Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 12:30 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ahojte.
Aj dnes (ako aj minule) som použil 5 litrov osolenej vody na Sankhapraksalanu..... Pohodička, brucho nebolí, všetko prešlo cez črevo...Ale... ku koncu zo mňa išla žltá voda, presnejšie - sýtožltá.... Je to žlč, však ? ... Je to normálne ?... Nie je mi vôbec zle, nič ma nebolí.... Sankhapraksalanu som si dnes urobil preto, lebo od zatiaľ poslednej (ôsmej) očisty pečene oliv. olejom a citr. šťavou (v sobotu), som mal celý čas zápchu (to sa mi ešte nestalo)... Pekne som sa "zmäkčil" ráno v kúpeli, urobil urinový klystír, vypil liter vody, počkal hodinu, a šiel robiť Shankapraksalanu.... Ale.... Nemôže tá "žltá žlčová voda" poškodiť moje hrubé črevo ? ..... Vidím to tak, že si za pár hodín urobím znova urinový klystír, aby som predišiel tomu, na čo sa pýtam...
Dakujem za odpoved.
PS : Stalo sa to aj niekomu z vás (to s tou žltou vodou na konci šanky) ? ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 6:45 pm 
Offline

Registrován: pát úno 15, 2013 6:20 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
před deseti dny jsem poprvé vyzkoušela šankaprakšalánu, průběh dá se říct ukázkový, na pročištění střev stačilo 4,5 l slané vody k dosažení průtoku čisté vody, zažívacími problémy jsem ani před tím netrpěla, jsem vegetarián, jím hodně zeleniny a ovoce v upravovaném i syrovém stavu, luštěniny, kvalitní oleje, ořechy, apod... mléko a výrobky z něj jím málo, chléb pouze domácí pravý kváskový. Dlouhodobým problémem je však u mne nízká váha (BMI 17,7) a problematická pleť, na Vašich stránkách jsem si přečetla, že šankaprakšalána může mít pozitivní efekt jak na úpravu metabolismu a nárůst váhy, tak na pročištění pleti, bohužel, ani jedno se neprojevilo, naopak váha šla ještě více dolů, ač jím hodně.
Měl byste prosím nějaká doporučení, pokud jde o nabrání "zdravé váhy"?
Děkuji
HR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 10:47 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Hirundo : Ani ja nemam dokonalu plet.... A to mam za sebou asi 8 sankhapraksalan, 8 ocist pecene oliv. olejom a citr. stavou, mozno 60 urinovych kkystirov, dva roky robievam derivacnu kupel, rok ocistu krve "sanim oleja" - denne, 2, niekedy 3 detoxikacne kupele tyzdenne, denne Neti, raz za tuzden vyplach zaludka.... Nekonzumujem "biele jedy"(trochu soli ale ano), pijem kvalitnu vodu, mam za sebou Trojcatko, 4 trojtyzdnove kury ostropestrecovej tinktury....Vyrazky na tvari uz NEMAVAM, ale uhrov na nose (hnede) a v medzioboci a hornej brade (bezove- a v podstate vmalo viditelne) sa NEVIEM ZBAVIT, rovnako ani malych povrchovych (v pokoji slabo viditelnych, pri podrazdeni napr. solnou kupelou viditelnych viac) "pupenov" na pokozke v oblasti licnych kosti (nastastie to vidno len slabo).... Rovnako mam ekzem na lavom narte nohy, velkosto asi 3,5cm, nepravidelny tvar plochy ekzemu. Navyse mam neustale lupiny, a hlava ma po dvoch enoch neumyvania vlasov velmi svrbi.......
CO NA TO POVEDAT ?????..... Urcite mam nejajych parazitov, na ktorych neucinkuje ANI TROJCATKO (!!!!!)...V dohladnej dobe to zistim. Spominane problemy (pokozka) mam uz ROKY ROKUCE, a ocisty mi pomohli len v tom, ze sa mi uz nerobia vyrazky (vtedy som maval aj 2-3 na tvari).... Ale, ja to citim ako male "vitazstvo" !!!.... Ocakaval som PODSTATNE VIAC.
Zaverom : Detoxikuj sa... Len od toho necakaj, ze budes mat krasnu plet. Totiz - moze sa tak stat.....ale NEMUSI.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 11:51 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
NOWOCAYN_2 píše:
Ahojte.
Aj dnes (ako aj minule) som použil 5 litrov osolenej vody na Sankhapraksalanu..... Pohodička, brucho nebolí, všetko prešlo cez črevo...Ale... ku koncu zo mňa išla žltá voda, presnejšie - sýtožltá.... Je to žlč, však ? ... Je to normálne ?... Nie je mi vôbec zle, nič ma nebolí.... Sankhapraksalanu som si dnes urobil preto, lebo od zatiaľ poslednej (ôsmej) očisty pečene oliv. olejom a citr. šťavou (v sobotu), som mal celý čas zápchu (to sa mi ešte nestalo)... Pekne som sa "zmäkčil" ráno v kúpeli, urobil urinový klystír, vypil liter vody, počkal hodinu, a šiel robiť Shankapraksalanu.... Ale.... Nemôže tá "žltá žlčová voda" poškodiť moje hrubé črevo ? ..... Vidím to tak, že si za pár hodín urobím znova urinový klystír, aby som predišiel tomu, na čo sa pýtam...
Dakujem za odpoved.
PS : Stalo sa to aj niekomu z vás (to s tou žltou vodou na konci šanky) ? ...

Při své první šance jsem taky měla žlutou vodu ... viz příspěvek v roce 2010 v tomto vláknu, strana 16.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 3:07 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
jani píše:
Při své první šance jsem taky měla žlutou vodu ... viz příspěvek v roce 2010 v tomto vláknu, strana 16.

Lenže ja som ju mal aj teraz, počas ôsmej.... Počas siedmej (asi dva mesiace dozadu) som nemal žltú vodu.... Sranda... Vyjadrí sa k tomu aj odborník, ktorý to nejak "zhodnotí" ? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 3:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 16, 2013 3:04 pm
Příspěvky: 3
Ahoj, dneska jsem zkousel svoji druhou sanku. Prvni pred par lety, ale nevysla a byla pomerne fyzicky narocna (cviky jsem delal pomalu a hodne jsem se protahoval; cerpal jsem z nejakeho jineho zdroje), tak jsem ji na par let vypustil z hlavy. Misto toho jsem se vrhl do pustu (nikoliv z hubnoucich duvodu - jsem mlady, hubeny a muskulaturni jinoch), ale z toho, ze mne ona teze ukladani tezko zbavitelnych necistot (jako urcita alegorie na jakykoliv filtr) prisla logicka, takze par petidennich pustu mam za sebou. Nejtezsi je na nich pro me navratovka.

Ani dneska sanka nebyla uplne idealni, trochu jsem prepiskl mnozstvi soli - do tri litru jsem dal 80 g (spletl jsem si lzicku se lzici a dal jsem jeste dve velke ke trem na prilepsenou, protoze mne mnozstvi soli pri prvni sance nedelalo problemy). Bohuzel sila soli se nechala brzy znat (nebo slabost meho zaludku), takze jsem po 6. sklenici mel potrebu se vyzvratit, coz se nakonec stalo. Rekl bych, ze jsem vyzvratil objem tak 3 a pul sklenic. Byl jsem pomerne sklesly, ale nenechal jsem se znechutit a pokracoval jsem s touto asi pomerne dost slanou vodou - vypil jsem tri sklenice, prolozil je cviky. Vice uz jsem nemohl a tak jsem nechal telo, resp. trakt se cinit.

Az asi za dvacet minut, v coz uz jsem vubec nedoufal, jsem se vymesil - pomerne tmava stolice prujmove konzistence. V duchu jsem si rikal, ze alespon neco, a ze to urcite bude hnusnej bordel. Pak na me za par minut prisel prujem znovu, konzistence byla jemnejsi. A znovu a znovu az zesvetlela. A propos, byl to celkem zvlastni pocit, kdyz mne "ze zadku tekla voda", selsky receno. Ale to je asi normalni u klystyru (nikde jsem jej nezkousel).

Jako tezky minimalista a perfekcionista jsem velmi spokojen. S trochou nadsazky je to, kdyz clovek vidi, jak se zbavuje vselijakych sedimentu, velmi prijemna podivana \":)\".

Abych nezapomnel, diky za navod!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 7:17 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 8:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, zkoušela jsem s manželem včera šankhaprakšalánu. Manžel s tímto neměl problém, vše proběhlo hned po 6 vypití hrnku.
Já bohužel i po všech cvicích a mnoho dalších marných cvicích a dalším vypití vody - nic. Myslelal jsem, že byl problém v tom, že jsem ráno nedokázala odolat několika sušenkám. Tudíž jsem nebyla úpně na lačno.
Proto jsem to dnes zkusila znovu. Tentokrát na lačno. Vypila jsem 2l vody, cvičila jak o závod, serii cviků jsem několikrát zopakovala, nic..
Mám pocit, že vše zústalo v žaludku a nepustilo vodu do střev. Můžete mi poradit, kde mohla být chyba? Má cenu vše zkoušet ještě jednou?
Dále jsme chtěli dělat ještě očistu jater, ale po tomto nezdaru si nejsem jistá, jetli mám dále pokračovat.
Před 3 roky byl manžel na operaci se žlučníkem, nemůže mu tato očita ublížit?(jaterní kůra ).Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 5:04 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, chystám se na svou první šanku. Chtěla jsem se zeptat, je možné použít Himalájskou sůl? Popř. mořskou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 10:52 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
jitule12 píše:
Dobrý den, chystám se na svou první šanku. Chtěla jsem se zeptat, je možné použít Himalájskou sůl? Popř. mořskou?

Samozrejme, že je to možné, Jitulka \":)\" ... ale takú istú službu Ti urobí aj obyčajná soľ. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:24 pm 
Offline

Registrován: ned úno 17, 2013 11:13 pm
Příspěvky: 1
Ráda bych se podělila se svou zkušeností, když jsem dnes vyzkoušela vyčistit si střeva. Jednak to není tak náročné jak se o tom píše a na první pohled zdá. Ale nepodařilo se mi dostat ze sebe nějaké tuhé skupenství. A tak nevím, zda se mám radovat, že nenosím v sobě žádné těžké odpady a nebo spíš, že nebyla očista provedena správně? Dokonce jsem se těšila, na snížení hmotnosti, ale ani desetiny kilogramu se nezměnily. Na závěr mám ale břicho nafouklé jak balon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nevolnost po očistě střev
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 11:13 am 
Offline

Registrován: pát úno 22, 2013 11:07 am
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo, včera jsem provedla šankaprakšajánu. Vše bylo v celku bez problému, sice jsem asi 2l vody vyzvracela, ale proceduru jsem zdárně dokončila. Byla mi docela zima celý den a hodně veliká únava.
Dnes od rána mám velice silné nevonosti, únava, bolení hlava. Zajímalo by mně, zda to může s procedurou souviset.
Děkuji Bora


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: slaná voda
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den,
jsem 160cm žena, a čistila jsem se Chlorellou a Spirulinou (denně stolice minimálně 3-4x). Dnes jsem vyzkoušela tuto metodu se slanou vodou, ale měla jsem problém do sebe dostat 1,5 litru. Dostala jsem do sebe 800ml a pak už mi bylo z té slané vody tak na zvracení, že jsem přestala. Ke stolici ani ke zvracení vůbec nedošlo. Mám to dál zkoušet? Nehrozí mi problém z velkého přísunu soli, a kolik minimálně mohu vypít?
Dále, zajímalo by mě, od jakého věku toto čištění mohou provádět děti.
Další otázka se týká lepku. Nemáme v rodině zjištěnou celiakii, ale četla jsem, že existuje i intolerance lepku která nelze diagnostikovat. Protože obecně lepek škodí, snažím se sobě a dětem lepkové pečivo nedávat, k jejich velkému odporu (protože zkrátka čerstvý chleba je dobrý, když jsem byla vegankou, nechybělo mi maso ale CHLEBA). Co ale všem podávám, jsou ovesné kaše. Oves je levná obilovina a je opěvován. Obsahuje avenin, což je asi ta škodlivá část lepku. Prosím o Váš názor, zdali mám skoncovat i s ovsem.
Máme ekzematika a podvyživenou dcerku (snaží se jíst, ale hlad obecně nemá, často jí bolí bříško, a kalorický příjem nemá dostatečný aby pořádně přibírala - dle lékařských vyšetření je v pořádku, tudíž nevím kde je problém).
Děkuji předem za Vaše odpovědi.

Vzdala jste to zbytečně brzo, ale nevidím důvod proč se bát, klidně proceduru zopakujte. U dětí to nevidím jako dobrý nápad a ani to není potřeba. Obilí je vždy problematické a lepkové obiloviny obzvlášť. Ohledně těch dětí si nastudujte vlákno o kvasinkách, až moc věcí na ten stav pasuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: moje první šanka
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
artep píše:
dobrý den, dnes mám za sebou první šanku, bohužel z mého pohledu né moc úspěšnou, ale to dávám za vinu tomu, že myslím, že mám střeva v dost špatném stavu.
nejhorší pro mě bylo vypít tu slanou vodu, sifon se dostavil až více jak po hodině, až při druhém klystýru a vypití 3l slané vody,
nic příjemného mít v sobě 3l vody a ještě si dělat klystýr \":?\"
nicméně pak jsem vypila ještě asi litr slané vody, ale pak už jsem to nezvládla, vypila jsem litr čisté vody, a pak jen půl litru heřmánkového čaje.
po vypití vody se mi pořád říhalo, tak nevím jestli i to něco může znamenat,
teorie je moc krásna, hrozně jsem se na to těšila, prot. se chci pročisti a nechtěla jsem jít na hydrocolon i z finančních důvodů, ale nevím jestli ještě dostanu odvahu vypít tu slanou vodu, dá se to nahradit něčím jiným?
předpokládám, že to taky nebude žádná lahůdka, ale na to jak mám ráda slané věci jsem byla překvapená, že jsem to nezvládla \":(\"
ale četla jsem, že někomu se to podařilo třeba až na počtvrté ideálně.
teď čekám až si budu moct dát ryži a uvažuju, že si ještě odpoledne udělám klystýr.
samozřejmě mám zimnici.
ale všem komu se to podařilo gratuluji a jsou u mě frajeři \":D\" a tiše závidím

No, na první pokus dobré, příště si lépe vyhovíte a nevidím důvod to po těchto zkušenostech nezopakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
petra j. píše:
Dobrý den, zaujala mě tato technika, ale mám určité obavy, protože mám dlouhodobou zácpu, chronický zánět žaludku, reflux jícnu. Jsou mé obavy na místě?

Pokud se bojíte těch nemocí, tak ano, ale pokud jde o výplach, tak určitě ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Maša píše:
Ešte ma napadlo, nikde som sa nedočítala, ako často sa môže šanka robiť. Nechcem si ju robiť veľmi často, ale mám chuť si to ešte raz zopakovať. Teraz už aj s mrkvovou ryžou s maslom \":)\"

Klidně za týden a pak již po 14 dnech.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz