Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 11:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 8:22 pm 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 9
možem pit ten olivovy olej s citronom aj ked som mala pred tyždnom koliku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 11:38 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Noeli,

abych řekl pravdu tak nevím. Dělám totiž více věcí - kotvičník, kávové klystýry a očistu epsomkou. Nedokážu říct, co nejvíc zabírá, ale každopádně změny k lepšímu pozoruji - rozjasněná mysl, menší únava po jídle, více energie... Jinak kotvičník moc doporučuju \":!:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 1:05 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Silvia píše:
...ahoj pv33, pises, ze keby sa nahodou zasekol kamienok, treba hned epsomku a jablcnu stavu...nebolo by lepsie - epsomku a olivovy olej, aby to malo ten isty "naraz na zlcnik" ako na zaciatku?...ci to uz by bolo vela na ten zlcnik a nebolo by to velmi bezpecne? Dik za odpoved.

Ahoj Silvia,
nevim, jestli by byla lepsi epsomka a olivovy olej. Moritz ten olej nedoporucuje, tedy presneji o nem v souvislosti s kolikou nepise. Epsomka pry rozsiruje a uvolnuje zlucovody, takze sprajcly kamen muze odejit. Kdyz se da olej, tak se zlucnik pokusi vymacknout do zlucovodu dalsi zluc. A pokud jsou zlucovody ucpany, tak to mozna neni nejlepsi cpat tam neco dalsiho. Ale to je jen moje uvaha. Ja bych se ridil podle rady odbornika a olej bych nepil.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 1:10 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bubinko83 píše:
možem pit ten olivovy olej s citronom aj ked som mala pred tyždnom koliku?

Pokud bys provedla celou ocistu, tedy vcetne epsomky, tak bych to doporucoval, prave proto, ze jsi mela tu koliku. Aby se ti neopakovala.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 7:18 am 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 9
pv33 píše:
Pokud bys provedla celou ocistu, tedy vcetne epsomky, tak bych to doporucoval, prave proto, ze jsi mela tu koliku. Aby se ti neopakovala.

Aha,dakujem .A neviete čo može znamenat to ked mam v stolici ako keby piesok? take malilinke zrniečka? teraz mam žlčnikovu dietu takže ,zdrava strava \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 10:23 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bubinko83 píše:
Aha,dakujem .A neviete čo može znamenat to ked mam v stolici ako keby piesok? take malilinke zrniečka? teraz mam žlčnikovu dietu takže ,zdrava strava \":lol:\"

Fakt je, ze takova zluta drt byva i pri ociste jater.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 1:03 pm 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 9
to važne? som si to všimla asi pred troma dnami že mam taku žltšiu stolicu a v nej ten "piesok" alebo neviem čo to je .Dufam že nič nebezpečne to nemože byt? \":(\" pijem vela čistej vody a horky čaj na žlčnik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
p3dr0 píše:
Dobry den, chcel by som sa na nieco spytat ohladne tejto ocisty pecene a zlcnika.
Mal som dlhsie problem so zlcnikom tak som sa rozhodol pre tuto kuru. Robil som to podla navodu pred dvoma dnami, mozem povedat, ze to fungovalo, citim sa lepsie.
Povychadzalo zo mna vselico hlavne male zlte asi 1-2mm hrudky ktore boli makke po roztlaceni boli zlte co ukazovalo na zlcovy povod. Dalsie boli trochu vaccsie cca 1cm ktore boli ako hrudka piesku
ktory sa dal roztlacit ale bolo jednoznacne citit ze konzistencia je kristalicka ako piesok. Toto mozem tiez prehlasit za zlcnikovy produkt.

Nasiel som ale aj vaccsie cca 1,5-2,5 cm nazvem to objekty, ktore boli na povrchu svetlej farby, ale po roztlaceni boli do zelena a mazlave ako vazelina. Myslim si ale ze toto neboli zlcove kamene ale skor mi to pripadalo ako nejako vyzrazany ten olivovy olej co som vypil. Ake mate s tymto skusenosti tiez ste nasli nieco podobne ?

Vše co popisujte je opravdu z jater a jde o dobrý výsledek jaterní očisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Ďakujem za odpoveď. Tak čreva úplne čisté asi ešte nebudem mať, čiže s očistou kĺbov počkám.
Keď nemám odšťavovač, je vhodné jesť celé jablká namiesto moštu v deň očisty pred 14.00? Alebo ich skúsiť postrúhať, pretlačiť cez sítko a takto "získať" jablčnú štavu?
Ako to je vlastne s načasovaním a letným časom + nachádzam sa v Anglicku? Začína sa s pitím epsomky v 18.00 alebo 19.00 alebo je niekde na nete skutočný čas?
Pár dní pred samotnou očistou sa jedia hlavne jablká. Môže (musí) sa piť k tomu aj čistá voda, prípadne dochutená citrónom a stéviou? Po vypití vody s epsomkou zapíjať obyčajnou vodou alebo radšej nie?

Mnohokrát jsem zde psal, že se jede dle Božího času a to vždy musí jít o čas místní. Jíst můžete i jiná jídla, to by vám jablka lezla i z uší a s vodou mohou i parádně kvasit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bagoun píše:
Zdravím jaterní čističe i pana Jardu,

mám takový malý dotaz: v pátek du na očistu jater...dnes jím jenom jablka a banány plus ráno ovocnou šťávu a večer si dám asi mrkvo-okurkovou šťávu....chtěl bych se jen zeptat jestli je vhodné si dát navečer kefír jak jsem zvyklý? Zítra to je zřejmě určitě nevhodné, to mi došlo, ale co dnes?

Děkuju za odpověď.

Cokoliv co obsahuje tuk, což kefír je, donutí žluč vyloučit, což je krajně nežádoucí, čili kefír ne, ale laktobacily klidně ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Sama bych měla dotaz na pana Jardu: protože mi po několikero očistách kombinace grepu a oleje leze trochu krkem \":oops:\" , myslíte že by šel udělat mix třeba z citrónů a pomerančů? Kdyby to bylo dost kyselé (což určitě ano), mohlo by to účel splnit stejně a člověk by měl změnu \":)\" ...? Zajímá mne Váš názor. Děkuji:).

Pomeranče nevím, ale citróny se běžně doporučují a pokud tam nebude toho pomeranče moc, tak asi taky vadit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="TomIn":zcilzeeg]Osmá očista prodělaná v úterý proběhla celkem dobře, opět plno "kaménků", ale zase jiné velikosti a barvy. Druhý den jsem byl asi zatím nejvíc unavený, i když minule to bylo skoro bez únavy. Večer po dávce oleje jsem ale úplně cítil, jak něco pěkně leze z jater. Odpoledne jsem si dal opět klystýr na dočištění. Dnes úplně v pořádku. Co ze mě ale vylezlo včera ráno, nevím. Už jsem zvyklý na to, že po klystýrech ze mě leze candida, ale toto vůbec netuším, co mohlo být. Pokud to někoho napadne, dejte mi vědět - bylo to ve stolici, 3 něco jako dešťovky, dlouhé cca 10 cm, jen bílé. Foto bohužel nemám a na netu jsem zatím nic takového nenašel. Nemyslím, že to byla candida, asi nějaký parazit, jen nevím jaký. Nemáte někdo nějakou dobrou stránku? Jinak jsem si podruhé dal místo citrónu s olejem grep a už ani ten mi nejede, i když je mnohem lepší než citrón. A pomeranč, jak se někdo ptá víše? Ten mi na toto moc vhodné nepřijde, uvidíme co na to Jara.

Upraveno:
Tak včera ze mě vylezlo opět něco podobného a vypadá to spíše na candidu. Je možné, že

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="babanci":19za2lcb]Tak jsem dělala očistu ze středy na čtvrtek. Vzala jsem si na to volno v práci. Bylo to jinak než obvykle. Trochu mi škrábalo v krku a tak jsem nevěděla, jestli to je vhodné, píše se, že by měl být člověk zdráv, ale nakonec jsem to toho šla. Po vypití oleje /piju s citronem a vyhovuje mi to lépe než s grepem/ jsem si intenzivně představovala, jak to tam čístím pod tlakem hadicí a že ty svoje blbé kamínky drtím tím proudem a že se rozpadají a vytlačují do žlučovodu. V noci mi bylo šoufl jako vždy, kolem třetí hodiny. Ráno slabost, vstala jsem kolem sedmé a potácela se po bytě a čekala. Kameny tentokrát neodcházely, jen takové bahínko, zato celý den. Večer jsem pro jistotu vykrystýrovala a začala užívat probiotika. Tak si namlouvám /možná/, že opravdu snad se ty kameny rozpustily. V poslední době jsem pochybovala, uvažovala, že kameny jsou jen ztuhlý tuk se žluží a vytvořily se až ve střevě...ale vypadá to, že je to jinak, protože tentokrát se nevyloučily. Jen bláto. Uvidím, jak dál, za týden chci jít do šanky a pak do očisty kloubů a to předpokládá čistá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
Zítra jdu na plánovanou očistu jater. Můj dotaz je, zda je vhodné, abych dnes a zítra užívala MgCl2? Dnes jsem ho poprvé koupila, tak nevím, jestli můžu hned nasadit nebo čekat po očistě a jak dlouho po očistě?
Děkuji za odpověď.

Klidně můžete, ten nijak nevadí by právě naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
Dnes dělám očistu jater. 3 dny jsem na rýži, velmi lehkých jídlech a hlavně malé množství, dnes jsem ale docela unavená. Včera jsem pila jablečnou šťávu. Dnes do 14 hod. jablečnou šťávu, asi 1,25L. A od 14hod. pouze vodu. Jablečné šťávy jsem vypila dost naráz. A zdá se, že jsem si spustila sifon, protože pokaždé když vypiju vodu, jdu na WC, asi stejně jako při šance. Co mám dělat? \":-)\". Zatím to neřeším, říkám si, že se aspoň tedy už vyčistí střevo...... Navíc k únavě mě začíná bolet za očima!

Nedělejte nic, prostě pokračujte v proceduře, toto není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz