Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 5:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 2:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 12:47 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den pane Jardo.
Mám techn. dotaz k vhodnému načasování požívání kefíru při mém denním režimu...
Ráno začínám šťávami, následuje čerstvé, příp. sušené ovoce (v práci k snídani i dop. svačině).
Na oběd kolem 11:30 hod mám povětšinou salát + trochu obilnin s ořechy, klíčky.
Kolem 16té hod následuje hrst ořechů a zel. šťáva (když jsem doma).
Večeřím kolem 19té hodiny (dříve to skutečně nelze) většinou buď salát s konc. bílkovinou (bezmasá), příp. obilovina (bezl.) s luštěninami.
Spát chodím před 22ou hodinou, což chci zakončovat raději stroužkem česneku \":(\"

1) Je vhodné kefír pít tak pozdě večer (před ulehnutím) a zároveň tak brzy po posledním jídle? Není možné jej kombinovat s poledním salátem z neškr. i škrobové zeleniny a trochou ořechů (kdybych vypustil polední obiloviny)?

2) Obecně mám dlouhodobě problém trávit větší množství čerstvé zeleniny, tak nevím, zda na její úkor nepřidat trochu obilovin na nějaký poměr Z:O 40:60?

Děkuji M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 3:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Floater"3plj9zu9]je fakt, ze se urcite hodi vic na silovy sporty, pripadne intenzivni vykony v kratkym cas. useku (CF, apod.), na druhou stranu ale nebyla rec o vykonech na vysoky urovni a pokud slo teda napr. o behani, tak si nemyslim, ze by byl problem si jit 3-4x do tydne zabehat trasu v rozmezi 5-10km i pri sacharidech relativne dost nizko, osobne mi nedela sebemensi problem sportovne fungovat se sacharidama do 70g (bilkoviny cca 150g, tuky cca 200g) pri vaze 90kg[/quote3plj9zu9]
...Na tento příspěvek viz nově má odpověď ve vláknu sport..., kam asi tato debata bude vhodnější, už se tam totiž hodně vyjadřoval Nowocayn s paleo... \"-)\"

Odpovídejte tedy prosím dále zde


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Nekdo rika, ze se ma jist hned do 20 min po probuzeni a nekdo zase, ze nejlepe az po 10h rano, nekdo dokonce az po 12h, protoze rano se telo cisti. Tak jsem se chtela zeptat, jak to vidite vy ? Ja osobne piji ovocnou nebo zeleninovou stavu a po 10h si dam snidani.

Manzel me presvedcuje, abych kdykoliv ma dcera teplotu ji dala nejaky prasek. Jak znizit teplotu treba 38C bez leku ?

Dekuji

První co ráno pro své tělo můžete udělat je pít a jídlo vidím tak cca 1-2 hodiny po probuzení až se tělo trochu vzpamatuje a nastartuje. Práškování teploty je nehorázná kravina, proč myslíte že si ji tělo vytváří, asi proto aby mělo problém, nebo proto že tak likviduje nepřátele. Nechat být, až do nějakých 39 st.C nevidím problém a pak nasadit zábaly, čili tělo ochlazovat, ale nepodkopávat přirozenou imunitní odezvu organizmu. Teplotu bych srážel pouze při život ohrožujících hodnotách a to 38 st.C rozhodně není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Je to hezky souhrn, ale teda mi nekdo povezte jak z tohodle jidelnicku ziskam cca 1g bilkoviny na kg hmotnosti, kdyz se zivim fyzicky narocnou praci. Tu logiku chapu, ze traveni oslabuje organismus, ale zaroven musim brat v potaz ty bilkoviny. \":(\"

U bílkovin je to tak, že je lidé jednak nedodávají, to je první možnost, nebo netráví a to je běžnější, což se dá řešit dodáním esenciálních aminokyselin a není tedy zase tak velký problém se k dostatečnému objemu bílkovin snadno dostat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Jeste by me zajimalo proc je to tolik nevhodne pro sedave zamestnani? Prijde mi to jako docela vhodny souhrn pro vetsinovou cast populace...

Co dělá voda v pohybu a co bez pohybu a kolik obsahujete vody? Tyto otázky si vždy položte pokud sedíte a vyjde vám proč při této činnosti lidé hnijí a kvasí, což je problém většiny populace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Rada bych vedela, s cim je nejlepsi michat tuky. Muzou se michat napr. zeleninovym salatem s fazolemi anebo nejakou obilninou? Nebo je lepsi je michat jen s proteiny?

A proc by se melo pul hodiny cekat po vypiti zeleninove stavy, nez se clovek muze najist ? Neni to jako si dat salat, akorat v tekute podobe ??

POsledni vec - dala jsem si sklenicku cerveneho vina a PH mi kleslo na 4.5! \":(\" Znamena to, ze moje telo si neumi s vinem poradit, prekyselu je ho, takze se vinu vyvarovat ? \":(\" Ach jo.

Tuky i ve velkém množství snesou kombinování s nízkosacharidovou zeleninou a proteiny, jiné kombinace jsou individuální a u každého se to může chovat jinak. Šťáva se tráví cca 20 minut a je tedy nutné, aby se ukončilo trávení šťávy, jinak směs natrávené šťávy s dalším jídlem může kvasit. Záleží ale hodně které jídlo by se použilo, nicméně lepší je to nezkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Vím že dědek kořenář (B.Nový) se vyjadřoval na svých stránkách PROTI jezení syrového ovoce a zeleniny po 15.hodině....nevím odkud čerpal, jaký na to kdo máte názor?

\":?:\" - a pane Jardo, pokud by jste nějakou dobu jedl jen 1x denně, zajímalo by asi nejen mne, jak by měl vypadat takový "nášup"....ráno nebo raději večer?
(asi by jste předpokládám začal šťávama, po 20m. něco syrového z ovozelu (večer asi ovoce nikoli?) a pak třeba sirnou patlaninu,klíčené luštěniny... nebo ořechové mléko či kefír ze smetany s mlékem...(kombinovat dohromady ořech.mléko se sirnou patlaninou by mohl asi jen člověk s opravdu silným trávením...a nevim zda by to nebyla i nevhodná kombinace...

Tak u někoho může zatěžovat slinivku a to pak opravdu moc vhodné nebude. Na jedno jídlo denně jste napsal seznam na celodenní pojídání a to je blbost. Prostě nějaké jednoduché jídlo ze syrové, případně teleně upravené zeleniny, na energii tuky a nějaký zdroj bílkovin a jíst tak kolem 2-3 hodiny odpoledne, kdy je trávení na maximálním výkonu. Takto většinou i jím, ale zatím dvakrát denně v 10 hod. dopoledne a v 16-17 hod. odpoledne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Moravak píše:
Dobrý den pane Jardo.
Mám techn. dotaz k vhodnému načasování požívání kefíru při mém denním režimu...
Ráno začínám šťávami, následuje čerstvé, příp. sušené ovoce (v práci k snídani i dop. svačině).
Na oběd kolem 11:30 hod mám povětšinou salát + trochu obilnin s ořechy, klíčky.
Kolem 16té hod následuje hrst ořechů a zel. šťáva (když jsem doma).
Večeřím kolem 19té hodiny (dříve to skutečně nelze) většinou buď salát s konc. bílkovinou (bezmasá), příp. obilovina (bezl.) s luštěninami.
Spát chodím před 22ou hodinou, což chci zakončovat raději stroužkem česneku \":(\"

1) Je vhodné kefír pít tak pozdě večer (před ulehnutím) a zároveň tak brzy po posledním jídle? Není možné jej kombinovat s poledním salátem z neškr. i škrobové zeleniny a trochou ořechů (kdybych vypustil polední obiloviny)?

2) Obecně mám dlouhodobě problém trávit větší množství čerstvé zeleniny, tak nevím, zda na její úkor nepřidat trochu obilovin na nějaký poměr Z:O 40:60?

Děkuji M.

Kefír moc kombinování nesnese a viděl bych jako velice vhodné jej dávat samostatně prostě někdy mezi jídlem, nebo večer dle snášenlivosti. Se zeleninou se kefír celkem snese, ale ořechy tam už sedět nemusí. Pokud netrávíte zeleninu syrovou, tak určitě nebudete mít problém se zeleninou spařenou, nebo jinak tepelně upravenou a přidal bych bílkoviny a tuk, obilí je opravdu problematické a před ním každého varuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2013 3:11 pm 
Offline

Registrován: stř čer 26, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli někdo bral z tohoto obchodu mrkev?Píšou tam, že je krmná?Je vhodná na šťávy?Děkuji.
http://www.centrumkrmiv.cz/product/mrkev-25-kg-31/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte črc 02, 2013 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
28ondra53 píše:
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli někdo bral z tohoto obchodu mrkev?Píšou tam, že je krmná?Je vhodná na šťávy?Děkuji.
http://www.centrumkrmiv.cz/product/mrkev-25-kg-31/

V tom nebude problém, pokud po tom nepojde kůň, vydrží to i člověk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř črc 03, 2013 12:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
28ondra53 píše:
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli někdo bral z tohoto obchodu mrkev?Píšou tam, že je krmná?Je vhodná na šťávy?Děkuji.
http://www.centrumkrmiv.cz/product/mrkev-25-kg-31/

Nesoustřeďte se jen na mrkev, nabídku mají zajímavou i v jiných ohledech. A s těmi koňmi, kůň má velmi citlivý a křehký metabolismus, tedy to, co se hodí pro něj, je jistě pro člověka v pořádku. Veterinární předpisy jsou u nás přísné a majitelé koní také, tedy si firma nedovolí nabízet cokoliv, co by koníkům nesvědčilo. Koně se krmí v biokvalitě a léčiva jsou minimálně na lidské (spíše vyšší) úrovni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2013 9:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
28ondra53 píše:
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli někdo bral z tohoto obchodu mrkev?Píšou tam, že je krmná?Je vhodná na šťávy?Děkuji.
http://www.centrumkrmiv.cz/product/mrkev-25-kg-31/

Někdo tady psal, že mrkev byla nevalné kvality...no na odšťavnění možná, ale je to sázka do loterie , konkretně u té mrkve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 1:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Když už jste u té mrkve, tak k ní mám taky dotaz: Někteří vitariáni jezení mrkve odmítají. Myslím, že hlavním důvodem toho je vyšší obsah škrobu, který může při vysoké konzumaci mrkve přetěžovat

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 1:33 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Jen bych ještě chtěla dodat, že to odmítání mrkve a stejně tak i jiné kořenové, příp. brukvovité zeleniny může souviset i s názorem, že člověk je primárně plodožravec, tzn. kromě plodů, nějakých listů a ořechů by vlastně v ideálním případě neměl jíst ani z rostlinné říše už nic dalšího.

Má tu někdo sklony k fruitariánství? Případně co si o něm kdo myslíte?

Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 2:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tady se často přetřásají věci stylem, že to musí mít nějaký styl, resp. pojmenování, a že to musí být systém. Tak to v životě nechodí. Každý jsme jiný a dokonce každý je v určitý čas na jiné vlně, je jiný i v rámci své osoby a za svého života.
Když mám chuť na kopřivy, jím kopřivy. Jiný si dá jahody, na které já chuť vůbec nemám.
Mi třeba prvoplánově přitahují kořínky a listy. Jiného zase květy a plody.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz