Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 6:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 4:11 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
OndraN píše:
Hmmm..............
pro zvídavé je velmi pěkně popsaná funkce IS v knice Enzymy, stavební kameny života.
Na Wiki je to taky docela pěkně, ale s horší přehledností
http://cs.wikipedia.org/wiki/Imunitn%C3%AD_syst%C3%A9m
a tady něco odbornějšího
http://genetika.wz.cz/imunita.htm
http://biomikro.vscht.cz/vyuka/fm/SImmu ... _final.pdf

Samozřejmě nezpochybňuji vliv čistých střev na zdraví člověka, ale sídlo IS to fakt není.

Souhlasim, proc ale nereknes ze ani soudobe znalosti ohledne funkce IS nemusi byt uplne? Co kdyz je to trochu jinak? Vis cemu se rika paradigma? Ty uzasne slozite vztahy, nazvoslovi a modely vymysleli lide a nikdo neni neomylny ani system... \":wink:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 4:26 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Petr 2 píše:
Poradek si musis udelat nejdriv v hlave.

Jestli mohu poprosit, tak bud piste k veci nebo nepiste vubec. Tyto poznamky nemaji zadnou informacni hodnotu, pouze zapleveluji vlakno.
Taky s nekterymi lidmi nesouhlasim, to ale neznamena, ze je musim napadat.
Omluva za OT prispevek.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 5:07 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
OndraN píše:
Hmmm..............
pro zvídavé je velmi pěkně popsaná funkce IS v knice Enzymy, stavební kameny života.
Na Wiki je to taky docela pěkně, ale s horší přehledností
http://cs.wikipedia.org/wiki/Imunitn%C3%AD_syst%C3%A9m
a tady něco odbornějšího
http://genetika.wz.cz/imunita.htm
http://biomikro.vscht.cz/vyuka/fm/SImmu ... _final.pdf

Samozřejmě nezpochybňuji vliv čistých střev na zdraví člověka, ale sídlo IS to fakt není.

Proč je s candidou spojeno zhoršení imunity? Protože prospěšné bakterie žijící ve střevech jsou nahrazeny candidou.
Čím víc jí je, tím horší imunita. Je to samozřejmě hodně zjednodušené, ale pro nás to naprosto postačí. Proč se asi
všude píše, že pro posílení imunity jsou prospěšné probiotické bakterie?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 5:12 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:

Tak když mi pošlete odkaz na webové stránky, těžko z toho můžu usoudit, oč Vám šlo.
Když si uděláte pořádek ve střevech, candida pochcípe i jinde.

Rekl bych, ze toto je dost ovazne tvrzeni. Pokud by to byla 100% pravda, tak ke zbaveni se kvasinky vede celkem jednoducha cesta. Z toho jak s ni tady lide zoufale a opakovane bojuji, se mi ta jednoducha cesta nejak nepotvrzuje.

Ja bohuzel nevim, jestli moje problemy byly nebo nebyly zpusobene kvasinkou, i kdyz jich je dost uvadeno jako priznak kvasinky.
Ale ja jsem kvasinku nikdy samostatne neresil, ani v te dobe, kdyz jsem zacal upravovat svou stravu, tak jsem se o ni moc nezajimal.

Procetl jsem podrobne Jardovi stranky a jeste hromadu dalsich stranek a kazdou potravinu jsem vzal z jeji pozitivni a negativni stranky.
Pokud ma potravina 10 pozitivnich vlastnosti a jednu negativni, tak tu negativni neresim a resim ty pozitivni.
Proste tu potravinu pouzivam.
U vseho na co jsem zatim narazil, tak jsem zvazil pro a proti a pokud to vykazovalo znatelne vic pro nez proti, tak jsem to zaradil do jidelnicku.

Proto mne tady zarazi, s cim vsim mohou mit lide problem. Vy jste uvedl treba med nebo jablko, jini treba ovoce obecne dokonce i cesnek a chilli, u mne to zadny problem nevyvolava.
Nebo to je problem, ktery se navenek nicim neprojevuje.
Jedine s cim mam problem, jsou divoke kombinace potravin, ale tam to celkem chapu, ze telo nemuze zpracovat najednou potraviny, ktere jdou vyslovene proti sobe.

Proto spis sazim na spravnou funkci celeho imunitniho systemu nez na funkci jeho casti. Nezpochybnuji to, ze pokud jsem schopen nekterou jeho cast zasahnout intenzivne a procitit ji, tak to udelam, ale dal uz se o spravnou funkci musi postarat imunitni system. Jinak celou osistu budu muset provadet opakovane az do smrti. Ale stejne tak, jak jsem schopen treba intenzivne zasahnout streva, tak jsem schopen zasahnout treba plice, take patri do imunitniho systemu a lide neumi spravne dychat a v podstate se prubezne dusi. Stejne tak jsem schopen razantne odstranit stres, ktery opakovane privadi telo do stavu pohotovosti, kde vsechny organy, ktere nejsou potrebne pro obranu nabo utek se dostavaji do blokovaneho rezimu, kdy po dobu pusobeni stresu nefunguji. Pokud trva stres dlouhodobe tak i ty organy dlouhodobe nefunguji.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Citace:
Význam tlustého střeva
sliznice tlustého střeva je nejdůležitějším obraným systémem lidského těla
přibližně 80% imunitního systému se nalézá právě zde
Tento orgán je dlouhý 1,5 m a tlustý 5 - 7 cm. Na jedné straně výběžek mezi tenkým a tlustým střevem - střevo slepé a na straně druhé konečník


Více zde: http://www.cistestrevo.cz/vyznam-tlusteho-streva/

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 5:29 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Candida má různé příznaky a vyskytuje se krom střev ještě v pohlavních orgánech a v hrdle. Když se přemnoží, přemnoží se obvykle
i na těchto místech. Proto ženy trpí na vaginální výtoky. Má smysl řešit lokálně vaginální výtok? Bezpochyby, není špatné dávat nějakou
lokální léčbu, ale bez upraveného stravování (tzn. snaha o zredukování candidy ve střevech) je to jenom polovičatý přístup.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 7:41 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Myslím, že není možné najít argument, který by zpochybnil klíčovost střevní mikroflory při tvorbě imunity.

Podle mých chatrných znalostí toho jak funguje imunity se ve střevech startuje tvorba lymfocytů - jendoho z typů bílých krvinek, které jsou schopny aktivně napadat a zabíjet nežádoucí organismy. Tvoří se zde imunoglobuliny, které obstarávají dříve zmíněné. Uplatňují se zde látky, které jsou odpovědné za boj se záněty a tvoří se enzymy, jejíchž vliv na imunitu je dalekosáhlý.

Kromě toho že dobré bakterie produkují pro-imunitní látky a enzymy a tráví potravu, slouží taky jako továrna na vitamíny, především béčka a vitamín K. Tohle má vliv na další orgán který je součástí imunity - nadledvinky - a nejen na něj.

Podle mne je klíčová úloha dobrých bakterií také v tom, že slouží jako krotitelé nevhodných bakterií. Při úbytku dobrých bakterií dochází k nárustu těch nevhodných. Tedy začnou selhávat mechanismy tvorby imunitních látek, vitamínů, eznymů, netráví se potrava a nevstřebávájí se nutrienty. Zároveň s tím škodlivé bakterie se stávají zdrojem toxický látek, které ovlivňují tkáně, kůži, mozek,

Naposledy upravil sakul dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 887
1360087719


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Všechny tyhle souvislosti mě vedou k zamyšlení ... pokud mám správné informace tak lidské tělo se skládá z cca 10ti triliónů buněk, přičemž ve střevech je až 100triliónu mikroorganismů pracujích v neuvěřitelné symbióze jen pro náš prospěch. Nemyslím si že budeme schopni někdy plně vysvětlit, popsat nebo snad dokonce napodobit takto nepředstavitelně složitý mechanismus

Tato spolupráce triliónu bytostí s jistou inteligencí je jen malá část toho co se odehrává v našem těle. Zatímco zíráme na zprávy v televizi a tvrdíme, jak je všechno špatně a jak nic nefunguje, v našem těle se odehrává obrovské množství zázraků.

Dýcháme, kyslík je distribuován do krve. Trávíme novou i starou stravu. Krev proudí, srdce tepe, močový měchýř se plní, kůže se regeneruje, svaly se stahují a uvolňují, vlasy rostou (někdy:)), mozek vydává každou vteřinu obrovské množství impulsů a zároveň třídí a zpracovává informace, emoce, zážitky. Probíhá vstřebávání a distribuce potřebných látek, trilióny buněk přenáší energii, bojují proti miliardám vetřelcům z venku, regenerují se tkáně, probíhá růst ....

Zatímco spíme, tedy nevyvíjíme naprosto žádné úsilí, probíhá tohle všechno a mnohem více. Regenerují se buňky takovým způsobem, že během dvou dnů mám kompletně nové oko, v našich játrech nezústane během několika týdnů kámen na kameni - vše co bylo odejde a nahradí se novými strukturami.

Je dobré se zamyslet, jestli já mám nějaké zásluhy na svém zdraví. Jestli můžu do tohoto neskutečně složitého a super inteligentního procesu něco vůbec přidat. Nebo můžu jen s úctou zírat, děkovat za to, že se tohle všechno děje jen po mě a neničit to šílenou stravou a ještě šílenějším myšlením a jednáním.

Velmi doporučuji místo večerní zpráv tuhle krátkou meditaci.
Sedněte si do křesla, zavřete oči a postupně si uvědomujte procesy ve svém těle. Dýchání, tep, srdce, myšlení. Uvědomte si postupně všechny části svého těla a poté tělo jako celek. Pociťte tu obrovskou živost ve svém těle, ty trilióny buněk a milióny procesů, které probíhají bez jakéhokoli vašeho přičinění, pro vaše maximální dobro. Uvědomte si, že kdyby jeden z těch procesů selhal jste okamžitě nebo po krátkém čase mrtví a s tím i všechny vaše starosti, radosti, očekávání, problémy.
A s tímto přichází pokora - uvědomění si, že nic z toho co si myslím že ovládám není v mých rukách. Přichází obrovská vděčnost této inteligenci, která mi umožnuje být v tomto těle a která se stále stará o věci, o které bych se nedokázal postarat ani na vteřinu svého života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 9:14 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nevím, jestli jsem to už nepsal - a kdyby jo, tak to zopakuju. Trochu mi to připomíná naše rozdílné názory Sakule.
Bruce Lee byl velice pragmatický muž. Vždycky když viděl staré mistry bojových umění meditovat a dělat
podobné věci, říkal jim: natáhnu ruku a prostě praštím. Takhle je to jednoduché. Copak na to potřebuju meditovat?
No a pak je doopravdy všechny zpráskal.
Tenhle způsob myšlení je mi sympatický:-)
Co tím chci říct? Vůbec nevěřím na to, že někdo, kdo hluboce nevěří v léčbu a uzdravení, se nemůže uzdravit. Podle
mně existujou skutečně "nemoci hlavy" ale tohle je nemoc těla a může se z ní vyléčit úplně každý, i popelář.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 10:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Nevím, jestli jsem to už nepsal - a kdyby jo, tak to zopakuju. Trochu mi to připomíná naše rozdílné názory Sakule.
Bruce Lee byl velice pragmatický muž. Vždycky když viděl staré mistry bojových umění meditovat a dělat
podobné věci, říkal jim: natáhnu ruku a prostě praštím. Takhle je to jednoduché. Copak na to potřebuju meditovat?
No a pak je doopravdy všechny zpráskal.
Tenhle způsob myšlení je mi sympatický:-)
Co tím chci říct? Vůbec nevěřím na to, že někdo, kdo hluboce nevěří v léčbu a uzdravení, se nemůže uzdravit. Podle
mně existujou skutečně "nemoci hlavy" ale tohle je nemoc těla a může se z ní vyléčit úplně každý, i popelář.

Rozumím tomu co píšeš a je mi jasné, že takto to je možné vidět. Vždyť to tak stále ještě vidí většina lidí a já jsem to také takto měl většinu svého života. Jisté životní situace mě ale donutili dívat se za hranici toho co mi bylo řečeno že je běžné a samozřejmé. Kvalita mého života, vztahů a prožívání je od té doby tak diametrálně odlišná, že se nechám raději stokrát zpráskat BruceLeem než abych se vrátil zpět.
Každý má však jiné zkušenosti a jinou cestu. Je ale fajn, že se i při tak zdánlivě odlišných cestách můžeme potkat a mluvit o tom. Má to pro mě větší přínos než týdny meditací - jinými slovy, aniž bys sis toho byl vědom jsi takový můj mistr:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 11:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:
Nevím, jestli jsem to už nepsal - a kdyby jo, tak to zopakuju. Trochu mi to připomíná naše rozdílné názory Sakule.
Bruce Lee byl velice pragmatický muž. Vždycky když viděl staré mistry bojových umění meditovat a dělat
podobné věci, říkal jim: natáhnu ruku a prostě praštím. Takhle je to jednoduché. Copak na to potřebuju meditovat?
No a pak je doopravdy všechny zpráskal.
Tenhle způsob myšlení je mi sympatický:-)
Co tím chci říct? Vůbec nevěřím na to, že někdo, kdo hluboce nevěří v léčbu a uzdravení, se nemůže uzdravit. Podle
mně existujou skutečně "nemoci hlavy" ale tohle je nemoc těla a může se z ní vyléčit úplně každý, i popelář.

Kazda nemoc je zpusobena nemocnou hlavou. Pokud ma clovek zdravou hlavu, v podstate nemuze onemocnet, protoze mu to jeho zdrava hlava nedovoli.

Kazdy, kdo se chce tady uzdravit, si nejdriv musi uzdravit hlavu, bez toho nema sanci zvitezit nad kvasinkou.

Ja jsem to musel absolvovat take.

Lidi s nemocnou hlavou jsou plne nemocnice.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 12:26 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Naprosto súhlasím.Máte osvedčený recept na zdravú hlavu? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 1:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
janin píše:
Naprosto súhlasím.Máte osvedčený recept na zdravú hlavu? \":D\"

Tak tento dotaz jsem presne cekal. \":-)\"
Mel jsem spravne napsat, ze ja to musim absolvovat take, protoze jsem jeste neskoncil a asi jeste brzo neskoncim. \":-)\"

Na rovinu priznavam, ze zadny osvedceny recept nemam, to bych tady uz davno nebyl, protoze by mi bylo uz vsechno uplne jasne.
Kazdy si to tady bohuzel musi oddrit sam, jenom tady uz najde zkusenosti jinych, kteri je pracne ziskavali pred nim.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 6:25 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Nevím, jestli jsem to už nepsal - a kdyby jo, tak to zopakuju. Trochu mi to připomíná naše rozdílné názory Sakule.
Bruce Lee byl velice pragmatický muž. Vždycky když viděl staré mistry bojových umění meditovat a dělat
podobné věci, říkal jim: natáhnu ruku a prostě praštím. Takhle je to jednoduché. Copak na to potřebuju meditovat?
No a pak je doopravdy všechny zpráskal.
Tenhle způsob myšlení je mi sympatický:-)
Co tím chci říct? Vůbec nevěřím na to, že někdo, kdo hluboce nevěří v léčbu a uzdravení, se nemůže uzdravit. Podle
mně existujou skutečně "nemoci hlavy" ale tohle je nemoc těla a může se z ní vyléčit úplně každý, i popelář.

Lecba zbranemi hromadneho niceni neni lecba to je holokaust! Zkus se vcitit do nektere bunky lidskeho tela, pak do jine a zopakuj to 10 trilionkrat na jine. Pak mi povez jak ti bylo kdyz se snazis udrzet pri zivote ale nejakej myslenkovej virus ti misto odpocinku na regeneraci hromadne zabiji kamarady a dela ti mezi nimy chemicke rozbroje. Tve chovani neni symbioticke je krvelacne nasilne, dominantni proto nemuzes v realu uspet. Davat priklad s Bruce Leem je detinske. \":roll:\" Jak dlouho zil to uz si nezminil co? Ti stari mistri byly fyzicky za zenitem nemohli mu konkurovat ale v hlave to meli vic srovnane nez on, on se choval detinsky, stejne jako mas tendenci. Uvedom si ze zatlouct hrebik neni to same jako ho vytahnout. Bruce jen rychle zatloukal, stari mistri umeli i vytahovat! Proto byli v dlouhodobe perpektive stabilnejsi, dozili se vyssiho veku a o to myslim v techto filmech nejde, jsou to filmy pro mlade lidi, sikanovane deti, ukazat ze stare vladce (starsi jedince) je mozne porazit mladim a zdatnosti. POhadka pro mlade ukazujici jednoduse jisty kolobeh zivota. Ale neni takhle mozne fungovat nepretrzite. On zemrel myslim ve 30? Takze jak rika Pankrac ve Trech veteranech: "Cim vic ctou tim hur strilej! na to pozor!"
Ja bych rekl ze plati i opak. Moznosti nejsou neomezene. \":wink:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne stř úno 06, 2013 7:52 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 6:36 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Předčasná smrt Bruce leeho dle wiki:
Nedožil se premiéry svého nejznámějšího filmu. 20. července 1973
upadl do kómatu a krátce na to zemřel. Bolela jej hlava, a aby tuto bolest utišil, vzal si prášek (Equagesic). Bolest hlavy byla však následkem krvácení do mozku, které způsobilo masivní otok (při
pitvě bylo zjištěno zvětšení mozkové hmoty z 1,400 na 1,575
gramů), což zapříčinilo smrt.

Podle meho a mozna i Mudr. Hnizdila jeho zivotni hodnoty byly neslucitelne s dlouhodobym zdravim. Otok mozku asi nenastal z niceho nic, on ale pouzil prasek zrejme tak cinil bezne na kazdou bolest ostatne byl porad otloukan, takze praskoval asi casto bolest, prekryval varovne signaly tela, varovne kontrolky, muze takove chovani byt dlouhodobe udrzitelne a slucitelne se zdravim? Moje teorie je, bud dostal posledni kapku nebo se oslabene bunky tela vzepreli proti chorobne naprogramovanemu mozku. \":)\") A ten v reakci na to vzpupne nadul, nafoukl se asi jako se nafoukl (a pomstil) nas prezident na konci sveho uradovani, kdy byl neustale kritizovan za to ze ma svuj nazor na vsechno \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne stř úno 06, 2013 7:55 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz