Iwanp píše:
Dakujem za vysvetlenie, myslel som že tie usadeniny by sa piť nemali, takže je to OK. Jedine čo Vam viem povedať je že vstupna voda z vodovodu ma PH okolo 7 a ta z pramena 7,5, ORP ani ine hodnoty neviem, nemam nato vybavenie aby som to zmeral. Je to inak normalne že ak tu vodu necham iba v sklenenom pohari neuzavretu tak PH za noc klesne na urovan vstunej vody ? Dakujem moc za pomoc
...
Ďakujem za odpoveď, inak da sa tich kalov nejako zbaviť aj hneď po Ionizacii ? Podla toho čo som sa dočítal a aj nameral ph vody po cca 10 hodinach, tak hodnoty su už podstatne nižšie...
Z vlastní zkušenosti s PTV-KL při ionizaci vstupní vody kolem 7,5 (z vodovodu) nevzniká kalná voda a dá se pít prakticky ihned nebo po pár minutách.
V rámci hodin klesají hodnoty ORP, ale pH by nikterak extrémně klesnout nemělo.
Pokud po ionizaci (např. 3 minuty) vznikne velmi kalná voda, kterou je nutné nechat "odstát" delší dobu (v hodinách) a její pH klesne na úroveň vstupní vody, pak bych byl opatrný a nechal bych si vstupní vodovodní vodu přezkoušet.
Zkuste také pár testů:
- změřit pH kyselé/ionizované vody (porovnat s návodem) z vodovodního zdroje
- změřit pH kyselé/ionizované vody ze studánkového zdroje a otestovat pH i po delší době
- zjistit odkud je Váš zdroj vody a jakým způsobem je voda upravována
Pokud by pH vody kleslo na pH vstupní vody (u vody z vodovodu) a u vody ze studánky ne, znamenalo by to, že se všechny zásadité minerály (v tomto případě extrémní množství jednoho) z vody vysráželi (protože zde byl jeho extrémní nadbytek) a ve vodě z vodovodu chybějí látky, které by se tam normálně měli vyskytovat.
U vody, která svým složením připomíná vodu z RO (tedy prakticky mrtvou /teď nemyslím kyselou/) není možné provádět elektrickou ionizaci (ať už jakýmkoliv elektrickým ionizátorem), protože přístroj nemá co oddělovat/ionizovat. Takovou vodovodní vodu nebo vodu z RO (bez další mineralizace/ionizace) bych nedoporučoval pít.
Zde lze maximálně použít minerální neelektrický ionizátor, který vodu navíc obohacuje o širokou škálu různých minerálních látek prospěšných pro tělo.
Pokud by se ukázalo, že je toto onen problém, asi bych doporučil zkusit se obrátit na dodavatele vodovodní vody (s žádostí o nápravu) a na Vašeho dodavatele ionizátoru a poprosit jej o pomoc a případně o výměnu zařízení (nebo alespoň nějakou slevu na nový ionizátor, pokud by jste si jej pořizoval).