Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 167  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 6:39 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
lucie5 píše:
Ty bolesti mě trápily občas a časem čím dál tím častěji a po šance jsou pryč. Nevím, možná to byly plyny, nicméně ty bolesti, nevím jak to popsat, byly v oblasti jakoby vaječníků a na ledvinách a třeba jsem nemola spávat na břichu, protože to byly bolesti intenzívnější. Mohlo to být cokoliv, ale fakt je ten, že již o nich nevím. Taky jsem si říkala, že to mohlo být moc soli, která při šance tak zatížila ledviny, že se to projevilo několikanásobnou bolestí.

pisali ste, ze tie bolesti prisli po sanke, nie ze po nej zmizli - v 1. prispevku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 6:56 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Ale jo, psala jsem, že po 1. šance byly šílený, ale že jsem je mívala občas i před tím \":-)\", a že po 4. šance zmizely....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 8:02 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
lucie5 píše:
Ale jo, psala jsem, že po 1. šance byly šílený, ale že jsem je mívala občas i před tím \":-)\", a že po 4. šance zmizely....

aha \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 9:02 pm 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2011 12:46 pm
Příspěvky: 5
Dobrý večer, Jardo,
potřebovala bych objasnit pár nedostatků u provedené Šanky. Dělala jsem ji 2x a pokaždé byl problém s poslední dávkou (tou nejslabší) - vlastně nevím jestli vyšla celá nebo ne a nakonec heřmánek, ten nešel vůbec ven, později šel přes močák, u obou pokusů. Jinak se vše dělo dle plánu. Nevíte v čem je problém? Díky a zdravím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 1:07 pm 
Offline

Registrován: pon dub 08, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 8
Myslim ze ta voda co mala zo mna ist nesla hned po vypiti aj napriek cvikom a islo jej mozno 1/3 co som vypil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 6:33 pm 
Offline

Registrován: stř dub 24, 2013 6:27 pm
Příspěvky: 4
Zdravím všechny úspěšné i neúspěšné(zatím) šankhaprakšalánisty \":)\" .
Tuto očistnou metodu jsem dvakrát úspěšně vyzkoušela, vše v pořádku, hladký průběh.
Máte někdo zkušenost, že druhý den po očistě vás honí mlsná a máte špatnou náladu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 8:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 01, 2011 5:58 pm
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
také mooc zdravím všechny na tomhle fantastickém webu \":lol:\" \":lol:\" a skláním poklonu specielně panu Zajíčkovi, ale také všem , co již jsou na cestě za lepším životem či vytrvale zkouší něco změnit.Zkoušela jsem také několikrát šanku, ale bezuspěšně..v zásadě k tomu nemám klid a myslím, že budu muset někam opravdu " vypadnout" abych šanku dotáhla do konce.Zatím jsem byla na colonu to asi 3 x a cítila jsem se bezvadně.Chtěla bych najet na "živou stravu" případně nějaký ten kefírek a potřebovala bych poradit jak začít vzhledem k tomu co mne vlastně trápí.Je mi 38 let a jsem tak akorát.Hodně sportuji.Problém mám s nekonečně ucpaným nosem přes noc, kožní problémy zejmena keratosis pilaris, občas zahlenění, kašel s vykašláváním po ránu, unava, bradavičky, suché oči - sliznice, v těhotenství diagnost.těhot.cukrovka, nyní nemám.Ted k mému živ.stylu, jestli se to tak dá nazvat.. nekouřím ,snažím se jíst dost ovoce a zeleniny,ale moc mi to nejde, mléko nepiji, jogurty občas, sýry ano.Pečivo ano, každý den sladké \":(\" , to je asi ten největší prolém,maso občas. Stolice normální každé ráno.V zásadě si myslím, že dobře provedená pravidelná šanka + živá strava minimálně 3 měsíce by mi měly pomoci od všech mých neduhu, ale chtěla bych poradit raději od Vás, co již máte zkušenosti. děkuji za všechny příspěvky..a přeji nádherný prosluněný den \":lol:\" \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 1:40 pm 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Prijde mi ze pan Zajicek pro velko popularitu, ted po reportazi na prime, prestal s lidma komunikovat a odpovidat na dotazy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neúspěšná očista
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mimik25 píše:
Dobrý den, dnes jsem se pokoušela o očistu střev podle vašeho uvedeného postupu, ale bohužel bez úspěchu. Vodu jsem musela nakonec vyzvracet. Můžete mi poradit, kde může být problém? Je mi 23 a se zažíváním celkově mívám občasné problémy, většinou zácpa apod...

Děkuji za odpověď

No, tak když víte, že trpíte zácpou, tak asi dodržet tak tři dny přípravy, třeba na jablkách, nebo okurkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Enn píše:
Dobrý den, také jsem poprvé vyzkoušela výše zmíněnou metodu očisty střeva a řekla bych, že bez úspěchu, po vypití prvního 1,5l slané vody jsem asi tak do tří minut běžela na záchod (vyšla ze mě pouze opět voda s trochou zbytků stravy z předešlého dne), po dalším vypití asi 1/4l slané vody se mi udělalo tak zle, že jsem všechnu vodu vyzvracela, bylo mi hodně špatně od žaludku, tak jsem kůru přerušila, vypila heřmánkový čaj, po 40 minutách snědla rýži. Celé dopoledne mě bolelo břicho a trpěla jsem průjmem (teda byla to jen ta voda). Jsem deset let vegetariánka, BMI 22, věk 27 let. Myslíte, že tato metoda pro mě není vhodná vzhledem k mému stravování, nedokážu si představit, že bych byla schopná vypít tolik litrů slané vody, bez následného zvraceni.. Děkuji moc za odpověd.

Tak vhodná je pro každého vyjma uvedených kontraindikací a do těch patrně nepatříte. Také nemusíte vypít kbelík vody na ex, prostě pijte tak rychle jak snesete a pak patrně problém nebude, ale procedura se protáhne pomalu na celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
petmar1989 píše:
Myslim ze ta voda co mala zo mna ist nesla hned po vypiti aj napriek cvikom a islo jej mozno 1/3 co som vypil.

To je na první pokus v pohodě, příště budete ještě lepší uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
maya píše:
Takze skusila som po prvy krat aj ja tuto ocistu.preto mam zopar otazok.cela ocista isla celkom lahko az na prve pitie tej slanej vody..potom mi aj zachutila \":-P\" cista voda mi sla uz pri druhom piti ale bola zlta preto som pila este dvakrat no ked sa farba nezmenila tak som sa napila caju a skoncila som to.niekde som tu citala ze ta zlta farba signalizuje pritomnost zlce.aky je vlastne dovod ze z niekoho ide cira voda a z niekoho zlta? Dalej ..viem ze nemozem mat tak zanesene creva kedze som este dost mlada ale uz od zakladnej skoly som mala bezdovodne velke krce a problem s akne mam doteraz myslela som si ze nieco predsa s traviacim traktom nebudem mat v poriadku.zistili mi aj helicobaktera ktoreho som si vyliecila no vyrazky sa nezlepsili ani pocit nafuknutia brucha po jedle. A pocit prepchatosti aj pri malym porciam. Chcem poprosit o radu co mam robit.. Ci mam ocistu zopakovat ledze zo mna vyslo iba to co muselo ,co som den predtym jedla..alebo mam vyskusat ocistu zaludka?aj ked si myslim ze zvracanie si nebudem vediet vyvolat...dakujem za odpoved.

Určitě pokračovat a vyčištění žaludku také neuškodí, to můžete konat i souběžně. Každopádně dodávejte laktobacily ve velkém, ať si trochu srovnáte mikroflóru ve střevech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
andelku83 píše:
Dobry den pan Zajicek. Chcela by som sa Vas opytat, ktora detoxikacia by bola pre mna najvhodnejsia ( ci Sankhapraksalana alebo klystir) . Mam 30 r. a uz dlhodobo mam problem s travenim. Z toho dovodu som dost aj pochudla. Pretoze som sa bala nieco zjest aby som nemala krce, nafuknute brucho a aby som nepocitovala palanie zahy. Absolvovala som pred pol rokom vysetrenie, sondu a povedali mi, ze som zdrava. Dali mi iba tapletky na travenie, ktore som brala 3x denne. Ale Ja si myslim, ze mam asi zanesene tlustne crevo a prave to to zapricinuje. Uz treti tyzden sa prevazne stravujem surovou stravou a snazim sa pit aj stavy. Ale aj napriek tomu sa citim dost unavena. Merala som si aj PH kyslost a na papieriku som mala cislo 6 niekedy 7. V detstve som mala aj priznaky na zltacku, a od vtedy mam problem s pecenou, moje oci / bielka nie su biele ale do zlta. Tym, ze som asi dost chuda (42 kg a mam vysku 160cm) mi zriedli vlasy, zhorsili sa mi nechty ( a necht na pravom palci na nom mam stale opakujuci ekzem, co znamena, ze sa mi necht obera od nejakej infekcii - brala som aj antibiotika od koznej, trocha mi to pomohla ale stale sa mi ta infekcia obnovuje. Kozna vravela, ze nic mi ine neostava len sa s tym zmierit, ze budem mat take skarede nechty \":-(\" za co sa velmi hanbim ) a mam k tomu dost suchu pokozku na celom tele ale hlavne na rukach, praska mi az do krvi. Mam aj haluxy (vytocene palce na nohach) a citala som na Vasom forume, ze by sa dali opat narovnat aj bez operacie. Preto Vam chcem poprosit o radu ako sa mam stravovat a aku detoxikacia by bola pre mna vhodna, aby som si este viacej neposkodila a vyzerala aspon trochu lepsie. Nechcem sa uz za seba hanbit a odpudzovat okolie \":-(\"
Za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem.

Tak očistou střeva nic pokazit nemůžete, nicméně zde bych viděl rozumné si nastudovat obnovu střevní mikroflóry a každopádně udělat alespoň základní minerály z krve, protože popisovaný stav znamená s největší pravděpodobností nějaký deficit. Tak od boku patrně nedostatek zinku, vitamínu A a patrně i D3, ale to jsou dohady, klidně mě zavolejte a nějak to pořešíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kattty píše:
Dobrý den, pane Zajíčku.. potřebuji poradit, kde jsem udělala chybu:( nastudovala jsem si očistu a dneska jsem ji ráno zkoušela..tak tedy od začátku.. dělala jsem před šánkou dva klystýry.. jeden se nepovedl. ale včera druhý už jo.. jinak jsem 2 dny předtím jedla hodně ovoce a zeleniny.. dneska ráno jsem vypila litr studené vody.. šla jsem hned na wc. měla jsem docela tuhou stolici.. po hodině jsem začla se slanou vodou.. dala jsem si tak lžičku a trošku soli na litr vody.. vypila jsem šest sklenic, do toho cvičila.. že bych cítila nějakou nevolnost ani ne.. po 6 sklenicích se mi nedařilo mít stolici.. jen jsem čůrala:( tak jsem znovu zopakovala dvakrát cviky.. pak jsem si dala heřmánkový klystýr, ihned jsem šla na wc.. zkoušela jsem dál.. dala si sedmou sklenici slané vody. udělala cviky a opět nic:( jen jsem čůrala.. takže jsem to ukončila, vypila asi litr heřmánkového čaje.. šla jsem opět na wc a šlo to oběma dírkama.. nevím, co to znamená.. takže na doporučení piji ted hodně vody.. už jsem vypila tak 2 litry, ale že bych chodila hodně čurat, to zrovna ne \":(\" nevím, co mám teď dělat.. mám strach...
prosím poradťe mi, co jsme dělala špatně? a co mám nyní dělat? jestli mám hodně pít?
chtěla bych se tu očistu naučit... měla jsem to tak nastudované.. ach jo..
jinak jsem při tom pití slané vody a cviků říhala.. to je asi normální, že?

Podle všeho se vám nepovedlo otočit osmózu střeva, prostě voda byla asi málo slaná, jinak v tom problém nevidím, sůl odejde sama, není se čeho bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN_2 píše:
Tieto mýty o prospešnosti vysokosacharidovej ovocno-zeleninovej stravy, a ešte k tomu surovej, budú dúfam čoskoro popreté aj pánom Jardom (jej jediná výhoda je trochu si prečistiť hrubé črevo po "bežnej strave", akú konzumuje vyše 90% civilizovaných ľudí, ale to nahradia aj očisty na báze klystírov a shankapraksalana \":!:\" ). Keď na to naberie odvahu, lebo vedomosti o tom už určite získal, a ak sa nebojí zmeniť svoj "VOS" (vnútorný obraz sveta) ohľadom výživy, tak to aj skúsil, a na dostatočne dlhú dobu. Ale - pochybujem o tom, "VOS" je silná vnútorná "zbraň". No, možno sa mýlim.
Ak sa niekomu kto spravuje tieto stránky zdá, že tento príspevok je nevhodný (lebo neviem, či je pán Jarda jediný admin tejto stránky), môže tento príspevok vymazať. Silou mocou tu byť nemusí, hoci za týmto názorom si pevne stojím.

Já myslím že popřené nebudou, pokud jde o správnou aplikaci vzhledem k ročnímu období, není důvod na tom cokoliv měnit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz