Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2013 9:30 pm 
Offline

Registrován: pát čer 14, 2013 9:20 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,
děkuji za skvělé stránky!
Je nutné při Sankhapraksalaně použít pouze kuchyňskou sůl?
Mořská sůl nebude mít stejný účinek?
Děkuji za odpověď.
JK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2013 10:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jak píše:
Dobrý den,
děkuji za skvělé stránky!
Je nutné při Sankhapraksalaně použít pouze kuchyňskou sůl?
Mořská sůl nebude mít stejný účinek?
Děkuji za odpověď.
JK

Ano, klidne lze pouzit morskou, himalajskou, kuchynskou. Asi nebude vadit ani posypova \":lol:\" Takze jeste jednou, ano, morska sul je taky vhodna.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 10:20 pm 
Offline

Registrován: pát čer 14, 2013 9:20 pm
Příspěvky: 6
pv33 píše:
Ano, klidne lze pouzit morskou, himalajskou, kuchynskou. Asi nebude vadit ani posypova \":lol:\" Takze jeste jednou, ano, morska sul je taky vhodna.

Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Mohu poprosit o radu, jak řešit vleklé a časté záněty močových cest, jiným způsobem než antibiotiky.
Kde začít?
Moc děkuji za pomoc.
JK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Máým otázku: Ako si vysvetliť že pri šanke zo mňa nevypadli žiadne kamienky, parazity a rôzne hlienovité zhluky? indiga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rejdar píše:
Zdravím. Před pěti dny jsem se pokusil o Šanku. Musel jsem se po každém napití naklonit a párkrát potřást žaludkem k vylití vody do střev, ale jinak to probíhalo normálně jak stálo v návodě (bez tabletek Lactobacilus Acidophilus). Od druhého dne ale cítím tlak ve střevech (jako lehce nafouknutý) a nejvíc v oblasti apendixu. Myslíte, že jsem si tím mohl "udělat" slepák? Nejsou to žádné velké bolesti, spíš jako když máte větry... Proto bych se chtěl zeptat, jestli je to normální chování střev po očistě, že se musí tak nějak zaběhnout, a jestli jste se s tím setkal případě jak dlouho to běžně trvá? Dva dny po očistě jsem jedl jen rýži (příp. ovoce/zelenina)
Děkuju \":)\"

Tak patrně vám normální bakteriokultury moc nefungují, čili ty laktíky jste asi neměl vynechávat. Většinou si to po pár dnech sedne a i tak můžete laktíky dodatečně dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tommy píše:
Dobrý den,
možná už to tu zaznělo, ale nenašel jsem. Může se po šance pít kefír z tibetské houby? Myslím až po snězení bílé rýže. Děkuju.

To je přímo v návodu, že první den se mléčné produkty jíst nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sarvik píše:
Dobrý den pane Jardo, především Vám chci moc poděkovat za Vaše stránky, jsem ráda, že se někde můžu podrobněji dozvědět, jak nám to v těle funguje a jak předcházet nemocem - což se člověk u lékařů moc nedozví \":?\" .
Vyzkoušela jsem si tedy i tu Sankhapraksalanu. Pití slané vody pro mě bylo dost nepříjemné, tak jsem do sebe nakonec natlačila 4l. Jinak vše probíhalo v pořádku, jen trochu déle a přišla i nějaká ta únava a zimnice. Nicméně - v den očisty večer jsem začala cítit knedlík v krku (jakoby se hlásila angína), a v příštích dnech to přešlo do rýmy. Tolik bílého hlenu ze mě snad v životě nevyšlo (a to se mi rýmy a chřipky celý život obloukem vyhýbají). Po 2-3týdnech to přešlo, a teď je vše v pohodě. Je to v pořádku? Předpokládám, že tak ze sebe organismus vylučoval škodliviny...
Děkuji Vám, a přeji neutuchající zdraví \":)\"

Pochopila jste to správně, ale normální to není, to jste musela mít za léta dost nastřádáno a určitě je dobré, že vše vyšlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jak píše:
Dobrý den,
děkuji za odpověď.
Mohu poprosit o radu, jak řešit vleklé a časté záněty močových cest, jiným způsobem než antibiotiky.
Kde začít?
Moc děkuji za pomoc.
JK

Jednak očisty a pak funguje brusinkový džus, nebo brusinky, to jsem zde již psal a lichořeřišnice, trochu si to načtěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Máým otázku: Ako si vysvetliť že pri šanke zo mňa nevypadli žiadne kamienky, parazity a rôzne hlienovité zhluky? indiga

Třeba tam nic nemáte, nebo se to povede příště, ne vždy na první pokus vyleze stejný bordel jako je na těch fotkách, to je z macků tak nad 150 kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 2:38 pm 
Offline

Registrován: sob čer 01, 2013 10:00 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, nevíte prosím vás někdo jestli je možné po šance jíst namísto másla kokosový tuk? Proč zrovna máslo a ne jiný tuk? Jsem vegan.. Děkuju moc za případnou odpověď \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 4:50 am 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den,
trpím na akné.
Jak často mám šank provádět, aby se projevil účinek?
Mám ji např. ze začátku provádět častěji a později jen několikrát do roka?
Pochopila jsem správně, že při týdenní frekvenci se šank provádí jen s litrem a půl vody?
Je možné heřmánek nahradit mátou? (mám na heřmánek alergii)
Děkuji za váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 9:37 am 
Offline

Registrován: čtv čer 27, 2013 9:19 am
Příspěvky: 1
dobré sladké ráno přeji \":-)\"

Hlásím, že mám za sebou první pokus Šanky.... Musím říct, že mi to dalo docela zabrat, po 3 litrech docela dost slané vody (čím dál tím slanější neboť jsem se začínal bát, protože nemám klystýr), tak se nic nedělo. Ale po dalším litru to začlo... nakonec jsem se zastavil někde pod 6 litry a to už ze mě tekla téměř čistá voda. Na to jsem to zapil litrem a půl heřmánku a ted čekám na rýži s máslem (zvažuju že místo másla použít kokosový tuk, taky by šel ne?) Docela mě bolí hlava ale to bude zřejmě nedostatku vody a spánku z posledních dnů. Je mi jen 21. a trpím rozsáhlými ekzémy (asi na 40 procentech těla), tak snad se toho zbavím.
Ještě mě napadlo, co jít dneska do sauny? Kriterium být v teple to splňuje, ale jak budu stíhat přechody do zimy a tepla? Asi nijak zvlášť od toho jako bych byl na půstu, není-liž pravda?

Přeji hezký den. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 1:54 pm 
Offline

Registrován: sob čer 01, 2013 10:00 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, prosím nevěděl byste někdo v čem je problém? Udělala jsem jaterní očistec a po něm dopoledne zkusila poprvé šanku. Nevím čím to je, na zvracení mi nebylo, po 6. hrnku se sifon nespustil tak jsem zkoušela klystýr, cviky a další hrnky, klystýr, cviky až jsem měla vypité 3l...ale voda ve mě pořád zůstává, jen po klystýru vyteče to samé množství co je v klystýrce ven.. Tak nevím, ani nevím zda teď jíst, něco tam asi není v pořádku. Do dalšího pití se už pouštět nebudu, špatně mi není, ale cítím, že střeva jsou nacpaná. Zkusím se najíst a děj se vůle boží.. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 2:54 pm 
Offline

Registrován: sob čer 01, 2013 10:00 am
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Tak patrně vám normální bakteriokultury moc nefungují, čili ty laktíky jste asi neměl vynechávat. Většinou si to po pár dnech sedne a i tak můžete laktíky dodatečně dodávat.

Vždyť ovoce se jíst po šance nemá a zelenina jen vařená..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2013 12:04 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 1:45 pm
Příspěvky: 2
Přeji hezký den.
Chtěl bych si udělat proplach střev vodou a solí-nevadí že mám po operaci slepého střeva(1.rok)
a občas mívám krev na toaletním papíru(hemeroidy)?
děkuji
J.K


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz