Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 1:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2013 11:26 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2013 11:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den
Dnes jsem si udělal klystýr cca 1.5l s 2 lžícemi soli,napustil bez problému,ale vychází to ze mne po cca 20 min ve velmi malém množství asi 3 hodiny,a nejsem si jist jestli všechno vyšlo.
Když si to dělám vodou nebo s čajem tak jdu po 20 min cca 2x na záchod a jeto bez problému.Nemůže se mě nic stát když tam je ta sůl?
Děkiju za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klystýr odpařenou urinou
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 11:45 am 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:37 am
Příspěvky: 5
Dobrý den Jardo,

děkuji za skvělé fórum. Třetím dnem provozuji klystýr odpařenou urinou a nic moc to se mnou nedělá. Nedělám někde chybu?
Cca. 1,5 litru uriny vařím na 1/3 - 1/4 objemu, aplikuji při teplotě těla v poloze na čtyřech. Při zadržování se přetáčím na pravý
a levý bok, na každém nějaký čas vytrvám. S časem nemám problém, zvládnu ji udržet opravdu dlouho bez přemáhání.
Břicho (střeva) mě přitom nebolí, když je čas, vše vyjde ven, ale výsledek se nijak neliší od jiných klystýrů. Četl jsem, že
klystýry s odpařenou urinou jsou velmi účinné. U mě se nějaký závratný účinek nedostavuje (kromě toho, že mě od té doby
pořád bolí mírně a vytrvale hlava). Dělám něco špatně? Jakou teplotu má mít odpařená urina při aplikaci?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr odpařenou urinou
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 12:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Já se odvážím být mírně kontroverzní. Řeknu jen to, že tvůj problém je jinde, a že zmíněné technologie ti nijak neprospějí. Ale ani neuškodí. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Môže nedostatok horčíka v tele spôsobiť aj nedostatočné vyprázdnenie tekutiny po klystýre?Momentálne si dávam panáka ,2cl,za sebou aj tri /zarobených 50g chl. horečnatého v pol litri vody/ viackrát počas dňa a prújem žiadny.Alebo je to skôr problém roztiahnutého,"lenivého čreva",príp. namnožená kvasinka /som však na nízkosacharidovej strave už dlho/?Predtým som s tým nemala problém,teraz je brucho nafúknuté,a pri masírovaní pociťujem prelievanie,žblnkanie v črevách,čiže obsah je vo vnútri.Nepomáhajú ani cviky,skákanie .Dnes som si prvýkrát robila kávový klystýr z pol litra kávy a veru tam väčšina ostala.Snáď sa to vstrebe,ale brucho mám nafúknuté,je to nepríjemný pocit.Ďakujem vopred za názor.

Hořčík by měl být ve větší dávce vždy celkem silně projímavý, čili to je divné, ale jinak popisovaný stav spíše vyřeší velké množství laktobacilů a patrně bych trochu omezil objem vlákniny ve stravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
beati_paoli píše:
Zdravím,

začínám pravidelně s klystýry. Je v pořádku, když používám pouze šťávu z citronu popř odvar z heřmánku. Zítra ráno budu aplikovat podruhé a plánuji týden každým dnem a poté ob jeden den jak je zde zmíněno.

Používám 2-3 klystýry/den. První cca 1-1,5l voda+půl až jeden citron...poté cca 1,5 litru + heřmánek + trocha citronu (držím v sobě co to dá) popř poté ještě třetí. Časem se chci propracovat k urině.

Před klystýrem piji tak půl litr osmotické vody min půl hodiny (spíše hodinu před) aplikací (jde se mi pak lépe na záchod). Po klystýru si dám půl litr dom kefíru asi za hodinu ovocnou šťávu a poté do půl hodiny snídani (ovocnou s s.patlaninou)

Je to vhodný postup? Je např vhodné to proložit kefírovým klys. (v jakém množství)?

Zároveň jeden dotaz od ženy, ohledně zkušeností s klystýrem v době menstruace. Když to zkoušela tak jí to bylo celkem nepříjemné (po pár deci cítila tlak) tak toho nechala. Jaké máte zkušenosti dámy.

Díky za rady.

Postup vyhovuje a při menstruaci jsou takové pocity asi normální, celý spodek je o dost citlivější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
kimi píše:
Dobrý den
Dnes jsem si udělal klystýr cca 1.5l s 2 lžícemi soli,napustil bez problému,ale vychází to ze mne po cca 20 min ve velmi malém množství asi 3 hodiny,a nejsem si jist jestli všechno vyšlo.
Když si to dělám vodou nebo s čajem tak jdu po 20 min cca 2x na záchod a jeto bez problému.Nemůže se mě nic stát když tam je ta sůl?
Děkiju za odpověď.

Nemůže to zásadně vadit, ale pravidelně dávat tolik soli do střeva je docela hovadina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr odpařenou urinou
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Rosta2 píše:
Dobrý den Jardo,

děkuji za skvělé fórum. Třetím dnem provozuji klystýr odpařenou urinou a nic moc to se mnou nedělá. Nedělám někde chybu?
Cca. 1,5 litru uriny vařím na 1/3 - 1/4 objemu, aplikuji při teplotě těla v poloze na čtyřech. Při zadržování se přetáčím na pravý
a levý bok, na každém nějaký čas vytrvám. S časem nemám problém, zvládnu ji udržet opravdu dlouho bez přemáhání.
Břicho (střeva) mě přitom nebolí, když je čas, vše vyjde ven, ale výsledek se nijak neliší od jiných klystýrů. Četl jsem, že
klystýry s odpařenou urinou jsou velmi účinné. U mě se nějaký závratný účinek nedostavuje (kromě toho, že mě od té doby
pořád bolí mírně a vytrvale hlava). Dělám něco špatně? Jakou teplotu má mít odpařená urina při aplikaci?

Děkuji za odpověď.

Tak ono je otázkou, co vlastně tím řešíte, ale pokud jste v podstatě zdravý, tak asi nelze očekávat nějaké účinky. Pokud jde to teplotu, tak ideální je teplota těla, studené i teplé klystýry nutí k rychlejšímu vyprázdnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob čer 22, 2013 10:33 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Dobrý večer. Ja robím pravidelne klystýr večer s urinou zriedenou s vodou, len som akosi pozabudla na to, aby bola voda ohriata, tak ju do seba dávam studenú. Vadí to moc? Dnes som si ju asi po štvrtýkrát robila a ked som skončila, na hadičke, som po vytiahnutí našla akokeby hnedý výtok. Zaujímavé je, že odkedy robím klystýr (je to asi 4. deň), začal mi z pošvy "vytekať" ten istý hlien ako som ho našla po klystýre na hadičke. Tiež to, čo zo mňa vyšlo po dnešnom klystýre "voňalo" presne ako ten výtok z pošvy. Može ten výtok (alebo hlien alebo ako to mám nazvať) mať s tou cystou nejakú súvislosť?Chcem len podotknúť, že mám na prínosnej dutine cystu a robím aj néti každý deň. Sopel sa mi valí o 106, ale je priezračný, nie nažltnutý ani žltý. A hneď po néti (len urinou zriedenou s prevarenou vodou) mám pocit upchatého nosu. Ďakujem.

A ešte jedna vec: možem dávat 5-ročnému synovi do džusu trochu ranného moču vypiť (samotný moč mi ho nevypije), alebo je to zbytočné a neúčinné? Ďakujem za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon čer 24, 2013 10:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 14, 2013 11:13 am
Příspěvky: 9
chtěl bych se zeptat jestli nemůže uškodit přidat do urinového klistýru cca 2 polévkové lžíce jedle sody rozpuštěné v horké vodě. Zdá se mi že tato kombinace opravdu pročistí řádně pokud se nechá působit tak 20 -25 minut. Je rozumné toto aplikovat třeba jednou týdně ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2013 9:39 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Při posledním klystýru jsem napustila bez problémů něco přes litr vody. Průběh jako obvykle, co ale bylo jiné, že pak žádné zvláštní nucení a tekutiny vyšlo hodně málo. Přestože mě kručelo a přelévalo celé břicho, ven to nešlo. Co to může znamenat? Ráno normální stolice, jako vždy řidčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2013 8:49 am 
Offline

Registrován: úte čer 25, 2013 12:59 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
má pití čaje senný lusk stejný účinek jako klystýr?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dotaz na ocistu streva
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 9:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 28, 2013 9:44 pm
Příspěvky: 1
Dobry den je bezpecne provadet ocistu streva, kdyz jsem bez zlucniku po operaci?? Dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz na ocistu streva
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 10:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
hutch píše:
Dobry den je bezpecne provadet ocistu streva, kdyz jsem bez zlucniku po operaci?? Dekuji za odpoved

Urcite je to mnohem bezpecnejsi, nez kdyz tu ocistu neudelas.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2013 10:59 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Molca píše:
Dobrý večer. Ja robím pravidelne klystýr večer s urinou zriedenou s vodou, len som akosi pozabudla na to, aby bola voda ohriata, tak ju do seba dávam studenú. Vadí to moc? Dnes som si ju asi po štvrtýkrát robila a ked som skončila, na hadičke, som po vytiahnutí našla akokeby hnedý výtok. Zaujímavé je, že odkedy robím klystýr (je to asi 4. deň), začal mi z pošvy "vytekať" ten istý hlien ako som ho našla po klystýre na hadičke. Tiež to, čo zo mňa vyšlo po dnešnom klystýre "voňalo" presne ako ten výtok z pošvy. Može ten výtok (alebo hlien alebo ako to mám nazvať) mať s tou cystou nejakú súvislosť?Chcem len podotknúť, že mám na prínosnej dutine cystu a robím aj néti každý deň. Sopel sa mi valí o 106, ale je priezračný, nie nažltnutý ani žltý. A hneď po néti (len urinou zriedenou s prevarenou vodou) mám pocit upchatého nosu. Ďakujem.

A ešte jedna vec: možem dávat 5-ročnému synovi do džusu trochu ranného moču vypiť (samotný moč mi ho nevypije), alebo je to zbytočné a neúčinné? Ďakujem za Váš čas.

Dobrý deň,
tak som si prečítala nejaké témy a našla som aj odpoveď na moju otázku, že či vadí, ked robím klystýry studenou vodou. Takže to mi už nemusíte odpovedať. Potom: musím uviesť na pravú mieru to, že som ten klystýr nerobila po štvrtýkrát v 1 deň, ale po štvrtýkrát celkovo. \":)\"
Tiež som si našla aj o tom pridávaní uriny do džusu - nedoporučujete to.
Dnes som robila klystýr prvýkrát len s urinou a možem potvrdiť, že je to "fičák". \":D\" Akurát niečo robím zle, pretože skoro pri každom klystýre mi vyteká voda (urina) von. Myslíte, že je to zapchaté črevo? Že sa tá voda/urina nedostane ďalej? Ja to už robievam na viackrát, ale aj po vypráznení mi to začne vytekať spať von.
Ďakujem za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ???
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 10:04 pm 
Offline

Registrován: stř dub 10, 2013 8:53 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den ,plánuju očistu jater na tento pátek..Už se moc těším..Mám atopický ekzém od narození a poslední 4 měsíce to mám pořád zhoršené a k tomu mám ještě alergii:-(A myslím,že mám dost zanicené

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz