Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 15, 2012 6:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
radka píše:
Dobrý den, před chviličkou jsem se zaregistrovala a naštěstí tak zjistila, že návod na očistu střev není vůbec vhodný pro začátečníky, jako jsem já. Mám obavu, jestli do toho vůbec jít, byť se lžičkou místo lžíce.

Pročištění střev je základ a je vhodné pro kohokoliv. Doporučuju pročíst si informace o šance v dokumentu, na kterej odkazuju v podpisu.

Pro ostatní: Proved sem v dokumentu dost úprav. Odstranil sem Jardův návod s velkým množstvím soli a dalšími IMHO nevhodnými úpravami a zatím i jakýkoliv informace o epsomce. Časem je s důrazným varováním a dalšími informacemi nějak opatrně přidám. Proved sem dost dalších úprav, přidal informace ze zkušeností s šankami... Až úpravy dokončím, tak dám vědět.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 6:22 pm 
Offline

Registrován: pon zář 10, 2012 11:36 am
Příspěvky: 15
Dobrého dne přeji,
dnes jsem poprvé a úspěšně provedl sankhapraksalanu a mám pár dotazů.
Největším problémem pro mě bylo vypít co nejdřív 1,5 litru slané vody. Vypil jsem hrdinsky litr a musel jsem si dát pauzu. Když jsem se znovu napil, nezabránil jsem dávení a předchozí dva doušky vyvrhnul. Od té chvíle bylo pití slané vody boj se sebou samým, i tak jsem úspěšně vypil dohromady 4 litry. Dál jsem nemohl, protože se mi navalovalo už jen z té představy, co mám pít a každý nový doušek jsem okamžitě vracel. Naštěstí zrovna v té chvíly už střeva vypouštěla pouze čirou vodu, takže bych označil celou SP za úspěšnou. Máte s tímto někdo zkušenosti? Zážitek to pro mě byl dost silný a opravdu nemám chuť to znovu opakovat, i když vím, že mi to prospěje. Rozm chce ale tělo odmítá.

Další dotaz je na jídlo. Nerad bych působil jako mlsoun, ale rozvařená rýže s máslem není nic moc a představa, že ji budu konzumovat celý den, je celkem strašná. Zatím se držím, ale uvažuji nad dobře uvařenou čočkou. Máte i nějaké jiné jídla v záloze?

Třetí dotaz je ohledně následujících dní, v kterých bych nerad znovu střeva zanesl "zlobuňkami", když jsem se dnes tak snažil. Sice radíte navrátit se k běžné stravě, ta ale místy obsahuje sýry a jogurty. Z pečiva jím jen žitný chléb (doma pečený) a ten né příliš často - max. 1x za den. Bohužel sladkému těžko odolávám, sice nejím sladké často a ve velkém, jednou denně ale na něco dostanu chuť a občas si dám ovesnou tyčinku, nebo müsli s jogurtem.
Bene \":twisted:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 10:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="Abbysum":2yond0rl]Největším problémem pro mě bylo vypít co nejdřív 1,5 litru slané vody. Vypil jsem hrdinsky litr a musel jsem si dát pauzu. Když jsem se znovu napil, nezabránil jsem dávení a předchozí dva doušky vyvrhnul. Od té chvíle bylo pití slané vody boj se sebou samým, i tak jsem úspěšně vypil dohromady 4 litry. Dál jsem nemohl, protože se mi navalovalo už jen z té představy, co mám pít a každý nový doušek jsem okamžitě vracel. Naštěstí zrovna v té chvíly už střeva vypouštěla pouze čirou vodu, takže bych označil celou SP za úspěšnou. Máte s tímto někdo zkušenosti? Zážitek to pro mě byl dost silný a opravdu nemám chuť to znovu opakovat, i když vím, že mi to prospěje. Rozm chce ale tělo odmítá.[/quote:2yond0rl]Ahoj, mně to taky dělalo problémy, ale pak sem zjistil, že si Jarda návod upravil a podle mne ne zrovna nejšťastnějším způsobem. Lidé na celém světě dělaj šanku podle Lysebetha a nemaj s tím problémy. Voda se pije po malých skleničkách (tak 250 ml) a prokládá se cviky. Navíc voda je teplá a je v ní po celou dobu procedury jen 5 až 6 gramů soli na litr (1 až 1,5 lžičky). Jarda strašně solí. Hlavně na začátku.[quote:2yond0rl]Další dotaz je na jídlo. Nerad bych působil jako mlsoun, ale rozvařená rýže s máslem není nic moc a představa, že ji budu konzumovat celý den, je celkem strašná. Zatím se držím, ale uvažuji nad dobře uvařenou čočkou. Máte i nějaké jiné jídla v záloze?[/quote:2yond0rl]Rozvařenou rýži můžeš doplnit velmi dobře uvařenou (rozvařenou) čočkou, hrachem nebo mrkví. Samotná rýže s máslem je ale nutná a musí tvořit většinu prvního jídla. Pokud jsi měl obyčejnou dlouhozrnou rýži, tak si u Vietnamců kup jasmínovou nebo lepkavou na sushi. Obzvlášť tu lepkavou jde velmi snadno rozvařit. Měla by se ale aspoň přes noc nechat máčet ve vodě. To je ale dobrý dělat s jakoukoliv rýží. Jednou jsem si dal i parboiled, ale ta se vaří díky specifické úpravě o dost déle a má hustší konzistenci, protože nasaje méně vody. (po roce nebo dvou pravidelných očistš všemožných orgánů a jezení zdravé stravy možná budeš mít střeva ve stavu, kdy bys moh začít zkoušet alternativní první jídla, ale tím si teď akorát ublížíš. Jak sám píšeš, tak jsi po první šance, která neměla zrovna nejhladší průběh.[quote:2yond0rl]Třetí dotaz je ohledně následujících dní, v kterých bych nerad znovu střeva zanesl "zlobuňkami", když jsem se dnes tak snažil. Sice radíte navrátit se k běžné stravě, ta ale místy obsahuje sýry a jogurty. Z pečiva jím jen žitný chléb (doma pečený) a ten né příliš často - max. 1x za den. Bohužel sladkému těžko odolávám, sice nejím sladké často a ve velkém, jednou denně ale na něco dostanu chuť a občas si dám ovesnou tyčinku, nebo müsli s jogurtem. [/quote:2yond0rl]Co se týká předchozích otázek a stravy v následujíchch dnech, tak si pročti dokument, na kterej odkazuju v podpisu a první odkaz v něm. Sýry, jogurty a chleba bych pár dnů po šance nejedl vůbec. Tak den až dva po šance se jíst nesmí. Je ten žitný chléb dělaný z kvásku nebo z droždí? Při fermentaci kvásku a těsta bakterie rozkládají škodlivý kasein a jednu kyselinu, která podstatně zhoršuje stravitelnost chleba a využití v něm obsažených minerálů, které na sebe váže a člověk je pak vyloučí. Kasein v rychlokvaškách z droždí zalepuje střeva, brání vstřebávání živin a zamezuje stahování škodlivin do střev, kterými by se měly vyloučit, takže se ukládají v těle. Konzumaci chleba jednou denně bych označil za dost častou. Kolikrát týdně ho jíš? Pokud není kváskový, tak bych ti doporučil si ho kupovat, jestli se bez něj neobejdeš. Vím minimálně o jednom výrobci, kterej celožitnej kváskovej chleba vyrábí. Jakékoliv jiné bio i nebio chleby z kvasnic nebrat. Nebo si můžeš zkusit založit vlastní kvásek. http://www.kvaskovychleb.cz/

Co se sladkostí týká, tak jedna tyčinka nebo jogurt denně není nic strašnýho (i když ovesný tyčinky sou nezdravý slazený sajrajty a většina jako jogur se tvářících výrobků vůbec jogurty nejsou a ze čtení složení lidem co něco ví o výživě vstavaj vlasy hrůzou). Pokud chceš mlsat zdravě a dostávat při tom do sebe spoustu prospěšnejch látek, tak si vygoogli recepty na nějaký nepečený veganský sladkosti \</div

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
numinor píše:
Mám veľmi podobnú skúsenosť. Môj prvý pokus vyzeral nasledovne:

- v piatok som jedol iba ovocie, večer klystýr

Sobota:
- 1 liter čistej vody na zavodnenie organizmu. Hodinu som počkal (trocha som si zacvičil)
- potom 1,5 litra vody s epsomkou - dal som vrchovatú polievkovú lyžicu. (mimochodom - chuťovo je to fakt hnusné)
- niekoľko cvikov, čakal som asi 20 - 30 minút, skúsil som ísť na WC, ale nič
- dal som ďalší pohár vody s epsomkou - už iba zarovnaná polievková lyžica. Nedokázal som ale vypiť celý 1,5 liter. Podarilo sa mi iba asi 1 liter. Pre istotu som si zvyšok zobral so sebou na WC. Tam sa mi zo seba podarilo dostať iba normálnu stolicu - možno trocha mäkšej konzistencie. Dopil som zvyšný 1/2 liter a vtedy zo mňa vyšlo asi tak 1 dcl tekutiny.
- zacvičil som niekoľko cvikov a opät som išiel na WC
- zase vyšlo iba také cvrnknutie
- skúsil som klystýr
- opäť na WC - vyšlo iba to, čo som natlačil zo spodu
- vypil som ďalší 1,5 l - (1/2 polievkovej lyžice) zase iba cvrnknutie
- opäť pokus s klystýrom. Nič. Pre istotu som si dal ryžu, aj keď mi bolo jasné, že črevo nie je prepláchnuté
Celý zvyšok dňa som chodil na WC a po najrôznejšom krútení sa zo mňa vždy vyšlo iba trocha vody. Po čase začala byť žltá.
Nepríjemné bolo, že som sa necítil dobre. Hlava mierne pobolievala - nedalo sa ani spať, ani bdieť. Prešlo to až na druhý deň. Ani noc nebola bez problémov.

Ešte aj v nedeľu som si bol niekoľkokrát cvrknúť - ale to už bolo hnačkoidnej konzistencie. Normálna stolica v pondelok ráno.

Chcel som sa opýtať, či nebol problém v dávkovaní epsomskej soli? Spomínaný zážitok by som nerád opakoval, vyskúšam ešte himalájsku soľ.

Numinor

Tak obecně se dá říci, že epsomka působí pomaleji jak běžná sodíková sůl, ale zase funguje na střevní nečistoty jako magnet, čili působí dlouhodoběji a vyčistí střeva lépe. Dokonce by patrně nebylo problém obě sole smíchat a tím docílit jak rychlosti, tak vysokého čistícího efektu, nicméně sám jsem to nikdy nezkoušel, já s tím problém nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Dneska jsem v Globusu našel zajímavý produkt. Nepasterizovanou šťávu z kysaného zelí 3,3dcl a obsahuje 2,5g soli. Odpoledne jsem to vypil a asi po dvou hodinách dostal průjem, tak mě napadlo, jestli by tohle nešlo použít na šanku. Třeba kdyby toho člověk vypil dva litry, tak už ho to musí pěkně protáhnout a navíc s probiotickým efektem. Co říkáte ?

Tak v tom určitě není problém, ovšem u někoho se tím dají střeva docela slušně vydráždit, přeci jen je tam dost organických kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Amy, sanka pochazi z Indie, je odzkousena na milionech lidi a je povazovana za velice bezpecnou a prijemnou metodou, ale nikde jsem nenasel, ze by ji tam delali epsomkou a v takovych davkach. A nemyslim si, ze by to bylo tim, ze epsomku neznaji nebo tim, ze se epsomkou nezabyvali, viz nize uvedena kniha. Epsomka asi lip vycisti streva, ale potom bych doporucoval nejakou bezpecnejsi metodu, napriklad tu z knihy Lysebeth Omladnete s jogou a nebo ocista strev epsomkou podle Moritze, kde jsou podstatne nizsi davky.

Kdyby sis poradne procetla toto vlakno, tak zjistis, ze dost lidi pri epsomce zvraci a obcas nekdo ma opravdu problemy, treba jako mela MarcelaJ. Tedy asi maji problemy i s obycejnou soli ve velkych davkach. Rozdil mezi lekem a jedem je v davkovani a to se tyka i techto navodu. Joga v dennim zivote pod vedenim Paramhans svámí Mahéšvaránanda dava az extreme nizkou davku normalni soli, pul lzicky na litr. Zkus si to porovnat s tim, co jsi delala ty. Ja davam lzicku az lzicku a pul normalni soli na litr, ale upravuju to podle chuti. Pokud citim, ze to je moc, tak to naredim. Nervu to do sebe s odporem a nasilim, telo si samo rekne kolik snese bez problemu. Podle Lysebetha cisti streva voda a cviky a je treba pouze tolik soli, aby se voda predcasne nevstrebala a dostala se az do strev. Ale na to opravdu staci ta lzicka normalni soli na litr a potom nemohou nastat zadne problemy ani kdyz jsi prekyselena nebo mas nedostatek horciku ci drasliku. Takze jestli si nekdo mysli, ze cim vic soli tim lip, tak se k vlastni skode velice myli.

A jestli bylo duvodem tvych problemu jak uvadis prekyseleni nebo nedostatek nekterych mineralu a problem MarcelyJ (viz viewtopic.php?p=38893#p38893 ) byl jak bylo uvedeno nedostatek drasliku, tak by se to mozna melo zduraznit v navodu, aby nemel zbytecne problemy jeste nekdo dalsi. A tem co si nejsou jisti doporucit treba klasicky navod podle Lysebetha.

Tak to máte pravdu, naprostá většina lidí by nemusela použít sůl vůbec žádnou, prostě stačí vypít hodně vlažné vody a střeva si vyčistí docela spolehlivě, ovšem ta sůl dobře trhá usazeniny ze střeva, což vlastně je cílem a to málo osolená voda dělá podstatně hůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Kopie Lysebetha je napriklad na http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005022302
Jedine tam na mne pusobi jako rozpor prevod 5-6 gramu na litr na neplnou lzici:
Lysebeth píše:
Ohřejte vodu, do níž přidáte sůl v poměru 5 až 6 gramů na litr, což představuje o trochu méně než je koncentrace fyziologického roztoku (1 neplná polévková lžíce na 1 litr vody). Voda musí být slaná, neboť v opačném případě by byla osmoticky absorbována sliznicí a vyloučena normální cestou ve formě moče a nikoli konečníkem. Zdá-li se vám příliš slaná, lze její koncentraci snížit na přijatelnější míru.
Jak vazil Xeelee a nekolik dalsich, tak to vychazi na lzicku a ne na neplnou polevkovou lzici. Nicmene doporucuje snizit koncentraci, pokud se zda prilis slana. Ja uz jsem psal, ze davam lzicku az lzicku a pul na litr a pripadne redim podle chuti.

Pan Jarda rovnez pise na uvodni strane, http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php, ze vychazi z Lysebetha, ale ze po letitych praktickych zkusenostech si to upravil (nebo tak nejak). Ale aspon v tom uvodu nic nepise o epsomce.

Ano, upravil jsem si návod dle osobních zkušeností, protože malá dávka soli představovala pomalejší start a delší průběh, což mě osobně vadí. Já tím nechci trávit půl dne a takto šanku zvládám do půl hodiny, což mě nepřijde špatné. Bohužel jsem asi neodhadl, že u lidí se zpomaleným a unaveným střevem větší dávka soli může představovat problém, sůl je opravdu jed a měl by se tedy rychle dostat z těla ven, jinak škodit určitě může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
radka píše:
Dobrý den, před chviličkou jsem se zaregistrovala a naštěstí tak zjistila, že návod na očistu střev není vůbec vhodný pro začátečníky, jako jsem já. Mám obavu, jestli do toho vůbec jít, byť se lžičkou místo lžíce.

Nejhorší smrt je z vystrašení a na ní bohužel umírá v nemocnicích naprostá většina lidí. Všimněte si toho, co jste napsala, raději když budu mít "jen" ty problémy co mám, než náhodou získat další, ovšem mohu vás ujistit, že život je pouze o systému pokus omyl a to je jediný způsob jak se dostává lidstvo kupředu. Jeden čínský lékař se otrávil v průběhu svého života tuším snad 70x, vždy to kupodivu přežil a dodnes se z jeho poznání vychází při určení toxické dávky pro člověka. Závěr je, že pokud to nevyzkoušíte, tak se stejně nic rozumného nedozvíte a obavy navíc nejsou na místě, jde o metodu starou tisíce let a opravdu prověřenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Abbysum píše:
Dobrého dne přeji,
dnes jsem poprvé a úspěšně provedl sankhapraksalanu a mám pár dotazů.
Největším problémem pro mě bylo vypít co nejdřív 1,5 litru slané vody. Vypil jsem hrdinsky litr a musel jsem si dát pauzu. Když jsem se znovu napil, nezabránil jsem dávení a předchozí dva doušky vyvrhnul. Od té chvíle bylo pití slané vody boj se sebou samým, i tak jsem úspěšně vypil dohromady 4 litry. Dál jsem nemohl, protože se mi navalovalo už jen z té představy, co mám pít a každý nový doušek jsem okamžitě vracel. Naštěstí zrovna v té chvíly už střeva vypouštěla pouze čirou vodu, takže bych označil celou SP za úspěšnou. Máte s tímto někdo zkušenosti? Zážitek to pro mě byl dost silný a opravdu nemám chuť to znovu opakovat, i když vím, že mi to prospěje. Rozm chce ale tělo odmítá.

Další dotaz je na jídlo. Nerad bych působil jako mlsoun, ale rozvařená rýže s máslem není nic moc a představa, že ji budu konzumovat celý den, je celkem strašná. Zatím se držím, ale uvažuji nad dobře uvařenou čočkou. Máte i nějaké jiné jídla v záloze?

Třetí dotaz je ohledně následujících dní, v kterých bych nerad znovu střeva zanesl "zlobuňkami", když jsem se dnes tak snažil. Sice radíte navrátit se k běžné stravě, ta ale místy obsahuje sýry a jogurty. Z pečiva jím jen žitný chléb (doma pečený) a ten né příliš často - max. 1x za den. Bohužel sladkému těžko odolávám, sice nejím sladké často a ve velkém, jednou denně ale na něco dostanu chuť a občas si dám ovesnou tyčinku, nebo müsli s jogurtem.
Bene \":twisted:\"

Tak člen Xeelee vám odpovídá dobře a hlavně se nenechte odradit, většinou se dobrý pocit objeví až po několika provedeních, kdy již víte jak na to a dovedete si vyhovět. Mě se třeba nikdy nestalo, že bych u toho potupně vrhnul, jak zde stále popisuje většina adeptů, nicméně možná nad tím asi více uvažuji a nesnažím se tam na sílu něco narvat, jenom proto, že to někdo tak napsal a jinak to určitě nejde. Vždy to jde jinak a je třeba to i jinak dělat, pokud vidím, že je to potřeba, pak na tom nebudete jak v té hlášce ve filmu Černí baroni, ""Tak je to správně, tak to bylo v tej brožuře."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 4:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Dobry den, nejsem si jist do jakeho vlakna s dotazem ohledne pustu - uz jsem tu nekolikrat od spousty lidi cetl, ze pisi o provedenem 'pustu'. 7 dennim, 10 dennim, nekdo dokonce 21 dennim. Muzete prosim jen jednoduse nastinit rezim tohoto pustu. Pusty mohou byt samozrejme ruzne, predpokladam, ze zde se ale pise vicemene o podobne veci. Tusim clem Xeelee se zminoval o tom 21 dennim. Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 4:50 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Firebird píše:
Dobry den, nejsem si jist do jakeho vlakna s dotazem ohledne pustu - uz jsem tu nekolikrat od spousty lidi cetl, ze pisi o provedenem 'pustu'. 7 dennim, 10 dennim, nekdo dokonce 21 dennim. Muzete prosim jen jednoduse nastinit rezim tohoto pustu. Pusty mohou byt samozrejme ruzne, predpokladam, ze zde se ale pise vicemene o podobne veci. Tusim clem Xeelee se zminoval o tom 21 dennim. Dekuji.

Je zde například vlákno "Půst". Pak se o půstu hovoří i v jiných vláknech - dají se dohledat pomocí tlačítka "Hledat", které je umístěno v pravém horním rohu stránek.

Dále se doporučují webové stránky o půstu www.pust.cz

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 5:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Aha, to vlakno jsem prehledl. Dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 2:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Zdravim, rad bych se zeptal, jakym zpusobem v toalete zachytavate jaterni kameny, candidy, parazity atd. - nejake sitko? Nejak mi v tomto ohledu dochazi predstavivost \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 10:05 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,chci se zeptat Jardo,jaký máte názor na provedení očisty tlustého střeva vlákninou psylium a jak dlouho užívat-jestli je to vůbec k něčemu dobré-shankhapraksalany se bojím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 5:06 pm 
Offline

Registrován: pát zář 28, 2012 8:47 am
Příspěvky: 3
Zdravím, mám dotaz, zaujala mě tato forma očisty, ale jakožto býložravce u mě nepřichází v úvahu rýže s máslem, dá se to nahradit dejme tomu rýží s rostlinným olejem, třeba s olivovým?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz