Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 1:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 12:17 am 
Offline

Registrován: úte led 15, 2013 5:41 pm
Příspěvky: 14
sakul píše:
U některých lidí funguje dieta i s ovocem, protože ovoce je nositelem mnoha látek které mají tu schopnost nastřelit imunitu zpět. Na druhou stranu obsahují ten nejednoduší cukr a většině lidí způsobí problémy. Většinou je tedy užitečné je na pár měsíců vysadit a poté, ideálně v letních měsících zařadit zpět do stravy a to velmi postupně. Začít třeba s borůvkami, malinami, poté přidat kyselá jabka apod.

Podle toho co píšete se bude s velou prvděpodobností jednat o přemnožení dysbakterií a poškozenou prospěšnou mikrofloru. Nemusí jí zdaleka jen o kandidu, uchazečů na místo po zlikvidované benefiční mikroflorě je více.

Udělejte aspoň pokus. Najeďte na pár týdnu na tu nejpřísnější dietu - ve vašem případě tedy jen nízkosacharidová zelenina, vejce, ořechy a semena a tuky. Po pár dnech či týdnech můžete trochu tibetského kefíru. Přidejte velmi silnou dávku probiotik (mnoho desítek miliard denně, co finančně zvládnete) a nasaďte silné fungicidy

Sledujte co se bude dít. Modelový scénář je že se vám udělá časem zle, zhorší se gynekologické problémy a ekzém. Pokud vytrváte, vše by se mělo začít zlepšovat v horizontu 4-cca 12ti týdnů. Poté se můžete rozhodnout co a jak dále. Tohle je nejpřesnější test na kandidozu a dysbakteriozu.
Znám lidi, kteří se takto vyléčili a vrátili se bez problémů ke klasické stravě. Pravděpodobně protože imunita nebyla příliš kompromitována a mikroflora byla v relativně dobrém stavu.

Střídání nízkosacahridové a vysokosacharidové stravy, tedy sledování jak reaguji na příznaky diety, je velmi dobrým ukazatelem zdali člověk uhodil hřebíček na hlavičku nebo je problém jinde. Dobrá zpráva je, že se protikvasinkovou dietou uškodit nemůžete. Pokud je dobře nastavené, je zdravá a prospěšná pro většinu lidí.

Vďaka za rady. Čo sa týka ovocia bola som z viacerých zdrojov zmätená, kyslejšie a nemiešané druhy mali byť prípustné, na druhej strane som čítala aj názory, že čisto ovocia, zelenina a šťavy niekomu pomohli. Osobne som zamala pocit extra zníženej energie-čo trápilo viacerých- aj keď telo ide viac na tuky ako sacharidy, je vhodné byť v takom režime ketózy dlhšie?

No myslím, že je to najmä problém imunity a straty pôvodnej mikroflóry, chyba toho že som pri akútnom stave súhlasila 2x za sebou s liekmi, ktoré mali premnoženie Candidy vyslovene v prvom riadku kontraindikácií, a vtedy sa to spustilo...

Aké fungicídy máte presne na mysli, prírodné alebo farmakotické? Osobne by som sa tým druhým radšej už vyhla, resp. som na pochybách dosť...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 6:24 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="sakul":268evdmr]Molybden je stopový prvek, který se běžně nachází v potravě. Má schopnost rozkládat jeden z významných toxinů candida, kterým je acetaldehyd - nervový toxin, který má řadu neblahých účinků na nervovou soustavu,

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 10:53 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Sakule, acetylaldehyd je produkt metabolismu kvasinek, ne jejich vymírání. Je to produkt vznikající metabolismem alkoholu, vzniklého tak, že candida dostane "nažrat cukr".
Je to tedy produkt jejího "života", ne "umírání". Zaměňuješ dvě věci.

Že jej produkuje živá kvasinka je jasné, nicméně zdá se že ve zvýšené formě jej produkuje i vymírající, což vysvětluje zvýšené přízanky otravy acetaldehydem v prvních fázích diety.

http://www.thecandidadiet.com/candida-d ... erview.htm
http://www.thecandidadiet.com/molybdenum.htm
http://www.thecandidadiet.com/forum/yaf ... #post11590
"The aldehydes which are excreted by the dying Candida are toxins which can cause liver damage at their worst as well as die-off symptoms which are the physical reactions that you experience from the dying Candida. "


Nicméně tak jako tak je rozdhodně dobré ulevit od acetaldehydu když člověk začíná řešit dietu. Čím menší zatížení těla toxiny, tím lépe člověk tuto fázi zvládne a tím menší riziko poškození organismu je


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 6:15 pm 
Offline

Registrován: úte led 15, 2013 5:41 pm
Příspěvky: 14
Ešte mám mimo všetkého jednu otázku - je vhodné si spraviť pred začatím diéty šánku? (príp. inú očistu) Ešte s tým nemám skúsenosť, ale každopádne ma to zaujalo, myslím si, že pred nasadením silných probiotík v TT nie je čo šankou pokaziť, ale v každom prípade sa chcem poradiť...
vďaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2013 7:51 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Sydney píše:
Ešte mám mimo všetkého jednu otázku - je vhodné si spraviť pred začatím diéty šánku? (príp. inú očistu) Ešte s tým nemám skúsenosť, ale každopádne ma to zaujalo, myslím si, že pred nasadením silných probiotík v TT nie je čo šankou pokaziť, ale v každom prípade sa chcem poradiť...
vďaka

Domnívám se že před začátkem diety je vhodné provést nějakou očistu jako je třeba šanka a brát nějaké přípravky ne detox a posílení jater. Ostropestřec, jíly, sanogel, byliny, vitamíny a minerály. Tělo se tak lépe přípraví na období čištění od plísní a návalu toxinů.
Podle typu člověka může být tato přípravná fáze dlouhá pár týdnů nebo měsíc či dva

Po začátku diety už bych byl s očistami opatrný a omezil bych ty, co mohou poškodot mikrofoloru (klystáry, šanka, jaterní očista, hydrocolon apod)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 11:02 pm 
Offline

Registrován: úte led 15, 2013 5:41 pm
Příspěvky: 14
sakul píše:
Domnívám se že před začátkem diety je vhodné provést nějakou očistu jako je třeba šanka a brát nějaké přípravky ne detox a posílení jater. Ostropestřec, jíly, sanogel, byliny, vitamíny a minerály. Tělo se tak lépe přípraví na období čištění od plísní a návalu toxinů.
Podle typu člověka může být tato přípravná fáze dlouhá pár týdnů nebo měsíc či dva

Po začátku diety už bych byl s očistami opatrný a omezil bych ty, co mohou poškodot mikrofoloru (klystáry, šanka, jaterní očista, hydrocolon apod)

Tak, čakám kým dorazia probiotiká a ostatné prípravky a začínam s očistou... Čítala som zopár tém na fóre, ktoré sa týkali spomínaných fungicídov, ale nie som si istá, či sa jedná o čisto prírodné alebo farmakotické fungicídy, ktoré je potrebné neskôr zaradiť. Podobne aj s možnou ketózou pri PK diéte a jej škodlivosti..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 11:10 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Sydney píše:
Tak, čakám kým dorazia probiotiká a ostatné prípravky a začínam s očistou... Čítala som zopár tém na fóre, ktoré sa týkali spomínaných fungicídov, ale nie som si istá, či sa jedná o čisto prírodné alebo farmakotické fungicídy, ktoré je potrebné neskôr zaradiť. Podobne aj s možnou ketózou pri PK diéte a jej škodlivosti..

Přírodní fungicidy v potravinách jako česnek, čaje apod. můžete bez obav nyní. Silnější formou přípravků jako jsou grepové kapky, kyselina kaprylové či undecylenová, ořešák apod, bych zařadil až pár týdnů po začátku přísné fáze diety. Stejně tak probiotika.

Jedná se o to, že samotná dieta bude mít za následek první fázi vymírání dysbakterií a je dobré nezničit příliš mnoho naráz. Tedy počkat pár týdnů než odezní první příznaky otravy a teprve potom začít další fázi útoku. Může se jednat individuálně o 3-5 týdnů po startu. Takto bych počkal i s tibetským kefírem, jelikož některé probiotické bakterie kromě toho že osazují vybydlená míst ve střevech po dysbakteriích tak mají schopnost dysbakterie aktivně ničit, což opět způsobé příznaky otravy a na čas zatíží organismus.

Někdo kdo se cítí jako hrdina do toho však může prásknout od začátku ve velkém. Často se to však vymstí

Doufám, že vám se vše podaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 1:25 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Sakule, odpoledne se vrátím k tomu acetylaldehydu, až budu v práci a budu mít víc času.
Teď jen k tomu co tady vidím už ponělikáté: dieta nemůže candidu zabít. Ona bude žít ve střevech
dál, jen nebude metabolicky aktivní. Proto dieta bez fungicidů nemá smysl.
Píše se to skoro úplně všude: candidu nelze vyhladovět. Ona se jen stáhne, a až dostane potravu,
zase si pochutná. Ale samotná dieta nestačí.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 7:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Sakule, odpoledne se vrátím k tomu acetylaldehydu, až budu v práci a budu mít víc času.
Teď jen k tomu co tady vidím už ponělikáté: dieta nemůže candidu zabít. Ona bude žít ve střevech
dál, jen nebude metabolicky aktivní. Proto dieta bez fungicidů nemá smysl.
Píše se to skoro úplně všude: candidu nelze vyhladovět. Ona se jen stáhne, a až dostane potravu,
zase si pochutná. Ale samotná dieta nestačí.

Ano znám tvůj názor a do jistý míry s tím souhlasím, nicméně to co píšeš podle mě platí spíše teoreticky a zdaleka ne ve všech případech.
Musíš vzít v potaz, že dieta bez fungicidních látek v podstatě neexistuje (pokud tedy se člověk neomezuje na vejce maso, ale to nepovažuji za protikvaisnkovou dietu) a to i v případě, že se člověk dočasně vyhýbá koncentrovaným látkám. Ten který začíná s dietou a drží se potravin 0-1 jí také věci jako česnek, cibuli, zázvor, pórek, ředkve a ředkvičky, tuřín, petržel, různé koření a čaje, které mají větší či menší fungicidní účinek. Tady není pochyb, že už tyhle drobná opatření dohromady způsobí die-off efekt společně s výrazným omezením cukrů
Není to moje teorie, opět tě odkáži na zmíněná zahraniční fóra, kde každý týden se můžeš dočíst o desítkách zkušeností lidí, kteří začínají s dietou a den po dni píší co přesně jí, berou a jak se cítí.

I já jsem začal přesně takto, jedl jsem česnek a pil lapacho a po pár dnech jsem vypadal strašně. Musel jsem si vzít volno, cítil jsem se jako feťák který jede na hodně špatném materiálu.

Tohle je něco co lze snadno podložit. Nicméně je tu ještě jeden moment, kde už více spekuluji. Zdá se, že v některých případech díky nájezdu na dobrou stravu a omezením příjmu cukrů se tělo nadechne a imunita začne sama rovnat složení mikroflory bez přispění vybíjecích látek. Tohle nemohu podpořit žádnou studií ale ani vyvrátit, protože mechanismy toho jak funguje imunita jsou tak složité, že i ti nejlepší imunulogové se často musí chytit za nos a říct že vlastně moc neví o co tu jde.

Ostatně v jiných oblastech jsou zdokumentované podstatně "zázračnější" případy vyléčení bez přisspění z venku. Medicíny pro to má svůj název který mi teď vypadl z hlavy. Rozvádět to ale v diskuzi mezi námi dvěma nemá smysl, protože každý přemýšlíme na úplně jiné platformě:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 7:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
chci tě ještě poprosit abys zvážil jestli budeš lidem doporučovat v začátcích aby do toho hned práskli se vším všudy. Hodně se opíráš o svoji zkušenost, což je normální, nicméně tobě v krajních případech zřejmě hrozil jen těžký průjem. Což je nepříjemnost, ale většinou tě to výrazně neohrozí.

To s čím jsem se potýkal já a potýká se hodně lidí jsou příznaky poměrně těžkých otrav. Mě to období zničilo strašně. Musel jsem si vzít volno, nespal jsem, byl jsem malátný, podrážděný, děsivě unavený. Občas mě přepadla noční panika nebo jsem se vzbudil a nevěděl jsem vůbec co se děje. Užíval jsem si všudypřítomné alergie a ekzém se rozjel že jsem vypadal jak kdybych měl lepru. Klouby bolely tak, že jsem měl problém chodit z kopce dolů a vypadlo mi hodně vlasů, které doteď nedorostly. Psychicky i fyzicky jsem se cítil strašně a byl jsem zralý na pobyt v nemocnici, kam jsem nešel jen proto, že nemocnice bytostně nesnáším. Zhubl jsem výrazně. Asi nejotravnější bylo svědění, občas jsem se ráno vzbudil a měl jsem ruce od krve a na těle krvavé šrámy. Některé z těch věcí nejsou plně v pořádku ani teď

Připomínám, že jsem začínal bez koncentrovaných fungicidů

A to jsou na tom lidé mnohem hůř. V extrémech dochází k silným poruchám pozornosti a vnímání, sebevražednému chování, poškození tkání, jater či mozku, ztrátě vlasů, únavovému syndromu, poruchám učení a chování apod.

Můžeme se přít jestli je pravda to či ono, ale tak či onak není prostě mnoho důvodů proč do toho hrdinsky prásknout hned od začátku se vším všudy a také proč tělu v této fázi neulevit molybdenem a dalšími látkami, které dokáži rozložit acetaldehyd a ulevit od dalších toxinů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sakul píše:
Tohle je něco co lze snadno podložit. Nicméně je tu ještě jeden moment, kde už více spekuluji. Zdá se, že v některých případech díky nájezdu na dobrou stravu a omezením příjmu cukrů se tělo nadechne a imunita začne sama rovnat složení mikroflory bez přispění vybíjecích látek. Tohle nemohu podpořit žádnou studií ale ani vyvrátit, protože mechanismy toho jak funguje imunita jsou tak složité, že i ti nejlepší imunulogové se často musí chytit za nos a říct že vlastně moc neví o co tu jde.

Toto, co popisujete, muzu potvrdit ze sve osobni zkusenosti, jenom jsem neresil problemy s kvasinkou, ale se vsemi zdravotni problemy, ktere se u mne projevovaly. Pul roku, od brezna do srpna, jsem se zivil v podstate jenom zelenymi stavami, kefirem, cerstvou zeleninou a trochou mineralu a pivovarskych kvasnic. Vsechno ale sebrane na louce nebo vypestovane na zahradce, nic z obchodu mimo mineraly a pivovarske kvasnice. Mleko neupravovane z automatu. Pravidelne kazdy den jsem pridaval ze zahradky redkvicky a rajcata. Ze zahradky jeste byly okurky, spenat, vojteska, rukola, bazalka, petrzel, pelynek, salat, vsechno ostatni z louky. Vse skoncilo v odstavovaci. Stalo mne to 13 kg na vaze, ale 90% zdravotnich problemu zmizelo do 3 mesicu a ten zbytek do pul roku. Zadne negativni potize se u mne behem te doby neprojevovaly, proste zdravotni problemy postupne mizely, takze i pres tu imunitu to asi funguje.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 9:09 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
chci tě ještě poprosit abys zvážil jestli budeš lidem doporučovat v začátcích aby do toho hned práskli se vším všudy. Hodně se opíráš o svoji zkušenost, což je normální, nicméně tobě v krajních případech zřejmě hrozil jen těžký průjem. Což je nepříjemnost, ale většinou tě to výrazně neohrozí.

To s čím jsem se potýkal já a potýká se hodně lidí jsou příznaky poměrně těžkých otrav. Mě to období zničilo strašně. Musel jsem si vzít volno, nespal jsem, byl jsem malátný, podrážděný, děsivě unavený. Občas mě přepadla noční panika nebo jsem se vzbudil a nevěděl jsem vůbec co se děje. Užíval jsem si všudypřítomné alergie a ekzém se rozjel že jsem vypadal jak kdybych měl lepru. Klouby bolely tak, že jsem měl problém chodit z kopce dolů a vypadlo mi hodně vlasů, které doteď nedorostly. Psychicky i fyzicky jsem se cítil strašně a byl jsem zralý na pobyt v nemocnici, kam jsem nešel jen proto, že nemocnice bytostně nesnáším. Zhubl jsem výrazně. Asi nejotravnější bylo svědění, občas jsem se ráno vzbudil a měl jsem ruce od krve a na těle krvavé šrámy. Některé z těch věcí nejsou plně v pořádku ani teď

Připomínám, že jsem začínal bez koncentrovaných fungicidů

A to jsou na tom lidé mnohem hůř. V extrémech dochází k silným poruchám pozornosti a vnímání, sebevražednému chování, poškození tkání, jater či mozku, ztrátě vlasů, únavovému syndromu, poruchám učení a chování apod.

Můžeme se přít jestli je pravda to či ono, ale tak či onak není prostě mnoho důvodů proč do toho hrdinsky prásknout hned od začátku se vším všudy a také proč tělu v této fázi neulevit molybdenem a dalšími látkami, které dokáži rozložit acetaldehyd a ulevit od dalších toxinů.

Sakule, ale ty se opíráš o svoji zkušenost, kterou tady nikdo další zatím nepopisoval:-) takové "hororové stavy" jsem opravdu nikdy nepozoroval a myslím, že ani nikdo jiný...
naopak, ty jsi nikdy nepozoroval to nejzákladnější u candidy, nadýmání a následné opakované ranní stolice...
takže bych tě poprosil, jestli bys ostatní lidi neděsil něčím, co se, zdá se, stalo jenom tobě...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 9:37 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
P.S: mýlil jsem se, acetylaldehyd se vylučuje i při vymírání candidy. Nicméně, pro zmírnění herxheimer-jarmuschovy reakce doporučuju Sanogel,
velice efektivně to dostane mrtvé organismy z těla, úleva se dostavuej velmi rychle.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 6:40 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Sakule, odpoledne se vrátím k tomu acetylaldehydu, až budu v práci a budu mít víc času.
Teď jen k tomu co tady vidím už ponělikáté: dieta nemůže candidu zabít. Ona bude žít ve střevech
dál, jen nebude metabolicky aktivní. Proto dieta bez fungicidů nemá smysl.
Píše se to skoro úplně všude: candidu nelze vyhladovět. Ona se jen stáhne, a až dostane potravu,
zase si pochutná. Ale samotná dieta nestačí.

Ani milionkrat opakovana lez se nestane pravdou. Ale jista realna sance tu je, pokud se najde dostatecne mnozstvi hlupaku. \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 8:38 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Sakule, ale ty se opíráš o svoji zkušenost, kterou tady nikdo další zatím nepopisoval:-) takové "hororové stavy" jsem opravdu nikdy nepozoroval a myslím, že ani nikdo jiný...
naopak, ty jsi nikdy nepozoroval to nejzákladnější u candidy, nadýmání a následné opakované ranní stolice...
takže bych tě poprosil, jestli bys ostatní lidi neděsil něčím, co se, zdá se, stalo jenom tobě...

Víš trable asi tkví v množství lidí, kteří se vědomě kandidou zabývají a tady přispívají. Zatímco na jednom z fór které jsem zde zmiňoval a kde najdeš řadu příběhu, které straší víc než ten můj je momentálně prohlížejících přes 100 lidí, kteří se věnují jen kandidě a 32 tisíc přípsěpvků na toto téma. Tady je lidí mnohem méně a jen zlomek z nich přišel řešit kandidozu, jelikož forum je zaměřeno na všechny témata.

Pokud tedy člověk má jen svoji zkušenost a zkušenost malé komunity tady v Čechách, může mít dosti zúžený pohled na věc.

Já jsem naprosto marný v oblasti biologie, chemie a fyziologie. Nemám širší znalosti z medicíny, ale mohu číst a diskutovat s lidmi z celého světa a číst aktuální studie v angličtině, srovnat se svými poznatky a přenést to ke zvážení sem.

K mým projevům - trávicích problémů jsem si užil dost a dost a v případě zhoršení stavu i užívám, nicméně je zmiňuji málo, protože ve srovnání s tím ostatním mi nepřijdou tak otravné. Každopádně si nemyslím že to pro kandidozu projev č.1, je to jeden z mnoha příznaků a zdaleka ne vždy je dominantní. Vím, že to budeš rozporovat, proto tě rovnou opět s tímto odkáži na popisy stavu stovek lidí v diskuzích z celého světa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz