Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 11:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 27, 2013 11:11 pm 
Offline

Registrován: stř úno 27, 2013 9:41 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo a ostatní uživatelé,

Předem se omlouvám za dlouhý příspěvek, ačkoli se snažím psát stručně, nechci nic důležitého vynechat.

Nevím, zda se jedná o candidu, ale podle množství informací, co už nějakou dobu hledám a srovnávám na internetu myslím, že se (až tak moc) nemýlím, a minimálně nějaký druh plísně to bude, když uvedu, že mám tzv. mapovitý jazyk, zřejmě je Vám jasno, možná máte nějakou zkušenost a tak budu vděčna za radu.

Od začátku:
Nikdy jsem se moc dobře nestravovala, většinou fastfoodová jídla, sladké bublinkové nápoje, chodila pozdě spát, ráno brzo vstávat, snídaně nestíhala a až na oběd se nacpala, pak i večer, i přesto jsem vypadala a cítila se zdravě, rok před tím jsem i darovala krev, během 1 roku 3x, krevní obraz na poprvé výborný, doktorka mě chválila, jednou mi chybělo železo, ale to zpravily tabletky na jeho doplnění a darovala jsem vesele dál. Ale na podzim 2011 se mi objevily fleky na jazyku (vyhlazená políčka bez papil ohraničená vyvýšenou vrstvou papil, zbytek jazyku s mírným povlakem, po ránu se silnějším), zprvu se stěhovaly a zvětšovaly po celém jazyce, pak zcela vymizely, měla jsem na 2 týdny pokoj a pak to jelo nanovo cca týden. Po 2/3 měsících se to ustálilo a nyní se mi dělají podél levé strany jazyka až ke špičce, kde mizí. Jsou to třeba 3 flíčky podél, postupně se zvětšují, až se spojí a začnou mizet ale v tomtéž momentu se uprostřed původního flíčku začne dělat nový a to stále dokola. Zatím je to pro mě jen "estetická" vada (nebolí to nijak) jak jsem se i všelikde dočetla, že je to snad i běžné, ale tomu se mi věřit nechce, myslím, že jsem tím prošpikovaná celá a že to nic není, nevěřím \":(\"

Snažím se nyní (od prosince 2012 - ale pravda že o vánočních svátcích jsem se neudržela a porušila na 2 týdny úplně) držet alespoň částečně protikvasinkovou dietu, což je ale snad nemožné, proto píšu částečnou..... Např. v práci si dám alespoň oběd, kde je ale občas omáčka, zahuštěné zelí, zahuštěné polévky, ale vybírám si už jen jídla, kde je max. brambor nebo rýře...po zbytek dne dietu dodržuji, ale taky to asi není ono. Nicméně musím říct že se to zlepšilo, od té doby co jsem nastolila tuto částečnou protikvasinkovou dietu, vyhlazená políčka už nejsou tak zarudlá, políčka se netvoří tak rychle, ale stejně mě neopustily. Tak mám pocit, že postupuji snad správně a můžu se dočkat, že budu brzy bez nich? Díky této dietě jsem zhubla 4,5 kg, což až tak na škodu nebylo, ale víc už bych nechtěla.

Před 2 dny jsem neměla na jazyku políčko vůbec žádné, což je jako zázrak, když se většinou při jejich mizení zároveň tvoří nové.. A možná vím čím to je, již jednou jsem měla pocit, že to prospělo a tak jsem o víkendu tuto "medicínu" aplikovala ve větším množství při vhodné příležitosti a sice slivovici a to vnitřně, no zkrátka jsme se trochu víc napili a ejhle, sice mi bylo celý druhý den špatně, ale třetí den jazyk bez chybičky! Opravdu po roce a půl se nemusím s někým bát mluvit aby neviděl co mám za nepěkné věci na jazyku.. no ale včera a dnes už se mi začíná opět dělat vyhlazené políčko, zatím je na kraji vzadu, tak nejde vidět, ale pomalu ale jistě se zvětšuje, možná pomaleji než dříve, ale přesto.
Od pondělí kloktám 5 kapek výtažku z grapefruitových semínek v 50 ml vody + to pak polknu (odpoledne nebo večer)
ráno buďto 20 ml šťávy z aloe vera rozmíchané ve vodě anebo výluh z přes noc odstátého zeleného jílu (od Vánoc nepravidelně)
1 x denně ostropestřec mariánský v tabletě po jídle (od Vánoc nepravidelně)
1x tableta laktobacily
piju jen vodu se šťávou z citronu a zelené čaje, občas čaj lapacho - od Vánoc
včera jsem začala a budu pokračovat 1x tabletu česneku - allicor super
pořídila jsem si také tibetskou houbu, ale nějak se mi ten kefír protiví a mám nutkání to vyhodit ven, když to piju, mamka si tam přidává zavařený rozmačkaný rybíz, tak jí šmakuje, což ale v mém případě nelze kvůli cukru v zavařenině...
Když pominu ty nezdravé obědy v práci, tak jím převážně: zeleninu (paprika, ledový či čínský salát, rajčata, mrkev, cibule, pórek), tzv. "polystyreny" - chlebíčky Rýřový natural, kuřecí vývary, občas pomeranč a kiwi, kokos jsem si koupila no a z pečiva jen to tmavší a to s máslem ke zmíněné zelenině, mozzarellu, kys. zelí kupované, vejce na různé způsoby, kuř. maso.
Čím asi hřeším, ale říkám si že to snad občas nevadí je především sýr cottage, chléb, občas salám, nudle v polévce.
Zároveň by mě zajímalo, zda při protikvasinkové dietě, kdy se nedoporučuje pečivo, ale jen to "zdravé" je vhodný z rohlíků grahamový či žitný a právě ty "velmi hnědé" rohlíky/housky ??

A ještě: byla jsem před půl rokem na kožním, doktorka se z bezpečné vzdálenosti podívala, řekla že je to asi nějaká infekce, předepsala antimykotika, 14 dnů po dobrání jsem šla na kontrolu, beze změny jazyka, řekla že neví co s tím, že se to trochu zlepšilo (ačkoli prvně se mě ptala jestli se to zlepšilo = vůbec nevěděla) ale je tam asi "něco dalšího" a tak mi vypsala žádanku na jakési vyšetření jinam, na cestu mi dala ještě jeden recept na antimykotika a už nechtěla odpovídat na další dotazy, takže jsem na ono vyšetření nešla, totálně tímto přístupem ztratila mou důvěru a to i v další doktory při pomoci s mým problémem a od té doby jsem se začala pídit po "nelékařeské" pomoci.

Předem moc děkuji a budu se těšit na Váš názor a doufám i pomoc s mým mapovitým jazykem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 8:12 am 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
mariquita píše:
Předem moc děkuji a budu se těšit na Váš názor a doufám i pomoc s mým mapovitým jazykem \":)\"

Zkuste autopatii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 11:55 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
mariquita píše:
Předem moc děkuji a budu se těšit na Váš názor a doufám i pomoc s mým mapovitým jazykem \":)\"

Na mapovitý i bíle potažený jazyk se už u více lidí osvědčilo tzv. žužlání oleje, vytahuje to toxiny z těla a ničí to nějakou bičenku, která jde ruku v ruce s kandidou a chlamidiemi - tak nějak jednoduše řečeno.
Slunečnicový olej v množství asi 2 polévkové lžíce, každej má jinak velká ústa, takže množství si každý přizpůsobí tak, aby se to dalo dobře cedit přes zuby a jakoby převalovat v puse, to se dělá min. 20 minut, olej poté jakoby zbělá a vyplyvne se, je to plný svinstev, takže určitě se vyvarovat spolknutí. Provozovat co možná nejčastěji, třeba i 3x denně, dlouhodobě. Pečlivě vyčistit zuby, vypláchnout pusu teplou vodou, dobré je i koloidním stříbrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 12:07 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jani, je třeba k "žužlání" pouze slunečnicivý olej, nebo mohu použít i jiný (např. olivový)

Děkuji

David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 1:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
davidekMTB píše:
Jani, je třeba k "žužlání" pouze slunečnicivý olej, nebo mohu použít i jiný (např. olivový)

Děkuji

David

Olivový je určitě také dobrý, sama ho používám, když zrovna slunečnicový nemám.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 8:11 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
davidekMTB píše:
Jani, je třeba k "žužlání" pouze slunečnicivý olej, nebo mohu použít i jiný (např. olivový)

Děkuji

David

Je to jedno, rozdíl bude jen v ceně. Teta používala s dobrým výsledkem i řepkový olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 28, 2013 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 28, 2013 9:50 pm
Příspěvky: 1
Dobry vecer pan Jardo a dalsi ucastnici..

Som velmi rada,ze som nasla tuto stranku a chcem Vas teda poprosit o pomoc..

Mojim trapenim je uz niekolko rokov ,od detstva,neprijemy zapachajuci dych \":-(\". Cely jazyk biely,hlavne rano a chut v ustach neprijemna,akoby po zeleze. Pachnu aj sliny a mandle.
Slinovy test na Candidu je pozitivny,chcem sa teda spytat,myslite,ze to je Candida? Nech viem,proti comu zahajit boj. Precitala som uz mnoho stran o Candide,ale nikde som nenasla priznak pachnucich slin. Ked si stlacim mandle,vyjde mi z nich nieco zlte,akoby hnis,co tiez velmi pachne. Rano mam v ustach hlieny. Pach je miernejsi,ked dlhsie nic nezjem,ale po kazdom jedle je okamzite spät.
Velmi sa mi tocieva hlava a zahmlieva prec ocami,akoby som mala odpadnut.

Ide o Candidu?

Dakujem vopred za odpoved.

Petra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 01, 2013 8:55 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
vidí sa mi, že hej \":(\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 8:17 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
pv33 píše:
Mohl bys tam jeste dat cast vic zvetsenou, aby to bylo poradne videt?

Ahoj nejde mi to přiložit. Pošli mi mail do do zpráv obratem ti zašlu ty fotky. Mohl by mi prosim někdo odpovědět na moje předchozí otázky? \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 9:18 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Honzek píše:
Ahoj nejde mi to přiložit. Pošli mi mail do do zpráv obratem ti zašlu ty fotky. Mohl by mi prosim někdo odpovědět na moje předchozí otázky? \":-)\"

Už jsem někde psala, že jsem mívala po gynekologické stránce šíleně rozjetý mykozy, mudrc mi cpal mycosyst častěji než je běžné, nevěděl si rady, mívala jsem často ATB po astmatických záchvatech s následnými záněty prudušek, takže ty ATB byly příčinou. Pak jsem změnila stravu, ale byla jsem hodně i na ovocných štávách a ovoci samotném - jen čistá vitariánka, když jsem přidala i vařenou stravu 1x denně oběd bez 5ti jedů, asi po 3 měsících vita, nebyl problém, prakticky jsem ani nějak nezaznamenala, že už nemusím chodit k pi..řovi. PH jsem si nikdy neměřila ani ho nesledovala, ale je fakt, že jsem dost popíjela a to doted sodu bikarbonu, zpravidla zreagovanou s vit. C ( kupuju v DM drogerce ). Takže sodě přikládám dost velkou váhu, nejspíš pořešila i to PH, kterým se ani v budoucnu nehodlám zabývat, i když PH metr mám, ale nevidím v tom nijaký přínos, stejně jako mě nenadchl jakýsi plivací test a dodržování jakýchsi protikvasinkových a bezsacharidových diet -neměla jsem na to čas, pořád všechno hlídat, počítat ani ztrácet čas testama, pro mě bylo směrodatný to, že mi změna stravy zabrala jako taková, důležitá tam byla zjevně ta soda bikarbona a tímto jsem uzavřela před třemi lety kapitolu mykozy, plísně a podobně, dosud jsem neměla jediný problém, a to ani v případě, kdy občas mívám absták po sladkým a sežeru klidně sklinku medu během necelého týdne. ( zpravidla když mám víc zeleniny než ovoce, asi si tělo žádá kompenzaci za ovocné cukry, ale to je opravdu jen velmi zřídka, snažím se sežrat max. lžíci medu na den, s namočenými semínky - mandle, slunečnice - je to velká ňamka.
Honzku, fotka je parádní, takový obsah jsem ještě nikde nezaznamenala, takže díky za ni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mít systémovou candidu nebo kvasinkový zánět, to je trochu rozdíl. Trochu hodně.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 2:47 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 2:04 pm
Příspěvky: 2
Vševěd píše:
Ještě k tomu obsahu probiotik:
http://www.mezdravi.cz/bile-jogurty-recenze/
Hollandia obsahuje v gramu 100 miliónů probiotických kultur. Tzn. na litr jogurt je to 1000x100 000 000 = miliarda probiotických kultur.
Apo lactobacillus obsahuje 12 miliard v jedné kapsli... tj. 12 litrů kefíru nebo jogurtu...
Jen tak pro zajímavost, ze zahraničí jsem si přivezl
http://www.renewlife.com/ultimate-flora ... llion.html
tyhle prebiotika obsahují sto biliónů prebiotik v jedné kapsli... to asi nepotřebuje komentář... účinnost je někde úplně jinde.

Zdravím Vševěde,

měl bych jednu "technickou" :

1000x100 000 000 není jedna miliarda, ale 100 miliard. Z toho mi vyplývá, že bychom ten jogurt mohli vzít na milost, protože ekvivalent jedné kapsle je potom cca 120 g jogurtu.

Jinak díky za příspěvky, taky mě asi trápí tahle potvora a rád se přiučím od někoho, kdo s tím má praktické zkušenosti a má patřičně nastudováno ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
matematika není moje silná stránka \":oops:\"
nicméně pokud platí toto
Citace:
Bifido bílý jogurt obsahuje 3,84 g/100 g bílkoviny, 3,75 g/100 g tuku, 5,08 g sacharidů, energetická hodnota je 290 kJ/ 69 kcal/100 g, bakterií obsahuje 0,17 miliardy, v obalu je 149 g jogurtu. Senzoricky dopadl tento jogurt nejlépe ze všech, a to jak ve vzhledu, tak ve vůni, a především v chuti.

potom v litru je cca 1,14 miliardy probiotických kultur, denní dávka potřebná by měla být alespoň 10 miliard, což je cca 8 litrů jogurtu a dostat se na 100-200 mld je prakticky nemožné...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 2:21 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 2:04 pm
Příspěvky: 2
Tak to neumím posoudit (není uveden odkaz). Já to vztahoval k té původní informaci, že v 1g Holandie je 100 mil. probiotických kultur. Nicméně to tedy vypadá, že Holandia zatím vede : přiznám se, že je mi sympatičtější sníst 120 g jogurtu než se cpát tabletkami.
Ono také možná bude záležet nejen na počtu, ale hlavně na kondici těch bakerií - jak jsou schopné se rozmnožovat a obstát v kolonizaci střeva s konkurenční candidou. Tady bych podvědomě také preferoval jogurt, v té tabletce mi připadá, že jsou přeci jen "sušené" a tudíž jejich návrat k životu bude pomaleší a obtížnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 7:09 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Kandidát píše:
Zdravím Vševěde,

měl bych jednu "technickou" :

1000x100 000 000 není jedna miliarda, ale 100 miliard. Z toho mi vyplývá, že bychom ten jogurt mohli vzít na milost, protože ekvivalent jedné kapsle je potom cca 120 g jogurtu.

Jinak díky za příspěvky, taky mě asi trápí tahle potvora a rád se přiučím od někoho, kdo s tím má praktické zkušenosti a má patřičně nastudováno ...

Kandidate tak estli veris tomu co kdo ma nastudovano tak te uprimne lituji. Abyc hse neunavoval, reknu to slovy klasika:
"At reknes sebevetsi pitomost, kdyz to podas nalezite vedecky vzdycky se najde nejaky hlupak co ti zatleska."
Muzes se ridit radami cloveka ktery o tom krasne umi mluvit ale skutecnou pricinu ti nerekne protoze se sam nikdy poradne nevylecil protoze navic kseftuje s antimykotikami a probiotikami.
Neni to o tom co do sebe nasypes za preparaty, kdyz to nemas v hlave psychosomaticky srovnane tak je ti to prd platne. Zkusit to muzes ale je to jako hazet hrach na zed a este za to nekomu platit.
Taky jsem nejake probiotika typu 6 miliard lactobreberek ze Svycarska zkusil a dneska mohu hrde rict ze to nemelo valny vyznam, mozna mi to privodilo dalsi kozni problemy a spise rozhodilo metabolismus. \":mrgreen:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz