Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 11:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
pokud sem dobre pocital tak by se melo vypit celkem 6 litru slane vody a pak jeste caj. to musi cloveka roztrhat ne ? \":D\"

najednou vypit ten litr a pul? kazdy mi rika ze to do me tece jak do studny, sklenku jsem schopny vypit na dva loky ale vypit najednou litr a pul a zachvili pokracovat s dalsim a dalsim a dalsim ?

To se ve vás neudrží, prostě od určitého objemu slané vody fungujete pouze jako průtokový ohřívač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Biker.61 píše:
Přeji hezký den.
Šanku jsem zkoušel už dvakrát bezvýsledně. Až tady na těch stránkách jsem pochopil, že jsem se tenkrát soustředil hlavně na cvičení, a pití slané vody jsem vzdal moc brzy, když se nedostavil hned výsledek.
Dneska ráno jsem se o Šanku pokusil znovu a lépe, ale výsledek mě moc neuspokojil ani dnes. Po vypití tří litrů slané vody se stále nic nedělo, takže jsem přidal ještě klystýr, a s dalším litrem a půl slané vody se odebral na záchod. Tam už se konečně něco dít začalo, ale nešlo to nijak skvěle. Cítil jsem, že voda ze žaludku neodtéká tak, jak by měla. Jako by tam byla vzduchová bublina. Stále mě to nutilo na zvracení, a několikrát jsem i část vody vyzvrátil, ale toho vzduchu se stále ne, a ne zbavit. Horko těžko jsem dopil třetí litr a půl, a místo další slané vody jsem si už dal "závěrečný" heřmánek. I ten jsem do sebe nakonec nějak dostal, voda si i přes tu "bublinu" v žaludku nakonec cestu našla, ale když už byla ve střevech, tak se jí nijak ochotně nechtělo ven. Po asi hodině a půl snažení jsem měl stále pocit nadmutého břicha. Mrzí mě, že jsem se před pitím vody zapomněl zvážit, abych viděl kolik vody z těch šesti vypitých litrů, ve mě nakonec zůstalo.
Je to tím, že jsem udělal nějakou chybu, a že kdybych se "bubliny" v žaludku nějak zbavil, tak voda bude protékat, a "vytékat" ven snadněji, a zůstane mi jí ve střevech nakonec méně?
Děkuji Zdeněk.

Já na vašem postupu chybu nevidím, pouze si bude postup třeba více natrénovat a zlepšením stavu peristaltiky se dopracovat k rychlejšímu průběhu, nic jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
catcher píše:
Dnes mě docela překvapilo, že v TV Hrůza (aka NOVA) mluvili o SP. Dokonce u toho byl i Jarda. Čekal jsem strašení a tvrdé odsouzení, ale na to si netroufli, dokonce nechali mluvit nějakého vrcholového cyklistu, který se dle svých slov právě díky SP spravil po (asi) masivní candidě z iontových nápojů (a pravděpodobně i sladkých energetických tyčinek) co do sebe láduje za jízdy v peletonu. Nicméně pro neinformované tento krátký šot asi zapadne...
Dobrý bylo, jak reportér říkal, že když už se do toho chce někdo (na vlastní riziko!) pustit, měl by informovat svého ošetřujícího lékaře \":D\" (který o tom ví zpravidla kulový, a ve vlastním zájmu podnikne vše aby to adeptovi rozmluvil).

Tak trochu konfrontace se do médií dostat musí, alby se vlk nažral a koza zůstala celá. Nicméně i malé upozornění může pár lidí dostat na správnou cestu. Jinak ten cyklista je také členem tohoto fóra, ale jmenovat ho nebudu, to je na něm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Camper píše:
Dobrý večer. Rádi bychom s manželkou vyzkoušeli tuto očistnou metodu. Máme ale jeden problém. Manželka má alergické reakce na heřmánek. Lze použít na závěr jiný účinný odvar?
Děkujeme za odpověď.

Jak vám správně píše člen pv33, klidně ho vynechte, akorát bude mít delší nucení na stolici po ukončení procedury, nic víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavel323 píše:
Dobry den. Trpim na ridkou stolici (ne primo prujem). Sel jsem do teto metody podle vaseho navodu http://zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php

Jelikoz chodim hned po ranu a stolice je ridka, tak to jde rychle a lehce a tim padem i metoda sla vykonat hladce. Rano jsem si odskocil jako obvykle a zacal pit slanou vodu. Uz po druhem hrnku sla jen lehce zakalena voda. Tesil jsem se ze na druhej den rano bude stolice v poradku a ono to bylo jeste horsi nez jindy. Protoze to nebyla mekka stolice, ale rovnou prujem.

JInak taky jsem mel problem, ze posledni davku tekutin (hermanek), jsem uz spise vyloucil moci.

Napada vas cim by to mohlo byt? Mohu kdyztak doplnit nake informace... Dekuji Pavel

Problém je patrně kandida ve střevě a jednoznačně bych nasadil ihned po prvním jídle po proceduře velká množství laktobacilů a nějaké nedráždivé prebiotikum, třeba dobře rozpuštěné psyllium. Jak snížíte koncentraci soli v roztoku-ten heřmánek, okamžitě brzdíte vylučování a zbytek odchází močí, to je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
suky píše:
Zajimal by me nazor pana Jardy, je mozne klasicky klystyr nahradit napriklad vypitim projimave mineralky? Osobne mam dobrou zkusenost se "horkou zajecickou vodou" kterou jsem obcas pouzival v pripade potreby (zacpy), sedave zamestnani je bohuzel pro tuto neprijemnost vylozene zivnou pudou a moje streva jsou linejsi nez "linej Honza" \":o\")
Efekt po teto vode je doslova klystyr, jak to presne funguje nevim ale funguje, jedine co je pomerne neprijemne je silny syrny zapach ale da se to prezit. No a po aplikaci mineralky zacit se samotnou Shankou??
H.

To už vlastně děláte šanku, protože pijete slanou vodu a je jedno zda minerální-drahou, nebo obyčejnou-levnou. Prostě solí otočíte osmózu střeva a tělo pak ředí obsah střeva, což vede k průjmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Radka Ch. píše:
Dobrý večer, Jardo,
potřebovala bych objasnit pár nedostatků u provedené Šanky. Dělala jsem ji 2x a pokaždé byl problém s poslední dávkou (tou nejslabší) - vlastně nevím jestli vyšla celá nebo ne a nakonec heřmánek, ten nešel vůbec ven, později šel přes močák, u obou pokusů. Jinak se vše dělo dle plánu. Nevíte v čem je problém? Díky a zdravím

On to není problém, ale vlastně potvrzujete důvod proč doporučuji v návodu relativně hodně soli v roztoku. Jak koncentraci snížíte, dochází ke srovnání osmotického tlaku ve střevní stěně a projímavý efekt se tím brzdí, nebo i zcela zastaví, čili správná slanost je celkem podmínkou, ale zásadní problém v tom nehledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
misija píše:
Zdravím všechny úspěšné i neúspěšné(zatím) šankhaprakšalánisty \":)\" .
Tuto očistnou metodu jsem dvakrát úspěšně vyzkoušela, vše v pořádku, hladký průběh.
Máte někdo zkušenost, že druhý den po očistě vás honí mlsná a máte špatnou náladu?

Tak mlsná honí skoro každého, to je kvasinka a špatnou náladu většinou dělá deficit sacharidů, ale kvůli kvasince bych raději odolal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dufour píše:
také mooc zdravím všechny na tomhle fantastickém webu \":lol:\" \":lol:\" a skláním poklonu specielně panu Zajíčkovi, ale také všem , co již jsou na cestě za lepším životem či vytrvale zkouší něco změnit.Zkoušela jsem také několikrát šanku, ale bezuspěšně..v zásadě k tomu nemám klid a myslím, že budu muset někam opravdu " vypadnout" abych šanku dotáhla do konce.Zatím jsem byla na colonu to asi 3 x a cítila jsem se bezvadně.Chtěla bych najet na "živou stravu" případně nějaký ten kefírek a potřebovala bych poradit jak začít vzhledem k tomu co mne vlastně trápí.Je mi 38 let a jsem tak akorát.Hodně sportuji.Problém mám s nekonečně ucpaným nosem přes noc, kožní problémy zejmena keratosis pilaris, občas zahlenění, kašel s vykašláváním po ránu, unava, bradavičky, suché oči - sliznice, v těhotenství diagnost.těhot.cukrovka, nyní nemám.Ted k mému živ.stylu, jestli se to tak dá nazvat.. nekouřím ,snažím se jíst dost ovoce a zeleniny,ale moc mi to nejde, mléko nepiji, jogurty občas, sýry ano.Pečivo ano, každý den sladké \":(\" , to je asi ten největší prolém,maso občas. Stolice normální každé ráno.V zásadě si myslím, že dobře provedená pravidelná šanka + živá strava minimálně 3 měsíce by mi měly pomoci od všech mých neduhu, ale chtěla bych poradit raději od Vás, co již máte zkušenosti. děkuji za všechny příspěvky..a přeji nádherný prosluněný den \":lol:\" \":lol:\"

Nastudujte si vlákna o kandidě, patrně ji máte dost rozběhlou a speciálně obilné a sladké šmejdy ji excelentně vykrmují. Doporučil bych mimo očist dodat laktobacily a velice omezit, nebo i zcela vyřadit tyto "potraviny" ze stravy. Stačí bohatě na dva týdny a uvidíte zda se stav zlepší, pak již to je na vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavel323 píše:
Prijde mi ze pan Zajicek pro velko popularitu, ted po reportazi na prime, prestal s lidma komunikovat a odpovidat na dotazy.

Tak takový magor opravdu nejsem, ale uvědomte si kolik lidí mě klade dotazy. Zde si pro rady chodí denně více jak 3500 lidí, mimo to emaily i 150 za den, skype a telefony i několik hodin denně. Myslím, že kdyby jste to jeden den vyzkoušel, tak vás Chocholoušek nemine. Moje normální pracovní doba je minimálně 16 hodin denně, včetně sobot a nedělí a prostě stihnu to co stihnu, více toho stihnout nejde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
Jen je škoda, že se to člověk dozvídá až po tom co to vyzkouší, protože někoho to může odradit. Na druhou stranu každý jsme zodpovědný sám za sebe a měla jsem si více číst diskuze. Ale je taky pravda, že ani nikde na internetu jsem se nedočetla nic o tom, že více soli může takto působit. Pokus omyl, to se nedá nic dělat. Dnes po druhé šance bolesti v pánevní oblasti ustupují, tak uvidím. Ani se necítím tak unavená, normálně funguju! A co to píše uživatel Ates o té soli? Přebytečnou sůl organismus snad vyloučí. Už po první se mi ztratil exém, čistí tělo, proč by měla být šanka škodlivá?

Nenechte se vyděsit, nejhorší smrt je z vystrašení, když vidíte jak vám potíže mizí a stav se zlepšuje, co špatného na tom pořád hledáte. Trochu průjmů, zvracení a jiných kosmetických komplikací stojí za odstranění dlouhodobých potíží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="pv33":uu0fw6c2]Lucie, kolik jsi davala soli? A kolik pro zajimavost doporucovali na tom youtubu?

Tady

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
uu0fw6c2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 1:23 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Dneska ve 12 hodin jsem dokončil úspěšně šanku, cítím se po ní skvěle, byla první v životě. Použil jsem himalájskou sůl, normální doma nemám ani deko. Musím říct, že jsem byl ze začátku dost nervózní. V nedávné minulosti se mi nepovedla očista žaludku a ani očista jater. Vypil jsem litr studené vody a za hodinu jsem najel na vodu slanou. Po 1. petce se nic nedělo. Kýval jsem se do stran jak o život, dost dlouho masíroval břicho a nic. Tak jsem do sebe začal soukat 2. petku. Oči mi lezly z důlků, břicho jak fotbalovej míč a vrátník pořád zavřenej. Teprve po vypití 2,5 litru slané vody se začalo něco dít. Bylo to docela psycho, nevěděl jsem kolik toho do sebe můžu nalejt. Moje představivost jela naplno. Viděl jsem se jak omdlívám nebo jak mně praská břicho. Ale nakonec to začalo jako při klasickým klystýru. Po 3.petce šla už jen mírně kalná voda a po posledních dvou 1,5 litrovkách byla voda čistá. Byl to nezvyklej pocit, člověk vlastně čůrá zadnicí. Teď jsem snědl rozvařenou rejži s máslíčkem a hodil do sebe laktobacily v tobolkách. A je mi fajn. Odpoledne bude žena dělat zelenou vodu z listů vojtěšky, pampelišek a jetele. Můžu si navečer dát pár frťanů? A co Lugolův roztok, ráno jsem 3 kapky vynechal a večer bych měl brát 2 kapky. Můžu si je dát?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 2:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Dneska ve 12 hodin jsem dokončil úspěšně šanku, cítím se po ní skvěle, byla první v životě. Použil jsem himalájskou sůl, normální doma nemám ani deko. Musím říct, že jsem byl ze začátku dost nervózní. V nedávné minulosti se mi nepovedla očista žaludku a ani očista jater. Vypil jsem litr studené vody a za hodinu jsem najel na vodu slanou. Po 1. petce se nic nedělo. Kýval jsem se do stran jak o život, dost dlouho masíroval břicho a nic. Tak jsem do sebe začal soukat 2. petku. Oči mi lezly z důlků, břicho jak fotbalovej míč a vrátník pořád zavřenej. Teprve po vypití 2,5 litru slané vody se začalo něco dít. Bylo to docela psycho, nevěděl jsem kolik toho do sebe můžu nalejt. Moje představivost jela naplno. Viděl jsem se jak omdlívám nebo jak mně praská břicho. Ale nakonec to začalo jako při klasickým klystýru. Po 3.petce šla už jen mírně kalná voda a po posledních dvou 1,5 litrovkách byla voda čistá. Byl to nezvyklej pocit, člověk vlastně čůrá zadnicí. Teď jsem snědl rozvařenou rejži s máslíčkem a hodil do sebe laktobacily v tobolkách. A je mi fajn. Odpoledne bude žena dělat zelenou vodu z listů vojtěšky, pampelišek a jetele. Můžu si navečer dát pár frťanů? A co Lugolův roztok, ráno jsem 3 kapky vynechal a večer bych měl brát 2 kapky. Můžu si je dát?

Vidím že si to nervově docela užíváte, je škoda že u těchto prvních pokusů není nikdy televize, to by pak do toho už nešel vůbec nikdo, nebo by z toho byl šlágr, toť otázka. Lidi dnes skáčou padákem, sjíždí divokou vodu, mnohdy dělají vše pro to, aby se jim povedlo se zabít a z vypití pár litrů vody mají strach jako z kata, nebo berňáku. Nyní si to osobní vítězství užívejte a dnes vynechte experimentování, prostě rýže a máslo a zítra dle chuti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 11:53 am 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Dekuji za odpoved. Zkusim psylium a velke mnozstvi laktobacilu, jak rikate.

Jeste bych mel dotaz:
Mam ty laktobacili co musej byt v lednici a pisou jeden denne.

Chci vedet, jestli jsou ucinne i ty co nepatri do lednice (nabizeli mi v lekarne) ????
A jestli velke mnozstvi lakto. znamena jist misto 1 denne treba 3 denne najednou, nebo jist rano, odpo, vecer 1x ????
A jestli by mi taky nopomohl klistyr????


Naposledy upravil Pavel323 dne stř kvě 15, 2013 10:52 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz