Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 9:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 6:36 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
zadane píše:
Izolovanou odpověď na tuto jednu otázku:
Vykašlete se na Holandii. Mimo regionální potraviny, tedy jediný celostátně distribuovaný produkt, který se dá označit za vhodný, je Jihočeský jogurt, distribuuje Madeta, vyrábí AgroLa Jindř. Hradec. Z nepasterizovaného a nehomogenizovaného mléka. Bohužel, je špatně k sehnání právě bílý (s ovocem není moc vhodné a při candidě už vůbec) + je hodně drahý (k dosažení benefitu z fermentovaných mléčných produktů je zapotřebí je jíst denně, což v tomto režimu znamená 600 měsíčně).
Lepší řešení je mléko od soukromníka či z mlékomatu a jogurty či kefír si dělat sám.

Nejlepší je mléčné výrobky při candidě nejíst vůbec a zaměřit se na probiotické kultury v kapsli. Obsah laktobacilů vs objem laktózy je u mléčných výrobků
velmi špatný.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 8:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Givener píše:
Dobrý den, měl bych pár otázek ohledně protikvasinkové dietě. Vím, že bych pravděpodobně našel všechny odpovědi na foru, ale vzhledem k tomu, že je forum už poněkud rozsáhlě, zvolil jsem raději přímo dotaz.

1) Lze ihned v první fázi diety jíst polévky z vývarů (všechny druhy masa kromě vepřového) ?

2) Lze v první fázi jíst jogurt (Selský jogurt HOLANDIE -bílý s živými kulturami) ? Chuťově je skvělý, pokud se osladí stévií v prášku. Ve výsledku to chutná podobně jako Activia sladká od Danone. Pokud ano ,jaké je denní přijatelné množství ?

3)Lze jíst maso osmažené na extra panenském olivovém oleji ?

4)Je pravda, že během kvasinkové infekce by se člověk měl výhýbat veškerému pečivu, ať je vyrobeno z jakékoliv mouky ?

5)Lze již od první fáze jíst celozrnnou rýži ?

?

1. ano rozhodně, avšak bez nudlí a škrobnaté zeleniny jako je třeba mrkev
2. to co tvrdí vševěd je v hrubém rozporu s mojí zkušeností a s tím, o čemž referují mnozí lidé. Dobře prokvašené mléčné výrobky jsou základní zbraní v arzenálu obnovy střevní mikroflory, o což při kandidě a obecně u střevní dysbiózy jde. rozhodně však připravujte domácí produkty. I ty nejkvalitnější probiotické jogurty a kefíry kvasí poměrně krátkou dobu (řádově do 5-6 hodin) a zde zústává ještě poměrně významné množství laktozy - mléčného cukru, což bude způsobovat problémy v začátcích.
Skvělou, levnou a nenáročnou záležitostí je kefír z tibetské houby, který když necháte pracovat 24-36 hodin v pokojové teplotě tak má exkluzivní složení benefičních bakterií a stopové nebo žádné množství laktózy. Ochuťte jak jste zvyklý a máte výborné shake s jedinečnými účinky.
I jogurt si snadno připravíte doma. Do litru mléka (které můžete pro sichr ohřát na 90 stupňů) při telotě 35-45 stupňů dejte jogurtovou startovací kulturu nebo prostě pár lžic čerstvé holandie (další možností jsou 1-2 kapsle probiotik) a nechte v teple pracovat (tak aby teplota byla nad 35 stupňů) 24, nebo lépe 30 hodin Poté přeceďte přes plátno nebo cedník a máte hustý jogfurt až tvaroh a syrovátku, kterou můžete popíjet. Část tohoto nesnězte a nehcte jako základ pro další jogurt.
I tohle chutné skvěle se stévií, xylitolem, semínky, čeknakou nebo později trochu kakaa.

Takto udělané probiotické bomby nebudou v žádném případě krmit kvasinku, přesto bych je nepil hned v prvních týdnech diety, jelikož moho spustit silný die-off efekt. Začal bych malou sklenicí tak třetí až čtvrtý týden a sledoval, jestli vymírání neprobíhá přílkiš rychle.

Já nyní jím a piji více jak litr jogurtu nebo kefíru denně a byl to zásadní zlom v mé dietě. Vyčistila se kůže, nos a evidentně se hodně spravilo i trávení. Mám pročtených také hodně příspěvků především ze zahraničních fór a 99 procent lidí referuje o prospěšném účinku, v podstatě jsem se nestekal s kvasinkářem, který by měl vyzkoušeno, že by mu tyto věci krmily plísně.
Zárukou úspěchu je však domácí příprava a řádně dlouhé kvašení, kdy bakterie spořádají všechen cukr.

3. Vyhněte se smažení pokud možno a preferujte páru, dušení a vaření. Navíc olivový olej na smažení není příliš stabilní, pokud je nutné smažit tak doporučuji ghí nebo nějaký živočišný tuk (kachní sádlo)

4. naprosto a bez vyjímky, často doživotně

5. Rýži určitě ne v jakékli podobě. Obsahuje řadu škrobů a je to potravina kerá působí pro zánetlivě. Střevní symbióza je téměř vždy provázena zánětlivými procesy ve střevech a z těchto důvodů je třeba se jí dlouho vyhnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 8:13 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
K tomu jídelníčku jedna poznámka ... nahraďtě nutričně poměrně chudé vepřové hovězím nebo nějakým opeřeným tvorstvem a to pokud možno z domácí či bio produkce. Kandidoza bývá často doprovázena anémií a deficitem dalších minerálů, pokud jste typ kterému sedí maso, přidejte do vývarů občas vnitřnosti, třeba

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Máte na mysli Klennerův protokol? Ten dříve nebo později spolehlivě zlikviduje ledviny. Zkoušel jste ho s někým?
Já ano, ty dávky Niacinu, které předepisuje mají za následek masivní překrvení, které silně zatěžuje ledviny. Krom toho,
Klennerův protokol není určen na podporu imunity, jeho logika spočívá v tom, že masivním překrvením se dostanou B-vitamíny
až k nervům, které jsou už víceméně odumřelé. Ovšem, jestli to stačí na obnovu myelinu okolo nervových zakončení, to je spíš
teorie než praxe. Krom toho, ty svědectví o jeho účinnosti jsou asi tak podložené jako když Ing. Bláhová tvrdí, že dostala spoustu
lidí z invalidního vozíku zase do života. Hledal jsem nějaké svědectví od lidí co ho vyzkoušeli a výsledky byly spíš placebo efekt,
navíc nevalný.

Tak, nějak nám to evidentně nikam nevede, no proč se dál trápit. Já nemám žádnou osobní potřebu si něco dokazovat, jde mě především o informovanost lidí v tom našem státním bordelu. Tuto činnost dělám jak nejlépe umím a sežere to opravdu dost mého času. Vy toho víte mnohem více než já, mnohem více než Ing. Bláhová a určitě mnohem více jak Klenner a mnozí další. Je to i logické u Vševědů jde přeci o naprosto normální stav. Za daných okolností hluboce smekám a jenom mě udivuje jedna věc. Když toho tolik víte a znáte, proč to nedáte do knih a na vlastní stránky a místo toho zde marníte čas se mnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Vševěd píše:
Ano, samozřejmě. U kyselého zelí je výhoda v tom, že obsahuje laktobacily. Viděl jsem jednoduchý
a přitom geniální program pro osoby se špatným trávením a přizpůsoboval jsem ho svým potřebám.
Je založený na tzv. přerušovaném hladovění.

Každý den začínáš jíst až kolem 13-14 hodiny nejdřív. Potom si dáš porci kyselého zelí, a následně
nějaké maso, plus třeba ořechy. Laktobacily v zelí způsobí, že to jídlo strávíš úplně fantasticky.
Další jídlo následuje za cca 2-3 hodiny později a je v podobném stylu. Na večeři už si dáš třeba
jen vařená vejce. To bude kolem 20. hodiny.

Tím, že dáš trávení prostor, aby si oddechlo, bude fungovat úplně perfektně. Doplň tenhle jídelníček
ještě fungicidními látkami a uvidíš, že to pomůže.

tym, ze zacinam jest az poobede, znamena, ze si nemozem dat rano ani kavu, predpokladam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Givener píše:
Dobrý den, měl bych pár otázek ohledně protikvasinkové dietě. Vím, že bych pravděpodobně našel všechny odpovědi na foru, ale vzhledem k tomu, že je forum už poněkud rozsáhlě, zvolil jsem raději přímo dotaz.

1) Lze ihned v první fázi diety jíst polévky z vývarů (všechny druhy masa kromě vepřového) ?

2) Lze v první fázi jíst jogurt (Selský jogurt HOLANDIE -bílý s živými kulturami) ? Chuťově je skvělý, pokud se osladí stévií v prášku. Ve výsledku to chutná podobně jako Activia sladká od Danone. Pokud ano ,jaké je denní přijatelné množství ?

3)Lze jíst maso osmažené na extra panenském olivovém oleji ?

4)Je pravda, že během kvasinkové infekce by se člověk měl výhýbat veškerému pečivu, ať je vyrobeno z jakékoliv mouky ?

5)Lze již od první fáze jíst celozrnnou rýži ?

Dále bych prosil, zda by jste zhodnotil můj nýnějčí stravovací režím a popřípadě mi poradil ,anebo navrhl nějakou jinou alternativu.

Ráno: Snídani mám založenou čistě na zelenině (ředkcičky; všemožné druhy salátů -rocula,římský,atd . .;okurka);vejce ;k pití si dávám buď Vincentku,maté,Anti-kandin čaj od "dr Popov" . . .pro lepší chuť ochucené stévií a citronem
-dále se snažím jíst domácí kysané zelí
-teprve nedávno jsem z jídelníčku vyloučil mrkev, rajčata, červená paprika, grep,pomeranč a než jsem se rozhodl vám napsat také i bílý jogurt s kulturami ochucený stévii

Svačina1: Většinou mám připravenou polévku čistě ze zeleniny bez všemožných ochucovadel ,poté pokud nejsem dostatečně nasycen si dávám kysané zelí
-protože jsem se doposud bál vývarů, tak se jedná opravdu čistě pouze o zeleninové polévky jako např: česnečka, porková,atd

Vsuvka: Svůj boj jsem zatím kromě vyloučení pečiva a cukru založil na zázvorovém čaji ,domácím kysaným zelí od dědy a také na česneku z obchodu (nejsem schopen sníst ho v normální podobě, tak jsem zvolil alternativu, že česnek rozmačkávám , následně zaleji vlažnou vodou a poté piji. Tímto způsobem jsem schopen sníst denně kolem 100 gramů česneku). V průběhu dne se snažím dělat ,co nejvíce čajů maté a Anti-kandin (dodržuji maximální denní dávkování). . .celkově denně vypiji nejméně 3 litry vody
Zároveň používám probiotika ->Biopron 9 /mám zároveň Probiotik psyllium, ale nevím zda je vhodně kombinovat
Oběd:
Většinou se skládá z vařeného masa (vyjma vepřového), popřípadě pečené ryby bez koření +zeleninová obloha (ředkvičky, saláty,okurky)

Svačina2: Buď pouze povolená zelenina ,anebo i maso (vařené,pečené) nebo vejce (záleží, co je zrovna po ruce) ,popřípadě zeleninová polévka a kysané zelí

Večeře: Buď pouze povolená zelenina ,anebo i maso nebo vejce (záleží, co je zrovna po ruce) ,popřípadě zeleninová polévka a kysané zelí

Zajímalo by mě, zda takto složený jídelníček je přijatelný a může mě dovést až k úplnému vyléčení? Dočetl jsem se, že je také vhodné střeva proplachovat, ale to mi přijde už moc drastické, popřípadě četl o různých přípravcích pro doplnění stravy, které jsou pro mě ale příliš drahé. Proto bych se chtěl zeptat, zda existuje nějaký účinný ,který je i zároveň cennově přijatelný ?

Tak velice dobře vám odpovídá člen sakul, přičemž právě kvalitní domácí probiotické potraviny byly a budou vždy základem úspěchu ve většině onemocnění, stejně jako srovnaná psychika, žaludeční kyselina a kovové prvky, především hořčík a zinek. Vše uvedené v konečném důsledku ovlivní stav pH a tím i stav celého těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
2. to co tvrdí vševěd je v hrubém rozporu s mojí zkušeností a s tím, o čemž referují mnozí lidé. Dobře prokvašené mléčné výrobky jsou základní zbraní v arzenálu obnovy střevní mikroflory, o což při kandidě a obecně u střevní dysbiózy jde. rozhodně však připravujte domácí produkty. I ty nejkvalitnější probiotické jogurty a kefíry kvasí poměrně krátkou dobu (řádově do 5-6 hodin) a zde zústává ještě poměrně významné množství laktozy - mléčného cukru, což bude způsobovat problémy v začátcích.
Skvělou, levnou a nenáročnou záležitostí je kefír z tibetské houby, který když necháte pracovat 24-36 hodin v pokojové teplotě tak má exkluzivní složení benefičních bakterií a stopové nebo žádné množství laktózy. Ochuťte jak jste zvyklý a máte výborné shake s jedinečnými účinky.
I jogurt si snadno připravíte doma. Do litru mléka (které můžete pro sichr ohřát na 90 stupňů) při telotě 35-45 stupňů dejte jogurtovou startovací kulturu nebo prostě pár lžic čerstvé holandie (další možností jsou 1-2 kapsle probiotik) a nechte v teple pracovat (tak aby teplota byla nad 35 stupňů) 24, nebo lépe 30 hodin Poté přeceďte přes plátno nebo cedník a máte hustý jogfurt až tvaroh a syrovátku, kterou můžete popíjet. Část tohoto nesnězte a nehcte jako základ pro další jogurt.
I tohle chutné skvěle se stévií, xylitolem, semínky, čeknakou nebo později trochu kakaa.

Takto udělané probiotické bomby nebudou v žádném případě krmit kvasinku, přesto bych je nepil hned v prvních týdnech diety, jelikož moho spustit silný die-off efekt. Začal bych malou sklenicí tak třetí až čtvrtý týden a sledoval, jestli vymírání neprobíhá přílkiš rychle.

Já nyní jím a piji více jak litr jogurtu nebo kefíru denně a byl to zásadní zlom v mé dietě. Vyčistila se kůže, nos a evidentně se hodně spravilo i trávení. Mám pročtených také hodně příspěvků především ze zahraničních fór a 99 procent lidí referuje o prospěšném účinku, v podstatě jsem se nestekal s kvasinkářem, který by měl vyzkoušeno, že by mu tyto věci krmily plísně.
Zárukou úspěchu je však domácí příprava a řádně dlouhé kvašení, kdy bakterie spořádají všechen cukr.


Sakul ti určitě taky řekne, že sám nezažil nic, co zažívají tradiční "candidáti" a sice problémy s průjmy atd. Jeho problémy se nejvíce týkají ekzému a kůže, což sám uvádí jakožto nejsilnější efekt
probiotické léčby. To jen na okraj k tomu, jestli informace od něho mohou být prospěšné i tobě.
Tady jsou údaje o tom, které druhy cukru dělají dobře kmenu candida albicans:

Fermentation Reactions: Where fermentation means the production of gas and is independent of pH changes.

Positive: Glucose; Maltose.
Variable: Galactose; Trehalose.
Negative: Sucrose (some strains positive); Lactose.

Assimilation Tests:

Positive: Glucose; Maltose; Galactose; Trehalose; Sucrose (some negative);D-Xylose; Soluble Starch; D-Mannitol; D-Glucitol (Delayed).
Variable: Melezitose; Glycerol; Succinic acid; L-Arabinose; L-Sorbose; D-Ribose (some positive); Citric acid; DL-Lactic acid.
Negative: Potassium nitrate; Lactose; Ribitol (some positive); Raffinose; Cellobiose; Melibiose; Erythritol; Inositol; L-Rhamnose; D-Arabinose; Galactitol; Salicin.

Jak vidno, candida albicans neumí metabolizovat laktózu. Problém je v tom, že laktóza se v těle metabolizuje na glukózu a galaktózu, což jsou oba cukry, které
candidě náramně vyhovují.
Udělat jogurt nebo kefír, který by neobsahoval žádnou laktózu, to je absolutní nesmysl, pod cca 3 gramy laktózy na 100 g se nedá dostat, což u litru kefíru dělá
30 gramů laktózy, který se rozloží na jednoduché cukry. A na těch si candida pošmákne.
Co je ale nejpodstatnější, i kdyby tam ta laktóza nebyla, v jedné kapsli probiotik může být řádově cca tolik prospěšných kultur, jako ve 20 litrech jogurtu. Jestli
máš čas a náladu /a uvěříš tomu, že kefír neobsahuje laktózu/ potom můžeš konzumovat litry a litry jogurtu nebo kefíru. Mně přijde elegantnější a ekonomičtější
řešení v podobě kvalitních probiotik.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ovekyska píše:
tym, ze zacinam jest az poobede, znamena, ze si nemozem dat rano ani kavu, predpokladam....

kávu při candidě? doporučuji roos-bois čaj, neobsahuje kofein.
zdravý člověk si kávu samozřejmě dát může.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:31 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Vševěd píše:
kávu při candidě? doporučuji roos-bois čaj, neobsahuje kofein.
zdravý člověk si kávu samozřejmě dát může.

skusala som vselico, ale ku kave sa vzdy vratim, je to svina!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:45 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ovekyska píše:
skusala som vselico, ale ku kave sa vzdy vratim, je to svina!!

to znám. pokud to dokážeš udržet na jednom kusu denně, tak si ji dej... a pokud možno bio.
manželku jsem vyléčil z candidy a dodržovala dietu na sto procent, ale bez kávy a jedné cigarety denně to prostě nešlo \":D\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv led 03, 2013 9:47 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
A co tak reishi kava, rychlo si zvyknete a hlavne neprekysluje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 1:29 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Vševěd píše:
to znám. pokud to dokážeš udržet na jednom kusu denně, tak si ji dej... a pokud možno bio.
manželku jsem vyléčil z candidy a dodržovala dietu na sto procent, ale bez kávy a jedné cigarety denně to prostě nešlo \":D\"

tak to ano, jedna by mohla stacit, vacsinou aj na tej jednej som.
cigariet som sa nastastie zbavila \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 1:32 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Milandr píše:
A co tak reishi kava, rychlo si zvyknete a hlavne neprekysluje...

to neviem, mozno by pomohla, ale lacna teda nie je \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 10:13 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Tak, nějak nám to evidentně nikam nevede, no proč se dál trápit. Já nemám žádnou osobní potřebu si něco dokazovat, jde mě především o informovanost lidí v tom našem státním bordelu. Tuto činnost dělám jak nejlépe umím a sežere to opravdu dost mého času. Vy toho víte mnohem více než já, mnohem více než Ing. Bláhová a určitě mnohem více jak Klenner a mnozí další. Je to i logické u Vševědů jde přeci o naprosto normální stav. Za daných okolností hluboce smekám a jenom mě udivuje jedna věc. Když toho tolik víte a znáte, proč to nedáte do knih a na vlastní stránky a místo toho zde marníte čas se mnou.

Já nevím nic, ale občas si něco přečtu a vyzkouším to, než to doporučím dál. Osobní zkušenost. Ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že Vy si něco přečtete a pošlete to dál jen tak,
viz EAN kódy, 811 a další. Pak život ukáže, že je to nesmysl, napíše to ještě dvacet lidí a Vy pak napíšete, že to byla blbost a že jste změnil názor, což je přece v životě lidském
naprosto běžná věc.
Někde tady psal tuším Pavel Veselý, že o tomto problému víte /rozporuplnost informací/ a že už pracujete na odstranění, společně. Tak přeju, ať se dílo podaří.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 12:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ovekyska píše:
skusala som vselico, ale ku kave sa vzdy vratim, je to svina!!

Ano, kava je svina, moc dobre zakyseluje organizmus. \":-)\"
To bylo prvni, co jsem ze sveho jidelnicku vypustil, kdyz jsem se snazil zvednout PH.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz