Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 7:07 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
inzenyr píše:
Pokud pouzivate vodu z vodovodniho radu, tak je pred everzni osmozu a pred ionizator nejlepsi keramicky filtr.
Z vody je treba predevsim zachytit bilologicke slozky. Pokud se Vam tyto biologicke slozky dostanou na uhlikovy filtr, ktery se vetsinou u osmozy a ionizatoru predrazuje jako prvni, tak Vam ho za 3 az 6 mesicu biologicke slozky skoro ucpou. Keramicky fitr neni problem vycistit parou a znova pouzit. Za keramicky filtr uz muzete pozit ostatni filtry, ktere pak vydrzi podstatne dele protoze zachycuji pouze to, k cemu jsou urceny.

Problem s nizkou ionizaci bude v tom, ze mineralizacni patrony nestaci osmotickou vodu dostatecne nasytit a tim sice dojde k ionizaci veskerych mineralu ve vode, ale nestaci to na pozadovanou hodnotu PH. Kombinaci reverzni osmoza a ionizator muze namontovat pouze "Odbornik" ktery funkci obou zarizeni moc nerozumi.

Takto vypada keramicky filtr po par mesicich v Praze:

http://www.parnicistic.estranky.cz/clan ... ticem.html

tento keramicky fitr pouzivam uz nekolik, cistim ho parou, jak je videt na videu, a stale bez problemu funguje.

Inzenyr

Ďakujem Vám veľmi pekne za vysvetlenie.Takže musíme volať naozaj odborníka.Verím,že takého nájdeme a budeme piť naozaj kvalitnú vodu.Dôverovali sme pánovi,čo nám to montoval,tešili sa na zdravú vodu a teraz takéto prekvapenie.Veď kvôli kvalitnej vode s vyšším pH sme investovali do kvalitného ionizátoru .Takže platí naozaj -dôveruj,ale preveruj.Škoda len,že sme si kontrolovali pH vody až po roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 12:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
antibush1 píše:
Pane Jardo, uměl by jste prosím poradit k tomuto problému: zakoupil jsem ionizator vody kyk 50000 . Jelikož mám studniční velmi tvrdou vodu (konduktivita 1292 uS/cm, tvrdost celková 21°D(GH), minerály 861), tak přístroj fungoval pár minut. Po dvou výměnách přístroje a pak dokonce 2x za úplně jiný typ pořád stejný problém (při prvním spuštění ionizoval,po chvíli už ne). Pán z té firmy na úpravu vody se mnou telefonicky řešil ten problém asi 3 měsíce a pak jsme to vzdali s tím,že je to asi tou tvrdostí vody, že se s tím ještě nesetkali a přístroj jsem vrátil.Vodař pak ještě přemýšlel o reverzní osmoze před ionizátor.
Moje otázka je: Dá se používat ionizátor za reverzní osmozou (teče malým tlakem,ionizátor potřebuje větší)?
Jak bych to měl řešit(pokud Vás něco napadá)?
Je pití vody ze studny zdravé (zanášejí tyto minerály organismus)?

S díky Pepan

Tak s tím jsem se zatím nesetkal, já zde mám hodně tvrdou vodu, skoro stejnou jako vy, konkrétně se bavím o 19 německých stupních tvrdosti a Miracle Max ji bez problémů zvládá, nicméně člen inzenyr vám to píše správně, přístroj musí mít co třídit, je to vlastně taková třídička iontů a pokud tam není co třídit pochopitelně nic netřídí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 12:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Dobrý večer.Tiež máme doma ionizátor CHanson Miracle skoro rok.Nechali sme si poradiť a namontovali nám pred ním reverznú osmózu /aby sme nemuseli vymieňať filter na ionizátore/ so 7filtrami,medzi nimi aj mineralizačný patrón a alkalický patrón s turmalínom.Merali sme nedávno pH vody lakmus.papierikom a pri nastavení na 10.8 pH na ionizátore nám papierik ukázal hodnotu len 8 pH.Tak som teda znepokojená,nevyznáme sa v tom.Myslíte,že to spôsobuje osmóza?Je lepšie ju odmontovať a nechať len ionizátor?Máme mestskú vodu.Ďakujem za informácie.

Ono dost záleží na průtoku vody přístrojem, to hodně ovlivní výsledné pH, čili vyzkoušejte průtok přiškrtit a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 5:02 pm 
Offline

Registrován: ned zář 30, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 6
inzenyr píše:
Pouzit reverzni osmozu pred ionizaci nejde, ionizator pak nema z ceho ionizovat, protoze ve vode z reverzni osmozy nejsou zadne rozpustene mineraly, ktere by slo ionizovat. Uz to tady pisu asi potreti a porad dokola se na to lide ptaji. \":-(\"
Pokud pouzijete do ionizatoru vodu z reverzni osmozy, tak je treba do ni nejdriv doplnit nejake rozpustne mineraly. Podle mne bych to resil treba tak, ze do ionizatoru pouziji treba 2/3 vody z osmozy a 1/3 vody ze studne, pomer je treba upravit tak, aby takto namichana voda mela v sobe rozumny pomer rozpustenych mineralu. To uz jde bez problemu zjistit merenim.

Inzenyr

Mixování znečištěné vody s vodou z osmozy? Není pak ta osmoza zbytečná úplně?

Jen bych doplnila odkaz na video.
http://www.youtube.com/watch?v=Oplg__hagFw
Tam ten američan vysvětluje změnu pH (v jedné vrstvě z neelektrického ionizátoru) a používá vodu z reverzní osmózy.

Znamená to, že u neelektrického ionizátoru použít reverzní osmozu jako předfiltr bez problémů lze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 6:01 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
TMajenka píše:
Mixování znečištěné vody s vodou z osmozy? Není pak ta osmoza zbytečná úplně?

Jen bych doplnila odkaz na video.
http://www.youtube.com/watch?v=Oplg__hagFw
Tam ten američan vysvětluje změnu pH (v jedné vrstvě z neelektrického ionizátoru) a používá vodu z reverzní osmózy.

Znamená to, že u neelektrického ionizátoru použít reverzní osmozu jako předfiltr bez problémů lze?

Je a neni.
Pred ionizatorem jsou take filtry na odstraneni necistot z vody, takze to michani vody ma jediny ucel, snizit mineralizaci vody, zase to ale rychleji zanese filtry v ionizatoru.
Ty filtry pred reverzi osmozou i pred ionizatorem asi stejne stoji docela slusne penize a v cene se asi nebudou moc lisit, takze je jedno, ktery uhlikovy filtr zaspinite driv.

Nazev ionizovana voda je odvozena od slova iont. Ionty ve vode mohou vzniknout v ionizatoru pouze rozstepenim mineralu ve vode vlivem prochazejiciho proudu. Samotnou cistou vodu z osmozy, jejiz cistota se blizi vode destilovane, muzete rozlozit pouze na kyslik a vodik. Pritom zadne dalsi ionty nevznikaji.
Velice trefne to posal Jarda. Ionizator funguje pouze jako tridic iontu vznikajicich pruchodem stejnosmerneho proudu. Takze kde nic neni, ani smrt nebere, respektive neni co tridit.
Proto je treba k vyrobe ionizovane vody voda s rozpustenymi mineraly.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 11:30 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 11:08 pm
Příspěvky: 1
Živou a mrtvou vodu jsem vyráběla už před třiceti roky. Jako nádoby jsem používala pětilitrový kbelíček a do něj vložila plastovou 1,5 litrovou nádobu plastovou, do které jsem při dně vyvrtala dírky. Měla jsem víko se třemi elektrodami. Dvě do kbelíku a jednu do do menší nádoby. Již si nepamatuji, která voda byla živá a která mrtvá. Zjistí se lakmusovými papírkami. Největší problém byl, jak vyndat vnitřní nádobu, aby se vody nesmíchali. To jsem vyřešila plastovým válcem, který jsem vložila do vnitřní nádoby po udělání vody tak, aby ucpal vyvrtané dírky.
S vodou jsem měla výborné zkušenosti. Mrtvou vodu jsem dělala PH 4 a živou PH 8,5.
Zkušenosti s mrtvou vodou:
perfektní na průjmy - i infekční - posílali mi i doktoři lidi, kteří se nemohli infekčního průjmu zbavit
angína - kloktat
rýma - vstřikávat do nosu
čistění ran, a atd.
Zkušenosti s živou vodou:
při nemoci ledvin
cukrovka
chřipka - vykloktat mrtvou vodou a po 15 minutách vypít sklenku živé vody

Zkoušela jsem vody i při pěstování rostlin: desinfekce půdy mrtvou vodou, napadené rostliny také tak, pro dobrý růst voda živá.

Ale teď již vodu nedělám, ale budu se k ní muset vrátit s vyhledat v papírech na co všechno se používá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
inzenyr píše:
Pokud pouzivate vodu z vodovodniho radu, tak je pred everzni osmozu a pred ionizator nejlepsi keramicky filtr.
Z vody je treba predevsim zachytit bilologicke slozky. Pokud se Vam tyto biologicke slozky dostanou na uhlikovy filtr, ktery se vetsinou u osmozy a ionizatoru predrazuje jako prvni, tak Vam ho za 3 az 6 mesicu biologicke slozky skoro ucpou. Keramicky fitr neni problem vycistit parou a znova pouzit. Za keramicky filtr uz muzete pozit ostatni filtry, ktere pak vydrzi podstatne dele protoze zachycuji pouze to, k cemu jsou urceny.

Problem s nizkou ionizaci bude v tom, ze mineralizacni patrony nestaci osmotickou vodu dostatecne nasytit a tim sice dojde k ionizaci veskerych mineralu ve vode, ale nestaci to na pozadovanou hodnotu PH. Kombinaci reverzni osmoza a ionizator muze namontovat pouze "Odbornik" ktery funkci obou zarizeni moc nerozumi.

Takto vypada keramicky filtr po par mesicich v Praze:

http://www.parnicistic.estranky.cz/clan ... ticem.html

tento keramicky fitr pouzivam uz nekolik, cistim ho parou, jak je videt na videu, a stale bez problemu funguje.

Inzenyr

Tak dnes bol u nás konečne odborník .Navrhol presne to isté riešenie ako odporúčate ,aj s uhlíkovým filtrom.Takže ionizácia funguje tak,ako má.Srdečne Vám ďakujem.
Chcem sa opýtať,či je vhodné piť vodu s 9pH aj vo väčšom množstve /cca2l denne pre členov rodiny,ktorí neriešia zdrav.problém/?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 10:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
janin píše:
Tak dnes bol u nás konečne odborník .Navrhol presne to isté riešenie ako odporúčate ,aj s uhlíkovým filtrom.Takže ionizácia funguje tak,ako má.Srdečne Vám ďakujem.
Chcem sa opýtať,či je vhodné piť vodu s 9pH aj vo väčšom množstve /cca2l denne pre členov rodiny,ktorí neriešia zdrav.problém/?

Jenom si to upresnim, ja doporucuji ne uhlikovy filtr, ale keramicky fitr, ktery ma tu obrovskou vyhodu proti uhlikovemu, ze jde opakovane vycistit parou. Navic nezadrzuje mineraly, ale pouze bakterie, ktere nejvic zanasi filtry. Bakterie se usadi na povrchu keramickeho filtru, dovnitr se pro svou velikost nedostanu, neni proto zadny problem povrch keramickeho filtru od nich vycistit. Takze usetrite znacny objem penez za nakup prvniho fitru. Cena jednoho fitru se pohybuje od 1.000 do 2.000,- Kc. V nekterych pripadech je treba menit vstupni filtr uz za 6 mesicu. \":-(\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2012 12:04 pm
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Tak s tím jsem se zatím nesetkal, já zde mám hodně tvrdou vodu, skoro stejnou jako vy, konkrétně se bavím o 19 německých stupních tvrdosti a Miracle Max ji bez problémů zvládá, nicméně člen inzenyr vám to píše správně, přístroj musí mít co třídit, je to vlastně taková třídička iontů a pokud tam není co třídit pochopitelně nic netřídí.

Pane Jardo, tak můj problém s ionizátorem vyřešili (prý přímo na výrobní lince v jižní koreji) a problem byl v přenastavení přístroje ohledně velmi tvrdé vody.Měl bych na Vás otázku:
když nechám ionizovat tu mou studniční vodu, tak i po ionizaci budu pít anorganické minerály.Jak je zdravá takto ionizovaná voda? Není tedy lepší reverzní osmoza nebo kombinace (reverzní osmoza + dodání minerálů + ionizátor) obou? Kdyby jste si měl vybrat mezi reverzní osmozou a ionizovanou vodou (tvrdou ze studny), k čemu by jste se přiklonil ??
S díky Pepan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
antibush1 píše:
Pane Jardo, tak můj problém s ionizátorem vyřešili (prý přímo na výrobní lince v jižní koreji) a problem byl v přenastavení přístroje ohledně velmi tvrdé vody.Měl bych na Vás otázku:
když nechám ionizovat tu mou studniční vodu, tak i po ionizaci budu pít anorganické minerály.Jak je zdravá takto ionizovaná voda? Není tedy lepší reverzní osmoza nebo kombinace (reverzní osmoza + dodání minerálů + ionizátor) obou? Kdyby jste si měl vybrat mezi reverzní osmozou a ionizovanou vodou (tvrdou ze studny), k čemu by jste se přiklonil ??
S díky Pepan

Tak ono je otázkou, zda jde o původní anorganické minerálie, po elektrolýze není již stejný stav jako před ní. Ionizovaná voda má mnoho předností a proti reverzní osmóze, která vodu pouze dokonale vyčistí i výhod pro organizmus, čili tu vidím jako vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2012 5:39 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:20 pm
Příspěvky: 6
Premyslim jestli ma cenu investovat do nejakeho pristroje na vyrobu zive vody v mem pripade (http://www.zivavoda.cz).

Piju celkem dost ovocnych a zeleninovych stav. Dale mam doma RO, vyslednou vodu obohacuju o himalajskou sul a horcik a davam zmrazit, pote piju hlavne v praci. Zdravotni stav v pohode, myslim, ze po 2 letech zmenene zivotospravy jsem na tom daleko lepe nez vetsina populace.

Tak porad vaham, jestli do podobneho zarizeni investovat a k cemu by mi vlastne pomohlo. Penize jsou, ale 50k je uz pomerne velka investice za kterou bych poridil spoustu jinych veci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2012 11:29 am 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Dobrý den,

Pouziti kvetinace je opravdu levna zalezitost, ale jako vzdy se vkradaji pochybnosti o tom, zda hlineny kvetinac je dnes opravdu jen hlina, zda se do nej nahodou nepridavaji nejake chemikalie, ktere vlastnosti kvetinace nejak vylepsuji, nejaka aditiva a pod.
Popijet pak v zajmu zdravi vodu s aditivy nebo jinou chemii by asi nebylo nejlepsi.

Prosím pana Jardu, zda se touto otazkou zabyval a zda ma tyto zalezitosti nejak overeny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 1:29 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:28 am
Příspěvky: 40
Misa píše:
Premyslim jestli ma cenu investovat do nejakeho pristroje na vyrobu zive vody v mem pripade (http://www.zivavoda.cz).

Piju celkem dost ovocnych a zeleninovych stav. Dale mam doma RO, vyslednou vodu obohacuju o himalajskou sul a horcik a davam zmrazit, pote piju hlavne v praci. Zdravotni stav v pohode, myslim, ze po 2 letech zmenene zivotospravy jsem na tom daleko lepe nez vetsina populace.

Tak porad vaham, jestli do podobneho zarizeni investovat a k cemu by mi vlastne pomohlo. Penize jsou, ale 50k je uz pomerne velka investice za kterou bych poridil spoustu jinych veci.

Ovocná a zeleninová šťáva je v podstatě sama o sobě "živá voda". Čerstvá šťáva kromě dobrého pH má i dobré ORP hodnoty.
Horší to je s vodou z RO. Navíc pokud by jste za toto připojil elektrický ionizátor, tak bude mít velké problémy. Možná by Vám pomohl ne-elektrický AlkaStream, mnohem levnější.

Ale nelze to bagatelizovat, jde spíše o to jak se cítíte, kolik obyčejné vody opravdu vypijete a jaké máte pH (slin, moči).

_________________
S pozdravem a přáním krásného dne,
Ing. Petr Hamtil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 5:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 70
Zdravim pane Jardo,

Procital jsem tet asi 3 hodiny obsahla fora na tema hydratace organismu a myslel jsem ze najdu konecne souvislosti ktere mi unikaji a stal se opak, vyskocilo jeste dalsich mnoho otazek.
Nejvice me zarazi Vase nazorove posuny, ktere se v mnoha pripadech daji spise nazvat obraty o 180stupnu. Ve foru o reverzni osmoze pisete, ze tato voda je hladova a ze je treba ji dosavat mineraly.
V prispevku o nekolik pater vyse (zpet casem) ale vyjadrujete naprosty udiv nad tim, ze ten kdo vodu osmozou vycisti ji zase zaneradi mineraly a cloveka ktery je ochoten za toto zaplatit nazivate primo "blbcem".
V diskusi o zive vode zase pisete, ze je mozne pit PH 9,5 i litr a pul... zalistujeme li ale nazpet, vyjadril jste nazor, ze nase tela s takovouto vodou geneticky nepocitaji a hrozi zrejme poskozeni zdravi.
Jsem z toho gogo a docela se obavam posunu nazoru opet nekam dal, kdy treba za dva roky budete mit nazor opet opacny. Co kdyz za par let tu budete psat, ze lidi kteri si zaneradili cevni system filtrovanim vody pres kvetinac nabity kdovijakymi chemikaliemi jsou blbci? \":-)\"

Dekuji predem za reakci ktera mozna bude zajimat vice lidi, ridicimi se Vasimi radami \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živá a mrtvá voda
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Misa píše:
Premyslim jestli ma cenu investovat do nejakeho pristroje na vyrobu zive vody v mem pripade (http://www.zivavoda.cz).

Piju celkem dost ovocnych a zeleninovych stav. Dale mam doma RO, vyslednou vodu obohacuju o himalajskou sul a horcik a davam zmrazit, pote piju hlavne v praci. Zdravotni stav v pohode, myslim, ze po 2 letech zmenene zivotospravy jsem na tom daleko lepe nez vetsina populace.

Tak porad vaham, jestli do podobneho zarizeni investovat a k cemu by mi vlastne pomohlo. Penize jsou, ale 50k je uz pomerne velka investice za kterou bych poridil spoustu jinych veci.

No, to se těžko radí, jde o vodíkové ionty a můžete je pochopitelně získat i jinak, ovšem toto je relativně pohodlná varianta a tělu slouží dobře, nicméně není levná. Pochopitelně můžete provozovat nějaké samo-domo udělátko, ale tam dost záleží na zručnosti a elektrikářských znalostech, jinak jde o dost nebezpečný přístroj, ovšem cena super, tak 200,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz