40 minutach jsem si dal rozvarenou ryzi s maslem. Po jidle nasledovaly dve tablety laktobacilu. Behem dne jsem konzumoval pouze ryzi a pil caj lapacho.
Pro sankhapraksalanu jsem se rozhodl z duvodu spatneho dechu, se kterym se potykam ji nekolik let (utratil jsem tisice abych se ho zbavil za ruzne leky, ale bezuspesne) a z obcasnych bolesti bricha po 14 dennim uzivani omeprazolu.
Dekuji za Vase reakce a pripadne komenty

zdravi Vas Petr 24/180/84

Na první pokus dobrý a příště to bude ještě lepší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zmeskin píše:
Tak po 24 hodinach co jsem jedl pouze ryzi s maslem, jsem se vratil ke svemu normalnimu stravovacimu rezimu. Na snidani jsem si dal, coz asi nebyl zrovna nejlepsi napad smazeny obalovany kvetak s varenymi brambory + rajce. Po pozreni me zacalo hrozne bolet bricho. Myslite ze to bylo tim ze jsem si dal takovyto mastny pokrm na snidani nebo s tim ma neco spolecneho sankhapraksalana ?
Pote jsem cely den jedl pouze suche rohliky se sunkou a banany s piskoty.
Kde je zakopany pes ? Proc me stale boli bricho ?
3.7.2012 jdu na gastro.

Muzete sem prosim nekdo vlozit koment s reakci na moje prispevky ?

Dekuji

Pěkná ptákovina, čili vše co jste pracně vyčistil, jste zase pro jistotu ihned zahnojil a podle všeho i rozhodil bakteriokultury ve střevě, o takovém jídle se zde nikde nepíše a vhodné určitě není. Takové svinstvo rozhodí kde koho, natož po průplachu střev, budete muset více přemýšlet nad tím co jíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
tin píše:
Zdravím všechny! Rád bych se podělil o nepříjemný zážitek z prvního provedení šp epsomskou solí. Včera ráno jsem to poprvé zkusil s epsomkou, koncentrace tak od 12g/litr dolů. Pil jsem petky napůl, každou půlku prokládal cvikama. Po 1. petce jsem šel na záchod, ale zatím jen řídká stolice, pak po druhé petce nic tak jsem si řek přidám i do těch ostatních trochu víc soli abych srovnal na uroven první domnívaje se, že je to náký slabý. Při pití první poloviny 3.pet jsem to jen vyhodil horem, to nic sem si řekl, to už znám, pak se to spustí a pridelal jsem si další petku navíc abych nahradil co šlo vrchem a udělal klystýr, pak pokračoval v pití zlehka cvičil a něco málo vyšlo, ale ve srovnání s normální a himalájskou solí to tedy byl slabota, jen takový čůrek. Takže jsem se rozhodl si tu poslední taky trochu víc přisolit, že když je to projímadlo tak to přece nák proštouchnu a neuteču od rozdělané práce nevyčištenej. Jenže ono pak už téměř nic, ani jsem poslední(tu náhradní navíc) nedopil jen mi bylo celkově hůř a hůř hlava jako střep a měl jsem pocit že bych mohl omdlít(nikdy předtím jsem neomdlel, ale tak se mi to zdálo). Čaj jsem do sebe nutil, co chvíli odcházel horem, ale dole téměř nic. Pak jsem uplně lehnul a halva se mi motala a eště se to zhoršovalo a bylo mi mizerne, furt sem ale myslel na to, že do sebe musím nacpat rýži s máselm a laktobacily, ale povedly se mi jen dvě lžíce. Bzukot v hlavě, rozostřený vidění, slabost a celkově velmi špatný pocit. Předpokládám tedy, že velká část roztoku zustala ve mně a vstřebala se a já se tak přiotrávil bud hořčíkem nebo sírou. Až do večera jsem měl obavy jak se to vyvine, ale dnes už je vše mnohem lepší. Jen přes noc jsem vymočil asi 3,5litru. Asi jsem udělal chybu, že jsem dorovnával koncentraci na uroven první, ale chtel jsem aby se to spustilo za každou cenu.
Dotaz do fora bych formuloval asi takhle : proč epsomka nefungovala tam kde obyčejná a himálájská ano? Předpokládal jsem, že když je to projímadlo tak vyvolá důkladný průchod a rychlý nástup sifonu… všem co budou reagovat předem díky!

Docela divný průběh, epsomka je opravdu dost projímavá a skoro vždy funguje, patrně máte nějaký větší deficit hořčíku a tělo si ho vezme, nicméně s ním bych určitě nezávodil, to může být i nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dita píše:
Mám za sebou druhou šanku, první asi před rokem. Průběh tak asi na dvě mínus (od 9:30 do 13:30 první jídlo), celkem jsem vypila 6 litrů slané vody (Epsomka) a nechtělo se jí moc odcházet. Ke konci už jen žlutá, po heřmánu. Nakonec jsem snědla rýži a na tři hodiny usnula, je to normální? A poté jsem se cítila až do noci jako praštěná.... Plánuju další za týden, je to ok, předpokládám.

Je to ok, očista rozkarbuje bordel v těle a únava je po ní celkem běžná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Roman1 píše:
Zdravím,

prosím Vás jsem 13 dní po operaci kolene a to vyjmutí laterárního meniskusu a zahlazení předního zkříženého vazu. Zajímá mě zda je pro mě nebezpečná z nějakého důvodu očista jak tlustého střeva Sankhapraksalana tak i očista jater a poté následný půst 11 dní? Případně jak by to mělo za sebou vypadat první očista jater a poté tlustého střeba a poté půst?
Proč to chci dělat? Nyní budu ještě určitě 3-5 týdnů na pracovní neschopnosti a tím pádem jsem doma a nerušen. Před tím než se mi stalo zranění a šel jsem ihned ze dne na den na operaci jsem dlouhou dobu jedl denně velké množství masa i 500g denně a hodně vajec. Proto se nyní zajímám o čistící kůru.

Děkuji za informace.
Roman

Člen Xeelee vám radí dobře, pořadí vyhovuje a celkově se dost zlepšíte po všech stránkách, kolenu tím rozhodně neuškodíte, spíše naopak, bude se hojit rychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Roman1":1hnziqpl]Děkuji Xeelee za odpověď. Dnes ráno jsem provedl očistu střev.
Začal jsem v 7:00 kde jsem vypil 0,7 vody
poté v 7:30 - 1,5L vody se solí nic se nedělo
v 8:20 - jsem dal tedy další 1,5L vody se solí a pořád nic
v 10:00 to až poté přišlo
potom jsem dal další litr a půl a poté už heřmánek a potom rýži.

1. Chci se zeptat když to trvalo tak dlouho měl jsem pití vody se solí dávat dříve? Třeba první v 7:30 a druhou lahev klidně v 7:40 ? a když pořád nic tak pokračovat s další 7:50 další lahev s vodou a solí? Nebyl jsem si jist časovými rozestupy.

2. Kdy udělat tu očistu jater když už mám sankhapraksalana za sebou? Dnes a zítra budu jenom o rýži s máslem. Poté mám jíst tak 2-3 dny jenom jablka a můžu začít s očistou jater?

3. Po očistě jater kdy můžu zařadit půst? Také tak po 2-3 dnech?
Ještě jednou děkuji za ochotu.[/quote:1hnziqpl]
Člen Xeelee vám radí dobře, patrně máte unavené a pomalé střevo, což si zaslouží více péče a očistu bych tedy za týden opakoval. Poté s odstupem minimálně týdenním dát

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jana1 píše:
dobrý den,
při mé první očistě ze mě vyšlo minimum, a pak už jen voda rovnou protýkala.
znamená to že to je tak přilepený ke stěně, že nic nejde ven?

díky J.

I to je možná varianta, nicméně je také možné, že tam prostě nic nemáte. Rozhodně bych očistu za cca týden opakoval a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 8:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ela píše:
Dobrý den. Přítel provedl očistu tlustého střeva podle Vašeho návodu. Z počátku se voda vracela horem, ale pak se proces nastartoval, vše probíhalo. Potom v závěrečné fázi, po vypití heřmánkového čaje, již vylučování přestalo, takže nemohl zkontrolovat, zda všechna slaná voda odešla. Chci se zeptat jestli je to v pořádku, jinak se cítil dobře. Dále se chci zeptat, jestli je tato očista vhodná pro lidi, kteří trpí sklerózou ledvin. Předem děkuji za odpověď.

Patrně vše ok, nicméně ty ledviny tím dost zatížíte, ale pokud mu nic nebylo, neměla by očista znamenat žádný problém. Spíše ledvinám postupně uleví, ono je dost ničí právě přicpané střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie, abscesy
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 10:20 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Cameron píše:
Dobrý den,
Dobrý den,
velice mne zaujala očista šankaprakšalána. Hned příští víkend ji vyzkouším a už teď se moc těším. Jelikož mám ale alergii na lepek, tudíž má střeva pravděpodobně nejsou o.k. chtěla jsem se zeptat, jestli je to možné bez problémů absolvovat. Netrpím celiakií, ale mám Duhring, tudíž projevy kožní a to již 29 let. Bezlepkovou dietu nedodržuji striktně, jelikož mám k užívání lék Disulone, který mi vždy odpomůže od nepříjemné svědící vyrážky, ale samozřejmě vím, že se stravuji špatně, huntuji své tělo moukou, včetně dlouhodobého užívání léků.....

Dle mého děláte zásadní chybu, že se spoléháte na Disulone, který vás však neléčí. Lékaři o této nemoci zpravidla mnoho nevědí (je to pro ně vzácná choroba) a většinou si ani neumí/nechtějí dát dohromady souvislosti s dalšími zdravotními problémy. Nicméně na internetu je již poměrně dost informací - namátkově:

Alergie vs. intolerance k lepku:

alergie na lepek
- = potravinová alergie,
- lze vyléčit,
- léčba: vysazení lepku z potravy, pokud způsobuje reakci,
- diagnostika: krevními testy a negativní reakcí na lepek

intolerance k lepku
- = autoimunitní onemocnění,
- (prý) nelze vyléčit,
- léčba: striktní přísná celoživotní bezlepková dieta; Disulone může potlačovat příznaky, ale neléčí,
- diagnostika: pomocí krevních testů a následnou biopsií kůže a střev

Dermatitis herpetiformis Duhring (DHD)
Dlouho bylo toto onemocnění považováno pouze za kožní, ale v roce 1967 bylo zjištěno, že až tři čtvrtiny nemocných s DHD vykazují změny na sliznici tenkého střeva jako u celiakie. U pacientů dodržujících přísnou bezlepkovou dietu byl zaznamenán příznivý efekt na kožní i střevní změny. V součansoti je DHD považována za druh celiakie.

Pacient má rovněž zvýšenou citlivost na jód (zhoršení vyrážky, střevní problémy). Potíže se mohou projevovat ve větší míře i po požití pouze některého druhu jídla, např. mořských ryb nebo aplikaci některých jodových preparátů. Tato souvislost nebyla dosud vědecky vysvětlena.

DHD může být v současné době potvrzena vyšetřením vzorku kůže, kde jsou pod mikroskopem nacházena charakteristická ložiska protilátek. Dále pak pozitivním průkazem protilátek proti gliadinu (AGA), endomysiu (EMA) a tkáňové transglutamináze (tTG) v séru. Každý pacient (i bez gastrointestinálních obtíží) s potvrzenou diagnózou DHD je odeslán do gastroenterologické poradny k posouzení možných změn na sliznici tenkého střeva.

DHD, jakožto autoimunitní onemocnění, je doprovázeno dalšími zdravotními problémy včetně dalších autoimunitních onemocnění:
- zvýšené riziko cukrovky
- poruchy štítné žlázy
- zvýšená pravděpodobnost karcinomu trávicího traktu a štítné žlázy
- snížení obsahu vápníku v kostech (kvůli omezenému vstřebávání vápníku), záněty kloubů, defekty zubní skloviny
- anémie (omezená resorpce železa)
- atd.

Pozn.: POZOR! Testy na alergii na lepek neprokazují intoleranci k lepku (pro intoleranci je nutný krevní test na tTG)

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 10, 2012 2:12 pm 
Offline

Registrován: ned zář 09, 2012 10:08 pm
Příspěvky: 1
Jarda píše:
tin píše:
Zdravím všechny! Rád bych se podělil o nepříjemný zážitek z prvního provedení šp epsomskou solí. Včera ráno jsem to poprvé zkusil s epsomkou, koncentrace tak od 12g/litr dolů. Pil jsem petky napůl, každou půlku prokládal cvikama. Po 1. petce jsem šel na záchod, ale zatím jen řídká stolice, pak po druhé petce nic tak jsem si řek přidám i do těch ostatních trochu víc soli abych srovnal na uroven první domnívaje se, že je to náký slabý. Při pití první poloviny 3.pet jsem to jen vyhodil horem, to nic sem si řekl, to už znám, pak se to spustí a pridelal jsem si další petku navíc abych nahradil co šlo vrchem a udělal klystýr, pak pokračoval v pití zlehka cvičil a něco málo vyšlo, ale ve srovnání s normální a himalájskou solí to tedy byl slabota, jen takový čůrek. Takže jsem se rozhodl si tu poslední taky trochu víc přisolit, že když je to projímadlo tak to přece nák proštouchnu a neuteču od rozdělané práce nevyčištenej. Jenže ono pak už téměř nic, ani jsem poslední(tu náhradní navíc) nedopil jen mi bylo celkově hůř a hůř hlava jako střep a měl jsem pocit že bych mohl omdlít(nikdy předtím jsem neomdlel, ale tak se mi to zdálo). Čaj jsem do sebe nutil, co chvíli odcházel horem, ale dole téměř nic. Pak jsem uplně lehnul a halva se mi motala a eště se to zhoršovalo a bylo mi mizerne, furt sem ale myslel na to, že do sebe musím nacpat rýži s máselm a laktobacily, ale povedly se mi jen dvě lžíce. Bzukot v hlavě, rozostřený vidění, slabost a celkově velmi špatný pocit. Předpokládám tedy, že velká část roztoku zustala ve mně a vstřebala se a já se tak přiotrávil bud hořčíkem nebo sírou. Až do večera jsem měl obavy jak se to vyvine, ale dnes už je vše mnohem lepší. Jen přes noc jsem vymočil asi 3,5litru. Asi jsem udělal chybu, že jsem dorovnával koncentraci na uroven první, ale chtel jsem aby se to spustilo za každou cenu.
Dotaz do fora bych formuloval asi takhle : proč epsomka nefungovala tam kde obyčejná a himálájská ano? Předpokládal jsem, že když je to projímadlo tak vyvolá důkladný průchod a rychlý nástup sifonu… všem co budou reagovat předem díky!

Docela divný průběh, epsomka je opravdu dost projímavá a skoro vždy funguje, patrně máte nějaký větší deficit hořčíku a tělo si ho vezme, nicméně s ním bych určitě nezávodil, to může být i nebezpečné.

Mám veľmi podobnú skúsenosť. Môj prvý pokus vyzeral nasledovne:

- v piatok som jedol iba ovocie, večer klystýr

Sobota:
- 1 liter čistej vody na zavodnenie organizmu. Hodinu som počkal (trocha som si zacvičil)
- potom 1,5 litra vody s epsomkou - dal som vrchovatú polievkovú lyžicu. (mimochodom - chuťovo je to fakt hnusné)
- niekoľko cvikov, čakal som asi 20 - 30 minút, skúsil som ísť na WC, ale nič
- dal som ďalší pohár vody s epsomkou - už iba zarovnaná polievková lyžica. Nedokázal som ale vypiť celý 1,5 liter. Podarilo sa mi iba asi 1 liter. Pre istotu som si zvyšok zobral so sebou na WC. Tam sa mi zo seba podarilo dostať iba normálnu stolicu - možno trocha mäkšej konzistencie. Dopil som zvyšný 1/2 liter a vtedy zo mňa vyšlo asi tak 1 dcl tekutiny.
- zacvičil som niekoľko cvikov a opät som išiel na WC
- zase vyšlo iba také cvrnknutie
- skúsil som klystýr
- opäť na WC - vyšlo iba to, čo som natlačil zo spodu
- vypil som ďalší 1,5 l - (1/2 polievkovej lyžice) zase iba cvrnknutie
- opäť pokus s klystýrom. Nič. Pre istotu som si dal ryžu, aj keď mi bolo jasné, že črevo nie je prepláchnuté
Celý zvyšok dňa som chodil na WC a po najrôznejšom krútení sa zo mňa vždy vyšlo iba trocha vody. Po čase začala byť žltá.
Nepríjemné bolo, že som sa necítil dobre. Hlava mierne pobolievala - nedalo sa ani spať, ani bdieť. Prešlo to až na druhý deň. Ani noc nebola bez problémov.

Ešte aj v nedeľu som si bol niekoľkokrát cvrknúť - ale to už bolo hnačkoidnej konzistencie. Normálna stolica v pondelok ráno.

Chcel som sa opýtať, či nebol problém v dávkovaní epsomskej soli? Spomínaný zážitok by som nerád opakoval, vyskúšam ešte himalájsku soľ.

Numinor


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz