Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 5:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 8:47 am 
Offline

Registrován: pon pro 31, 2012 8:43 am
Příspěvky: 1
Bydliště: Teplice
Ahoj vespolek. Chystám se na první klystýr a zajímá mě, jak upravit jídelníček, aby to šlo na poprvé lépe. Něco jsem se dočetl o mrkvové štávě atd.
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 12:16 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Hajnej píše:
Ahoj vespolek. Chystám se na první klystýr a zajímá mě, jak upravit jídelníček, aby to šlo na poprvé lépe. Něco jsem se dočetl o mrkvové štávě atd.
díky

Tu nie je čo riešiť, ja osobne necítim rozdiel a ani to neriešim v tom čo jem pre klystýrom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Hajnej píše:
Ahoj vespolek. Chystám se na první klystýr a zajímá mě, jak upravit jídelníček, aby to šlo na poprvé lépe. Něco jsem se dočetl o mrkvové štávě atd.
díky

Člen bombay vám to píše dobře, neřešil bych jídlo před klystýrem, ale po něm určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2013 8:30 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 8:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den , prosím Vás, potřebovala bych se zeptat, zda je možné, že se mi po klystýru (dnes ho dělám sedmý den v kuse a od zítřka bych ráda začala ob den) mohou dělat výrazné opruzeniny v oblasti genitálií a mezi půlkami. Pálí to a svědí, místa jsou suchá, nikdy dříve jsem tyto problémy neměla.

Moc děkuji.
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2013 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
janina27 píše:
Dobrý den , prosím Vás, potřebovala bych se zeptat, zda je možné, že se mi po klystýru (dnes ho dělám sedmý den v kuse a od zítřka bych ráda začala ob den) mohou dělat výrazné opruzeniny v oblasti genitálií a mezi půlkami. Pálí to a svědí, místa jsou suchá, nikdy dříve jsem tyto problémy neměla.

Moc děkuji.
Jana

Tak po klystýru samotném, to pochybuji, ale vytékající tekutina je dost zajímavý soubor odpadů a pokud se dostanou na pokožku, což není nic výjimečného a následně se člověk důkladně neumyje, může se pokožka podráždit. Vyzkoušejte na postižená místa kokosový olej, většinou by to mělo pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Informace o klystýru z uriny
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,
prosila bych o podrobnější informace ohledně nálevů na klystýr. Pročetla jsem mnoho Vašich odpovědí a přečetla článek, ale není mi to nějak jasné. Vím, že to musíte opakovat stále dokola \":-)\" První klystýr s převařenou vodou ze studánky a citronem jsem zvládla podle toho co se píše asi na jedničku, je mám pocit, že jsem následně byla v kůži dost vysušená (minulost chléb). Doplnila jsem si lactobacilly. Spíše mě zajímá urina. Budu se ptát na konkrétní otázky co potřebuju objasnit.
Je potřeba před klystýrem s urinou udělat klystýr větší s vodou a pak nasledně s urinou? Například ráno když se nemůžu vyprázdnit?
Urinu aplikovat po vyprázdění, tedy po stolici?
Jaké množství na začátek použít?
Vím, že je můžu porovádět každý den, protože nevysušuje střeva.
Pro začátek asi kolik dní za sebou?
Dochází k nějakým detoxikačním jevům a jakým, například nevolnost atd?
Je možné klystýr s urinou aplikovat i odpoledne nebo večer?
Moje důvody: špatné vyprazdňování, stav zácpy a těžkosti při vyprazdnování a následně průjmy. Křeče ráno před průjmovitou stolicí.
Stravuji se 7 let makrobiticky. Cukr, maso a mléko nekonzumuji a přesto nejsou mé střeva v kondici. Časté přejídání z důvodu silného hladu. Průjem se objevoval především tím, že jsem skonzumovala něco v rámci zdravé sldakosti. Po zařazení 0,5l čerstvě lisovaných štáv se stav hodně zlepšil, necítím se překyselená a střeva oněco líp fungují a silný hlad není. Jako by tělo dostalo živiny. Samozřejmě po i lačnění lepší stav. Celkově cítím, že vařené obiloviny, hlavně z větším obsahem lepku, mě nedělají dobře, zato mě dobře dělá syrová zeleninová a ovocná strava. Po prvním klystýru pocit hodně příjemnej. Mám pocit, že celoživotní problémy s kvasinkami v gynekologii a ekzém je právě způsobeno nánosem ve střevě. Děkuji za informace a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace o klystýru z uriny
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 7:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Radmila píše:
Dobrý den,
prosila bych o podrobnější informace ohledně nálevů na klystýr. Pročetla jsem mnoho Vašich odpovědí a přečetla článek, ale není mi to nějak jasné. Vím, že to musíte opakovat stále dokola \":-)\" První klystýr s převařenou vodou ze studánky a citronem jsem zvládla podle toho co se píše asi na jedničku, je mám pocit, že jsem následně byla v kůži dost vysušená (minulost chléb). Doplnila jsem si lactobacilly. Spíše mě zajímá urina. Budu se ptát na konkrétní otázky co potřebuju objasnit.
Je potřeba před klystýrem s urinou udělat klystýr větší s vodou a pak nasledně s urinou? Například ráno když se nemůžu vyprázdnit?
Urinu aplikovat po vyprázdění, tedy po stolici?
Jaké množství na začátek použít?
Vím, že je můžu porovádět každý den, protože nevysušuje střeva.
Pro začátek asi kolik dní za sebou?
Dochází k nějakým detoxikačním jevům a jakým, například nevolnost atd?
Je možné klystýr s urinou aplikovat i odpoledne nebo večer?
Moje důvody: špatné vyprazdňování, stav zácpy a těžkosti při vyprazdnování a následně průjmy. Křeče ráno před průjmovitou stolicí.
Stravuji se 7 let makrobiticky. Cukr, maso a mléko nekonzumuji a přesto nejsou mé střeva v kondici. Časté přejídání z důvodu silného hladu. Průjem se objevoval především tím, že jsem skonzumovala něco v rámci zdravé sldakosti. Po zařazení 0,5l čerstvě lisovaných štáv se stav hodně zlepšil, necítím se překyselená a střeva oněco líp fungují a silný hlad není. Jako by tělo dostalo živiny. Samozřejmě po i lačnění lepší stav. Celkově cítím, že vařené obiloviny, hlavně z větším obsahem lepku, mě nedělají dobře, zato mě dobře dělá syrová zeleninová a ovocná strava. Po prvním klystýru pocit hodně příjemnej. Mám pocit, že celoživotní problémy s kvasinkami v gynekologii a ekzém je právě způsobeno nánosem ve střevě. Děkuji za informace a přeji hezký den.

Objem klystýru by měl zaplnit celé tlusté střevo, což je u někoho 2,5 litru, u jiného 4 litry. Já používám 3 litry uriny odleželé 14 dnů, čímž se zvýší čistící schopnost uriny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace o klystýru z uriny
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, dobrá otázka.
Jsem zatím jen ve fázi získávání info. Na netu jsem vyčetla, celodenní urinu příští den svařit na 1/4.
Jak to děláte vy?
Zkoušela jsem zatím jen převařenou vodu s citronem. Max. 1,5 litru.
Ta čtrnáct dní odleželá urina, nevzniknou tam škodlivé látky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace o klystýru z uriny
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Radmila píše:
Dobrý den,
prosila bych o podrobnější informace ohledně nálevů na klystýr. Pročetla jsem mnoho Vašich odpovědí a přečetla článek, ale není mi to nějak jasné. Vím, že to musíte opakovat stále dokola \":-)\" První klystýr s převařenou vodou ze studánky a citronem jsem zvládla podle toho co se píše asi na jedničku, je mám pocit, že jsem následně byla v kůži dost vysušená (minulost chléb). Doplnila jsem si lactobacilly. Spíše mě zajímá urina. Budu se ptát na konkrétní otázky co potřebuju objasnit.
Je potřeba před klystýrem s urinou udělat klystýr větší s vodou a pak nasledně s urinou? Například ráno když se nemůžu vyprázdnit?
Urinu aplikovat po vyprázdění, tedy po stolici?
Jaké množství na začátek použít?
Vím, že je můžu porovádět každý den, protože nevysušuje střeva.
Pro začátek asi kolik dní za sebou?
Dochází k nějakým detoxikačním jevům a jakým, například nevolnost atd?
Je možné klystýr s urinou aplikovat i odpoledne nebo večer?
Moje důvody: špatné vyprazdňování, stav zácpy a těžkosti při vyprazdnování a následně průjmy. Křeče ráno před průjmovitou stolicí.
Stravuji se 7 let makrobiticky. Cukr, maso a mléko nekonzumuji a přesto nejsou mé střeva v kondici. Časté přejídání z důvodu silného hladu. Průjem se objevoval především tím, že jsem skonzumovala něco v rámci zdravé sldakosti. Po zařazení 0,5l čerstvě lisovaných štáv se stav hodně zlepšil, necítím se překyselená a střeva oněco líp fungují a silný hlad není. Jako by tělo dostalo živiny. Samozřejmě po i lačnění lepší stav. Celkově cítím, že vařené obiloviny, hlavně z větším obsahem lepku, mě nedělají dobře, zato mě dobře dělá syrová zeleninová a ovocná strava. Po prvním klystýru pocit hodně příjemnej. Mám pocit, že celoživotní problémy s kvasinkami v gynekologii a ekzém je právě způsobeno nánosem ve střevě. Děkuji za informace a přeji hezký den.

Vy se v tom pitváte jako medici na pitevně, prostě si nasbírejte do PET lahve nějaké množství uriny, ráno ji v té PETce dejte do umyvadla s teplou vodou, zahřejte na tělovou teplotu a napusťte do střeva tolik, kolik snesete. Vhodné je, aby před tím byla spontánní defekace, ale pokud nebude, ničemu to nevadí. Zadržíte nálev ve střevě co nejdéle, optimálně nad 20 minut a vypustíte, tedy nic složitého se nekoná, speciální pocity nebudou a s čistým svědomím mohu tvrdit, že obavy jsou zbytečné. Večer se dá provádět také, ale vždy nalačno a klidně i mnoho dní po sobě. Makrobiotika je pro místní podmínky sebevražedný způsob stravování, což jste si vyzkoušela a nejste první ani poslední člověk, který si v rámci zdravého makrobiotického režimu svoje zdraví pomrvil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace o klystýru z uriny
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 11:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jitule12 píše:
Dobrý den, dobrá otázka.
Jsem zatím jen ve fázi získávání info. Na netu jsem vyčetla, celodenní urinu příští den svařit na 1/4.
Jak to děláte vy?
Zkoušela jsem zatím jen převařenou vodu s citronem. Max. 1,5 litru.
Ta čtrnáct dní odleželá urina, nevzniknou tam škodlivé látky?

Vaření uriny se v bytě prakticky dělat nedá, to tam budete mít pak tak 14 dní překrásnou vůni veřejných hajzlů, což návštěvy dost odpuzuje. Odležení uriny není nutné a pro začátečníky je to dost silná káva, přeci jenom je zápach odleželé uriny dost intenzivní a pokud s tím nemáte zkušenosti raději zatím počkejte, chce si to trochu osahat a pak v tom problém hledat nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 8:23 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 12
Jejda. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 9:20 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Já odleželou urinu nikdy neodpařuji, jednak by to strašně smrdělo po bytě a pak jsem taky četl, že vařením se odpaří některé užitečné látky. Jednoduše si nastřádám 3 litry uriny a pak nechám při pokojové teplotě 14 dní odstát ve dvou PET lahvích. Asi hodinu po aplikaci urinového klystýru střevo vypláchnu dodatečně ještě čistou vodou, aby nebylo drážděno zbytky uriny několik hodin. Přece jen, stará urina je docela dráždivá. Pokud používám urinu čerstvou nebo krátce odleželou (maximálně 3 dny), pak střevo vodou dodatečně nevyplachuji a zbytky uriny klidně ponechám ve střevních záhybech. Dle zkušenosti mohu říct, že čím starší urina, tím lepší očistný účinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2013 10:25 am 
Offline

Registrován: ned led 13, 2013 6:59 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den Jardo,
jak odpovídáte mému příspěvku : "Makrobiotika je pro místní podmínky sebevražedný způsob stravování, což jste si vyzkoušela a nejste první ani poslední člověk, který si v rámci zdravého makrobiotického režimu svoje zdraví pomrvil". Tak pro Vaši informaci mě v mnoha zdravotních problémech pomohla a zlepšila mé zdraví. Určitě bych jí neodsuzovala. Jen na co se zapomíná u všech alternativních směrech tak je nic nepřehánět a sledovat pocity těla. A tím jak odpovídáte to moc v rukou nemáte, nic ve zlím \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 12:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 04, 2012 7:04 pm
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostějov
Tak už jsem prováděl klystýr asi po páté. Zatím téměř vždy stejný scénář, dostanu do sebe tak maximálně 0.5l. Když tam toho dám míň tak to udžím, ale po napuštění cca 0.5l už skoro vždy musím na WC. Problém je asi ve střevech, že nejsou schopna toho pojmout více??? Jsem sice dost štíhlý, ale i tak by tam mělo vejít více. Co byste poradili na to, abych tam dostal více..

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 1:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Radmila píše:
Dobrý den Jardo,
jak odpovídáte mému příspěvku : "Makrobiotika je pro místní podmínky sebevražedný způsob stravování, což jste si vyzkoušela a nejste první ani poslední člověk, který si v rámci zdravého makrobiotického režimu svoje zdraví pomrvil". Tak pro Vaši informaci mě v mnoha zdravotních problémech pomohla a zlepšila mé zdraví. Určitě bych jí neodsuzovala. Jen na co se zapomíná u všech alternativních směrech tak je nic nepřehánět a sledovat pocity těla. A tím jak odpovídáte to moc v rukou nemáte, nic ve zlím \":-)\".

Radmilo určitě Vám přeji to zlepšení zdraví, ale obecně - většina makrobiotiků, co znám, tento směr již opustila, dlouhodobě se většině lidí jeví jako škodlivá a i já osobně s tou škodlivostí jednoznačně souhlasím. Podstatné asi ale je, že každý jsme jiný, proto nelze zkušenost s MB předávat, to si musí každý zkusit na sobě. Každé tělo samozřejmě reaguje jinak, je tam celá řada faktorů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz