Jarda píše:
Tak já zde žádný rozpor nevidím, je přeci velký rozdíl v tom zda kyseliny dodávám a tedy naskladňuji, přičemž vyloučitelný přebytek jde do moči, nebo nic nedodávám, rozpouštím stávající skládku odpadu a kyseliny jdou zase do moči. Tělo stále pouze reguluje nějaký nevyvážený stav, přičemž v prvním případě ho nutíte budovat smeťáky a v druhém případě mu dáte šanci smeťáky odstraňovat, kde je tedy ten rozpor. Osobně se nedomnívám, že stav kyselosti nemůže být za některých okolností i prospěšný, například pokud vás bude honit třeba tygr, tak si myslím, že vám právě vyplavení kyselosti dodá tu sílu mu zdrhnout. Jak to může souviset s produkcí ketolátek, které vznikají při nedostatku sacharidů, když do acidózy spadají běžně lidé na obilovinách, kde je sacharidů majoritní podíl.
ja tam - za sebe - vidi rozpor vyrazny. Je tady - v ramci celeho fora - zduraznovana potreba zasadotvornych potravin. Tedy bez dalsiho prekyselovani. Jak je acidoza spatna, jak je potreba se ji vyhnout, kontrolovani kyselosti ranni moci, atd, atd. Tedy snaha jist tak, aniz by se nutil organismus tu acidozu kompenzovat, tedy vytvaret skladky. Ale... pri pustu - dle meho - je ten organismus opet odesilan do acidozy a to zamerne. I kdyz budete zdravy jako rybicka, budete "bez skladek" - coz byste asi mel byt prave Vy, protoze predpokladam, ze vetsinu zde uvedenych doporuceni sam dodrzujete, tak i kdyby to tak nakrasne bylo, pri pustu budete mit acidozu jako hrom. Nemuze to byt jinak...
Ja se ptam znova, acidoza je pruvodni stav, ale neni spis problemem ten cukr ( nedavno vysla studie, ze vegetariani dokonce nejen, ze neumiraji pozdeji, ani nejsou vyrazne zdravejsi nez "ostatni", ale kvuli znamym komplikacim - vit. B12, osteoporoza, nektere aminokyseliny, chybejici ve strave , tak umiraji dokonce statisticky drive ) ? Nevim, nakolik je to modni zalezitost, ale prave ted vedci , zabyvajici se vyzivou, uverejnuji jednu studii za druhou o ruznych formach diet - porovnani "zapadni " diety, Ornishovy diety, vegetarianske diety a LCHF a zatim vychazi nejlip prave ty posledne jmenovane. Zatim... Biochemicky a z hlediska hormonalni regulace myslenku toxicity cukru ( prevazne bile jedy ) chapu, jde spise o davku.
Myslenku acidozy jako ciste vysvetlujici - etiologicky - faktor, to teda nechapu. Pro me je acidoza jen stav, kdy organismus jede na latky, pri kterych se produkuji ketolatky. Nesmi prekrocit jeho kompenzacni schopnosti, ale ty mame vyvojove strasne rozsahle. Jinak by se nedal 40 denni ci delsi pust prezit...Pripomina mi to snahu Dr. Searse kontrolovat hladinu cukru pri Zonove diete. Ale to je pri cukrech/ at uz jednoduchych nebo slozitych/ ve vetsi mire ve strave nerealne. Proste k reakci inzulinu dojde, snazil se umele regulovat neco, na co reakce organismu je dana. Jednodussi je tu reakci vubec nespustit. Proto se taky od Zonove diety upustilo. Aspon vetsinove.
Ohledne toho tygra - vyplaveni mastnych kyselin pri stresove reakci budiz, tam se ale mobilizuje uplne vsechno, jak cukr, tak tuk, ale i bilkovina, ale stav kyselosti organismu? Acidoza ve svalech rovna se svalova unava, moc dlouho se na to bezet neda. Kyselina mlecna je previt.