Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 9:42 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
merti píše:

Zpevnit tělo změnou jídelníčku lze velmi snadno, chlapci. I když za týden to nebude.

To by šlo jen stravou která podporuje produkci nějakých hormonů(steroidních). Kdo má přirozenou vyšší produkci těch hormonů, tak nemusí cvičit a bude mít svaly o dost větší než necvičící s malou produkcí. Ale cvičení je každopádně mnohem zdravější než všechny výživový směry dohromady, na tom se shodnou všichni, i vitariáni s paleo. Ale nic se nesmí přehánět....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 1:29 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Nowocayne, Noeli i Kachně, ve všem, co píšete, s vámi víceméně úplně souhlasím.
Přejídání se bílkovinama je na houby a tělo tím trpí. "Klasického" svalovce, který má díky tomuhle (nebo nějakým chem. přilepšením) napuchlé balóny místo přirozených svalů, na tomhle fóru asi neobdivuje nikdo. Ale když si projdete pár webů zaměřených na bodybuilding nebo fitness, tak zjistíte, že příliš bílkovin se tam zrovna nedoporučuje.
Hormóny mají taky velký vliv, ale jejich hladiny právě hodně souvisejí i s tím, co jíme. Např. takový lepek údajně zvyšuje hladinu estrogenu - takže čím víc lepku (v čem dneska není?), tím víc estrogenu a tím víc buchtoidní postava.
Proti pohybu nelze mít námitky. Na druhou stranu myslím, že "běžné" sportování (tzv. rekreační, příp. oblíbené aerobiky, zumby...) není pro "běžně" se stravující lidi žádná velká záchrana. To by kolem nebylo tolik pupíčků, rosůlkovitých rukou, povislých zadků apod.
Asi jsem se blbě vyjádřila. Šlo mi o to, jestli není v důsledku větší problém s tím, že nám svaly nadměrně odcházejí (a třeba by nemusely), než s tím, že si je málo budujeme. To je to základní, o co mi šlo.
Je mi líto, jestli si někdo veganstvím uškodil. Mně zase naopak pomohlo, takže já na to lupení a spol. nedám dopustit.
Každopádně se netřeba hádat, každý ať následuje vlastní instinkt a na těchhle stránkách nechť je prostor pro různé názory a zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 4:05 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
merti píše:
Nowocayne, Noeli i Kachně, ve všem, co píšete, s vámi víceméně úplně souhlasím.
Přejídání se bílkovinama je na houby a tělo tím trpí. "Klasického" svalovce, který má díky tomuhle (nebo nějakým chem. přilepšením) napuchlé balóny místo přirozených svalů, na tomhle fóru asi neobdivuje nikdo. Ale když si projdete pár webů zaměřených na bodybuilding nebo fitness, tak zjistíte, že příliš bílkovin se tam zrovna nedoporučuje.
Hormóny mají taky velký vliv, ale jejich hladiny právě hodně souvisejí i s tím, co jíme. Např. takový lepek údajně zvyšuje hladinu estrogenu - takže čím víc lepku (v čem dneska není?), tím víc estrogenu a tím víc buchtoidní postava.
Proti pohybu nelze mít námitky. Na druhou stranu myslím, že "běžné" sportování (tzv. rekreační, příp. oblíbené aerobiky, zumby...) není pro "běžně" se stravující lidi žádná velká záchrana. To by kolem nebylo tolik pupíčků, rosůlkovitých rukou, povislých zadků apod.
Asi jsem se blbě vyjádřila. Šlo mi o to, jestli není v důsledku větší problém s tím, že nám svaly nadměrně odcházejí (a třeba by nemusely), než s tím, že si je málo budujeme. To je to základní, o co mi šlo.
Je mi líto, jestli si někdo veganstvím uškodil. Mně zase naopak pomohlo, takže já na to lupení a spol. nedám dopustit.
Každopádně se netřeba hádat, každý ať následuje vlastní instinkt a na těchhle stránkách nechť je prostor pro různé názory a zkušenosti.

To s tím lepkem a estrogenem slyším prvně, ale spíš to bude problém přešlechtění pšenice a bílé mouky, obiloviny s obsahem lepku lidé konzumují po tisíciletí, i když tenkrát prej např. pšenice neměla vlivem přešlechtění tak vysoký obsah lepku jako dneska.

Co se týče těch rosolovitých pupků a zadků \":)\" tak prostě lidi jsou různých tělesných konstitucí, a u některých typů se přirozeně ukládají tuky než u druhejch a moc s tím na běžný stravě nenadělaj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 8:02 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Noel píše:
To s tím lepkem a estrogenem slyším prvně, ale spíš to bude problém přešlechtění pšenice a bílé mouky, obiloviny s obsahem lepku lidé konzumují po tisíciletí, i když tenkrát prej např. pšenice neměla vlivem přešlechtění tak vysoký obsah lepku jako dneska.

Co se týče těch rosolovitých pupků a zadků \":)\" tak prostě lidi jsou různých tělesných konstitucí, a u některých typů se přirozeně ukládají tuky než u druhejch a moc s tím na běžný stravě nenadělaj

Největší rozdíl proti předkům je že sedíme v kanceláři a večer u televize nebo u internetu. Nebo jiní sedí v hospodě.
Vím jaká je to změna když jsem třeba v lázních kde se celej den hejbu, furt chodím a nekoukám na televizi. Za den zhubnu půl kila a kdybych se tak choval půl roku, tak mám tělo sportovce.
A i na zdraví má podle mě častej pohyb větší vliv než zkoumání jídla a takových kravin jako jestli čokoláda způsobuje dlouhověkost \":)\"
Kulturisti berou obvykle 2,5-3g bílkovin na kilo váhy, zatímco obvykle se doporučuje asi 0,8g na kilogram. Ale berou to hodně v nápojích a to tělo asi snáz vyloučí a nezatíží ho to tolik. A estrogen je hlavně v sóji, tu by muži jíst neměli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 8:41 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Já jsem záměrně nepsala o tuku, ale vyloženě o rosolu místo svalů. Protože ten mají i štíhlý, mladý lidi, stejně jako má většina holek (nehledě na věk a váhu) celulitidu. To už podle mě není jen nadbytek jídla a nedostatek pohybu. Mj. u žen to bude hodně souviset s HA, takže zase ty rozrušený hormóny. Plus rafinovaný cukr, pečivo, těstoviny, výrobky z mouky, barviva, aromata... - spousta věcí, se kterými si tělo neumí poradit, protože to pro něj není přirozená strava - to jsou ty toxiny, které jsem myslela.
To s tou pšenicí s vyšším množstvím lepku a se sójou je fakt, který dle mého jenom potvrzuje to, co jsem psala na začátku. -Od té doby, co nejím v podstatě žádné prefabrikované výrobky, se můj osobní stav velmi zlepšil.
Pohyb je dobrý, ale kdo si dneska může dovolit ho mít tolik, kolik by bylo třeba? To celodenní vysedávání v kanclu mě taky strašně štve, ale bohužel s ním zatím nic nenadělám, a přitom myslím, že škodí nejvíc - už jenom proto, že sedím ve vydýchané místnosti s umělým osvětlením \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 8:56 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
NIKTO nedoporucuje cviciacim ist pod 1,5g bielkovin na kilo telesnej hmotnosti. Merti, proste si prestrelila, nie je to tragedia...... A uz som na tu temu dohovoril. Ty vies o posilnovani fakt malo, alebo takmer vobec nic.... Co tak si to priznat ? Nic sa nestane. Neber to ako utok na teba, len ako utok na to, ze k tomu proste nemas co povedat. Ja sa zas VOBEC nevyznam do byliniek....ale ani nikoho nepresviedcam o opaku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Já jsem se taky nikdy netvářila, že o posilování něco vím. Psala jsem svůj naprosto osobní názor na zachování zdravých svalů. Ohledně posil. jsem vlastně jen naznačila, že možná není až tak nezbytně nutné, nechce-li člověk být vyloženě svalovec, takže ode mě asi nelze očekávat nějakou velkou znalost v tomhle oboru.

Ale všichni, co se posilováním zabývají, rozhodně takové množství bílkovin, jaké Nowocayne uvádíš, nedoporučují. To už je překonané.

A mimochodem, ty to vidíš jak? Mám pocit, že jsi poslední dobou docela zastánce živočišných bílkovin. Kolik jich sníš denně? A má to nějaký efekt? Máš teď lepší figuru? Cvičíš? Posiluješ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Ti co posilujou několikrát týdně jedí radši víc bílkovin než aby jim chyběly, takže pod 1,5g nejí nikdo, spíš ty 2g/kg. A zaměřujou se na kvalitu, takže maso, vejce, mléčné produkty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
merti píše:
Doporučovala bych hlavně vyřadit (nejen) ze stravy všechno, co svaly rozbíjí, tj. všechny možné toxiny. Pak budou pevné svaly a pevné tělo bez námahy. Růst objemu je samozřejmě o něčem jiném, ale tohle je dobrý začátek a základ.

Merti od sameho pocatku psala o zpevneni svalu a nikoliv o rustu. Toto muzu i sam potvrdit - pri prechodu na zdravejsi stravu jsem sice ztratil "objem", ale pocet svalovych vlaken zustal stejny. Doslo k odvodneni svalu a castecnemu vycisteni. Svaly jsou proste pevnejsi.

Jinak Nowocaynovy prispevky zcela ignoruju, jeho strankove eseje jsou plne velkych pismen, vykriku do tmy a blaboleni.

Ja osobne maso nepovazuju za kvalitni protein, protoze telo musi vynalozit mnohem vetsi usili na ziskani aminokyselin atd. Na druhou stranu je taky nutne potvrdit, ze ziskavat velke mnozstvi bilkovin z orechu a semen je taky ne uplne vhodna cesta, ale je to o tom, ze kdo chce tak si cestu najde. Ja momentalne mam doma 2 pytle proteinovu - hraskovy a ryzovy. Kdyz se oba zkombinuji, tak se jim vyborne zlepsi kvalita aminokyselinoveho profilu a je i vyssi vyuzitelnost. Co vim, tak i v Cechach uz se da sehnat Sunwarrior a jine znacky. Takze kdo chce, tak jdou touto cestou \":)\"

A jak je tady na foru uz hodnekrat naznaceno, tak je to i o vyuzitelnosti. Muzes do sebe valit 2g/kg proteinu, ale kdyz mas v haji traveni a jeste k tomu je velka cast proteinu z obilovin (ktere jak znamo nemaj plnohodnotny protein) tak ti to bude davat stejny vysledek jako kdyz do sebe ja nacpu polovinu, ale kvalitniho proteinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 7:27 am 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
To zpevnění po přechodu na zdravou stravu mi přijde tak trochu jako placebo efekt,
spíš si myslím že se změnou stravy a stravování člověk schudne o "rosol" - tuk a vodu a čímž pak jsou svaly výraznější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 12:16 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
merti píše:
.
A mimochodem, ty to vidíš jak? Mám pocit, že jsi poslední dobou docela zastánce živočišných bílkovin. Kolik jich sníš denně? A má to nějaký efekt? Máš teď lepší figuru? Cvičíš? Posiluješ?

Jem denne 110-120g bielkovín, vážim 82kg pri výške 190cm
Má to efekt taký, že keby som ich znížil tak na 80g či menej, videl by som, ako mi trochu odchádza svalovina. A áno, posilňujem, 3 krát týždenne celé telo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 12:18 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Noel píše:
To zpevnění po přechodu na zdravou stravu mi přijde tak trochu jako placebo efekt,
spíš si myslím že se změnou stravy a stravování člověk schudne o "rosol" - tuk a vodu a čímž pak jsou svaly výraznější.

100% pravda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Tom Kořenek píše:
Jinak Nowocaynovy prispevky zcela ignoruju, jeho strankove eseje jsou plne velkych pismen, vykriku do tmy a blaboleni.
Ja osobne maso nepovazuju za kvalitni protein, protoze telo musi vynalozit mnohem vetsi usili na ziskani aminokyselin atd.

Blábolení ? O.k., keď to tak vnímaš.... to ti neberiem, ale nesúhlasím s tebou.
Nepovažuješ mäso za kvalitný proteín, ale miešaš si rýžový práškový proteín s hrachovým..... TO JE NESKUTOČNE PRIRODZENÉ ti poviem.......... \":D\" \":D\" \":D\"
Môžem ti odprisahať na matičku ZEM, že ja z mäsa vyťažím oveľa viac, (a dostanem aj vitamíny a minerály + kvalitné tuky), než ty zo svojho práškového sajrajtu tých najmenej kvalitných proteínov (ešte šťastie, že si nedávaš pšeničný proteín)....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 12:59 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:
Jem denne 110-120g bielkovín, vážim 82kg pri výške 190cm
Má to efekt taký, že keby som ich znížil tak na 80g či menej, videl by som, ako mi trochu odchádza svalovina. A áno, posilňujem, 3 krát týždenne celé telo.

82 kilo při 190cm ? Tam žádná svalovina není \":lol:\"
No možná jsi typ co neztloustne, ale také má problém s budováním svalové hmoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:03 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:
Blábolení ? O.k., keď to tak vnímaš.... to ti neberiem, ale nesúhlasím s tebou.
Nepovažuješ mäso za kvalitný proteín, ale miešaš si rýžový práškový proteín s hrachovým..... TO JE NESKUTOČNE PRIRODZENÉ ti poviem.......... \":D\" \":D\" \":D\"
Môžem ti odprisahať na matičku ZEM, že ja z mäsa vyťažím oveľa viac, (a dostanem aj vitamíny a minerály + kvalitné tuky), než ty zo svojho práškového sajrajtu tých najmenej kvalitných proteínov (ešte šťastie, že si nedávaš pšeničný proteín)....

Nechápu že by někde prodávali hrachový a rýžový protein. To je určený pro vegany ? Nebo možná jako výkrmná směs pro dobytek, ale to by snad nikdo nejedl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz