Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 9:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 10:36 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
mangold píše:
Chci se zeptat na následující: léčitel mi doporučil při léčbě kandidy jíst místo cukru xylitol - max. 10 g denně. Zajímalo by mě, v čem by měl být slad z kukuřice lepší/zdravější(?) než třeba med nebo fruktóza (kterého máme doma hromady a je "bio").

není zdravější, jen na něj prostě candida nereaguje. jinak můžete i 20 gramů denně, tuším, že strop je 25 gramů ale to je individuální.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 1:06 am 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Ates píše:
Xylitol není slad z kukuřice! Evidentně téhle problematice ani trochu nerozumíš, tak se ti to pokusím vysvětlit jednoduchým způsobem, abys to pochopila i ty. Xylitol není cukr v pravém slova smyslu a neživí candidu, na rozdíl od fruktozy, glukozy a sacharozy.

Nejsem nějaká hloupá nána, můžete se mnou hovořit jako s inteligentním člověkem, jestli Vám to nebude činit potíže.
Slovo slad jsem použila záměrně - moje básnická licence pro sladkost obsaženou v něčem - chápete?

Jinak mohu dotvrdit, že kdyby mě zdraví nenutilo, tak jsem na tyhle stránky sotva zavítala. Ale to asi většina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 1:08 am 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Vševěd píše:
není zdravější, jen na něj prostě candida nereaguje. jinak můžete i 20 gramů denně, tuším, že strop je 25 gramů ale to je individuální.

Děkuji za info. Škoda jen, že je to tak zatraceně drahé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Zdravím \":)\"
Uvědomuji se, že je to zde již mnohokrát popsáno, ale nějak to nemůžu najít... Prosím prosím, kolik můžu sníst za den při protikvasinkové dietě tuků, sacharidů a bílkovin (mám 70kg)

Moc dííky

David \":)\"

Až trojnásobek své váhy v kilogramech můžete užít tuku v gramech, ale většinou tolik není potřeba. Sacharidů co nejméně, cca do 60-100 g a bílkovin 1-1,5g na kilo váhy a den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Honzek píše:
Zajimalo by mě proč když jsem popíjel zeleninové šťávy a to i s vysokým obsahem cukru mrkev červená řepa a jiné kořenové, PH mi po tom chodilo ráno okolo 6-6,3 odpoledně 7,5- 7,8 večer zase okolo 6 nehlídal jsem si kolik cukrů zkonzumuji, a o tom že bych měl přebytek biíkovin o tom se také diskutovat nedá, hlídal jsem si pouze aby mi chodil denně ph píst a měřil jsem si PH po každé co jsem chodil na záchod a žádné propady nebo prudké překyselení nenastávalo a přesto se mi rozjela kandida. Jardovi jsem posílal fotky co ze mě vyšlo po aplikaci klystýru plíseň jak vyšitá. V tomto případě by mě zajímalo jak může PH souviset s kvasinkou ? Poradí mi někdo čeho všeho se držet když PH by mělo být stěžejní? Myslel jsem si že díky PH se dá vysledovat co je pro mě vhodné a co nejni.

Ono je to jak u koho, někomu opravdu ty šťávy plné cukru, tedy mrkev a červená řepa, nemusí dělat nejlépe. Kvasinka žije hlavně z cukru a hladina pH ji dost slušně ovlivňuje, ovšem také závisí i na dalších faktorech, jako strava a stav psychiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 10:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
No musím říct, že si také hlídám konzumaci šťáv, resp. už je piji jen občas neb i já jsem po nich měla těžce rozjetou kvasinku:(. Tak jsem to neznala ani z doby, kdy jsem konzumovala denně hory sladkého. Po klystýrech sice žádné "zajímavosti" nevycházely, ale na vaginální mykozy jsem trpěla fest! Jakmile jsem s pitím šťáv denně přestala - mám klid. \":shock:\"

Ono hodně záleží na tom jaké šťávy, pokud jsou plné sacharidů, tedy hlavně ovocné, tak to bude ten problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 1:36 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Nemám jasno o některých potravinách, které konzumuji, jestli jsou vhodné při kandidě. Mohu jíst nebo odšťavňovat jablka Idared , v krámě měli napsáno, že jsou polokyselá. Asi ne co, když obsahují hodně fruktózy. Dál jsem se chtěl zeptat, jak se kandida tváří na celozrnný žitný chléb s kváskem /Vitastar - Kaufland/, 51% celozrnné žitné mouky. A ještě kdybych mohl dostat názor na třtinovou melasu :
http://www.lekarna.cz/vital-melasa-500g-104654/
http://www.pilulky24.cz/detail/trtinovy ... r-melczpe/

na obale píšou 2,6% glukóza, 4,5% fruktóza a 40% sacharóza. Takže asi taky nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 6:04 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Luban píše:
Nemám jasno o některých potravinách, které konzumuji, jestli jsou vhodné při kandidě. Mohu jíst nebo odšťavňovat jablka Idared , v krámě měli napsáno, že jsou polokyselá. Asi ne co, když obsahují hodně fruktózy. Dál jsem se chtěl zeptat, jak se kandida tváří na celozrnný žitný chléb s kváskem /Vitastar - Kaufland/, 51% celozrnné žitné mouky. A ještě kdybych mohl dostat názor na třtinovou melasu :
http://www.lekarna.cz/vital-melasa-500g-104654/
http://www.pilulky24.cz/detail/trtinovy ... r-melczpe/

na obale píšou 2,6% glukóza, 4,5% fruktóza a 40% sacharóza. Takže asi taky nic.

Nevím jaké problémy vás trápí. Pro pozdější fáze diety nebo pokud chcete držet jakousi zdravou a mírnou verzi protikvasinkové diety, tak by tyhle potraviny mohly být příležitostně zařazeny. Někomu i tento přístup pomůže.
Nicméně pro řešení středních a těžších problémů spojených se střevní dysbiózou se budete muset vzdát na čas tohoto všeho a mnoho dalšího. V takovém případě vám totiž může udělat zle i půlka jabka granny smith, což je jablko s asi nejmenším množstvím cukru na trhu.

Zkuste se podívat do tabulky v mém podpisu, tam snad najdete více informací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 6:09 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
mangold píše:
Chci se zeptat na následující: léčitel mi doporučil při léčbě kandidy jíst místo cukru xylitol - max. 10 g denně. Zajímalo by mě, v čem by měl být slad z kukuřice lepší/zdravější(?) než třeba med nebo fruktóza (kterého máme doma hromady a je "bio").

Za mě je sladildo číslo jedna při problémech se střevní dysbiozou stévie, xylitol až číslo dvě. Řada studií sice prokazuje, že kmen albicans na něm sice neprospívá, nicméně nejsou studie na další desítky kmenů dysbakterií, z nichž některé se jím mohou živit. Já jsem u sebe po nějaké době zjistil menší reakce na xylitol, řada lidí referuje i o větších problémech. Vyřadil jsem jej tedy zcela.

Zkusil bych tedy opatrně a zjistil svoji individuální citlivost na tento typ sladidla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
anonym píše:
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, keď skončím s proti candidovou dietou chcel by som sa vrátiť aj k mäsu
no v hypermarketoch predávajú len mäso s antibiotikami. Tak má zaujíma koľkokrát môžem do týždna
jesť mäso aby sa mi nevrátili príznaky candidy. Chcem vždy po jedení mäsa asi po takých 2h jesť probiotika vo forme jogurtov (myslím si,že to môže odstraniť tie zjedené antibiotika), ale problém je v tom, že v dnešnej dobe je veľa jogurtov, ktoré tvrdia že sú tam probiotika a pritom je to len čisté klamstvo,
preto by som chcel požiadať vas keby ste mi poradili, ktoré jogurty by som mal jesť najlepšie by bolo konkretizovať.

Protikvasinková dieta je slučitelná s masem hned od začátku. Nebo spíše je komplikovanější bez něj. Nicméně maso z velkochovů je třeba vyloučit pokud možno důsledně, protože jak správně píšete dostanete do sebe jakousi dávku ATB, ale také hormonů a steriodů. Tedy zaměřte se rozhodně na BIO nebo domácí produkci.
Jogurt si velmi snadno připravíte doma, návod jsem tu už několikrát dával nebo najdete ve vyhledávači. Pokud už budete kupovat tak nejlepší volbou se mi zdá být bio hollandia, v nouzi ji také kupuji.


Naposledy upravil sakul dne ned bře 24, 2013 6:30 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 6:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Sydney píše:
Zdravím, môžu byť bolesti kĺbov (ale aj nepríjemné vrzganie, tlak), najmä kolien, bolesť zubov a bolesť a tlak v ušiach sprievodnými procesmi pri odumieraní kandidy? Som na diéte cca mesiac + užívam prírodné antimykotiká.

Problémy s klouby jsou poměrně typickém projevem kandidozy a stejně tak můžou být projevem vymírání. Já jsem měl v této fázi těžké problémy s koleny, takže jsem před třicítkou skoro nemohl chodit z kopce. Nevzpomenu si nyní kdy mě naposledy kolena bolela. Nicméně příčina může být i jinde a může jít, i když to není moc pravděpodobné, o časovou shodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
[quote="mariquita":2l175vhl]Dobrý den pane Jardo a ostatní uživatelé,

Předem se omlouvám za dlouhý příspěvek, ačkoli se snažím psát stručně, nechci nic důležitého vynechat.

Nevím, zda se jedná o candidu, ale podle množství informací, co už nějakou dobu hledám a srovnávám na internetu myslím, že se (až tak moc) nemýlím, a minimálně nějaký druh plísně to bude, když uvedu, že mám tzv. mapovitý jazyk, zřejmě je Vám jasno, možná máte nějakou zkušenost a tak budu vděčna za radu.

Od začátku:
Nikdy jsem se moc dobře nestravovala, většinou fastfoodová jídla, sladké bublinkové nápoje, chodila pozdě spát, ráno brzo vstávat, snídaně nestíhala a až na oběd se nacpala, pak i večer, i přesto jsem vypadala a cítila se zdravě, rok před tím jsem i darovala krev, během 1 roku 3x, krevní obraz na poprvé výborný, doktorka mě chválila, jednou mi chybělo železo, ale to zpravily tabletky na jeho doplnění a darovala jsem vesele dál. Ale na podzim 2011 se mi objevily fleky na jazyku (vyhlazená políčka bez papil ohraničená vyvýšenou vrstvou papil, zbytek jazyku s mírným povlakem, po ránu se silnějším), zprvu se stěhovaly a zvětšovaly po celém jazyce, pak zcela vymizely, měla jsem na 2 týdny pokoj a pak to jelo nanovo cca týden. Po 2/3 měsících se to ustálilo a nyní se mi dělají podél levé strany jazyka až ke špičce, kde mizí. Jsou to třeba 3 flíčky podél, postupně se zvětšují, až se spojí a začnou mizet ale v tomtéž momentu se uprostřed původního flíčku začne dělat nový a to stále dokola. Zatím je to pro mě jen "estetická" vada (nebolí to nijak) jak jsem se i všelikde dočetla, že je to snad i běžné, ale tomu se mi věřit nechce, myslím, že jsem tím prošpikovaná celá a že to nic není, nevěřím \":(\"

Snažím se nyní (od prosince 2012 - ale pravda že o vánočních svátcích jsem se neudržela a porušila na 2 týdny úplně) držet alespoň částečně protikvasinkovou dietu, což je ale snad nemožné, proto píšu částečnou..... Např. v práci si dám alespoň oběd, kde je ale občas omáčka, zahuštěné zelí, zahuštěné polévky, ale vybírám si už jen jídla, kde je max. brambor nebo rýře...po zbytek dne dietu dodržuji, ale taky to asi není ono. Nicméně musím říct že se to zlepšilo, od té doby co jsem nastolila tuto částečnou protikvasinkovou dietu, vyhlazená políčka už nejsou tak zarudlá, políčka se netvoří tak rychle, ale stejně mě neopustily. Tak mám pocit, že postupuji snad správně a můžu se dočkat, že budu brzy bez nich? Díky této dietě jsem zhubla 4,5 kg, což až tak na škodu nebylo, ale víc už bych nechtěla.

Před 2 dny jsem neměla na jazyku políčko vůbec žádné, což je jako zázrak, když se většinou při jejich mizení zároveň tvoří nové.. A možná vím čím to je, již jednou jsem měla pocit, že to prospělo a tak jsem o víkendu tuto "medicínu" aplikovala ve větším množství při vhodné příležitosti a sice slivovici a to vnitřně, no zkrátka jsme se trochu víc napili a ejhle, sice mi bylo celý druhý den špatně, ale třetí den jazyk bez chybičky! Opravdu po roce a půl se nemusím s někým bát mluvit aby neviděl co mám za nepěkné věci na jazyku.. no ale včera a dnes už se mi začíná opět dělat vyhlazené políčko, zatím je na kraji vzadu, tak nejde vidět, ale pomalu ale jistě se zvětšuje, možná pomaleji než dříve, ale přesto.
Od pondělí kloktám 5 kapek výtažku z grapefruitových semínek v 50 ml vody + to pak polknu (odpoledne nebo večer)
ráno buďto 20 ml šťávy z aloe vera rozmíchané ve vodě anebo výluh z přes noc odstátého zeleného jílu (od Vánoc nepravidelně)
1 x denně ostropestřec mariánský v tabletě po jídle (od Vánoc nepravidelně)
1x tableta laktobacily
piju jen vodu se šťávou z citronu a zelené čaje, občas čaj lapacho - od Vánoc
včera jsem začala a budu pokračovat 1x tabletu česneku - allicor super
pořídila jsem si také tibetskou houbu, ale nějak se mi ten kefír protiví a mám nutkání to vyhodit ven, když to piju, mamka si tam přidává zavařený rozmačkaný rybíz, tak jí šmakuje, což ale v mém případě nelze kvůli cukru v zavařenině...
Když pominu ty nezdravé obědy v práci, tak jím převážně: zeleninu (paprika, ledový či čínský salát, rajčata, mrkev, cibule, pórek), tzv. "polystyreny" - chlebíčky Rýřový natural, kuřecí vývary, občas pomeranč a kiwi, kokos jsem si koupila no a z pečiva jen to tmavší a to s máslem ke zmíněné zelenině, mozzarellu, kys. zelí kupované, vejce na různé způsoby, kuř. maso.
Čím asi hřeším, ale říkám si že to snad občas nevadí je především sýr cottage, chléb, občas salám, nudle v polévce.
Zároveň by mě zajímalo, zda při protikvasinkové dietě, kdy se nedoporučuje pečivo, ale jen to "zdravé" je vhodný z rohlíků grahamový či žitný a právě ty "velmi hnědé" rohlíky/housky ??

A ještě: byla jsem před půl rokem na kožním, doktorka se z bezpečné vzdálenosti podívala, řekla že je to asi nějaká infekce, předepsala antimykotika, 14 dnů po dobrání jsem šla na kontrolu, beze změny jazyka, řekla že neví co s tím, že se to trochu zlepšilo (ačkoli prvně se mě ptala jestli se to zlepšilo = vůbec nevěděla) ale je tam asi "něco dalšího" a tak mi vypsala žádanku na jakési vyšetření jinam, na cestu mi dala ještě jeden recept na antimykotika a už nechtěla odpovídat na další dotazy, takže jsem na ono vyšetření nešla, totálně tímto přístupem ztratila mou důvěru a to i v další doktory při pomoci s mým problémem a od té doby jsem se začala pídit po "nelékařeské" pomoci.

Předem moc děkuji a budu se těšit na Váš názor a doufám i pomoc s mým mapovitým jazykem \":)\"[/quote:2l175vhl]
Tak jazyk vždy reaguje na problémy v těle a hlavně ve střevě, čili jako první bych vyzkoušel vyčistit střevo a pak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
petka123 píše:
Dobry vecer pan Jardo a dalsi ucastnici..

Som velmi rada,ze som nasla tuto stranku a chcem Vas teda poprosit o pomoc..

Mojim trapenim je uz niekolko rokov ,od detstva,neprijemy zapachajuci dych \":-(\". Cely jazyk biely,hlavne rano a chut v ustach neprijemna,akoby po zeleze. Pachnu aj sliny a mandle.
Slinovy test na Candidu je pozitivny,chcem sa teda spytat,myslite,ze to je Candida? Nech viem,proti comu zahajit boj. Precitala som uz mnoho stran o Candide,ale nikde som nenasla priznak pachnucich slin. Ked si stlacim mandle,vyjde mi z nich nieco zlte,akoby hnis,co tiez velmi pachne. Rano mam v ustach hlieny. Pach je miernejsi,ked dlhsie nic nezjem,ale po kazdom jedle je okamzite spät.
Velmi sa mi tocieva hlava a zahmlieva prec ocami,akoby som mala odpadnut.

Ide o Candidu?

Dakujem vopred za odpoved.

Petra.

Tak je to více než pravděpodobné, ale na ty mandle bych vyzkoušel kloktat slabší roztok lugolu, to jsem zde již psal, nebo přímo lugolovým roztokem mandle potírat. Je to sice dost drsný zážitek, ale většinou dochází velice rychle ke zlepšení, tak uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Kandidát píše:
Tak to neumím posoudit (není uveden odkaz). Já to vztahoval k té původní informaci, že v 1g Holandie je 100 mil. probiotických kultur. Nicméně to tedy vypadá, že Holandia zatím vede : přiznám se, že je mi sympatičtější sníst 120 g jogurtu než se cpát tabletkami.
Ono také možná bude záležet nejen na počtu, ale hlavně na kondici těch bakerií - jak jsou schopné se rozmnožovat a obstát v kolonizaci střeva s konkurenční candidou. Tady bych podvědomě také preferoval jogurt, v té tabletce mi připadá, že jsou přeci jen "sušené" a tudíž jejich návrat k životu bude pomaleší a obtížnější.

Zde trochu upřesním stavy. Prodávané produkty se mnohdy nedostávají ani na 1 milión v 1 g produktu, ale domácí produkce má téměř určitě 100 miliónů v 1 g produktu a není nic neobvyklého, že i ještě o nulu více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 11:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Sydney píše:
Zdravím, môžu byť bolesti kĺbov (ale aj nepríjemné vrzganie, tlak), najmä kolien, bolesť zubov a bolesť a tlak v ušiach sprievodnými procesmi pri odumieraní kandidy? Som na diéte cca mesiac + užívam prírodné antimykotiká.

Ano, ale také klidně nedostatek hořčíku, kolagenu, síry a dalších látek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz