Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 9:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Taky chci napsat svoji dnešní zkušenost. Očistu jsem dělala ze soboty na neděli, měli jsme v domě řemeslníky, tak jsem nemohla běhat na WC každou minutu. Byla asi moje osmá nebo devátá. Masakr. Dala jsem si tedy poprvé místo grepu citronovou šťávu a bylo to pro mě lepší, vypila jsem olej s citronem skoro bez problémů /minule mě bylo pěkně šoufl/. V noci kolem třetí hodiny mi taky nebylo nic moc, ale jsem zvyklá, mám šutráky a občas mě v noci vzbudí bolest, tak byla podobná, jako u žlučníkového záchvatu /naštěstí ne tak intenzivní/. Ráno nic, až tak kolem jedenácté to začalo. Kamenů odešlo obrovské množství, zatím asi nejvíc v mojí historii. Několik hodin jsem se nevzdalovala od WC a dělalo se mi čím dál líp. Ráno jsem vždycky jako přejetá. K večeru jsem šla dokonce plavat do bazénu a byla jsem neskutečně čilá. Večer jsem se pro jistotu ještě dala klystýr a odešlo ještě asi další 20 kamenů velikých asi 3 cm. Mám radost, ale to jsem měla už několikrát a pak šla na sono... a kameny tam stále byly. Tak nevím. A doufám.

Tak pokud se stav nezhoršuje, ale pomaličku zlepšuje, není důvod k panice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
I já mám po své 8. očistě a byla úrodná \":)\" ! Jestli při posledních 4 nevyšlo nic co by stálo za řeč, tak tentokrát mě překvapilo, že bylo kamenů docela dost. Akorát v noci mi bylo neskutečně zle:(, ale mívám to často. Olej s grepem nemůžu vidět, citron samotný jsem jednou zkusila a taky jsem měla problém to dopít, tak mě napadá - myslíte si, že by se třeba ta citrónová šťáva dala trochu dochutit pomerančovou...? Potřebovala bych nutně nějakou chuťovou změnu \":oops:\" ...
Jinak krátce po poledni po očistě už jsem byla fit a jako obvykle (bohužel) jsem se napráskala vším možným \":roll:\" , ale kupodivu mu bylo FAJN \":D\" !

On by asi ani ten pomeranč nic moc nevyřešil, ale vyzkoušet to můžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Chtěl bych taky přidat své zkušenosti z jaterky, teď už šesté. Dva týdny předem jsem si udělal šanku, ať jsou střeva čistá. Dva dny předem klystýr, doplňování hořčíku nějakou dobu, v pátek už jen jablko a jablečnou šťávu. Nevím jak komu, ale mi se nejvíce osvědčil olivový olej kreolis, čerstvý, s tím jsem ještě neměl problém jej polknout. Jen uvažuji, že pro příště vyměním citrony za grep, byly nějak moc kyselé \":-)\" Ráno šlo něco ven až po druhé dávce epsomky, ven šly už prakticky jen samé malé kamínky tak 1-3 mm a spousta blátíčka. Nakonec jsem si dal klystýr a večer koupel ve vaně se 2 kily soli, aby se tělo zbavilo sajrajtu. V neděli ráno ještě klystýr a nějaký ten kamínek ještě vyšel. Tak snad toho vyšlo ven co nejvíce. V So dopo těžký úbytek energie, ale v dalších dnech zase pořádný nárůst. Co mě ale zase potrápilo v sobotu, že jsem zase přestával slyšet na pravé ucho, jako by bylo něčím zaspané. Nenapadá někoho, čím to může být? Foto ještě přiložím. A za měsíc pokračování. Trpím na cukání a tuhnutí svalů, hlavně pravé nohy, bolesti v kříži a na prsou, tak věřím, že i toho pomůže.

Ohledně těch problémů si nechte vyšetřit stav hořčíku a vápníku, patrně půjde o deficit hořčíku a to by chtělo srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vanad píše:
Dobrý den,

už po několikáté jsem si udělal jaterní očistu a pokaždé toho ze mě dost vychází. Ale chci se zeptat, jestli máme všichni jistotu, že kameny, které z nás vycházejí, jsou skutečně žlučové kameny. Dnes jsem náhodou narazil na video, ve kterém Markus Rothkranz tvrdí, že tyto kameny jsou: olivový olej, který jsme večer vypili, spolu se steroly a cholesterolem z jídla a nebo žlučové soli vylučované střevem. Skutečné žlučové kameny by prý klesly ke dnu.

Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=g3aLGl3SbKY

A není to jedno co to vlastně je pokud se vám jejich odchodem zlepšuje zdravotní stav, mě osobně to nikdy nezajímalo a zde se složení těch útvarů stále dokola zkoumá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Leon":33x0xwnl]Možná se to tu probíralo. Funkce hledat mi ale nepomohla a 143 stránek, to fakt nedám, četl jsem jen pár desítek.
Mám za sebou 14 očist, sice v rozmezí roku a půl, ale i tak už je to slušné číslo. A kameny pořád lezou v hojném množství, žádný velký úbytek. A teď moje otázka: Proč se tvoří pořád v takové míře a dá se jejich tvorba příznivě ovlivnit??? Moje strava je podle zásad těchto stránek, tam problém nevidím. Jde o to, že jaterní očista není z nejpříjemnějších a mám trochu obavu, aby to při rychlé tvorbě dalších kamenů nebyla nekonečná záležitost a tím jakýsi začarovaný kruh. Díky za jakékoli odpovědi.[/quote:33x0xwnl]
Tělo si třeba cholesterol tvoří i když žádný nedodáváte a pokud jde o

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
shiva píše:
Děkuji Jardo za podrobný a velice praktický návod. Očistu jsem provedla tento víkend, objevila jsem "zelené hrášky" a ať je to s jejich původem jakkoliv, tělo mi kůru vrací větší energií a zejména lehkým pocitem, tím nemám na mysli váhu...
Každá očista je přínosná, pokud někdo máte zkušenosti s očistami kombinovanými s urinoterapií, ráda se podělím o poznatky.

Tak hlavně že vám to pomáhá a urinoterapie umocní jakékoliv očistné techniky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="George7":gt14ti3v]Zdravím, mám dotaz na Schizandru čínskou, která se tu často doporučuje. Je lepší užívat jako vitamínový doplněk nebo sušené plody?


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Tak stala se nevídaná věc. Můj muž, který tvrdil, že takové pokusy nebude nikdy dělat, se rozhodl, že udělá jaterní očistu. Vysvětlila jsem mu, že musí předcházet očista střeva /to se vyděsil/ a že jedna očista "jaro" nedělá. Že se musí opakovat. Cítí se hodně unavený, horší se mu zrak. Je mi 59 let, je to pole nezorané, nikdy nic nedělal pro své zdraví. Co myslíte, může stačit čistit střeva jen ty dva dny před očistou? Nebo by měl začít mnohem dřív? Chtěla bych mu předat zkušenosti, které jsem už nasbírala, ale vím, že to může být dvojsečné. Začátky jsou těžké, pamatuji si, že když jsem začala já sama, bylo mě kolikrát dost ouvej.

Nutit někoho do něčeho je těžké, musí uzrát a třeba mu ještě není dost blbě aby začal, ale nebojte se, určitě dozraje. Pokud ho přesvědčíte, tak raději čistit střeva déle před procedurou, to mu bude méně blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Děkuji za radu. Ještě z jedné věci mám obavu. Má kýlu, bojím se, že až napustí střevo, aby se mu nikde nic nevyvalilo a neuskříplo.

Tak toho bych se zase tolik nebál i když dost záleží na stavu té kýly, nicméně to spíše posoudí on sám, něž někdo takto na dálku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Marcel píše:
Dobry den p. Jardo,

Chystam sa si spravit velkonocnu ocistu pecene. V lekarni mi dali Mg SO4. V návode je uvedené Mg SO4 + 7H2O. Je to OK? Mam tam nejako dostat tu vodu? A kolko? Nie som chemik.

Vdaka,

Marcel

Ano, máte správnou sůl a pouze jí odměříte stejně jako cukr 60 ml dle návodu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Zrobil som si zo včerajška na dnešok svoju DESIATU očistu pečene, a znova vyšli kamienky, tentoraz klasicky hnedej farby, o objeme stredne kopcovitej polievkovej lyžice + trošilinku piesku na začiatku prvej "várky".... Budem čistiť dovtedy, kým budú vychádzať... Len........... ODTERAZ si budem utierať dierku počas tejto očisty LEN PRIKLADANÍM toaletného na ňu + nebude už stačiť si len ju potom "doutrieť" tými detskými obrúskami na hygienu, ale asi FAKT TREBA po každej návšteve WC počas očisty si ísť análnu dierku UMYŤ, a každý možno tretí (či každý jeden?) krát nakrémovať................. JE TO RIADNE OTRAVNÉ (!), ale.... dnes ma dierka tak štípala, že som preklínal, že som si nešiel HNEĎ OD ZAČIATKU očistiť spomínané miesto aj do sprchy, a hygienu riešil len toaletným papierom a "detskými obrúskami"...
Mimochodom, to čo tak štípe ??? Grepová šťava ? Lebo po bežnom urinovom klystíre sa v sprche umyjem až po doznení "posledného prúdu", a NIČ neštípe... Možno blbá otázka, ale.... to mi z hrubého čreva vychádza spolu s cholesterolovými kamienkami aj kyselina z citrónu, grepu ? ... Lebo keď ma takto štípala dierka pri shankapraksalane (keď som tiež myslel, že detský obrúsok bude stačiť...), vedel som, že to je následkom soli a toho, že som nedodržiaval spomínané "opatrenia", ktoré u bežného klystíru s urinou dodržiavať NEMUSÍM (preto ho mám najradšej)... Človek aby si umyl v priebehu očisty pečene či počas shankpraksalany zadok aj 15 krát, aby ho to neštípalo.....Stále je to ale malá cena za to, že sa dajú vypudiť takto nečistoty a kamienky z organizmu... Totiž, operácie je stále v porovnaní s týmto PEKLO \":D\" ....... Tak - ako teda, vylučujeme počas očisty pečene z konečníka spomínanú citrónovú (grepovú) šťavu ? Ďakujem za odpoveď.

Tak různých kyselin je tam evidentně kvantum, proto tolik trpí výfuk. Mazání je nutné, jinak si to moc užíváte a nejde nijak obejít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Tak já si myslím, že i ta sůl (hlavně v případě šanky) udělá svoje....ale když už jsme u toho pálení, tak ti NOWOKAYNE napíšu, jak to dělám já \":)\" - je to sice možná prasárna \":lol:\" , ale mě to fakt pomáhá. Žádné dětské ubrousky, které dle mého názoru situaci mohou spíš zhoršit, žádné sprchování po každé stolici neb to bych mohla kolikrát rovnou stát jenom pod sprchou \":)\" , ale při utírání si na ten papír jednoduše flusnu \":oops:\" \":D\" ! Sliny vše šetrně utřou a ještě vyhojí (kam se hrabou i ty nejlepší ubrousky \":twisted:\" ), takže od té doby se mi nestalo, že by mě pálil zadek \"8)\" . Sprchuji klasicky večer a pak až ráno a naposledy po skončení celé akce a je to fakt bez problémů - byť můžu vypadat jako čuně \":D\" ! Mě ale bohužel samotné sprchování zadek nezachránilo \":(\" - akorát mě dost zdržovalo:)...

Zajímavý nápad, to jsem ještě neslyšel, ale zní dost logicky a nakonec, účel světí prostředky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vanad píše:
Už rok používám přídavný bidet na WC a nemůžu si vynachválit. \":wink:\" Nejenomže je řitní otvor po stolici dokonale čistý, ale za tu dobu se nám pravděpodobně už vrátila pořizovací cena díky ušetřenému toal.papíru. A to jsem ho před rokem kupoval za 2000Kč, teď se dá sehnat i za polovinu, např.zde http://bidet.cz/75-bidety-pridavne/668-bidet-pridavny-cinsky-levny.html. Oproti klasickému bidetu má tu obrovskou výhodu, že tlak vody z trysky je tak velký, že mi - pokud dobře "zamířím", trochu vody nateče i do střeva a po zatlačení vyjdou zbytky stolice s vodou ven. \":D\" . Výborná prevence proti hemoroidům. Jarda tu kdesi psal, že střevo vy se mělo po stolici vypláchnout vodou několik centimetrů dovnitř. Nedokážu si představit, dělat to pokaždé ve sprše nebo s klystýrem. Toto je naprosto ideální!!! Už bych neměnil a když musím na velkou někde jinde, než doma, velmi mi bidet chybí.

Zajímavé řešení a určitě dobré, bidet je pro tyto účely opravdu ideální, rozhodně lepší než sprcha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pokora píše:
Možná už je to tu zmíněno, ale vyhledávání mi nic nevyhodilo: co nejlépe jíst den před očistou, když držím ketogenní dietu? Tuky je nutné ten den vynechat zcela? Čím nahradit popíjení jablečné šťávy v den očisty?

To se již probíralo mnohokrát, prostě nic nevymýšlet a jet očistu normálně, případně se dají koupit tabletky s názvem Malic acid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="pve":1qked0md]Zdravím všechny,

četl jsem na tomto skvělém webu informace o očistě jater, ale jakožto starý bolestýn \":roll:\" jsem nejprve zkusil ostropestřec jako kapky, které jsem bral po dobu 3 týdnů. Pozoroval jsem následující změny, které bych s vámi odborníky rád probral:

1) Po celou dobu užívání jsem trpěl velkou plynatostí, která neskutečně zapáchá. Vše trvá dosud (kapky jsem přestal brát před 2 týdny) a je to dost obtěžující. Zvýšená plynatost je v době od oběda až do večera.

2) Prakticky od prvního dne užívání se mi upravila stolice z malých tuhých "kozích bobků" na měkkou konzistenci. Vše opět trvá až dodnes, což jsem celkem rád, protože s tuhou stolicí jsem předtím dost bojoval, i když na záchod jsem chodil denně.

3) Řekl bych, že stolice je nyní méně než tomu bývalo před kůrou.

Dá se z tohoto něco vyvodit, případně mi doporučit? Hlavně ty zapácající větry jsou dost nepříjemné a rád bych se jich zbavil. Co se týče mého zdravotního stavu, kromě obecně větší plynatosti jsem velmi zahleněný, musím několikrát do hodiny plivat hleny do kapesníku, což taky dost obtěžuje. Na ORL mi na to dávali kde co, až to skončilo vytrhnutím krčních mandlí, což samozřejmě nepomohlo a teď už vím, že to byla chyba. Ještě trpím na ekzém (sebora), což by s játry mohlo také souviset (?).[/quote:1qked0md]
Tak ve zkratce jste si odpověděl vlastně sám, to máte správně a na ty větry bych viděl dobré vyčistit střevo a dodat kvalitní laktobacily. Podívejte se do nabídky na konci fóra, přidal jsem tam nejsilnější produkt dostupný na našem trhu a můžete vyzkoušet i olej z černého kmínu, ten je také docela slušně protiprdový. Jak se rozchodí

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz