Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned srp 18, 2013 2:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 18, 2013 2:46 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: Košice - okolie, Slovensko
Dobry den,

rada by som sa opytala, ci objem vody (1,5 l) a davkovanie soli nejako suvisi s hmotnostou a vyskou cloveka? Lebo ja mam 21 rokov , 151 cm a 40 kg a neviem si velmi predstavit ze naraz vypijem 1,5 l (slanej) vody. Asi by som sa povracala. Teda pre cloveka co ma 90 kg a 180 cm je to asi znesitelne. Tato metoda ma nadchla, kedze na klystir sa zatial neodvazim. Robim to hlavne kvoli akne, ktore sa mi od 18tich rokov zhorsilo a nechce ist prec. Zijem zdavo, kazdy den cvicim jogu, nejem mäso uz 5 rokov, zo zivocisnych produktov jem obcas bezlaktozovy tvrdy syr, kefir a vajcia (mam pocit ze mam intoleranciu na laktozu).
Za vas cas dakujem, je to skvela stranka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte srp 20, 2013 11:15 am 
Offline

Registrován: čtv dub 11, 2013 12:46 pm
Příspěvky: 17
Tak sem si Sanku dneska taky vyzkousel, ale bohuzel nevysla podle predstav. Po vypiti prvnich 1,5l slane vody se nic nedelo, tak sem zacal provadet ruzne cviky a cekal cca 10 min. Porad nic. Vypil sem tedy dalsi 0,5l a opakoval cviceni a cekal cca 20 min, ale bez vysledku. Rozhodl jsem se radsi Sanku ukoncit a vypil pripraveny hermankovy caj a po cca 45 min. snedl ryzi. Za dalsich 30 min. sem si udelal kafe a pak teprve neco malo prislo. Prvni ridka stolice a po vypiti sklenice obycejne vody prisla vzapeti dalsi, ted uz jenom hneda voda. Za dalsich par minut jeste jednou to same. No, takze sem nejspis byl moc netrpelivy a mel pokracovat v piti slane vody, ale strach holt zvitezil. Treba to priste vyjde lip. (klystyr jsem neprovedl, protoze jsem ho v zivote nedelal a nemam k nemu ani zadne pomucky)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 7:31 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušených jestli lze provádět shankapraksalanu když má člověk vyoperované slepé střevo?děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vegan
PříspěvekNapsal: ned srp 25, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: ned srp 25, 2013 9:03 pm
Příspěvky: 1
Chci se zeptat,cim bych mohla nahradit maslo,ktere se pridava do uvarene ryze po ociste. Jelikoz jsem vegan, tak rostlinneho puvodu. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vegan
PříspěvekNapsal: ned srp 25, 2013 9:49 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Laura píše:
Chci se zeptat,cim bych mohla nahradit maslo,ktere se pridava do uvarene ryze po ociste. Jelikoz jsem vegan, tak rostlinneho puvodu. Dekuji

Je mi ľúto, že si vegánka. Lebo VIEM NA 100% (som schopný - ak by som sa mýlil - nechať sa trýzniť celý týždeň až do smrti...), že vegánstvo NIKOMU (z druhu ČLOVEK) neprospieva... Tak sa naň VYKAŠLI, a daj si ryžu s maslom......... \":wink:\"
A mimochodom, keďže si žena, tak nie si náhodou vegánKA \":?:\" ....... Keby si mala vyštudovanú medicínu, bola by si DOKTOR ? ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř srp 28, 2013 8:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 22
Tak dnes jsem provedl Sankhapraksalanu, podle návodu, jen jsem tak o 20-30% snížil jednotlivé dávky Himalájské soli, jinou doma nemám. Neměl jsem problém s odchodem vody do střev, ale těma střevama se to nějak moc dlouho prodíralo. Břicho jsem měl dost nafouklé a celkem pobolívalo. První stolice přišla až po načetí druhé 1,5L petky, řídká stolice začala jít až nějakou dobu po vypití 3 litrů a na vodovou stolici jsem čekal od prvního napití hodinu a půl. Ani po 6,5 litrech ze mě nešla čirá voda, ale kalná a s kousíčky jídla z včerejší večeře. Pro upřesnění -jím z 80% živou stravu, a předevčírem jsem si dělal běžný klystýr 2L. Takže jsem nepoznal, kdy ze mě začal vycházet čaj, nedostal jsem se k čité vodě. Nepil jsem více slané vody, možná to chtělo, protože jsem měl nachystaný jen 1/2L přes doporučovaných 4x 1,5L plus čaj.
Po proceduře jsem snědl rýži s máslem a laktobacily. Po hodině jsem pil vodu, odpoledne jedl samotnou rýži. Odpoledne a navečer jsem si měřil PH moče a bylo nezvykle nízké-kolem 5!? Čím to je, je to normální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv srp 29, 2013 2:08 pm 
Offline

Registrován: pát dub 19, 2013 9:46 am
Příspěvky: 7
Já bych řekla, že nízké ph je normální, nebot jak již zde Jarda psal, rýže je kyselinotvorná, tudíž pokud celá den jíme rýži tak logicky nemůže být ph vysoké. Takže tím bych se neznepokojovala. Já dnes také provedla šanku, sifon se spustil po vypití cca litru slané vody, celkem jsem jí vypila do dvou litrů, pak již to nešlo resp.šlo ale horem. Celá procedura mě trvala hodinu a půl. Cítím se v pohodě. Ale také mám vždy nafouknuté břicho a musím dělat prostocviky cca půl hodiny, až to povolí. Takže předchozímu přispěvateli - je zapotřebí vytrvat a stále dělat cviky, hýbat se a ono to nakonec povolí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob srp 31, 2013 8:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 22
No takhle nízké a celý den normální určitě není. Když jsem ještě jedl běžnou stravu, tak jsem měl takto nízké PH jen ráno, přes den jsem se dostal na 5,8-6,5. Teď na lepší stravě jsem běžně přes den i nad 7 PH.
Druhá věc která mě trápí více, protože PH jsem už měl dnes zase lepší, je, že jsem ještě nebyl na velké, mam nafouklé břicho a silné větry. Místo abych šel po šance za 24-36 hodin, nedošlo na to ani po 75 ! Potvrzuje to mou domněnku, že potrava mnou prochází většinou velmi dlouho, i když na současné převážně živé stravě chodím běžně 2x za den. Jak bych to měl řešit?
Piju denně minimálně 2l vody, jím již 5 měsíců z 80% živou stravu, nějaký ten tuk ze semen a ořechů mam a úplně bez pohybu nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 2:57 pm 
Offline

Registrován: pát dub 19, 2013 9:46 am
Příspěvky: 7
Pokud jde o jednorazovy vykyv tak bych to ph az tak neresila tj.kdyz se to srovna. Jinak me se to ted po teto sance stalo take tj.nafoukle bricho,totalne zacpane od ct do ne. Tak jsem si musela pomoci,jinak to neslo. Pricitam to tomu,ze jsem si misto laktiku v tobolce vzala Lepicol,kde je vlaknina a tak me to totalne zabetonovalo..minule bez problemu s Lakt.v tobolkach..beru ted pangamin bifi s pupalkou,tam jsou take laktobacily,ale to asi nestaci,ze? Muze nam nekdo zkusenejsi poradit? Diky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 12:31 pm 
Offline

Registrován: pon zář 02, 2013 12:13 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Vím, že tato diskuse už je tu dávno a je v ní mnoho příspěvků, proto se omlouvám, jestli se budu ptát na něco, co už bylo zodpovězeno. Jde mi totiž o to, že v tom návodu není nikde uvedeno kolik (cca) té slané vody se musí vypít než ze mne začne téct ta čistá (slaná) voda. Dál nechápu tuto radu:

Natočíme si 1,5 l vlažné vody a do ní rozmícháme vrchovatější polévkovou lžíci kuchyňské soli. Vodu je vhodné vypít nejlépe na ex, její chuť totiž není příliš příjemná a špatně se po přerušení k pití člověk vrací. Většinou již rychlé vypití tak velkého množství vlažné osolené vody nahodí sifonový efekt a dojde ke spontánnímu odchodu kalů.

Opravdu je možné vypít půldruhého litru teplé slané vody na ex? Nebo je to myšleno tak, že si z toho hrnku vždycky odliju 2 dl do slenice a to vypiji na ex? A pak další a další sklenice?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 02, 2013 12:49 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
zabcikova píše:
Dobrý den. Vím, že tato diskuse už je tu dávno a je v ní mnoho příspěvků, proto se omlouvám, jestli se budu ptát na něco, co už bylo zodpovězeno. Jde mi totiž o to, že v tom návodu není nikde uvedeno kolik (cca) té slané vody se musí vypít než ze mne začne téct ta čistá (slaná) voda. Dál nechápu tuto radu:

Natočíme si 1,5 l vlažné vody a do ní rozmícháme vrchovatější polévkovou lžíci kuchyňské soli. Vodu je vhodné vypít nejlépe na ex, její chuť totiž není příliš příjemná a špatně se po přerušení k pití člověk vrací. Většinou již rychlé vypití tak velkého množství vlažné osolené vody nahodí sifonový efekt a dojde ke spontánnímu odchodu kalů.

Opravdu je možné vypít půldruhého litru teplé slané vody na ex? Nebo je to myšleno tak, že si z toho hrnku vždycky odliju 2 dl do slenice a to vypiji na ex? A pak další a další sklenice?

Ahoj, zabcikova. Ja keď robím Shankapraksalanu, pijem zo 4dcl pohára slanú vodu. Pijem asi každé 3-4 minúty jeden taký pohár. Až kým zo mňa nezačne tiecť čistá (alebo žltkastá, ale bez prímesy hnedej) voda. Mne na to treba aj 5-6 litrov vody. Robím pri tom ale aj cviky, ktoré sa odporúča robiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šankhaprakšálana
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 4:59 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2013 4:46 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
dělala jsem dnes Šankhaprakšálanu poprvé a měla bych dotaz.
Píšete vypít 1,5l na ex, přiznávám, že mi to šlo velice obtížně.
U druhé sklenice jsem dokonce část vyzvracela, protože se dostavil stav plnosti. Poté jsem provedla klystýr a voda začala již protékát. Jelikož mi ale vypití nějakou dobu trvalo a prováděla jsem do toho i cviky, tak to úplně na ex nebylo a přišlo mi, že se voda usazuje /i přes cviky/ na dýl v briše (bylo vidět, že je plné). Voda vycházela, ale po dávkách (nikdy, že by velká část vyšla najednou) a nakonci jsem si nějakou vodu vyčůrala, takže bych řela, že se něco vstřebalo a vyšlo v podobě moči.
Je možné, že je spodní část střev nějak ucpaná ? Lze se tomu při příštím postupu nějak vyhnout ? Měla jsem teď přes měsíc dietní stravu, kvůli zdr. problémům, takže by střeva neměla být nijak moc zanešena, ale i tak necítím, že očista proběhla zcela jak měla, i když poslední voda vycházela jen lehce zakalena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 5:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
mak11 píše:
Dobrý den,
dělala jsem dnes Šankhaprakšálanu poprvé a měla bych dotaz.
Píšete vypít 1,5l na ex, přiznávám, že mi to šlo velice obtížně.
U druhé sklenice jsem dokonce část vyzvracela, protože se dostavil stav plnosti. Poté jsem provedla klystýr a voda začala již protékát. Jelikož mi ale vypití nějakou dobu trvalo a prováděla jsem do toho i cviky, tak to úplně na ex nebylo a přišlo mi, že se voda usazuje /i přes cviky/ na dýl v briše (bylo vidět, že je plné). Voda vycházela, ale po dávkách (nikdy, že by velká část vyšla najednou) a nakonci jsem si nějakou vodu vyčůrala, takže bych řela, že se něco vstřebalo a vyšlo v podobě moči.
Je možné, že je spodní část střev nějak ucpaná ? Lze se tomu při příštím postupu nějak vyhnout ? Měla jsem teď přes měsíc dietní stravu, kvůli zdr. problémům, takže by střeva neměla být nijak moc zanešena, ale i tak necítím, že očista proběhla zcela jak měla, i když poslední voda vycházela jen lehce zakalena.

viewtopic.php?t=33 treba prečítať


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 6:05 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2013 4:46 pm
Příspěvky: 3
Díky, pročetla jsem. Neshledávám tedy, že bych někde udělala chybu. Provedu za týden ještě jednou a uvidíme ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 7:23 pm 
Offline

Registrován: ned zář 22, 2013 7:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer všem,

včera poprvé jsem vyzkoušela "šanku"... týden jsem brouzdala po Vašem fóru a hledala tipy a návody, nicméně v sobotu jsem se odhodlala a podle Vašich pokynů jsem strávila sobotní dopoledne. Musím říct, že poprvé se mi to povedlo a vše šlo jako po másle. Byla jsem dokonce překvapená, jak čisté mám střevo. Očista trvala celkem 2 hodiny a musím říct, že mé obavy byly částečně neoprávněné. Nejhorší je vypít tu slanou vodu:) již tři roky trpím na candidu a nyní po vysazení antikoncepce mám akné, tak jsem doufala, že mi tato metoda s mými problémy pomůže. Dnes se cítím výborně, tak dám vědět, zda to vyřešilo (třeba jen částečně) mé problémy. Jinak, nebojte se toho, budete-li se držet instrukcí, vše zvládnete.
Markéta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz