Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 11:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 2:30 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Danny_70 píše:
Doporučuji vyzkoušet řecké olivové oleje (Kreolis, Minerva, Lyrakis...) nejsou tak výrazně štiplavé jako oleje španělské nebo italské.

Kúp si nejaký RAFINOVANÝ olivový olej....... Obsahuje rovnaký typ tukov, ako panenský (lebo ani kokosový rafinovaný sa nelíši typom tukov od panenského kokosového), akurát mu chýbajú nejaké vitamíny a enzými. TO ALE NIJAK NEVADÍ OČISTE, to telom "len tak" prejde možno aj celé, alebo väčšina. A prečo ho odporúčam na očistu ? Lebo nemá skoro žiadnu chuť, čo je pre väčšinu ľudí dobrá správa... Aspoň pre mňa určite, ďakujem za to, že už nemusím piť ten sajrajt menom "panenský olivový olej" v takom množstve.
A každý nech si nájde "hranicu", koľko tejto zmesy (šťava + olej) môže vypiť...
Netreba sa zbytočne trápiť... Napr. mne pri 250lm + 250ml (lebo som už zvýšil množstvo podľa rád) býva po dvoch hodinách od vypitia od žalúdka VEĽMI ZLE, a posledné 3 očisty je pravidlom, že som hore do takej 3. hodiny rannej, a raz alebo dva krát ma na WC strasie (stŕpnutie, spotenie tváre, tela, dlaní), lebo "zmeska" sa pýta von cez ústa, ale ja jej to nechcem dovoliť, aby očista nevyšla nazmar.
Takže ak sa to bude diať aj vám, tak znížte množstvo napr. na 150ml + 150ml..... Ak nebude, neznížte. Ja už idem na 150ml + 150 ml (šťava + olej)... Nebudem sa už trápiť.... Lebo takto prežitá očista je trápením... pričom to tak byť NEMUSÍ \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 8:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
NOWOCAYN_2 píše:
Kúp si nejaký RAFINOVANÝ olivový olej....... Obsahuje rovnaký typ tukov, ako panenský (lebo ani kokosový rafinovaný sa nelíši typom tukov od panenského kokosového), akurát mu chýbajú nejaké vitamíny a enzými. TO ALE NIJAK NEVADÍ OČISTE, to telom "len tak" prejde možno aj celé, alebo väčšina. A prečo ho odporúčam na očistu ? Lebo nemá skoro žiadnu chuť, čo je pre väčšinu ľudí dobrá správa... Aspoň pre mňa určite, ďakujem za to, že už nemusím piť ten sajrajt menom "panenský olivový olej" v takom množstve.
A každý nech si nájde "hranicu", koľko tejto zmesy (šťava + olej) môže vypiť...
Netreba sa zbytočne trápiť... Napr. mne pri 250lm + 250ml (lebo som už zvýšil množstvo podľa rád) býva po dvoch hodinách od vypitia od žalúdka VEĽMI ZLE, a posledné 3 očisty je pravidlom, že som hore do takej 3. hodiny rannej, a raz alebo dva krát ma na WC strasie (stŕpnutie, spotenie tváre, tela, dlaní), lebo "zmeska" sa pýta von cez ústa, ale ja jej to nechcem dovoliť, aby očista nevyšla nazmar.
Takže ak sa to bude diať aj vám, tak znížte množstvo napr. na 150ml + 150ml..... Ak nebude, neznížte. Ja už idem na 150ml + 150 ml (šťava + olej)... Nebudem sa už trápiť.... Lebo takto prežitá očista je trápením... pričom to tak byť NEMUSÍ \":)\"

Nowocayne tvoje rady jsou opravdu nad zlato. Nemíním s tebou polemizovat, co a jak, ale všem doporučuji dodržovat postup podle Jardy, tj. den před očistou žádné tuky a do mixu použít olej co nejlepší kvality. Předejdete tak zbytečným problémům. U mě pokaždé, když jsem udělal něco jinak, se očista buďto nepovedla nebo mi bylo pěkně špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 3:20 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Já tedy myslím, že to omezování tučných potravin je nezbytné. Aby se tzv. žluč "natlakovala". A pak zase pomaloučku přidávat, když je "vyventilovaná". Po očistě ani nemám chuť na žádné tukové bomby. Jestli to ale není tím, že na ně nemám chuť ani jindy. \":D\" Díky žlučovým kamenům je třeba smažený sýr s hranolky pro mě jen zajímavé slovní spojení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 1:05 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="babanci":1z89tmgd]Já tedy myslím, že to omezování tučných potravin je nezbytné. Aby se tzv. žluč "natlakovala". A pak zase pomaloučku přidávat, když je "vyventilovaná". Po očistě ani nemám chuť na žádné tukové bomby. Jestli to ale není tím, že na ně nemám chuť ani jindy. \":D\" Díky žlučovým kamenům je třeba smažený sýr s hranolky pro mě jen zajímavé slovní spojení.[/quote:1z89tmgd]
Kwasniewski hovorí, že živočíšne tuky sa vstrebávajú v lymfe, a nie v pečeni....vraj ju nejakým spôsobom obchádzajú (nemyslené doslova), a tým ju šetria. Keď je podľa teba súrne omedziť tučné potraviny (bavíme sa o živočíšnom tuku) minimálne deň pred očistou, tak mi ovedz ako je možné, že mi to vždy super funguje. Nevoľnosť som mal len posledných 3 krát, a to pre veľké množstvo oliv. oleja a citrónovej šťavy (250ml + 250ml).

Marťan : A čo keď je to s olejmi len obyčajný BLUD ??? Taká makrobiotika a ajurvéda (ak sa nemýlim s ajurvédou) NEODPORÚČAJÚ SUROVÉ RASTLINNÉ OLEJE, ale odoprúčajú ich variť napr. v kaši, alebo v polievke aspoň 10 minút... Pochybujem, že všetko RAW je dobré... A už dávno vlastne viem, že nie.... \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 11:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 01, 2011 7:27 pm
Příspěvky: 50
[quote="NOWOCAYN_2":1oib9nu7]Kwasniewski hovorí, že živočíšne tuky sa vstrebávajú v lymfe, a nie v pečeni....vraj ju nejakým spôsobom obchádzajú (nemyslené doslova), a tým ju šetria. Keď je podľa teba súrne omedziť tučné potraviny (bavíme sa o živočíšnom tuku) minimálne deň pred očistou, tak mi ovedz ako je možné, že mi to vždy super funguje. Nevoľnosť som mal len posledných 3 krát, a to pre veľké množstvo oliv. oleja a citrónovej šťavy (250ml + 250ml).

Marťan : A čo keď je to s olejmi len obyčajný BLUD ??? Taká makrobiotika a ajurvéda (ak sa nemýlim s ajurvédou) NEODPORÚČAJÚ SUROVÉ RASTLINNÉ OLEJE, ale odoprúčajú ich variť napr. v kaši, alebo v polievke aspoň 10 minút... Pochybujem, že všetko RAW je dobré... A už dávno vlastne viem, že nie.... \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 3:37 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista jater.
PříspěvekNapsal: sob bře 09, 2013 1:51 am 
Offline

Registrován: sob bře 09, 2013 12:22 am
Příspěvky: 1
Je vhodná očista jater i v případě, že mám odoperovaný žlučník? Děkuji za zprávu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 7:19 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
No 4 litry jablečné šťávy, to je dost i na koně, ale v tom patrně problém není, nicméně bordel v játrech se při očistě vždy pohne a může se přicpat některý menší kanálek v játrech, což chvilku trvá než se zase bordel procpe a cesta se uvolní. Oči souvisí s tím rozvířením bordelu, to nevymyslíte, ty pálí hodně lidí. Určitě dalším čistěním nic nepokazíte a můžete pouze získat.

Děkuju za odpověď. Mám za sebou 5. očistu, zvýšila jsem dávky a nyní to bylo už lepší. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 8:43 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
janin píše:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g3aLGl3SbKY#!

Na videu je síce zmienka o oliv. oleji,že nie je moc vhodný,ale ja mám s touto očistou len dobré skúsenosti.

Mám za sebou moju prvú očistu, myslím si, že celkom úspešnú. Dostala som von 228 kamienkov. Bolo veľa malých, ale mala som aj 2 cm. Najskôr vyšlo akoby blato a potom kamene. Dodržala som presne všetko podľa doporučenia pána Jardu. Ale mala som problém a chcem sa tomu pre budúcnosť vyvarovať.
Jablkovú šťavu 1,5 litra, ktorú som vypila do 14,00 hod. ma veľmi prekyslila a po vypití oleja s grepom ma pálila záha čo bolo veľmi nepríjemné. Ale, ešte horšie bolo, že celú noc som mala neznesiteľné kŕče v celých nohách aj rukách. Bolo to veľmi bolestivé, nespala som celú noc. Kŕče neprestávali ani v sobotu a v nedeľu sa situácia začala zlepšovať až teraz k večeru.
Očistu som robila v piatok, v sobotu som bola slabá, necítila som sa dobre. Nechutilo mi jesť a na ovocnú šťavu som sa nemohla ani pozrieť. Cítila som ťažko v žalúdku. Dopoludnia so dodržala stravovanie podľa doporučenia, popoludní domáci fefír z kozieho mlieka na večeru šošovica s volským okom a domácou kyslou kapustou. Popoludní nastalo vracanie a úľava. Vyvrátila som toho neskutočne veľa. Boli tam veľké kusy - čírej farby - akoby hlieny. Dalo sa to vybrať na sitko držalo to pohromade. Neviem k čomu to prirovnať.
Prosím Vás čo to mohlo byť? Očistu som plánovala, takže asi mesiac dopredu som zvýšila horčík ,šlo to až do hnačiek. Brala som ráno a večer na lačno jednu zarovnanú čajovú lyžičku. Viacej som brať nemohla k vôli hnačkám. Ďalej som si urobila 4 krát remineralizačný kúpeľ. Črevo som pravidelne čistila celý mesiac a 5 dní pred očistou každý deň. Vo štvrtok ráno aj večer. Po očiste bol v sobotu klystýr. Mohli hnačky spôsobené epsomskou soľou za tak krátku dobu vyplaviť horčík z tela a preto tie kŕče? Nedáva mi to logiku. Jód dopľňam vo forme rias, alebo vločiek denne 1 čajovú lyžičku večer do zeleninového šalátu.
Trápi ma ešte stolica, je nedeľa večer a nemala som. Nechcem už dávať klystýr, nech by prišla spontánne.
Ďakujem Vám za vysvetlenie mojich problémov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 12:05 am 
Offline

Registrován: ned bře 10, 2013 11:46 pm
Příspěvky: 1
Zdravím Vás, Jardo!
Také děkuji za Vaše zkušenosti a trpělivost. Provedl jsem jaterku, viz foto, to jen do sbírky a pro ostatní. Mám však dotázek. V samotný den očistce mě začaly pobolívat záda v oblasti kříže, následující den jsem stál již nakřivo a nemohu chodit aniž bych nevypadal a necítil se jako stará babka. Se zády mám problém, již nějaký rok, zejména v období zvýšené psychické zátěže. Rád bych zjistil, co to spustilo. Týden před procesem jsem dělal každý den urinové klystýry, jedl ovoce a zeleninu, občas rýží, ale jen děleně. Den před kůrou již jen jablka a mošty, v den D jen jen čerstvé mošty, cca 2 litry. Dal jsem si také dvě skutečně horké koupele na změkčení.

Dnes mě napadlo, jestli nemůže být příčinou třeba i nějaký parazit, kterého jsem nešetrně začal posílat do příliš zdravých bažin? Nebo ta teplá koupel? (Jinak pravidelně lezu, běhám na běžkách a cvičím yogu, nevěřím, že mám housera ze špatného pohybu). Bolest, nebo spíše ztuhlost je v oblasti zhruba mezi spodem hrudního koše a začátkem pánve, bolest je spíše párová (po obou stranách páteře)

Nemáte nějaké tipy, jak bez prášků zabít to stažení v zádech? Asi klid?


p.s. nějak mi nejde připojit obrázek..
Děkuji,
petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 12:37 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Taky chci napsat svoji dnešní zkušenost. Očistu jsem dělala ze soboty na neděli, měli jsme v domě řemeslníky, tak jsem nemohla běhat na WC každou minutu. Byla asi moje osmá nebo devátá. Masakr. Dala jsem si tedy poprvé místo grepu citronovou šťávu a bylo to pro mě lepší, vypila jsem olej s citronem skoro bez problémů /minule mě bylo pěkně šoufl/. V noci kolem třetí hodiny mi taky nebylo nic moc, ale jsem zvyklá, mám šutráky a občas mě v noci vzbudí bolest, tak byla podobná, jako u žlučníkového záchvatu /naštěstí ne tak intenzivní/. Ráno nic, až tak kolem jedenácté to začalo. Kamenů odešlo obrovské množství, zatím asi nejvíc v mojí historii. Několik hodin jsem se nevzdalovala od WC a dělalo se mi čím dál líp. Ráno jsem vždycky jako přejetá. K večeru jsem šla dokonce plavat do bazénu a byla jsem neskutečně čilá. Večer jsem se pro jistotu ještě dala klystýr a odešlo ještě asi další 20 kamenů velikých asi 3 cm. Mám radost, ale to jsem měla už několikrát a pak šla na sono... a kameny tam stále byly. Tak nevím. A doufám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 8:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
I já mám po své 8. očistě a byla úrodná \":)\" ! Jestli při posledních 4 nevyšlo nic co by stálo za řeč, tak tentokrát mě překvapilo, že bylo kamenů docela dost. Akorát v noci mi bylo neskutečně zle:(, ale mívám to často. Olej s grepem nemůžu vidět, citron samotný jsem jednou zkusila a taky jsem měla problém to dopít, tak mě napadá - myslíte si, že by se třeba ta citrónová šťáva dala trochu dochutit pomerančovou...? Potřebovala bych nutně nějakou chuťovou změnu \":oops:\" ...
Jinak krátce po poledni po očistě už jsem byla fit a jako obvykle (bohužel) jsem se napráskala vším možným \":roll:\" , ale kupodivu mu bylo FAJN \":D\" !

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 11, 2013 9:59 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Tak dievcata aj ja mam uz po 11. ociste.....priebeh bol pokojny....kamienky vysli nieco menej ako minule ale blata dost. Pojdem na sono, pretoze tiez robim vsetko mozne na rospustenie 1 kamienka, potom dam vediet, ako som dopadla. Drzte sa \":)\". Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 8:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Silvia píše:
Tak dievcata aj ja mam uz po 11. ociste.....priebeh bol pokojny....kamienky vysli nieco menej ako minule ale blata dost. Pojdem na sono, pretoze tiez robim vsetko mozne na rospustenie 1 kamienka, potom dam vediet, ako som dopadla. Drzte sa \":)\". Silvia

Tak ať Vám to dobře dopadne Silvia \":)\" ! Ze mě poslední 4 očisty vycházelo pouze bláto. Už jsem si myslela, že mám vyčištěno. Pak jsem dala 2 měsíce pauzu a teď se to nějak znovu rozjelo \":shock:\" (kamínky)...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 10:02 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Silvia píše:
Tak dievcata aj ja mam uz po 11. ociste.....priebeh bol pokojny....kamienky vysli nieco menej ako minule ale blata dost. Pojdem na sono, pretoze tiez robim vsetko mozne na rospustenie 1 kamienka, potom dam vediet, ako som dopadla. Drzte sa \":)\". Silvia

Silvia, určitě napiš, jak jsi dopadla po sono. Moc mě to zajímá. Mám kamínky a už jsem si udělala řadu očist, kameny odcházely, měla jsem radost, ale.... pak na sonu pořád byly. Začínám mít pochybnosti. Nyní jsem 3 den po očistě, jsem nabušená energií, to ano, ale v pravém podžebří mě bolí pořád stejně. Přestože jím střídmě a dietně, někdy držím půsty, žlučník bolí celý den.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz