Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 11:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Tak o lis obavy nemám keď sledujem ako na tom svedomite pracujete. Ide mi o to, že jestli by som kúpil aj odšťavovač z omegy k Vašemu ručnému pohonu. To by som mal dva v jednom. Po pripojení mojej šnekovej prevodovky by to mohlo šlapať. A na tom lise by odšťavovať nešlo?

Melo by to byt mozne, protoze to tak EUJ planuje, zatim tomu brani neexistence toho rucniho pohonu.
Dnes jsem zkousel lisovat ten olej rucne a docela si u toho zacvicite. \":-)\"
Osobne bych to pouzival jen jakou nouzovku treba na chatu, aby clovek s sebou na chatu nemusel tahat celou OMEGU.
Dve polevkove lzice do sirne patlaniny nalisujete asi za 12 az 15 minut, pripadne aby se najedl, kdyz vypnou elektricky proud.
Pouzival jsem upraveny rucni pohn od Z-Staru a ten spatne drzi na stole, takze jsem musel neustale opravovat polohu.
Predpokladam, ze ten drzak co navrhuji bude alespon o tridu lepsi nez ten od Z-Staru.
Jinak lis na olej asi tezko pujde pouzit jako odstavovac. Vstupni otvor je maly a snek take, mozna tak na boruvky, rybiz nebo angrest.
Otazkou je, jestli by to opravdu lisovalo a ne jenom tocilo tou stavou v lisu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 6:59 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Prosím člena Jindru, jestli by zde mohl popsat v jakém stavu je jeho sdšťavňovač OMEGA 8004, po
4 letech používání. Co jsem zde četl přešel jste na Angela, ale Omegu jste zde dost chválil také.
Mám již pět let odstředivku Catler, používám ji při změně ročního období a štávových půstech.
Vzhledem k tomu že má malou výtežnost ji nepoužívám denně. U Omegy se mi zamlouvá možnost odštavit
špenát, kopřivu, pampelišku a další podobné, což u odstředivky nelze vůbec.
Také homogenizace a výroba ořechového mléka, nebo dokonce domácí zmrzlina.
Podle dostupných videií by měla dobře odštavit i jablka, a kořenovou zeleninu jako mrkev a řepa.
Jindro byla Omega 8004 toto schopna bez větších problému zpracovat po dobu co jste ji používal?
Popřípadě pokud by jste mohl varovat co tam rozhodně raději nedávat?
Děkuji a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 9:36 am 
Offline

Registrován: pát bře 22, 2013 9:31 am
Příspěvky: 1
Ahoj všem přítomným. Pořídil jsem Huroma 400 a zatím max spokojenost. Jen bych měl na vás jeden technický dotaz s kterým si nevím rady. Když odšťavňuju tak se mi na Huromovy trochu pohupuje ta horní část která se nasazuje na motor. Obzvlášť pokud házím tvrfou mrkev nebo něco takového. Jako když je materiál mezi šnekem a sítem tak trochu vykyvuje celou tu nástavbu na motoru. Nikde na videích na youtube to není vidět. Volal jsem prodejci a ten tvrdí že to je v pořádku ,ale jak píšu nikde na videích to vidět není. Jen bych nechtěl aby sním něco bylo. Můžete mi někdo pomoct kdo máte stejný nebo podobný přístroj ??? Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 9:40 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
kenty.t píše:
Ahoj všem přítomným. Pořídil jsem Huroma 400 a zatím max spokojenost. Jen bych měl na vás jeden technický dotaz s kterým si nevím rady. Když odšťavňuju tak se mi na Huromovy trochu pohupuje ta horní část která se nasazuje na motor. Obzvlášť pokud házím tvrfou mrkev nebo něco takového. Jako když je materiál mezi šnekem a sítem tak trochu vykyvuje celou tu nástavbu na motoru. Nikde na videích na youtube to není vidět. Volal jsem prodejci a ten tvrdí že to je v pořádku ,ale jak píšu nikde na videích to vidět není. Jen bych nechtěl aby sním něco bylo. Můžete mi někdo pomoct kdo máte stejný nebo podobný přístroj ??? Děkuji moc

Aj nám sa to stáva,hlavne pri tvrdej zelenine,niekedy sa to následne zasekne,použijeme spätný chod a funguje ďalej.Spokojní sme tiež ,len napríklad po odšťavnení rapíkatého zeleru sa horšie čistí výstupná časť.Šetríme na Angela,pretože odšťavňovanie listovej zeleniny,zelených byliniek Hurom nezvládne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 23, 2013 1:02 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Musím se omluvit mému staršímu zapomenutému odšťavovači Champion, je to můj první slušnější odšťavovač. V honbě za pořád lepšími (Green Power, Omega8006, AngelJuicer), jsem na něj poněkud pozapoměl. Teď jsem ho oprášil a spustil, a jsem překvapený jak je pořád výborný. Mrkev odšťavuje stejně rychle jako větší odstředivka, má velký plnicí otvor takže se vejde celá tlustější mrkev. Na první průchod má výtěžnost 60%, pokud se to prožene ještě dvakrát tak 80%, a je to hned (u odstředivky další průchod sice je možný, ale šťávu už další nedá žádnou).
A čištění, to je oproti Angelu procházka růžovou zahradou. Sítko je otevřené, stačí přejet kartáčkem, čumák se protáhne štětkou na lahve, zbytek se opláchne a je to. Trochu bryndá, ale stačí pod něj dát tácek.
Je výborný na mrkev, kořenovou zeleninu, tvrdší ovoce. Stejně piju většinou jen mrkvovou šťávu. Nehodí se na listovou zeleninu.

Dokoupil jsem k němu tenkrát i nástavec na mletí obilí, ale to je skoro nepoužitelný paskvil.
Teď jsem k němu viděl i nástavec na listovou zeleninu, ale ten si vůbec netroufám koupit.

Takže ho znovu používám, na mrkev, práce s ním je velice příjemná. Na to že je to jeden z prvních slušnějších odšťavovačů je pořád perfektní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 11:56 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Angel sa ľahko umýva , mám ho doma.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
Angel sa ľahko umýva , mám ho doma.

Tak to bych nechtěl tvrdit, ale určitě se najdou horší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 1:53 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Moj názor je asi skrelený tým , že iný odťavovač som nikdy nemala okrem odstredivky. Teraz už budem mudrejšia dnes som mamke objednala http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odst ... dbe04-seda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 11:40 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Renka píše:
Moj názor je asi skrelený tým , že iný odťavovač som nikdy nemala okrem odstredivky. Teraz už budem mudrejšia dnes som mamke objednala http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odst ... dbe04-seda

Zvazovala jsi omegu 8004? Maji ji tam levnejsi nez ten Hurom a je maximalne spolehliva, mne na ni dali pred lety 16 let zaruku. A odstavnuje vyborne lupeni a jakz takz odstavi vsechno.
Ale uz se tim moc nezabyvam, ...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 11:44 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
pv33
naozaj sa mi ťažko vyberalo, premýšľala som samozrejme o omege ,ale je to pre 68 ročnú pani ,tak sa mi zda ,že keď si to sám pekne berie tu zeleninku bez tlačenia tak to bude najjednoduchšie. Moja najväčšia radosť pri kupovaní je vlastne to, že mamka javí záujem o šťavy.
Najlepšie by bolo vyskúšať si ich na živo a tak si vybrať. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 7:41 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Umyt Angel mi trva 2 minuty. Viem dat aj 1:30, ale to je uz trochu nasilu, pretekat v drese sa mi nechce.
Je to o zrucnosti a technike, aj odstavovanie na nom. Angel je proste kralovna, a kralovna len tak niekomu do ruk nepatri.
2 minuty svojho zivota obetujem, za najlepsiu moznu stavu s pomedzi vsetkych odstavovacov.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 5:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
známej si pořídil prakticky stejný přístroj (pod jinou značkou) co mám dva roky...jen s jiným barevným designem (je to pomaloběžný šnek), snadno čistitelný a o dost levnější než sem tehdy platil...(nevim jak s náhradníma dílama dostupnost...)
http://odstavnovace.heureka.cz/rohnson-r-450/recenze/

z recenze Heureky (a na mém prakticky shodném přístroji mohu potvrdit taky) : Jednoduchá údržba, zbytky padají bokem a nezůstávají uvnitř, nemusí se tedy nijak složitě mýt. Na další použití stačí propláchnout vodou, na důkladné umytí se jednoduše rozebere a umyje pod tekoucí vodou.
Mínusem snad může být občas trochu náročnější čištění když se šnek nejde dobře vyndat(stává se u některých tvrdých-mrkev,řepa), ale při troše šikovnosti se to dá naučit (vyviklat do stran a ven... \":-)\" )

PS: kdyby někdo měl dobrou zkušenost kde sehnat náhradní díly (hlavně sítko občas se mění, a pružné stěrky v držáku na sítko.., tak kdyžtak napište odkud a jak jste pořídili
(uvažuju si jej pořídit do práce)

...aůe trochu mne odradilo:
Padělky odšťavňovačů Oscar
http://www.nejodstavnovac.cz/padelky-odstavnovacu-oscar


Naposledy upravil muflon dne ned dub 14, 2013 11:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 8:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
ja som mal dve odstredivky, potom som mal snekovy - vitalmax, potom oscar neo a teraz mam angel juicer a je to super. stal 880 eur ale je to investicia. odpad je minimalny a stava z neho je liek \":)\" kto to mysli vazne so stavami tak si casom tak ci tak kupi angel juicer \":)\"
moja skusenost \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 8:49 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Tak Angel dorazil a už třetí týden na něm odšťavňuji a mohu to porovnat se Championem, se kterým mám zkušenost delší dobu. Tak pro mne je jednodušší a rychlejší obsluha i mytí u Championa, ale naopak s vytěžností od Angla se to nedá srovat, pravda je, že to mytí je u Angla trochu delší, ale stojí to za to je ta štáva i taková jiná lepší...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 7:37 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
renis píše:
Tak Angel dorazil a už třetí týden na něm odšťavňuji a mohu to porovnat se Championem, se kterým mám zkušenost delší dobu. Tak pro mne je jednodušší a rychlejší obsluha i mytí u Championa, ale naopak s vytěžností od Angla se to nedá srovat, pravda je, že to mytí je u Angla trochu delší, ale stojí to za to je ta štáva i taková jiná lepší...

Ja tiez hovorim... a laska k Angelu je lieciva, a to umyvanie z lasky vobec nevadi. \":-)\" Vymyt dva kominy, pan kominar, a je to. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz