Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 7:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 6:37 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 7
sakul píše:
Luban píše:
Nemám jasno o některých potravinách, které konzumuji, jestli jsou vhodné při kandidě. Mohu jíst nebo odšťavňovat jablka Idared , v krámě měli napsáno, že jsou polokyselá. Asi ne co, když obsahují hodně fruktózy. Dál jsem se chtěl zeptat, jak se kandida tváří na celozrnný žitný chléb s kváskem /Vitastar - Kaufland/, 51% celozrnné žitné mouky. A ještě kdybych mohl dostat názor na třtinovou melasu :
http://www.lekarna.cz/vital-melasa-500g-104654/
http://www.pilulky24.cz/detail/trtinovy ... r-melczpe/

na obale píšou 2,6% glukóza, 4,5% fruktóza a 40% sacharóza. Takže asi taky nic.

Nevím jaké problémy vás trápí. Pro pozdější fáze diety nebo pokud chcete držet jakousi zdravou a mírnou verzi protikvasinkové diety, tak by tyhle potraviny mohly být příležitostně zařazeny. Někomu i tento přístup pomůže.
Nicméně pro řešení středních a těžších problémů spojených se střevní dysbiózou se budete muset vzdát na čas tohoto všeho a mnoho dalšího. V takovém případě vám totiž může udělat zle i půlka jabka granny smith, což je jablko s asi nejmenším množstvím cukru na trhu.

Zkuste se podívat do tabulky v mém podpisu, tam snad najdete více informací.


Dívala jsem se do protikvasinkové tabulky a potřebuji si ujasnit některé potraviny. Proč se třeba fíky,hroznové víno a meloun smějou,když obsahují fruktozu. Olivy se podle tabulky taky smí a myslí se ty volně vážené nebo ve skle nebo plechovce? Připadá mi,že jsou oba druhy konzervované. Začala jsem si pěstovat hlívu ústřičnou v domácí zahrádce a teď jsem zjistila,že houby nejsou vhodné.Platí to i o hlívě? Vůbec nechápu,proč je diskvalifikován kokos,když obsahuje bojovníka proti kvasinkám-kys. kaprylovou. Další šok jsem měla u vlašáků,které se v tabulce taky mračí. Před dvěma dny jsem si totiž objednala tři kilča. Můžete mi, prosím, tyhle druhy rozklíčovat?.Moc děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Dívala jsem se do protikvasinkové tabulky a potřebuji si ujasnit některé potraviny. Proč se třeba fíky,hroznové víno a meloun smějou,když obsahují fruktozu. Olivy se podle tabulky taky smí a myslí se ty volně vážené nebo ve skle nebo plechovce? Připadá mi,že jsou oba druhy konzervované. Začala jsem si pěstovat hlívu ústřičnou v domácí zahrádce a teď jsem zjistila,že houby nejsou vhodné.Platí to i o hlívě? Vůbec nechápu,proč je diskvalifikován kokos,když obsahuje bojovníka proti kvasinkám-kys. kaprylovou. Další šok jsem měla u vlašáků,které se v tabulce taky mračí. Před dvěma dny jsem si totiž objednala tři kilča. Můžete mi, prosím, tyhle druhy rozklíčovat?.Moc děkuji za pomoc[/quote]

Potraviny ve sloupci 0,1,2 by mněly být bezpečné,vhodné do první fáze diety.
Ty smajlíky znamenají,zda v těle působí kysele nebo zásadotvorně.
Podle mne hlíva nebude problém.
Kokos a kokosový olej jsou základní potraviny pro boj s kvasinkou,ale jenom čerstvé,doma zpracované.
Vlašské ořechy a kešu se doporučují až později ,ale pokud jsou z dobrého zdroje,tak proč ne,ale opatrně.
U těch oliv nevím,rozhodně nejím nic z plechovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 9:06 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Bez komntare:

http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/

Pouze se to shoduje s tim, co fungovalo u mne.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 1:47 am 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
inzenyr píše:
Bez komntare:

http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/

Pouze se to shoduje s tim, co fungovalo u mne.

Inzenyr

Pročetl jsem si tenhle článek a docela mě to oslovilo. Osobně bych neměl problém být měsíc pouze na ovoci, jednu dobu jsem to tak i praktikoval, ale pak jsem dostal strach, že podpořím tu mrchu kandidu. Netušil jsem, že ovocný cukr kandida nechce, když se to nemíchá s vařenou anorganickou stravou. Další důvod proč jsem s tím přestal bylo razantní hubnutí, sjel jsem s váhou z 84 kg na 75 kg během 2 a půl měsíce. Přidělával jsem si dírky na opasku, měl jsem pocit, že mně musí spadnout kalhoty. Ale měřím 170cm, tak jsem aspoň doladil BMI z cca 28 na 26. Nevěděl jsem jak zdravě doplnit bílkoviny a myslel, že se to hubnutí nezastaví. Teď jsem ve stavu tápání a dalšího doplňování informací. Musím konstatovat, že první pokus o protikvasinkovou dietu ztroskotal právě na nedostatku našprtaných informací a v blízké budoucnosti zahájím pokus č.2. Zrovna jsem dočetl článek o konopném semínku, které obsahuje kompletní bílkovinu t.j. 20 aminokyselin včetně těch 8 esenciálních. Ono je to tak, že když se člověk odhodlá k nějakému řešení a začne ho realizovat v praxi, tak se přímo za pochodu začne vyrojovat spousta otázek a ty se pak začnou větvit do dalších detailů a a máš z toho hlavu v pejru. Přečteš jeden článek pak na jiným webu druhej a hned se to tříská. Má ještě někdo zkušenost s metodou proti kandidě kdy se 14 dní jí jen některé druhy ovoce a hodně tmavě zelená zelenina a poté se postupně přidávají jiné druhy? A to konopné semínko není toxické (evokuje to ve mě představu drogy) a jak vůbec chutná - je hořké, sladké nebo neutrál?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 8:41 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Na vesnici se sbírá OVOCE ve kterém je FRUKTÓZA, to se dá do sudu bez přístupu VZDUCHU a přidají se k tomu KVASINKY
a vzniká z toho ALKOHOL KVAŠENÍM.
nepřipomíná vám to něco? ale já si od teď budu pamatovat, že když chci aby to ovoce kvasinky zpracovaly, musím k tomu
přidat něco vařeného, třeba trochu guláše.

pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 9:21 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Kandida je problem parazitov, najma jednobunkovych, nie jedenia sladkeho. Nikdy sa jej nezbavis, kym nepreriedis prvoky na taku mieru, ze ich imunitny system zvladne bez kandidy.
Kandida je spojenec, nie protivnik a neterba proti nej bojovat. Preto si ju aj telo udrzuje v zdravej crevnej mikroflore, ako pripravenu zalohu, ked prijdu horsie casy - infiltracia prvokov.
Preto sa jej ani nikto na brutalnych protikvasinkovych kurach nezbavil, vzdy sa casom vratila, a ja som mal rovnaku skusenost. Zbytocne utrpenie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 9:49 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
A jakým způsobem jsi se zbavil těch prvoků?

Díky

D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 10:01 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Já jsem totiž kdysi parazizy dosti intenzivně řešil, ale na Candidu to u mě nemělo vliv...

D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 11:08 am 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Xion píše:
Kandida je problem parazitov, najma jednobunkovych, nie jedenia sladkeho. Nikdy sa jej nezbavis, kym nepreriedis prvoky na taku mieru, ze ich imunitny system zvladne bez kandidy.
Kandida je spojenec, nie protivnik a neterba proti nej bojovat. Preto si ju aj telo udrzuje v zdravej crevnej mikroflore, ako pripravenu zalohu, ked prijdu horsie casy - infiltracia prvokov.
Preto sa jej ani nikto na brutalnych protikvasinkovych kurach nezbavil, vzdy sa casom vratila, a ja som mal rovnaku skusenost. Zbytocne utrpenie.

xion, to aj mna zaujima ako sa ich zbavit bezpecne......stačí trojčatko, funguje u kazdeho spolahlivo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 11:18 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
inzenyr píše:
Bez komntare:
http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/
Pouze se to shoduje s tim, co fungovalo u mne.

Inzenyr

Inzenyre, jen pro zajimavost jeden muj lonsky prispevek.
viewtopic.php?p=46428#p46428

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne pon dub 01, 2013 11:31 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 11:22 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Xion píše:
Kandida je problem parazitov, najma jednobunkovych, nie jedenia sladkeho. Nikdy sa jej nezbavis, kym nepreriedis prvoky na taku mieru, ze ich imunitny system zvladne bez kandidy.
Kandida je spojenec, nie protivnik a neterba proti nej bojovat. Preto si ju aj telo udrzuje v zdravej crevnej mikroflore, ako pripravenu zalohu, ked prijdu horsie casy - infiltracia prvokov.
Preto sa jej ani nikto na brutalnych protikvasinkovych kurach nezbavil, vzdy sa casom vratila, a ja som mal rovnaku skusenost. Zbytocne utrpenie.


suhlasim s tym, ze vacsinou je kandida sekundarny problem niecoho vacsieho, vaznejsieho...ale nesuhlasim s tym, ze su za tym vzdy paraziti... tiez som riesil parazitov protokolmi z curezone.com a ja som dokonca na albendazol, prazik, ci entizol nemal ani herx reakciu...
moze to byt aj znecistenim organizmu tazkymi kovmi, ci leaky gut syndromom alebo oslabenym imunitnym systemom a nedostatkom vitaminov a mineralov...a u niektorych jedincoch je to o psychike...a najdu sa aj taki, u ktorych je candida primarny problem...a u kazdeho je to individualne...kazdy kto sa z candidozy dostane, tak bude ti vzdy tvrdit, ze ten jeho postup funguje pre vsetkych \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 11:29 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
inzenyr píše:
Bez komntare:

http://www.jajsem.com/lecba-kandidy-syr ... ebny-plan/

Pouze se to shoduje s tim, co fungovalo u mne.

Inzenyr

mozno pre niektorych je to cesta...ale ta strava je tak strasne "yin", ze v zime by som z nej asi zamrzol....a pre typy "vata" je to cesta ako sa najrychlejsie dostat pod BMI....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 12:20 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:
Na vesnici se sbírá OVOCE ve kterém je FRUKTÓZA, to se dá do sudu bez přístupu VZDUCHU a přidají se k tomu KVASINKY
a vzniká z toho ALKOHOL KVAŠENÍM.
nepřipomíná vám to něco? ale já si od teď budu pamatovat, že když chci aby to ovoce kvasinky zpracovaly, musím k tomu
přidat něco vařeného, třeba trochu guláše.

pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc

Jestli tu fruktoru clovek udrzi tyden v zaludku, aby zacala kvasit, tak se mu asi ten aklohol podari vyrobit.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
inzenyr píše:
Jestli tu fruktoru clovek udrzi tyden v zaludku, aby zacala kvasit, tak se mu asi ten aklohol podari vyrobit.

Inzenyr

Asi blbej dotaz, ale docela me to zajima - chapu to teda dobre, ze to v podstate znamena, ze pokud mam pomalej metabolismus, tak candida bude prospivat, zatimco kdyz se mi ho podari nastartovat (mozna i teda bez ohledu na protikvasinkovou dietu?), candida nebude mit sanci, protoze to nestihne ve strevech zkvasit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 2:34 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
inzenyr píše:
Jestli tu fruktoru clovek udrzi tyden v zaludku, aby zacala kvasit, tak se mu asi ten aklohol podari vyrobit.

Inzenyr

Z Vašeho příspěvku je zjevné, že tu nemoc ad jedna - nechápete, ad dvě - nikdy jste ji neměl. Pokud byste ji měl, věděl byste, že ten proces trvá
pár hodin, a určitě ne v žaludku.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz