Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 7:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 9:12 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
NOWOCAYN_2 píše:
Sorry, ale to je čo za drísť ??? Sám Jarda píše, že od 14-tej do 18-tej hodiny (v tomto prípade teda od 15-tej do 19-tej hodiny) nemáme jesť už nič, ale PIŤ máme čím viac, tým lepšie... Takže o akom nepití vody hovoríš ??? .... No neviem, u niekoho môže byť rizikové sa "nezavodniť", a potom sa odvodňovať nezavodnený epsomskou soľou, a normálne piť až na druhý deň..... Ja som doteraz pil v uvedený čas vždy asi 2-2,5 litra vody, a vždy mi očista fungovala, a som si istý že keby som to "zavodnenie" vynechal, tak by mi bolo ZLE, nakoľko už ráno aj po takom zavodnení som dosť smädný........ Takže neviem, odkiaľ si zobrala to odporúčanie, o ktorom tu píšeš, Silvia...

...ano mas pravdu...Jarda pise, ze ak niekto nevydrzi, alebo mu je zle, tak môze pit aj po 14.00, pretoze mal takych pacientov, ktori odpadavali....ale ini autori nedoporucuju po 14.00 pit a ked tak len v malom mnozstve.....pit "ako velbloud" Jarda doporucuje doobeda ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 10:11 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Silvia píše:

...ano mas pravdu...Jarda pise, ze ak niekto nevydrzi, alebo mu je zle, tak môze pit aj po 14.00, pretoze mal takych pacientov, ktori odpadavali....ale ini autori nedoporucuju po 14.00 pit a ked tak len v malom mnozstve.....pit "ako velbloud" Jarda doporucuje doobeda ...

Jarda doporučuje do 14-tej piť LEN jablčnú šťavu (myslím tým asi to, že z ovocných štiav sa môže piť v ten deň len táto), vodu NESPOMÍNA, takže ak sa môže aj voda (čo sa určite môže), mal by to do návodu na hlavnej stránke doplniť. Mimochodom, zaujímalo by ma, prečo iní autori (ako si písala) neodporúčajú piť vodu do prvej dávky epsomskej soli, ktorá sa užije až o 18-tej, resp. 19-tej hodine.......... Ak môžeš, vieš dohľadať DôVOD, prečo je tomu tak ? Lebo podľa mňa ten dôvod je NEEXISTUJÚCI, len si ho niekto "vycucal" z prsta.......... Totiž nech sa snažím ako a snažím, neviem prísť na to, čomu by to mohlo škodiť, veď čistá voda neprechádza pečeňou ani žlčníkom, a rýchlo sa vstrebe do žalúdka (a tým do krve) a do čreva....tak ??? ...... Prosím si teda vysvetlenie od niekoho, kto na to vie odpovedať, ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
[quote="NOWOCAYN_2":2y8ed1rf]Jarda doporučuje do 14-tej piť LEN jablčnú šťavu (myslím tým asi to, že z ovocných štiav sa môže piť v ten deň len táto), vodu NESPOMÍNA, takže ak sa môže aj voda (čo sa určite môže), [b:2y8ed1rf]mal by to do návodu na hlavnej stránke doplniť[/b:2y8ed1rf]. Mimochodom, zaujímalo by ma, prečo iní autori (ako si písala) neodporúčajú piť vodu do prvej dávky epsomskej soli, ktorá sa užije až o 18-tej, resp. 19-tej hodine.......... Ak môžeš, vieš dohľadať DôVOD, prečo je tomu tak ? Lebo podľa mňa ten dôvod je NEEXISTUJÚCI, len si ho niekto "vycucal" z prsta.......... Totiž nech sa snažím ako a snažím, neviem prísť na to, čomu by to mohlo škodiť, veď čistá voda neprechádza pečeňou ani žlčníkom, a rýchlo sa vstrebe do žalúdka (a tým do krve) a do čreva....tak ??? ...... Prosím si teda vysvetlenie od niekoho, kto na to vie odpovedať, ďakujem.[/quote:2y8ed1rf]


Naposledy upravil Silvia dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2950a783838010911f2fb16472eadf04


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 7:30 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Silvia":2muu1qg7]http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=558&p=43287&hilit=Moritz#p43287 tu sa o tom pi
se...


Naposledy upravil Dracula dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 8:13 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Mám za sebou asi 11-tu očistu, teda budem mať po vypití štvrtej dávky epsomskej soli (o hodinu)......
Mám ale jeden problém........
Prvých 4-5 očísť šlo vešetko O.K. .... Ale od takej šiestej očisty - s výnimkou LEN JEDNEJ, asi ôsmej - vždy po vypití šťavo-olejovej zmesy - mám o také dve hodiny PROBLÉM, ktorý končí tak, že idem na WC aj so sklenenou veľkou misou (používam ju na výplach žalúdka), cítim, ako mi treba zvracať, dýcham frekvenciou asi 120 nádychov a výdychov za minútu (ústami, tak si to praje môj organizmus v ten moment), telo mi ostudenie, pot vyrazí z pokožky, chvíla akoby pred zvracaním z nevoľnosti, ale nikdy nezvraciam, lebo nakoniec to zastaví "výstrel z výfuku", ktorému akoby niečo bránilo.... Ale môže takému výstrelu brániť žalúdok ? To asi ťažko.... či ?
Fakt, nie je to NIČ PRÍJEMNÉ....... To je aj dôvod, prečo si nerobím očistu pečene každé dva týždne. Pôvodne som si chcel robiť očisty pečene každé dva týždne, až do počtu 20 očísť, a potom raz mesačne už dlhodobo. Lenže ten veľmi nepríjemný STAV tak 2-2,5 hodiny po vypití šťavovo-olejovej zmesy, ktorý mám posledných 5-6 očísť, ktorý trvá asi 30-60 minút (30-60 minút psychickej prípravy na to, čo sa bude 100% diať \":D\" ), a potom niekoľko veeeľmi nepríjemných minút na WC. Včera to ešte šlo, zažil som aj 3 krát horšie počas niektorých očísť, keď veľa nechýbalo a stonal by som ako zavýjajúci pes hoci aj o jednej ráno, NIE OD BOLESTI, ale od nevoľnosti...
Pričom je to irónia, lebo denne zjem okolo 350-420g tuku (keď jem tri jedlá, väčšinou jem tri, niekedy 2, keď som napr. niekedy doma celý deň a nestrácam energiu fyz. činnosťami), a NIKDY mi nie je z toho ťažko.... Nikdy (lebo to nekombinujem so sacharidmi). NEVIEM TEDA, PREČO MI JE TAK ŤAŽKO PO VYPITÍ ŠŤAVOVO-OLEJOVEJ ZMESY.... A to som včera vypil len 120g oleja + 180ml grep. šťavy - čiže základnú dávku... a aj tak...
Vzniká mi nejaká "vzduchová bublina" po vypití tej zmesy v žalúdku ? Alebo ? Hmm....
Má niekto z vás podobný problém pri očiste pečene, že sa bojí, že vyvráti zmes šťavy s olejom ? Nepýtam sa na to, či má niekto taký problém tesne po vypití, alebo pár minút po vypití.... To by bol problém skôr psychologického dôvodu - prílišný odpor k takej zmesy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 10:34 am 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Přicházím s novými zkušenostmi. Mám za sebou:
- před měsícem první šanka
- před týdnem první očista jater
- celý týden od očisty jím jen zeleninové saláty podle Jardy, pH je během dopoledne nad 7, pak klesá

Zatím lehce bojuji s přechodem na syrovou stravu, nicméně náhodou jsem si všimnul, že mně zcela zmizely lupy z vlasů! To pro mě zní neuvěřitelně, protože s lupy zápasím od svých asi 12 let (teď je mně 36). Co já jsem vyzkoušel speciálních šampónů a nikdy nic nepomohlo. Také ekzém seborea na tvářích se mi pomalu lepší, ale na ty lupy jsem opravdu čuměl, v hlavě nemám vůbec nic! Vždy, když jsem jen pohnul hlavou, tak ze mě doslova sněžilo, ramena jsem měl vždy celá "zasněžená" od lupů. Takže velké díky Jardovi, protože jeho principy u mě fungují.


Naposledy upravil pve dne ned črc 07, 2013 11:45 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 11:07 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
NOWOCAYN_2 píše:
Mám za sebou asi 11-tu očistu, teda budem mať po vypití štvrtej dávky epsomskej soli (o hodinu)......
Mám ale jeden problém........
Prvých 4-5 očísť šlo vešetko O.K. .... Ale od takej šiestej očisty - s výnimkou LEN JEDNEJ, asi ôsmej - vždy po vypití šťavo-olejovej zmesy - mám o také dve hodiny PROBLÉM, ktorý končí tak, že idem na WC aj so sklenenou veľkou misou (používam ju na výplach žalúdka), cítim, ako mi treba zvracať, dýcham frekvenciou asi 120 nádychov a výdychov za minútu (ústami, tak si to praje môj organizmus v ten moment), telo mi ostudenie, pot vyrazí z pokožky, chvíla akoby pred zvracaním z nevoľnosti, ale nikdy nezvraciam, lebo nakoniec to zastaví "výstrel z výfuku", ktorému akoby niečo bránilo.... Ale môže takému výstrelu brániť žalúdok ? To asi ťažko.... či ?
Fakt, nie je to NIČ PRÍJEMNÉ....... To je aj dôvod, prečo si nerobím očistu pečene každé dva týždne. Pôvodne som si chcel robiť očisty pečene každé dva týždne, až do počtu 20 očísť, a potom raz mesačne už dlhodobo. Lenže ten veľmi nepríjemný STAV tak 2-2,5 hodiny po vypití šťavovo-olejovej zmesy, ktorý mám posledných 5-6 očísť, ktorý trvá asi 30-60 minút (30-60 minút psychickej prípravy na to, čo sa bude 100% diať \":D\" ), a potom niekoľko veeeľmi nepríjemných minút na WC. Včera to ešte šlo, zažil som aj 3 krát horšie počas niektorých očísť, keď veľa nechýbalo a stonal by som ako zavýjajúci pes hoci aj o jednej ráno, NIE OD BOLESTI, ale od nevoľnosti...
Pričom je to irónia, lebo denne zjem okolo 350-420g tuku (keď jem tri jedlá, väčšinou jem tri, niekedy 2, keď som napr. niekedy doma celý deň a nestrácam energiu fyz. činnosťami), a NIKDY mi nie je z toho ťažko.... Nikdy (lebo to nekombinujem so sacharidmi). NEVIEM TEDA, PREČO MI JE TAK ŤAŽKO PO VYPITÍ ŠŤAVOVO-OLEJOVEJ ZMESY.... A to som včera vypil len 120g oleja + 180ml grep. šťavy - čiže základnú dávku... a aj tak...
Vzniká mi nejaká "vzduchová bublina" po vypití tej zmesy v žalúdku ? Alebo ? Hmm....
Má niekto z vás podobný problém pri očiste pečene, že sa bojí, že vyvráti zmes šťavy s olejom ? Nepýtam sa na to, či má niekto taký problém tesne po vypití, alebo pár minút po vypití.... To by bol problém skôr psychologického dôvodu - prílišný odpor k takej zmesy.

neviem, mozno s amylim, ale nie je ovocna stava akakolvek sacharid? to by potom mohla byt konska davka
inak olejov ja mozem vela tukov hajaj ale chvilu sa mi zdalo ze to pojde vrchom a ja si teda neodpustim kvaskovy spaldovy chlebik s tekvicovym olejom obcas ked uz neviem odolat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 1:03 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
NOWOCAYN_2 píše:
...ano mas pravdu...Jarda pise, ze ak niekto nevydrzi, alebo mu je zle, tak môze pit aj po 14.00, pretoze mal takych pacientov, ktori odpadavali....ale ini autori nedoporucuju po 14.00 pit a ked tak len v malom mnozstve.....pit "ako velbloud" Jarda doporucuje doobeda ...

...citas, co som uz napisala? aj odkaz?....pekny den ti prajem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 2:26 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Silvia píše:
...citas, co som uz napisala? aj odkaz?....pekny den ti prajem

Aj Tebe pekný deň. Čítal som to, ale NEVYĆÍTAL SOM TAM, že sa tam nemá piť po 14-tej, akrát, že sa tam nemá piť po epsomskej soli a po šťavo-olejovej zmesy..... tak ? ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 7:28 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
NOWOCAYN_2 píše:
Aj Tebe pekný deň. Čítal som to, ale NEVYĆÍTAL SOM TAM, že sa tam nemá piť po 14-tej, akrát, že sa tam nemá piť po epsomskej soli a po šťavo-olejovej zmesy..... tak ? ...

...ahoj...napisala som toto: Očista začína v letnom čase o 15.00 ...od tejto hodiny nejesť a nepiť...cize pisem, ze od 15.00 sa nema jest ani pit...ine tam nespominam,,,,az v dalsich odpovediach ti vysvetlujem, preco sa voda moze (ale nemusi) pit, ked je niekomu zle....pekny den....a uz stacilo tejto debaty....\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 7:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Citace:
...citas, co som uz napisala? aj odkaz?....pekny den ti prajem

Citace:
Aj Tebe pekný deň. Čítal som to, ale NEVYĆÍTAL SOM TAM, že sa tam nemá piť po 14-tej, akrát, že sa tam nemá piť po epsomskej soli a po šťavo-olejovej zmesy..... tak ? ...

Citace:
...ahoj...napisala som toto: Očista začína v letnom čase o 15.00 ...od tejto hodiny nejesť a nepiť...cize pisem, ze od 15.00 sa nema jest ani pit...ine tam nespominam,,,,az v dalsich odpovediach ti vysvetlujem, preco sa voda moze (ale nemusi) pit, ked je niekomu zle....pekny den....a uz stacilo tejto debaty....\":)\"

Já se řídím tím co Jarda napsal v tomto vláknu (+1hod za letního času): ""Do 14 hodin jablečná šťáva, do 18 hod pít jako velbloud u oázy a od 18 hod do 6 hod ráno pokud možno nic nepít." V tomto čase vypiji tak 2-3L vody. Jaterních očist mám za sebou šest a žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon črc 08, 2013 12:59 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Presne takto sa riadim aj ja pri každej očiste a funguje to super,kamene,kamienky sa sypúú. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 8:37 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
ostruzinka píše:
Dobrý den,
čím bych mohla prosím nahradit jablka v očitě jater? Na jablka mám alergii - nateče mi po nich jazyk. Potřebovala bych nějakou ´levnou´ variantu.
Děkuji moc za radu.

Dobrý den,Ostruzinlo,našla jste prosím čím nahradit ta jablka??_já ne,poradte prosím Děkuji Jajda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 8:46 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
Dobrý den,Ostruzinlo,našla jste prosím čím nahradit ta jablka??_já ne,poradte prosím Děkuji Jajda

Obávám se, že ničím levnějším jablka nenahradíte \":-)\" Ta informace už tu jednou šla, nahradit se dají kyselinou jablečnou - Malic Acid. Odkaz byl myslím na tyto stránky
Kód:
http://obchod.ronnie.cz/s-4611-malic-acid-500.html
dávkování si ale budete muset dohledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Proč nahrazovat jablka, když Ti nedělají dobře?
Nech je být.
Já již rok neměl jablko. A každý rok jich kolem mne, do sta metrů, zadarmo, shnijí tuny!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz