Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luicidum píše:
Dobrý den, nevíte prosím vás někdo jestli je možné po šance jíst namísto másla kokosový tuk? Proč zrovna máslo a ne jiný tuk? Jsem vegan.. Děkuju moc za případnou odpověď \":)\"

Tak někdo jí i jiné tuky, ale za moc vhodné to nepovažuji a individuální snášenlivost si musíte vyzkoušet, to je u každého jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="daguberta":1di8i3om]Dobrý den,
trpím na akné.
Jak často mám šank provádět, aby se projevil účinek?
Mám ji např. ze začátku provádět častěji a později jen několikrát do roka?
Pochopila jsem správně, že při týdenní frekvenci se šank provádí jen s litrem a půl vody?
Je možné heřmánek nahradit mátou? (mám na heřmánek alergii)
Děkuji za váš čas.[/quote:1di8i3om]
Osobně bych ve vašem případě projel šanku jednou za 14 dní a jinak jel kávové klystýry, to bude mít asi větší efekt, čistí se tak i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
MAlAk píše:
dobré sladké ráno přeji \":-)\"

Hlásím, že mám za sebou první pokus Šanky.... Musím říct, že mi to dalo docela zabrat, po 3 litrech docela dost slané vody (čím dál tím slanější neboť jsem se začínal bát, protože nemám klystýr), tak se nic nedělo. Ale po dalším litru to začlo... nakonec jsem se zastavil někde pod 6 litry a to už ze mě tekla téměř čistá voda. Na to jsem to zapil litrem a půl heřmánku a ted čekám na rýži s máslem (zvažuju že místo másla použít kokosový tuk, taky by šel ne?) Docela mě bolí hlava ale to bude zřejmě nedostatku vody a spánku z posledních dnů. Je mi jen 21. a trpím rozsáhlými ekzémy (asi na 40 procentech těla), tak snad se toho zbavím.
Ještě mě napadlo, co jít dneska do sauny? Kriterium být v teple to splňuje, ale jak budu stíhat přechody do zimy a tepla? Asi nijak zvlášť od toho jako bych byl na půstu, není-liž pravda?

Přeji hezký den. \":-)\"

Takové vymyšlenosti si nechte až budete proceduru normálně brát jako součást svého života a ne po prvním problematickém pokusu jít do sauny a tam sebou někde šlehnout a rozbít si třeba hlavu o dlaždičky, což asi moc léčivé není. Jinak průběh celkem dobrý a příště již si lépe vyhovíte, to uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luicidum píše:
Dobrý den, prosím nevěděl byste někdo v čem je problém? Udělala jsem jaterní očistec a po něm dopoledne zkusila poprvé šanku. Nevím čím to je, na zvracení mi nebylo, po 6. hrnku se sifon nespustil tak jsem zkoušela klystýr, cviky a další hrnky, klystýr, cviky až jsem měla vypité 3l...ale voda ve mě pořád zůstává, jen po klystýru vyteče to samé množství co je v klystýrce ven.. Tak nevím, ani nevím zda teď jíst, něco tam asi není v pořádku. Do dalšího pití se už pouštět nebudu, špatně mi není, ale cítím, že střeva jsou nacpaná. Zkusím se najíst a děj se vůle boží.. \":roll:\"

O nic nejde, prostě se ta voda vstřebá a odejde normálně močí, ale i tak je to divné, byla dost slaná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
luicidum píše:
Jarda píše:
Tak patrně vám normální bakteriokultury moc nefungují, čili ty laktíky jste asi neměl vynechávat. Většinou si to po pár dnech sedne a i tak můžete laktíky dodatečně dodávat.

Vždyť ovoce se jíst po šance nemá a zelenina jen vařená..

Nechápu, co má společného ovoce a laktobacily?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lucie7 píše:
Přeji hezký den.
Chtěl bych si udělat proplach střev vodou a solí-nevadí že mám po operaci slepého střeva(1.rok)
a občas mívám krev na toaletním papíru(hemeroidy)?
děkuji
J.K

Ani jedno nevadí, spíše si tím polepšíte, oba uvedené problémy jsou právě způsobené hnijící stolicí ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lucie7 píše:
Ještě jednou hezký den.
Dr.Walker uvádí při detoxifikaci 1/4litru osolené vody-poté vypít 4.l-ovocné štávy-vody.
Tato metoda mi přijde šetrnější(upřímně sté Sankhapraksalany)mám vcelku obavy ale určitě bude zřejmě efektivnější
Šlo by napoprvé začít stím menším množstvím?
Je mi 46.let zdravě jsem moc nežil cose týká stravy.
Děkuji
J.K

Tak můžete i tak, ale uvědomte si, že nejhorší smrt je z vystrašení a pokud vezmete statisticky riziko úmrtí, tak naprostá většina lidí umírá v posteli, čili do té bych asi raději vůbec nechodil. V chodbě na dlaždičkách jich umírá statisticky mnohem méně. No konec srandy, je to jedno, oboje čistí i když šanka asi lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jak píše:
Zdravím a děkuji za skvělé stránky, čtu pravidelně již půl roku a jsem nadšená z pozitivních změn, které mi přinášejí.
Mám za sebou více méně neúspěšný pokus o šanku.
Chtěla jsem vás poprosit o radu, kde jsem udělala chybu.
Postupovala jsem přesně podle vašeho návodu, po prvním 1,5l slané vody nevyšlo nic, prováděla jsem
i cviky, které jsem si vyhledala, ale stále nic, tak jsem použila irigátor a pak vypila další 1,5l, ale ani potom se sifonový efekt nedostavil, tak jsem zase cvičila a pořád nic - tak jsem znovu použila irigátor (1 l), ale vyšlo ze mě jen to co jsem do sebe napustila, ne to co jsem vypila - sifon pořád nikde.
Břicho už jsem měla jak v osmém měsíci těhotenství \":D\", tak další slanou vodu už jsem neměla odvahu pít, vypila jsem tedy vodu bez soli - necelý litr a strčila si prsty do krku a vyzvracela se.
Potom jsem vypila heřmánek a teprve ze mě začala vycházet i nějaká vypitá voda, ale poměrně málo.
Nevím, kde se stala chyba.
Chtěla bych se proto zeptat, co byste doporučoval jíst den nebo dva před šankou?
Já jsem jedla předcházející den, ráno banány, v poledně borůvku, odpoledne papáju a večer cuketu s olivami.
Není lepší si dát den před šankou půst?
Jinak po šance jsem jedla, jak doporučujete, jen rýži, ale mé problémy (říhání na lačno, zejména v noci a ráno) to nevyřešilo.
Masivně jsem zase v noci říhala i když jsem jedla jen dopoledne a odpoledne rýži, večer už nic \":)\"
Moc děkuji za rady

Před vlastní procedurou jíst maximálně vláknitou stravu, ideálně syrovou zeleninu, třeba strouhanou mrkev s kokosem a rozinky, ta se dobře naředí a hned jde ven. Banány přeci staví a to asi tedy ideál nebude. Půst vám také moc nepomůže, ten spíše střeva zabetonuje. Já bych to nebral jako nezdařený pokus, spíše jste nečekala dost dlouho. U unaveného střeva je důležité nespěchat, prostě musíte být trpělivá a voda nakonec projde. Jinak si udělejte krkací test a patrně máte málo, nebo žádnou HCl v žaludku, což by se zásadně zlepšilo třeba aplikací betainu HCl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzana84 píše:
Dobry den zelam vsetkym. S manzelom chceme vyskusat ocistu hrubeho creva. Chcem sa ale opytat, ci je mozne tuto ocistu prevadzat ak sme obaja po operacii zlcnika. Mne ho odstranili pred troma rokmi, manzelovi pred siestimi. A este by som sa chcela opytat, ci mate niekto skusenosti s vredmi na tele. Manzel ma s nimi stale problemy, tak dufa, ze by mu mohli taketo ocisty pomoct. Su to vredy, ktore su velkosti pingpongovej lopticky, ktore sa vytvaraju pod kozou. Je to ako velka tukova uzlina. Vopred dakujem za odpoved. Zuzana

Očisty střeva se určitě obávat nemusíte, to vám jenom prospěje a pokud jde o ty boule, je otázka z čeho jsou, pokud cysty, tak na to je zde celé vlákno, pokud jsou z parazitů, tak je očisty asi neodstraní, na to jsou antihelmintika, nebo vyzkoušejte trojčátko, to je zde také popsáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Využila jsem dovolné a toho,že bude nov a nastolila očisty-středa-ledviny-meloun-poprvé-téměř vůbec jsem nemočila,kadila červeně ještě dva dny-podle rozborů mám draslík OK,dále pak jaterku-pátek,sobota-po šesté-nevyšlo vůbec nic a nakonec šanku-dnes v neděli-po druhé-ta se také vůbec nepovedla-vratník se ne ane otevřít.Jinak ještě klystýruju.Nevím,kde se stala chyba,že se mi tak nedařilo,všechny návody jsem dodržela správně Co vy na to???

No co na to, všechno se prostě vždy nepovede, vyzkoušejte procedury znovu v jiném čase a hlavně v klidu, pokud je člověk sevřený a má předem jasno, že to nepůjde, tak to nepůjde. U té šanky to chce svůj čas, prostě nespěchejte a v klidu ji provádějte třeba půl dne, ono to nakonec projde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
japaja píše:
Dobry deň. Po prvej neuspešnej SP, mám už druhú, úspešnú, za sebou. Chcem sa spýtať, či je to v poriadku, nestretla som sa tu s riešením takéhoto problému. Pri oboch SP sa mi chcelo neuveriteľne spať po vypití prveho pohára slanej vody. (predtým žiadne žúrky a pod) Trvalo to až do doby vypitia harmančekového čaju. Po druhom poháry som mala neuveriteľné krče, dlho mi trvalo kým som mala potrebu ísť na wc. ale to všetko potom pominulo. Celá procedúra podľa Vašich pokynov, mi trvala od 7.3O, jedla som až 12.3O. Mám 35r., cca 5kg nadváhu, zatial žiadne extra zdr.problémy. Je ten náhly pocit nedostatku spánku v poriadku alebo mám upraviť dávkovanie soli resp.vody? Ďakujem.

To se spíše rozvíří toxiny a právě to přiotrávení vyvolá únavu a křeče, což zmizí jak toxiny odejdou, tedy bych v tom patrně žádný problém nehledal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Anežka píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li vás napadá jiné jídlo než je rýže a máslo, které by se dalo sníst po proceduře? Jsem raw vegan a upřímně se mi do toho moc nechce, protože mi nedává smysl očista s následným zahleněním vařeného jídla, takhle to na mne funguje po každém nepatrném vařeném jídle co jsem si na vitariánské stravě dala jako např. trochu tofu, jeden vařený brambor, dokonce mne po tom druhý den bolela hlava a mám hned horší náladu. Kdyby byla možnost jiného jídla po šankaprakšaláně, bylo by to dokonalé, jako např. rozmixované lněné semínko a olivovým olejem? Ale už samotný len má v sobě dost tuku. Nevím, nic jiného mne nenapadá.
Děkuji za Váš čas.

Osobně změny moc nedoporučuji, ale mnoho lidí to dělá podobně jako vám radí člen vegan.fighter, tak vyzkoušejte, třeba vám ten postup bude sedět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jak píše:
Mohu po neúspěšném pokusu, opakovat šanku hned další týden?

Ano v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jak píše:
Může mi někdo poradit?
Mám za sebou druhý neúspěšný pokus o šanku, tentokrát jsem postupovala podle tohoto videa,
méně soli a cvičila poctivě mezi každou sklenicí slané vody
a stejně nedošlo k sifonu. Voda zůstává většinou v žaludku, postupuje pomalu.
I když jsem asi po 8 sklenici, kdy už to nešlo vydržet, provedla krystýr a pokračovala v pití slané vody a cvičení.
tak stále nic, nakonec došlo k samovolnému zvracení....
Zajímavé je, že i při prvním pokusu i ted, když vypiju heřmánek, tak se to teprve uvolní
a něco ze mě začíná vycházet, ale po heřmánku se už ke slané vodě nevracím,
tak nikdy nedojede k dokonalému pročistění, kdy by ze mě vycházela jen voda.
Tak nevím, kde je chyby, jestli mám něco se žaludkem....
Dík za rady!

Patrně jste pouze moc stažená, chce se to uvolnit a hlavně nespěchat, klidně si tedy ten heřmánek dejte na začátku i na konci, tím nic pokazit nemůžete, případně by šlo aplikovat i nějaké projímadlo, ale mě se to zdá zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 12:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martin85 píše:
Dobrý den.

Může tuto proceduru absolvovat člověk s Crohnovou chorobou?

Děkuji za odpověď

Ano, ale ne v akutním stavu a ihned po pročištění, po prvním jídle, dodat velké množství laktobacilů


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz