Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 6:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jinak ještě k jabkám, ty zelené a kyselé mohou občas v pozdějších fázích diety být, ne však více než jedno denně. V intersparu se dá koupit odrůda granny smith, která má extra nízký obsah cukrů, ale stojí docela dost peněz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
To může mít různé příčiny, třeba vysoká kyselost v koncové části tlustého střeva, paraziti a dokonce i nedostatek laktobacilů, vše může mít uvedené projevy. Vyzkoušejte si udělat večer klystýr a jít spát s čistým střevem, to by fungovat mohlo.

Rozumiem, irigator mi iba zajtra dorazi, kedze u nas v SR toho nie je moc na vyber. Klystyr akeho druhu? Vsade na stranke citam ze najucinnejsie je urinou, alebo odporucate niecim inym? A vseobecne co sa tyka klystyru, tak ktory bude co sa tyka v pravidelneho pouzivania najvhodnejsi?? Nakolko aj Sakul ako vhodny spomina MMS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:41 pm 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
sakul píše:
To je problém zcela určitě. V kat. 2 je zmíněných pár druhů ovocí většinou s poznámkou jen velmi opatrně. Takováto snídaně je plná fruktozy. Krmit kvasinku by nemusela jen v případě že budete jíst samotné ovoce bez tuku a dalších přísad, tak aby se strávilo co nejrchleji a cukr se vstřebal už v tenkém střevě. Další podmínkou by muselo být že nemáte kandidu
v tenkém střevě a není výrazněji překnožená v krvi.

Případ kdy mí člověk s kandidozou excelentní trávení, kandidu jen v zadních částích trávicího traktu a nemá propustnou střevní stěnu - tedy kandida se nedostává do krve je asi spíš vyjímečný.

Tuto snídani tedy vynechte. Můžete si dopřát pár borůvek, občas kyselé jabko a zcela vyjímečně grep až budete mít stabilizovaný stav a budete bez aktuních příznaků

V příští verzi tabulky přesunut ovoce do 3, zřejmě to takto mate

Vidim ze aj vsetky syry, okrem bezlaktozoveho su presunute do 2 kategorie, takze aj tie by som mal v prvej faze vynechat? Nakolko som si casto dal k salatu aj kozi, ci ovci syr. Takze by som mal uplne vynechat ovocie, alebo to nemiesat a dat si iba 1 druh ovocia posypany skoricou, ja neviem napr. 2 kysle jablka nastruhat a posypat? Kedze cely den sa mi nechce jest iba zeleninove salaty, aspon na ranajky som sa tesil \":lol:\"

Este ma napadlo a kozie mlieko sa moze pit v prvej faze alebo tiez radsej vynechat?


Naposledy upravil Vito dne pát říj 05, 2012 10:03 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:48 pm 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
sakul píše:
Svědění konečníku je častým příznakem kandidy a objevuje se jak při přemnožení tak i často při zahájení diety ve fázi vybíjení kvasinky. Pokud se Vám objevilo po zahájení diety, máte téměř jistotu že jde o kandidu a ne o parazity.

Svědění přestane v momentě kdy kandidu zvládnete. Akutní svědění zvládnete tak, že místo budete mazat nimbovým nebo tea tree olejem, v nouzovém případě kokosovým olejem, který má z těchto tří nemenší účinek ale můžetaké pomoci.

Další možnost je sedací koupel v MMS či fungicidní klysýr - s nystatinem nebo MMS. Někteří lidé mluví o zlepšení poté, co udělali klystýr se syrovým česnekem (rozdrceným samozřejmě). Pomoci by mohly i probiotické klystýry.

OK tie klystyry , popripade niektory olej od zajtra zacnem pouzivat/ak to bude akutne/ nakolko mi doteraz nedorazil irigator. Svrbenie mi zacalo uz pred 4mi mesiacmi , ale to bolo vtedy skor cez den nanezvladnutie, musel som aj cez den 3X mazat rozne kremi a pri sprchovani to strasne stipalo az bolelo Teraz je to uz cez den lepsie, kremy som uz mesiac neuzil ziadne, svrbenie iba obcas, sprchovanie je prijemnejsie, len to nocne je teraz nejako intenzivnejsie a budim sa viackrat za noc. Tak snad to bude len vplivom kandidy a nie o parazit, casom sa uvidi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 3:10 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vito píše:
Rozumiem, irigator mi iba zajtra dorazi, kedze u nas v SR toho nie je moc na vyber. Klystyr akeho druhu? Vsade na stranke citam ze najucinnejsie je urinou, alebo odporucate niecim inym? A vseobecne co sa tyka klystyru, tak ktory bude co sa tyka v pravidelneho pouzivania najvhodnejsi?? Nakolko aj Sakul ako vhodny spomina MMS.

Na klystýry u kandidy jsou různé názory. Já se přikláním k tomu provádět před zahájením diety a v jejích počátcích a pak postupně přestat nebo zařadit jen příležitostně. Obecně jsou urinové doporučené, pro Vaši situaci ale bude lepší nějaký fungicidní, abyste se zbavil svědivosti. Pokud nemáte k dispozici MMS tak klidně dejte urninový a do něj pár grepových kapek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 3:12 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vito píše:
OK tie klystyry , popripade niektory olej od zajtra zacnem pouzivat/ak to bude akutne/ nakolko mi doteraz nedorazil irigator. Svrbenie mi zacalo uz pred 4mi mesiacmi , ale to bolo vtedy skor cez den nanezvladnutie, musel som aj cez den 3X mazat rozne kremi a pri sprchovani to strasne stipalo az bolelo Teraz je to uz cez den lepsie, kremy som uz mesiac neuzil ziadne, svrbenie iba obcas, sprchovanie je prijemnejsie, len to nocne je teraz nejako intenzivnejsie a budim sa viackrat za noc. Tak snad to bude len vplivom kandidy a nie o parazit, casom sa uvidi.

Nimbový nebo tea tree olej odstarní aspoň na několik hodin akutní příznaky - systémově to ošetříte dietou a fungicidy, to bude chtít ale chvíli čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 3:17 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vito píše:
Vidim ze aj vsetky syry, okrem bezlaktozoveho su presunute do 2 kategorie, takze aj tie by som mal v prvej faze vynechat? Nakolko som si casto dal k salatu aj kozi, ci ovci syr. Takze by som mal uplne vynechat ovocie, alebo to nemiesat a dat si iba 1 druh ovocia posypany skoricou, ja neviem napr. 2 kysle jablka nastruhat a posypat? Kedze cely den sa mi nechce jest iba zeleninove salaty, aspon na ranajky som sa tesil \":lol:\"

Este ma napadlo a kozie mlieko sa moze pit v prvej faze alebo tiez radsej vynechat?

Pokud zvládnete tak v počátku vynechat všechny mléčné výrobky. Postupem času zařadit kefír z houby nebo domácí jogurt a občas bezlaktozový nebo kozí sýr. Sýry obecně jsou ale jistým rizikem. Jabka se skořicí nebo bez v prvních měsících diety ne.

Jak jste přišel na to že máte jíst jenom zeleninu? Kromě ní máte na výběr z řady ořechů a semínek, můžete si dopřát různé úpravy ryb a bio masa, domácí vejce na mnoho zpúsobů, domácí jogurty a kefíry třeba na sladko se stévií a skořící, zkuste dezerty z kokosového oleje nebo tahini, pyré z avokáda, časem si můžete dát trochu pohanky apod. Protikvasinková dieta může být nejen zdravá ale i poměrně pestrá, je ale potřeba si s tím pohrát. Na internetu najdete mnoho receptů a doporučení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 7:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Presne jak pise sakul: Se to zpocatku zda, ze nemuzete jist skoro nic, ale naopak vas to donuti zapremyslet a pridat trochu predstavivosti a v konecnem vysledku budete jist vic pestre nez pred dietou. Prosel jsem si tim samym \":)\"

Mala ukazka, ze to jde i bez cukru atd: http://www.damyhealth.com/2012/03/raw-lime-mousse-pie/ - datle na podklad staci nahradit par lzicema kokosoveho oleje, vrchni vrstvu sladit stevii/xylitolem. V ruznych mutacich jsem uz udelal mnoho dortu a vsechny sme snedli s pritelkyni temer hned! Chce to samozrejme rozume davkovat orisky, ale treba s par platky papaji jde o uzasnou snidani \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 11:26 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať, je tu niekto komu sa podarilo zbaviť kandidy? myslím tým úplne, pretože ako čítam, niekto drži bezsacharidovu dietu aj vyše rok a hoci mu ťažkosti ustúpili, úplne sa jej nezbavil, preto je tu niekto komu sa to naozaj podarilo? ak ano ako to dosiahol. Vďaka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 7:07 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Nechci vam kazit radost z bezsacharidove diety, ale neco mi rika ze kvasinky ve strevech nejsou jako kvasinky v sudu. Traveni je tak komplexni proces ze bych to nepripodobnoval. Je pravda ze nedodanim tech sacharidu se snizi plynatost ale to je asi tak vse. Metabolicky problem, chyba nebo problem v komplexnim procesu traveni se tim nemusi napravit. Zkuste se nad tim zamyslet? Lecite podle mne pravdepodobne jen jeden z nasledku, nikoliv priciny. Coz vas muze dostat pri trose smuly do zacarovaneho kruhu, myslite ze se licite ale pritom si skodite jeste vic nebo nic neresite. Je potreba se zamyslet a napr. spravnymi emocnimi rovnicemi zmenit psychickou odezvu na stresory, na osobni svobodu a dalsimi faktory ktere mohou ovlivnovat psychosomatickou rovnovahu. Eliminovat stresory, bud fyzicky nebo psychicky. Strucne receno fyzicky: zajistit si financni, dopravni, bydlici a dalsi nezavislost-nezavislost napr. na manipulatorech, kteri vyznamne stresujou.

Strucne receno psychicky: NIc noveho pod Sluncem- Cist, sledovat romantickou, zabavnou literaturu, pohadky, zpivat si oblibene pisnicky, sledovat filmove pohadky (ty nejoblibenejsi mam vetsinou hudebni aby se dali poslouchat pri praci) kazdy to ma jinak, mne treba nekdy bajecne naladi Cimrmani, Druhy dech, Simpsonovi 1-8 serie, v praci South Park-Peklo na zemi, a dalsi ale neplati to vzdy, nepretezovat se studiem veci ktere te stresujou a odvadeji pozornost nezadoucim smerem, ve vysledku rovnovahu nepodporujou. Pak se treba dostavi i svoboda ducha.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 8:03 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Petře ještě jsi zapomněl na svůj poslední objev, který ti zlepšil zdraví po všech stránkách: sex za úplatu \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Jak tě psychicky pozvedne, když dotyčná musí udělat to co po ní chceš, protože jsi jí dal peníze. Ten opojný pocit moci \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 4:16 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Petře ještě jsi zapomněl na svůj poslední objev, který ti zlepšil zdraví po všech stránkách: sex za úplatu \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Jak tě psychicky pozvedne, když dotyčná musí udělat to co po ní chceš, protože jsi jí dal peníze. Ten opojný pocit moci \":wink:\"

Diky za upozorneni malem bych zapomnel. \":lol:\" Ano ale nejak z efektu seslo asi spatne pocasi nebo sem se toho nasytil. Dulezite je ze mne to jiz nehloda v dusi. Veni, vidi, vici!!! Neboj az prijde chut rad si dam opaco. \":wink:\" \":mrgreen:\" A jak si na tom ty? uz sme spolu dlouho nerozpravali? Nejak si na mne zanevrel? \":cry:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 4:18 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
kenotaurus píše:
Zdravím všetkých, chcel by som sa spýtať, je tu niekto komu sa podarilo zbaviť kandidy? myslím tým úplne, pretože ako čítam, niekto drži bezsacharidovu dietu aj vyše rok a hoci mu ťažkosti ustúpili, úplne sa jej nezbavil, preto je tu niekto komu sa to naozaj podarilo? ak ano ako to dosiahol. Vďaka.

Ja jsem se zbavil. Ale stejne to tady nikoho nezajima. Vseved do tebe nacpe antimykotika a bude ti tvrdit ze to je z nedostatku antimykotik ze je musis mixovat a cyklovat a hlavne trvale az se z toho zblaznis doopravdy. \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 8:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Petr 2 píše:
Nechci vam kazit radost z bezsacharidove diety, ale neco mi rika ze kvasinky ve strevech nejsou jako kvasinky v sudu. Traveni je tak komplexni proces ze bych to nepripodobnoval. Je pravda ze nedodanim tech sacharidu se snizi plynatost ale to je asi tak vse. Metabolicky problem, chyba nebo problem v komplexnim procesu traveni se tim nemusi napravit. Zkuste se nad tim zamyslet? Lecite podle mne pravdepodobne jen jeden z nasledku, nikoliv priciny. Coz vas muze dostat pri trose smuly do zacarovaneho kruhu, myslite ze se licite ale pritom si skodite jeste vic nebo nic neresite. Je potreba se zamyslet a napr. spravnymi emocnimi rovnicemi zmenit psychickou odezvu na stresory, na osobni svobodu a dalsimi faktory ktere mohou ovlivnovat psychosomatickou rovnovahu. Eliminovat stresory, bud fyzicky nebo psychicky. Strucne receno fyzicky: zajistit si financni, dopravni, bydlici a dalsi nezavislost-nezavislost napr. na manipulatorech, kteri vyznamne stresujou.

Strucne receno psychicky: NIc noveho pod Sluncem- Cist, sledovat romantickou, zabavnou literaturu, pohadky, zpivat si oblibene pisnicky, sledovat filmove pohadky (ty nejoblibenejsi mam vetsinou hudebni aby se dali poslouchat pri praci) kazdy to ma jinak, mne treba nekdy bajecne naladi Cimrmani, Druhy dech, Simpsonovi 1-8 serie, v praci South Park-Peklo na zemi, a dalsi ale neplati to vzdy, nepretezovat se studiem veci ktere te stresujou a odvadeji pozornost nezadoucim smerem, ve vysledku rovnovahu nepodporujou. Pak se treba dostavi i svoboda ducha.

Je jasné že dieta neřeší příčinu problému, minimálně ne ve většině případech. Ta leží hlouběji ve strukturách naší existence a projevuje se právě tímto způsobem - candidou, která způsobuje další příznaky.

Tedy úplně mimo je člověk s kožními problémy, který pouze ošetřuje kůži a vidí svoji situaci jako kožní problém. Trochu lépe je na tom člověk, které jde hlouběji v řetězci příčin a postupuje k pročištění těla a také odhalí kandidu jako jeden z mezičlánků svého problému. Dieta je pak na této úrovni funkční a může být jakousi součásti řešení. Pokud však ustrne na tomto bodě a nezkoumá v řetězci dále, jeho problém bude těžko řešitelný nebo se vrátí v jiné formě za nějaký čas. Jedině ten který jde až k naprostému kořeni problému hluboko do struktury své osobnosti, životní situace, vztahů k sobě a ostatním tak ten může být plně úspěšný. A vyléčený kožní problém je pak vedle obrovského zisku v podobě kvalitnějšího bytí trapně malou odměnou.

Přirovnal bych to k situaci kdy má člověk neustále zateklou vodu v domě.

Jedinec s minimální schopnosti chápání souvislosti stále utírá podlahu a příčinu problému vidí v ní. Proto kupuje stále lepší hadry, více savý mop, vysavač na vodu a případně mění celou podlahu pokud na to má (analogie s užíváním mastí a nakonec transplantací kůže).

O něco blíže k řešení je člověk který zkoumá jestli mu neprosakuje ze sklepa, opravuje vlhké zdi a zkoumá jestli není prasklé potrubí.

Řešení najde však až člověk, který si uvědomí že je idiot když si nechal strhnout střechu a dobrovolně se připravil o tu nejlepší přirozenou ochranu ....

Během toho kdy jí znovu staví (jde do hloubky své existence) však může dál vytírat a vysávat (pracovat s příznaky třeba pomocí diety). Je si vědom, že to problém zcela neřeší, ale než obnoví ztracenou rovnováhu ve svém domě (tedy mít všechny stěny pohromadě i se stropem) žije se mu lépe s aspoň trochu suchou podlahou (zlepšenými příznaky kvasinky s...

Důležité je však jen stále dokola nevytírat a vyřešit příčinu.

Spoléhání se jen na systémové antimykotika bych přirovnal k tomu, že nebohý idiot s oddělanou střechou rozprašuje vrtulníkem nad barákem nějakou chemii, aby rozehnala mraky a do domu mu tak nepršelo .... Funguje? No na čas asi ano. Za nějakou dobu tam však místo deště může uhodit blesk a milému "pacientovi" vyřešit problém během sekundy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 7:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Já Petře? děkuji za optání, já mám pokoj \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz