Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 01, 2013 12:55 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
pv33 píše:
Muj nazor je, ze je sono zbytecne. Pokud nic nenajde, tak je stejne ocista potreba, protoze na sonu neni videt vsechno. Pokud neco najde, je to dalsi duvod k ociste. Je tu spousta lidi, kteri zadne sono nedelali, vcetne mne. Takze jeste jednou moje doporuceni, udelat co nejdriv ocistu strev a pak jater. Sono je podle mne zbytecna komplikace a zbytecne zdrzeni, protoze at vyjde jak vyjde, je treba jit do ocist. Ale rozhodnuti je samozrejme na Marussce83 \":D\"

tiez si myslim ze treba ist dotoho, ale ked strach je ten hlavny dovod ktory brani tomu vykonat ocistu,tak je skoda toho casu. Niesom lekar ani ziaden odbornik. Sono by mohlo napriklad ukazat nieco co bude absolutne nepodstatne a uz nebude musiet vahat a pojde do toho hned. Co by mohlo sono ukazat je vacsi kamienok, ktory sa da najprv pekne zmensit horcikom a potom bez zbytocnych obav do ocisty pecene. No suhlasim s Vami ze klystirom cistenie criev a zmena stravy uz mala bezat. Bude to potom cele daleko prijemnejsie. Ta sme dvaja co Vas povzbudzujeme Maruska. hoja dunda do toho, zacnete lietat uz po prvom klystiriku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zdravotne komplikacie
PříspěvekNapsal: stř říj 02, 2013 5:42 pm 
Offline

Registrován: stř říj 02, 2013 5:31 pm
Příspěvky: 13
Dobry den, moje zdravotne problemy ma donutili hladat nejake riesenie. A mozno som ho nasla na tejto stranke. Mam 40 rokov a boli mi zistene zlcnikove kamene, momentalne mam gastritidu a asi zaludocny vred. Mohla by som s tymito diagnozami vykonat ocistu pecene? Samozrejme, az sa upokoji zaludok. Zapal vie ustupit, ale zaludocny vred asi hned tak nie, tak co s tym spravi Epsomska sol? Zvysila som prijem zeleninovych stiav a jablkovej stavy, ziadne cukrovinky a citim sa lepsie, ale nemam vyhrate. Prosim mohli by ste mi poradit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 8:42 pm 
Offline

Registrován: pát říj 04, 2013 8:36 pm
Příspěvky: 2
Dobrý večer, četla jsem někde v diskuzi, že se to nedoporučuje lidem co již měli problémy s kameny a dokonce varování, že může vyjít veliký kamínek co ucpe cesty a to přivodí akutní problémy. Mě již před roky vyoperovali žlučník ( k tomu prý preventivně, bez mého souhlasu, i slepák -co už teď nadělám) , mohla bych mít nějaké problémy při očistě ? Děkuji za odpověď. Snad to tu již nebylo, ale diskuze má 177 stran a to jsem prostě nedokázala zatím vše pročíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 10:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Evča píše:
Dobrý večer, četla jsem někde v diskuzi, že se to nedoporučuje lidem co již měli problémy s kameny a dokonce varování, že může vyjít veliký kamínek co ucpe cesty a to přivodí akutní problémy. Mě již před roky vyoperovali žlučník ( k tomu prý preventivně, bez mého souhlasu, i slepák -co už teď nadělám) , mohla bych mít nějaké problémy při očistě ? Děkuji za odpověď. Snad to tu již nebylo, ale diskuze má 177 stran a to jsem prostě nedokázala zatím vše pročíst.

Opakuju to co uz jsem tu psal pred 3 dny, protoze chapu, ze procist 177 stran je narocne:
pv33 píše:
Nechci opakovat vsechny detaily toho, co uz jsem psal a predevsim co tu psali modrepierko, Nso ci, 30miro a dalsi. Kdyz si proctes diskuzi od stranky 147 do 157, najdes jak se aspon 3 lidi zbavili problemu tim, ze sli do ocisty. A sli do toho v situaci, kdy uz jim hrozila operace, takze na tom asi byli hur nez ty.

Takze moje doporuceni je jednoznacne, co nejdriv ocista strev a pak co nejdriv ocista jater....

Jeden z nejznamejsich autoru v USA co se zabyvaji ocistou jater a zlucniku je Andreas Moritz. A ten doporucuje ocistu i pri velkych kamenech a doporucuje ji i kdyz nemas zlucnik. A Moritz sledoval ocistu tisicu lidi a tvrdi, ze to je bezpecne. Asi k tomu dostanes vic nazoru tak si pak musis sama vybrat. Moje doporuceni je ocistu provest.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 29
Tak jsem se v nedeli pripojil do klubu ocisty jater. Sel jsem do toho poprve, cerpal jsem z informaci uvedenych zde na AZ a chci se podelit o sve zkusenosti a na zaver prikladam foto.

Ctvrtek : Zamerne zacinam timto dnem, tak aby su kazdy udelal predstavu o stravovacich navycich. Tento den je totiz u nas farmarsky trh, toz hresim koupi vytecne klobasky, kvaskoveho zitneho chleba, syru a zeleniny. Na svacinku kupuji luxusni maslove kolace - makove a hruskove. Snidane jogurt, svacina vsechny kolace, obed klobasa, chleba, zeleninova + kremzska horcice. Odpoledne vylet do prirody, svacina musli tycinka a na veceri chleba s maslem a se syrem.
Patek : Tento den konzumuji jenom jablka od sameho rana, mel jsem v lednici jeste zbytek hribku ze stredecniho ulovku, tak je konzumuji na veceri v 18h formou smazenice s chlebem.
Sobota : Rano a vecer klystyr, cely den jablka a stavy z jablek.
Nedele : Do 14h jsem mohl vypit 2-2.5l stav z jablek. Vice uz neslo, nemohl jsem se na stavu uz ani podivat.
Odmeril jsem 60ml Epsomky a rozpustil v 720ml vody. Zkousel jsem to zvazit na vaze a ta ukazovala 72g. Epsomku bylo problem sehnat, obehnul jsem vsechny lekarny ve meste a zadna ji nemela, vetsinou lekarnice nevedeli co to je, ani pod vzorcem ci nazvem Horka sul. Az na jednu strsi pani lekarnici, ktera rikala, ze se to kdysi pouzivalo jako projimadlo. Bud to nechteji prodavat, protoze to funguje, nebo aby si lide neublizovali.
Do 18h jsem vypil cca 2l vody. V 18h prisla prvni porce Epsomky, zadny efekt. V 19.45 par prdiku. Ve 20h druha porce Epsomky. Po 21h bublani v brise a od 21.35 sedeni na zachode s prujmy.
21.45 jsem vymackal jeden grep, ktery bohate stacil, mel jsem pro jistotu koupene 3, micham s olivovym olejem, tresu nekolik minut.
22.00 hrknu do sebe celou smes, rychle uleham do postele a pod zebro si davam termofor. Snazil jsem se uvolnit a vnimat pohyb ve strevech, pohyb kamenu. Neprijemne bylo jen to, ze jsem musel nehybne lezet a obsah strev chtel jit ven. \":lol:\"
22.45 se prevaluji na bok do druhe varianty a po 15min. utikam na WC, za dalsich cca 20min. znovu. Usinam po pul noci.
03.45 se probouzim, bolest hlavy a musim na WC. Od te doby nespim. WC dalsi v 5.10 pak se mi podarilo usnout.
06.00 WC a treti porce Epsomky, podarilo se mi usnout a vzbudim se na posledni porci v 8.00 spojene s WC.
V 9.00 cistim streva klystyry, davam si dva, vysledne kameny jsou pak na prilozene fotografii.
V 10.00 Stava z jablek a okurky, 11h jablko, 12h banan, 14h rajce, 18.30 stava mrkev+jablko+okurka, 20h rajce. Ve 14h a 20h dodavam laktobacily.
-------------------
Zaverem : Mel jsem z toho obavy a naprosto zbytecne. Procedura neni neprijemna, je jen narocna na cas a na pripravu. Epsomka se da pit, je horka vzadu na jazyku, proste jsem zatnul a polknul. Olejova smes celkem lahodna, taky se da hrknout na jeden nasup. Ranni bolest hlavy prisuzuji dehydrataci organismu, kdy prujmy odchazi celkem dost vody. Na podrazdeny sverac si clovek vecer ani nevzpomene.
-------------------
Otazky :
1) Po 30min od poziti se clovek muze uz normalne hybat, projit se na WC ???
2) Piti vody je mozne az po posledni Epsomce v 8 rano, nebo i drive ???


Přílohy:
ocista_jater.jpg
ocista_jater.jpg [ 259.77 KiB | Zobrazeno 8521 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 11:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
PepinoCZ píše:
Tak jsem se v nedeli pripojil do klubu ocisty jater. ......

Gratuluju k uspesne ociste. Koukal jsem, ze jsi delal i nejake pusty a asi i vic.

Chtel bych se zeptat, nekdy pred rokym jsi psal o lupence a dalsich problemech.
Zlepsilo se to?
Jake mas vysledky sveho usili?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 12:06 am 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 29
pv33 píše:
Gratuluju k uspesne ociste. Koukal jsem, ze jsi delal i nejake pusty a asi i vic.

Chtel bych se zeptat, nekdy pred rokym jsi psal o lupence a dalsich problemech.
Zlepsilo se to?
Jake mas vysledky sveho usili?

Prave ze vubec, porad se to zhorsuje, celkem mam bobky co udela s kuzi inverzni sezona, tady na ostravsku slunce opet uvidime az v dubnu. Zlepseni prinaselo pouze dny, kdy jsem se smazil na slunku a spaloval kuzi.
Delal jsem ocisty tl. streva, sanku, ocisty kloubu, pusty, experimentoval jsem se stravou. Vicemene jsem boj vzdal po 10dennim pustu cerven/cervenec, kdy jsem nezaznamenal zadny efekt. Ikdyz, jeden prinos to melo - pravidelna stolice 1x denne, nekdy i 3x.

Je to cca mesic, co jsem hledal na netu co muze znamenat mazlava stolice. V jednom clanku jsem se docetl, ze by to mohl byt problem s travenim tuku, ze zluc se spatne dostava do tl.streva. Hned jsem si vzpomel na zdejsi forum a ocistu jater. Tak jsem se do toho pustil.

P.S.: V jednom webovem deniku o jaterni ociste jsem narazil na obrazek, kde stav kuze na obliceji odpovida organum. No a v oblasti cela nad obocim mam obrovskou pigmentovou skvrnu, a tato cast odpovida organu jatra. Lupenka - krev - tl.streva + jatra.

Proste me to porad smeruje k jatrum. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 12:29 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
PepinoCZ píše:
Prave ze vubec, porad se to zhorsuje, celkem mam bobky co udela s kuzi inverzni sezona, tady na ostravsku slunce opet uvidime az v dubnu. Zlepseni prinaselo pouze dny, kdy jsem se smazil na slunku a spaloval kuzi.
Delal jsem ocisty tl. streva, sanku, ocisty kloubu, pusty, experimentoval jsem se stravou. Vicemene jsem boj vzdal po 10dennim pustu cerven/cervenec, kdy jsem nezaznamenal zadny efekt. Ikdyz, jeden prinos to melo - pravidelna stolice 1x denne, nekdy i 3x.

Je to cca mesic, co jsem hledal na netu co muze znamenat mazlava stolice. V jednom clanku jsem se docetl, ze by to mohl byt problem s travenim tuku, ze zluc se spatne dostava do tl.streva. Hned jsem si vzpomel na zdejsi forum a ocistu jater. Tak jsem se do toho pustil.

P.S.: V jednom webovem deniku o jaterni ociste jsem narazil na obrazek, kde stav kuze na obliceji odpovida organum. No a v oblasti cela nad obocim mam obrovskou pigmentovou skvrnu, a tato cast odpovida organu jatra. Lupenka - krev - tl.streva + jatra.

Proste me to porad smeruje k jatrum. \":)\"

Dik Pepino, nekde pisou, ze kuze je zrcadlem jater, takze ocista jater je pri lupence velmi dulezita. Ale uvidi se az to budes vickrat opakovat, dokud z tebe neco pujde.
A samozrejme mas porad v rezerve zmenu stravy a delsi pusty, 10 dni nebo kolik jsi delal je dobry trening vule, ale na lupenku to nestaci. A co se tyka tech pustu, nekolikrat jsem nekde na webu cetl ze pomohl dlouhy stavovy pust. Mozna bych zapremyslel nad Breussovkou.

Drzim palce,
Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: játra-střeva
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 11:05 am 
Offline

Registrován: stř říj 09, 2013 10:55 am
Příspěvky: 1
Dobrý den Jardo.
Dnes sem narazila na vaše stránky a moc se mi líbí. Nedávno mi matka totiž poslala video kde je popsán postup čištění jater je tam doporučeno při ubývajícím měsíci a taky je tam jmenována šťáva z garapfreutů s olivovým olejem-a tak čekám na sezonu grepů. Já bych taky chtěla provést ošičtění střev a chtěla bych se tedy zeptat jestli by se mohlo před očistou jater nebo po ní.
Taky by mě zajímalo když tedy jsem žena a před menstruací zadržuji víc vody zda by bylo dobré tuhle očistu provést po menstruaci-jestli jste tohle s nějakou ženou už diskutoval.
Děkuji a krásný zbytek dne přeji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2013 12:01 pm 
Offline

Registrován: pát říj 18, 2013 11:15 am
Příspěvky: 2
Právě před 4h jsem dokončil OJ, leč bez očekávaného výsledku. Přípravu jsem nepodcenil, vypil jsem 4l jabl. štávy asi 4l kohoutkové vody, klystýry jsem nevynechal (4x), olivový olej panenský za studena lisovaný, grepy čerstvé a zralé, směs zuřivě promíchána, 20min jsem se ani nehnul, teplá láhev přiložena.
Přes veškerou pečlivost ze mne nevyšel ani jeden kamínek, akorát jsem 12x močil zadkem, získal jsem na rtu opar a celkovou únavu. Je mi 57 let, nemyslím si, že by ve mě žádný kámen nebyl, žiji normální život, ničemu se ve stravě nevyhýbám, spíše žiji nezdravě. Opoví mi prosím někdo, kde je chyba. Děkuji,
zdraví Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2013 12:38 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Pavel Rýdl píše:
Právě před 4h jsem dokončil OJ, leč bez očekávaného výsledku. Přípravu jsem nepodcenil, vypil jsem 4l jabl. štávy asi 4l kohoutkové vody, klystýry jsem nevynechal (4x), olivový olej panenský za studena lisovaný, grepy čerstvé a zralé, směs zuřivě promíchána, 20min jsem se ani nehnul, teplá láhev přiložena.
Přes veškerou pečlivost ze mne nevyšel ani jeden kamínek, akorát jsem 12x močil zadkem, získal jsem na rtu opar a celkovou únavu. Je mi 57 let, nemyslím si, že by ve mě žádný kámen nebyl, žiji normální život, ničemu se ve stravě nevyhýbám, spíše žiji nezdravě. Opoví mi prosím někdo, kde je chyba. Děkuji,
zdraví Pavel

Tak Jarda uz to zde psal, ze poprve nic vyjit nemusi, jen se s tim bordelem pohne a uvolni se (viz.vas opar) a je potreba to zopakovat a nekolikrat treba s odstupem tydne.Verim, ze dosahnete vysledku \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2013 5:26 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Pavel Rýdl píše:
Právě před 4h jsem dokončil OJ, leč bez očekávaného výsledku. Přípravu jsem nepodcenil, vypil jsem 4l jabl. štávy asi 4l kohoutkové vody, klystýry jsem nevynechal (4x), olivový olej panenský za studena lisovaný, grepy čerstvé a zralé, směs zuřivě promíchána, 20min jsem se ani nehnul, teplá láhev přiložena.
Přes veškerou pečlivost ze mne nevyšel ani jeden kamínek, akorát jsem 12x močil zadkem, získal jsem na rtu opar a celkovou únavu. Je mi 57 let, nemyslím si, že by ve mě žádný kámen nebyl, žiji normální život, ničemu se ve stravě nevyhýbám, spíše žiji nezdravě. Opoví mi prosím někdo, kde je chyba. Děkuji,
zdraví Pavel

Mám stejnou zkušenost, jen bez toho oparu. Poprvé skoro nic, podruhé pár kousků a od třetí očisty nestíhám počítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
V játrech se přeci kameny nedělají, nebo ano? A není to zatuhlý ten olej, co se pije? Očista jater, to jako těch cév v játrech?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 19, 2013 5:53 pm 
Offline

Registrován: pát říj 18, 2013 11:15 am
Příspěvky: 2
Ahoj Míšo a Danny, děkuji vám oběma za povzbuzující odpovědi. Po 8 hod. se dostavily ostré bolesti v místě jater, (jako když tam mám ostrý nůž), jím stále jen jablka, hroznové víno, vývar, a dnes v 16.00 hod. jsem si dal výborný segedínský guláš. Bolesti mírně ustoupily, ale pořád jsem slabý jako moucha. V pondělí půjdu asi na "sono", když bolesti neustoupí. Bojím se kůru zopakovat. Poraďte mi prosím, zdraví Pavel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 12:07 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="Pavel Rýdl":3ontvzvq]Ahoj Míšo a Danny, děkuji vám oběma za povzbuzující odpovědi. Po 8 hod. se dostavily ostré bolesti v místě jater, (jako když tam mám ostrý nůž), jím stále jen jablka, hroznové víno, vývar, a dnes v 16.00 hod. jsem si dal výborný segedínský guláš. Bolesti mírně ustoupily, ale pořád jsem slabý jako moucha. V pondělí půjdu asi na "sono", když bolesti neustoupí. Bojím se kůru zopakovat. Poraďte mi prosím, zdraví Pavel.[/quote:3ontvzvq]
Jak jsme již psali výše... bordel a kaménky se posunuli \"e=\"Smile\" Pro klid si tam klidně zajděte, ale já si myslím, že další kůrou nic nezkazíte.Ale to musíte cítit sám \</div

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz