Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 3:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
míša7 píše:
Dobrý den, jsem v klystýrech začátečník, mám za sebou první týden každodenního výplachu. Čtu toto užitečné fórum stále dokola, abych se co nejvíce dozvěděla. Mám dotaz ohledně vody z kohoutku(nepřevařené), na jiných diskuzích píší, že nepřevařenou vodu nelze použít, zajímalo by mě, proč ne, p.Zajíček se o zákazu nepřevařené vody nikde nezmiňuje. Dále by mě zajímalo, zda musím každý den provádět klystýr tak dlouho, dokud ze mě nepoteče čistá(skoro) voda? A je možné, že po klystýrech nemám vůbec hlad ani chuť k jídlu několik hodin? Mohu si dát po vyčištění střeva k snídani vajíčka, nebude střevu vadit? Mnohrát děkuji za odpověď a panu Zajíčkovi za tyto velmi přínosné stránky.


P.S.: ještě jsem se chtěla zeptat, zda je možné, že po klystýrech nemám skoro vůbec žízeň, když se napiji více, zvedá se mi žaludek.

Převáření vody vidím jako docela nesmyslné počínání, když uvážíte kolik šmejdů člověk ve střevě má a bohatě stačí přidat čerstvou šťávu z citrónu a po ní chcípne i cholera, tak v čem hledat problém. Hlad má člověk hlavně kvůli svým parazitům ve střevě a pokud se jich zbavíte logicky se potřeba jídla sníží. Potřeba vody je také nižší, střevo si dost nálevu nasaje a nemusíte tolik pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Slepé střevo
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Bronek píše:
Dobrý den, poslední dobou mě trošku pobolívá pravděpodobně slepé střevo. Rozhodně nechci aby se mi to rozjelo a musel bych na operaci. Myslíte, že si klystýrem pomůžu? resp, že se při klystýru propláchne i slepé střevo? A když už se Vás na něco ptám, tak bych se zeptal ještě na otázku na uplně jiné téma. Objevily se mi na rukou bradavice, nevíte co je způsobuje a jak se jichzbavit? Předem děkuji za odpověď

Slepé střevo se do zánětu dostane vlivem hnití staré stravy a pokud ji vypláchnete asi nebude hnít a nebude tedy ani zánět, nebo to vidíte jinak. Bradavice jsou virového původu a mají zde samostatné vlákno, tak si ho projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Irigator bez koncovky
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 2:03 am 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2011 8:25 am
Příspěvky: 12
Dobry den! Koupila jsem irigator, ktery se sklada z nadobky, hadicky a koncovky, ktera se bezne zavadi do konecniku. Bohuzel koncovka nema dirku, tak nevim, jak irigator pouzit. Je bezpecne pouzit misto koncovky jen hadicku? Predem dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Irigator bez koncovky
PříspěvekNapsal: pon srp 12, 2013 1:32 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Koncovka má oblý konec bez dírky a ty jsou na boku. Asi jste si koupila vadný kus. Samotnou hadičku bych nezaváděl, protože by ostrý okraj mohl poškodit střevní sliznici. Navíc by se do přímé dírky nacpaly zbytky stolice a ucpala by se. Zkuste to reklamovat a nebo si kupte jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 12:23 am 
Offline

Registrován: úte srp 13, 2013 12:19 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěl jsem si udělat klystýr, ale pokaždé mám problém s nepořádkem - vždy když ke konci ze sebe vytáhnu hadičku, tak společně s ní vytáhnu kousek - ehm - víte co... Dost mi to vadí - nedá se tomu nějak zabránit, nebo je to normální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Irigator bez koncovky
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 7:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Iwett píše:
Dobry den! Koupila jsem irigator, ktery se sklada z nadobky, hadicky a koncovky, ktera se bezne zavadi do konecniku. Bohuzel koncovka nema dirku, tak nevim, jak irigator pouzit. Je bezpecne pouzit misto koncovky jen hadicku? Predem dekuji za odpoved.

Tak dost záleží jak tvrdá ta hadička je a jak má ostrý okraj, většinou s tím není problém, stačí trochu jemným smirkovým papírem strhnout ostrou hranu hadičky a neměl by s tím být problém. Takto to v naší rodině používáme všichni a k naprosté spokojenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
klystýrek píše:
Dobrý den, chtěl jsem si udělat klystýr, ale pokaždé mám problém s nepořádkem - vždy když ke konci ze sebe vytáhnu hadičku, tak společně s ní vytáhnu kousek - ehm - víte co... Dost mi to vadí - nedá se tomu nějak zabránit, nebo je to normální?

Tak normální to není, dost záleží jak hluboko hadičku zavádíte,bohatě stačí těsně za anální kanál, tedy cca 4-5 cm a pak by se tento problém vyskytovat neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 8:53 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
klystýrek píše:
Dobrý den, chtěl jsem si udělat klystýr, ale pokaždé mám problém s nepořádkem - vždy když ke konci ze sebe vytáhnu hadičku, tak společně s ní vytáhnu kousek - ehm - víte co... Dost mi to vadí - nedá se tomu nějak zabránit, nebo je to normální?

Tak normální to není, dost záleží jak hluboko hadičku zavádíte,bohatě stačí těsně za anální kanál, tedy cca 4-5 cm a pak by se tento problém vyskytovat neměl.

Neviem čím to je, že si ľudia pchajú do konečníka tie dlhé "nadstavce" na klystírovaciu hadičku.................... Ten dlhý by predsa mal byť na VAGINÁLNY KLYSTÍR......... Zavádzanie dlhého nadstavca (10-15 a viac cm) je určite nepríjemné, hlavne z hľadiska, že je z neohybnej umelej hmoty (pokiaľ nie sú výnimky) a je príliš tenký, a na konci ešte tenší, čo pri dotyku s výstelkou hrubého čreva môže bolieť....... Ja som dostal k svojmu irigátoru DVE nadstavce..... Jeden väčší (vagínálny), druhý ako píše Jarda, taký len 4-5cm dlhý, navyše tenučký, čo je ale dobre, lebo tenkosť neohybnej umelej hmoty zavádzanej do konečníka len pár cm dnu, VôBEC NEVADÍ, práve naopak. A veselo si takto robievam klystíry, pričom nadstavec nikdy nezašpiním stolicou (alebo len skutočne VEĽMI VÝNIMOČNE, ak sa to výnimočne stane pri klystíre číslo X robenom v daný deň).
Ak sa ale bežne predávajú aj irigátory (zariadenie na klystír), kde taký malý nadstavec chýba, tak..... TAK MI TO PRÍDE OD VÝROBCU AKO RIADNY PODRAZ....A RIADNA NEZNALOSŤ FAKTU, ŽE MALÝ NADSTAVEC NA ANÁLNY KLYSTÝR BOHATO STAČÍ, a navyše JE IDEÁLNEJŠÍ, NEŽ VEĽKÝ. Myslím, že pre každého, aj pre všetky ženy (v tomto prípade, čo sa klystíru týka).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2013 11:45 pm 
Offline

Registrován: úte srp 13, 2013 12:19 am
Příspěvky: 2
Jelikož čekám až mi přijde přímo sada na klystýr, tak jsem to zkoušel zatím jen ve sprše sprch. hadící - takže opravdu na krajíček...proto mi to bylo divné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: klystýr
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 9:08 am 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 8:55 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké máte názory na očistu střev u dětí? Mám 10-ti letou dceru a 7 letého syna a jelikož mi společnost nedovolí ubránit se sladkostem a dalším nešvarům, chtěla bych je občas "vygruntovat" \":D\" (ale klystýry by mi asi neprošly)
Ještě otázka ohledně klystýru, dnes je to 4 den, co jsem je začala provádět (zatím ráno i večer). Piji jen ovocné a zeleninové šťávy a vodu. Vím, že je to individuální, ale za jak dlouho by ze mě mohla jít již čistá tekutina? Stále je nahnědlá s malými bobečky(hlavně ke konci vyprazdňování) a dokonce včera večer se objevila jakoby malá žížalka bez hlavy a paty...nevím co to bylo, ale je příjemní vidět, že je to pryč ze mě. Mějte se hezky a díky za takové stránky \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystýr
PříspěvekNapsal: čtv srp 15, 2013 10:20 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
[quote="Maňas":pnh5zmjk]Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké máte názory na očistu střev u dětí? Mám 10-ti letou dceru a 7 letého syna a jelikož mi společnost nedovolí ubránit se sladkostem a dalším nešvarům, chtěla bych je občas "vygruntovat" \":D\" (ale klystýry by mi asi neprošly)
Ještě otázka ohledně klystýru, dnes je to 4 den, co jsem je začala provádět (zatím ráno i večer). Piji jen ovocné a zeleninové šťávy a vodu. Vím, že je to individuální, ale za jak dlouho by ze mě mohla jít již čistá tekutina? Stále je nahnědlá s malými bobečky(hlavně ke konci vyprazdňování) a dokonce včera večer se objevila jakoby malá žížalka bez hlavy a paty...nevím co to bylo, ale je příjemní vidět, že je to pryč ze mě. Mějte se hezky a díky za takové stránky \":wink:\"[/quote:pnh5zmjk]


Naposledy upravil janin dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:16 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Měl bych dotaz jestli nemůže dojít k nějakým zdravotním problémům při dlouhodobém(roky) používání klystýru s urinou zhruba 2x týdně...Mám na mysli abych si pravidelnou očistou střeva nezpůsobil další zdravotní problémy jako třeba problémy ze zažíváním,poškozením konečníku apod....

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: klystýr
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Maňas píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké máte názory na očistu střev u dětí? Mám 10-ti letou dceru a 7 letého syna a jelikož mi společnost nedovolí ubránit se sladkostem a dalším nešvarům, chtěla bych je občas "vygruntovat" \":D\" (ale klystýry by mi asi neprošly)
Ještě otázka ohledně klystýru, dnes je to 4 den, co jsem je začala provádět (zatím ráno i večer). Piji jen ovocné a zeleninové šťávy a vodu. Vím, že je to individuální, ale za jak dlouho by ze mě mohla jít již čistá tekutina? Stále je nahnědlá s malými bobečky(hlavně ke konci vyprazdňování) a dokonce včera večer se objevila jakoby malá žížalka bez hlavy a paty...nevím co to bylo, ale je příjemní vidět, že je to pryč ze mě. Mějte se hezky a díky za takové stránky \":wink:\"

To jsem zde již zmiňoval několikrát, čili si to trochu projděte, ale nevidím v tom problém i u menších dětí. Jinak klystýrem nejde střevo vyčistit tak aby šla pouze čistá voda, to musíte udělat šanku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
klystýrek píše:
Jelikož čekám až mi přijde přímo sada na klystýr, tak jsem to zkoušel zatím jen ve sprše sprch. hadící - takže opravdu na krajíček...proto mi to bylo divné...

To děláte opravdu solidní kravinu. Nikdy se nesmí používat na plnění střeva přetlak, natož takováto blbost, kde se dá při neopatrné manipulaci pustit do střeva tlak i několik atmosfér a to by člověk ani nemusel přežít. Zásadně má tekutina natékat samospádem a tak riziko nehrozí žádné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Měl bych dotaz jestli nemůže dojít k nějakým zdravotním problémům při dlouhodobém(roky) používání klystýru s urinou zhruba 2x týdně...Mám na mysli abych si pravidelnou očistou střeva nezpůsobil další zdravotní problémy jako třeba problémy ze zažíváním,poškozením konečníku apod....

Znám lidi, kteří si čistí střevo pravidelně po mnoho let a nikdo z nich si nestěžuje. Pochopitelně pokud by si člověk neodbornou manipulací natrhnul konečník, to není problém aplikace klystýru, ale jasné lidské blbosti a proti ní jsou i bohové bezmocní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz