Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 1:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 06, 2012 12:10 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
babanci píše:
Tak já se také chystám příští týden na očistu, asi už šestou v pořadí. Jsem už ale trošku skeptická, piji chanca piedra poctivě už nějaký ten měsíc, hořčík beru také na hranici průjmu, užívám ostropestřec, držím jaterní dietu...ale kameny ve žlučníku mám pořád, stále stejné množství - 4 kousky, 0,8 cm největší. Při každé očistě odejde kamenů hodně, ale ty, o které mu jde nejvíc se ani nehnou, což mi přijde trochu podivné. Nezbývá ale nic jiného než věřit, že jednou odejdou. Na operaci nechci, kolem mě je spousta lidí, co byli a mají stejně potíže. Nejsem už tak utahaná jako jsem byla, ale bolest v pravém podžebří je pořád stejná a po ránu je to přímo strašné. Vysvětluji si to tak, že ve žlučníku je hodně nashromážděné žluči a ty šutry, že mi tam o to víc tlačí.

Ahoj babanci mam ten isty problem....od februara pijem chlorid horecnaty, chanca piedra, ostropes.kasicku atd....a stale mam ten jeden kamienok 1 cm...bola som nedavno na sono....tiez sa chystam na druhy tyzden na 7 ocistu...a verim.... zacala som pit aj stavu z ciernej redkvicky, tak som zvedava...nevzdavajme to....\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 06, 2012 11:44 am 
Offline

Registrován: pon zář 03, 2012 11:08 am
Příspěvky: 4
pv33 píše:
Pro zajimavost, kolik te soli bylo a co stala? Dik

Je jí 100g a stála 44,- Kč, měli ji již naváženou v kelímkách pod názvem Magnesii Sulfas Heptahydricus, ale musela jsem ukázat papírek, kde jsem měla napsaný latinský název s chemickým složením. Lékarnice, co byla za přepážkou, to vzala dozadu zřejmě za vedoucí a ta mi to donesla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 08, 2012 6:01 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
No, vzdát to nesmíme. Už v minulosti jsem měla nějaké neduhy a léčila a léčila a když jsem už pomalu vzdávala, tak přešly. Tak teď jsem hodně odhodlaná. Jsem zásadně proti řezání čehokoliv. V příbuzenstvu mám pár lidí, co si nechali odstranit např. slepé střevo a začaly teprve pořádné potíže se střevy nebo dělohu a pak začala najednou řada jiných problémů, všechno souvisí se vším, tomu věřím. Sehnala jsem si taky černou ředkev, budu pít denně. Pro mě za mě, ať si tam ty šutry klidně jsou, ale ať mě to nebolí. Pravá strana někdy hodně bolí, až do zad nebo minimálně tlačí. V noci nemohu spát na levém boku, asi se mi tam nějak ten kamenolom \":lol:\" překuluje. Tento týden půjdu do očisty znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:17 am 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 29
babanci píše:
No, vzdát to nesmíme. Už v minulosti jsem měla nějaké neduhy a léčila a léčila a když jsem už pomalu vzdávala, tak přešly. Tak teď jsem hodně odhodlaná. Jsem zásadně proti řezání čehokoliv. V příbuzenstvu mám pár lidí, co si nechali odstranit např. slepé střevo a začaly teprve pořádné potíže se střevy nebo dělohu a pak začala najednou řada jiných problémů, všechno souvisí se vším, tomu věřím. Sehnala jsem si taky černou ředkev, budu pít denně. Pro mě za mě, ať si tam ty šutry klidně jsou, ale ať mě to nebolí. Pravá strana někdy hodně bolí, až do zad nebo minimálně tlačí. V noci nemohu spát na levém boku, asi se mi tam nějak ten kamenolom \":lol:\" překuluje. Tento týden půjdu do očisty znovu.

Dobry den,

od posledni ocisty jater me zacalo hodne bolet v pravem podzebri. Nejdrive jsem to nechaval byt a cekal jsem ze si to casem sedne.
Ale bohuzel opak byl pravdou. Zacal jsem se pravidelne v noci probouzet bolesti a mel jsem pocit ostre bolesti.
Rovnez jsem nemohl spat na leve strane.
Nasledna ocista mi od bolesti nepomohla a trvalo to uz pres 2 mesice.
Vypada to, ze se u me pohnul nejaky sutr a ten mi tropi peknou neplechu.
Zkousel jsem zemezlucovou smes a jaterni smes od dedka ale moc mi to nepomahalo.
Asi jsem byl netrpelivy a cekal jsem rychlou ulevu (mam jeho vyrobky rad a tak je v zadnem pripade nechci kritizovat).

Vyzkousel jsem tedy pripravek, ktery je doporucovan Andreasem Moritzem. Jedna se o Gold Coin Gras(GCG) a musim rict ze je to naprosta bomba.
Jiz po nekolika dnech jsem prestal mit bolesti a citim se dobre. Prestal jsem se v noci probouzet bolesti.
Na zahranicnich forech je tento pripravek hodnocen v samych superlativech.

Koupil jsem ho zde: http://www.sensiblehealth.com/Products-Tinctures.xhtml&currency=cdn
Neni to zrovna levne a clovek vykrvaci na postovnem a dani ale je to vysoce vysoce ucinne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 4:53 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 16, 2012 6:43 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den všetkým.
V nedelu som spravil očistu jater podľa návodu p. Jardy. Predtým deň ráno som vypil 3dl teplej vody do ktorého som dal Ebson. soľ tak jednu lyžičku. Potom som si dal 1,5 litru vody na 2x a následne urobill aj klystýr. Celý den som jedol len lahké jedlo k večeru 2 jabká . Cez deň som bol viac krát na toalete než obvilkle. \":lol:\" V nedelu ráno znova klytýr s vlastnou urinou.(Aj to som čítal ix na tej fóre a už mi to ide v pohode.) Potom hodne vody do obedu som si dal len jedno veľké jablko a zase hodne vody okolo 1,5 litre už som trošku cítil aj ľadviny. A potom jablkovú šťavu a všetko som robiľ podla návodu. Do 22.hod som bol asi 5x na toalete na poslednej už len žltá voda vytekala zo mňa. Potom som vypil ten olivovodrepový kokteil ( Docela mi to chutilo \":D\" ) Dve pat fľaše steplou vodou dal som aj zo zadu a ležal som asi 30 min v tejto polohe. A ozaj som cítil akoby sa mi v pečeni niečo dialo. Neviem to správne popísať akoby trošku pulzovalo alebo niečo také. No veľa som nespal ale nemal som žiadné negatívne pocity. Ráno pred 6 hod. som vstal a som mal už nutkanie na veľkú potrebu tak som dobehol na wc. V myske moli guličky veľké od malých čočiek cez tveľkosti hrášku až zopár vedšých. Ten najvädší som vybral ten bol 22mm dlhý. \":shock:\" Konzistenciu mal asi ako guma. Boli žltej a tmavozelenej farby. Potom som si dal daľšiu dávku tej horkej soli. A o 8-mej hod. tiež. No tak do obedu som chodil na wcko ale najviac zo mňa vyšiel ráno o 6 hod. Samozrejme podľa návodu som si dal ovocnú šťavu potom som si dal rozmixované jablko. Na obed som uvaril pšenovú kašu a dal som tam trošku másla a ližičku medu. Bol som unavený, som si ľahol tak na hodinku. Okolo 16 hod už som sa cítil dobre a pri sile, tak som išiel pozbierať orechy.
Ďakujem p Jardovi za perfektný návod. O 2 týždňe urobím to znova. Už dľhšiu dobu sledujem fórum. Je tu čo čítať a inšpirovať sa ku zdravšímu životu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravím vás p. Jarda a dakujem za odpoved...som vam vdacna za tieto stranky, su pre mna inspiraciou, vela som sa uz naucila a to som este neprecitala vsetko, zasnem nad vasimi radami, ktore su logicke a v principe jednoduche, aj ked musim priznat, ze kym si to clovek vsetko zrovna v hlave ma co robit, aby to spravne pochopil...ja napr. pred kazdou ocistou si znova precitam toto vlakno a zaujimave je, ze vzdy tam najdem nieco, co som minule opomenula...ano citim sa ovela lepsie a som trpezliva...ale bola by som stastnejsia, keby ten kamienok uz tam nebol...chystam sa totiz na dalsie ocisty a dalsie procedury - tych neduhov mam este dost, ktore chcem postupne riesit...na tie zvapenatene kamienky vraj zabera aj stava z ciernej redkvicky...Malachov doporucuje pit stavu po jedle najprv zacat 1 kavovu lyzicku a postupne navysovat 2x-3x denne a Trebenova zase pit 1 dcl na lacno rano a tiez navysova az do 4 dcl... co by ste p. Jarda doporucil? Este raz velka vdaka vam.

Tak černá ředkev je určitě velice dobrá, ale pozor s tím množstvím, může dráždit ledviny tak silně, že vyvolá i zánět ledvin a to není nic příjemného. Raději tedy menší množství a jak se tělo pročistí, tak přidávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Takze pokracujem:)...kedze neviem kolko pit a kedy, tak si zatial odparenu urinu davam ako obklad na zlcnik kazdy den...ma to aj tak ucinok? Inac urinu pijem kazdy den - rano hned po prebudeni...potom raz v priebehu dna a v noci okolo 2-3 hod. Robim si aj urinove klystiyri. Dakujem za odpoved.

Jako obklad funguje určitě také velice dobře a vše co uvádíte je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lbognar píše:
Dobrý deň!
Od kamarátky som sa dozvedel o tejto očistnej kúre keď som čerstvo prekonal žlčníkový záchvat (pri vyšetrení zistili drobné kamene). Len situáciu komplikuje to, že záchvat je sprevádzaný aj zápalom. V nemocnici som dostal antibiotiká na liečenie zápalu, a lekár navrhol po 6. týždňoch odstrániť žlčník laparoskopicky. Po prečítaní Vašej detoxikačnej kúry pečene som sa rozhodol s operáciou počkať, a skúsiť odstránenie kamienkov vašou metódou. Momentálne mám obavy sa pustiť do tejto kúry, nakoľko ma lekárka upozornila na možné komplikácie od zhoršenia stavu žlčovodov po zápale. Som momentálne bezradný. Čo odporúčate vy? Mám počkať mesiac-dva na regeneráciu žlčníka po zápale a potom skúsiť detoxikačnú kúru? Koľko mám počkať? Nie je tu veľké riziko prasknutia žlčníka?
Poradte prosím, som bezradný! Ďakujem!
BL

Pokud nemáte bolesti tak nic praskat nebude, toho se není třeba bát, použijte ostropestřec mariánský, schizandru čínskou a čaj chanca piedra, velké dávky hořčíku a vitamín B6. Jak se stav zklidní dejte si udělat sono a dle výsledku můžete čistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Cekani je zbytecny a stejne zbytecny je projednavat to s doktorkou. Jedine riziko je ze ocistu neudelas a pak ti to budou cistit skalpelem \":lol:\" . Pro ocistu je dobry kdyz druhy den muzes byt doma, tak ted je idealni doba. Moje rada zni: Cim driv tim lip. Ocista jater je urcite bezpecnejsi nez vetsina leku od doktorky vcetne tech ATB. Tam te asi ani nenapadlo precist si vedlejsi ucinky a tady jsi bezradny, ze bys mel vypit pres deci olivovyho oleje s grepovou stavou \":lol:\" . OK, delej jak myslis. \":D\"

No nevím, pokud to má v zánětu, tak se mě nezdá zrovna vhodné do toho šlehnout natvrdo očistu, to také může skončit blbě i když u většiny případů asi ne, ale kdo ví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jardo, zajímalo by mě co se přesně děje v pajšlu po vypití olejovo-grepového driáku? Tento elixír je jen "provokatér" mající za účel rychlé vyloučení žluče ze žlučovodů v játrech a ze žlučníku? Do jaké míry záleží na množství vypitého objemu? Jde mi o to, že už se mi u max. dávek 180ml olej+270ml grep párkrát stalo, že mi to uplně ideálně asi nesedlo a kolem půlnoci to ze mě letělo vrchem. Jindy mi ale vyexování stejného množství (vždy během cca půlminuty) neudělá sebemenší problém a nápinky na zvracení nemám. Je pak čistka, kdy to neudržím "méněcenná" nebo tam skutečně záleží jen na těch prvních cca 20 minutách po vypití, kdy to vylučování šutříků probíhá nejbouřlivějí?

Jde pouze o ten první náraz, kdy žlučník začne plivat vysokým tlakem nastřádanou žluč, pak už je to celkem jedno pokud zbytky oleje vyhodíte vrchem i když moc příjemné to asi není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="rimar":3ajw8yc9]tak jsem tenhle víkend provedl očistu jater zkombinoval jsem postup Malachova a tady ze stránek. Zvolil jsem díky delšímu víkendu dvojitou očitu a dobře jsem udělal. Po páteční očistrě toho ze mne moc nevyšlo jen pár drobounkých kamenů a bylo mi pěkně i blbě a slabo a bolely mne

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Ahoj,
tak v neděli jsem ukončila návratovku a rovnou jsem udělala i jaterku, protože jsem nechtěla propásnout úplněk. Na to, že jsem dělala asi 15.očistu, tak ze mě vyšlo plno větších kamenů-kolem 1cm. Dříve to bylo plno drobnějších. Ale je vidět, že je pořád co čistit. Boule pod žebrem stále je, takže bohužel žádný zázrak ještě nenastal a to jdu už ve čtvrtek k doktorce. Za 14dní udělám další jaterku a ode dneška za 3týdny se chystám na další 7-10denní půst.Po něm vždy pozoruji, že mám pleť čistější, takže se tělo aspoň trochu pročistí. Stále ale ještě pokašlávám,takže je vidět, že se tělo pořád brání a brání.
Držte mi palečky. Díky.

Alespoň vidíte kolik bordelu si člověk dovede za léta nastřádat a umíráme vlastně na zanesení bordelem, ne na nemoce, to je jenom důsledek zabordelení tkání. Pokud se cokoliv mění k lepšímu jste na dobré cestě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tom Kořenek":1o1ujeom]Jarda tu nekolikrat psal, ze stav jater primo ovlivnuje kvalitu zraku. Po moji 3ti ociste mam bohuzel taky podezreni na lehke zhorseni kratkozrakosti, ale taky to proste muze byt posun kamenu a dokud jatra nebudou cista, tak se zrak nezlepsi..[/quote:1o1ujeom]
To máte pravdu, pokud jsou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř říj 10, 2012 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Predvčerom som dokončil svoju PIATU očistu pečene (tú s oliv. olejom a citrónovou šťavou)..... Vyšlo zo mňa kopu kamienkov, tentoraz tmavých... a to veľkosti aj 1cm... Úplne na konci zo mňa vyšiel taký svetlohnedý "piesok" tekutý... ktorý sa usadil dole, na dne WC.
Musím ale podotknúť, že robím všetko tak ako píše Jarda, ale s jednou zmenou......
Po vypití zmesy oleja s citrónovou šťavou si sadnem na takú hodinu do pohodlného kresla do takej polohy, aby som pohodle mohol mať PET fľašu 2L s horúcou vodou v oblasti pečene.... Keď prejde tá hodina či 75 minút, tak robím taký dýchací cvik, ktorý doporučuje Malachov pri očiste pečene, a presne aj v tento moment po vypití a následnom zahrievaní...
Jedná sa o tento dýchací cvik : Zapcháme si ľavú nosnú dierku, sedíme v tureckom sede, alebo sa proste o niečo opierame.... Na jazyk si dáme peper, a dýchame pravou nosnou dierkou tak, aby pri nádychu sme čo najviac vypúlili brucho, a pri výdychu ho čo najviac stiahli... Frekvencia dýchania je asi 6 nádychov za minútu, výdych a nádych trvajú 5+5 sekúnd (čiže pauza je minimálna).... Stačí takto dýchať 15 minút....
Ja som to prvý krát použil pri štvrtej očiste, a vyšlo zo mňa kopu kameňov (zelených, svetlejšie zelených a jemne tmavšie zelené.
Pri piatej očiste som to robil znova, a znova vyšlo dosť kameňov, ale tentoraz výrazne tmavé.
Odporúčam to každému robiť, ALE až tých 60-90 minút po tom, ako ste vypili tú zmes.....
Vedľajší účinok toho dýchania ... Môže (ALE VäČŠINOU SA TAK NESTÁVA) sa stať, že vám bude treba ZVRACAŤ pár minút po tom dýchaní (akoby sa pýtal olej so šťavou "von")... Mne teraz bolo treba, teraz počas piatej očisty.... Ale, stačí sa riadne "vygrgať" (říhnout), pretože u mňa tú potrebu zvracania v tomto momente vyvolal vzduch niekde asi v žalúdku...
Takto je očista efektívnejšia, som o tom presvedčený....

Sice jsem to nikdy nezkoušel, ale zdá se to být docela dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř říj 10, 2012 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravím vás p. Jarda a dakujem za odpoved...som vam vdacna za tieto stranky, su pre mna inspiraciou, vela som sa uz naucila a to som este neprecitala vsetko, zasnem nad vasimi radami, ktore su logicke a v principe jednoduche, aj ked musim priznat, ze kym si to clovek vsetko zrovna v hlave ma co robit, aby to spravne pochopil...ja napr. pred kazdou ocistou si znova precitam toto vlakno a zaujimave je, ze vzdy tam najdem nieco, co som minule opomenula...ano citim sa ovela lepsie a som trpezliva...ale bola by som stastnejsia, keby ten kamienok uz tam nebol...chystam sa totiz na dalsie ocisty a dalsie procedury - tych neduhov mam este dost, ktore chcem postupne riesit...na tie zvapenatene kamienky vraj zabera aj stava z ciernej redkvicky...Malachov doporucuje pit stavu po jedle najprv zacat 1 kavovu lyzicku a postupne navysovat 2x-3x denne a Trebenova zase pit 1 dcl na lacno rano a tiez navysova az do 4 dcl... co by ste p. Jarda doporucil? Este raz velka vdaka vam.

Pan Jarda, zdravim vas...nechcem byt netrpezliva, ale potrebovala by som odpoved....

Takze pokracujem:)...kedze neviem kolko pit a kedy, tak si zatial odparenu urinu davam ako obklad na zlcnik kazdy den...ma to aj tak ucinok? Inac urinu pijem kazdy den - rano hned po prebudeni...potom raz v priebehu dna a v noci okolo 2-3 hod. Robim si aj urinove klystiyri. Dakujem za odpoved.

...ani tu sa mi nedostalo odpovedi \":(\"

To máte těžké, dotazů je prostě moc a času málo, čili beru to popořadě, nic nevynechávám a až na dotyčného přijde řada, tak odpovím, nic jiného se s tím momentálně dělat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz