Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
btw.Zkopírováno z jiného vlákna od pana Jardy...

"Na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 6:54 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Pavel Rýdl píše:
Ahoj Míšo a Danny, děkuji vám oběma za povzbuzující odpovědi. Po 8 hod. se dostavily ostré bolesti v místě jater, (jako když tam mám ostrý nůž), jím stále jen jablka, hroznové víno, vývar, a dnes v 16.00 hod. jsem si dal výborný segedínský guláš. Bolesti mírně ustoupily, ale pořád jsem slabý jako moucha. V pondělí půjdu asi na "sono", když bolesti neustoupí. Bojím se kůru zopakovat. Poraďte mi prosím, zdraví Pavel.

Jen dodatek...delal jste si pak i klystyr?aby se odplavilo komplet vse?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 9:13 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Zcela vážně se ptám, jestli víte, co to obnáší, když se vám kamenem ucpe žlučovod. Může to skončit tragicky, pokud se včas nedostanete pod nůž. Myslím, že Markétuše vám to napsala s dobrým úmyslem - experimentujete se zdravím podle netu, kde si každý může napsat cokoliv, aniž by za cokoliv nesl zodpovědnost. Mojí kolegyni z práce takto zemřela sestra a bylo jí lehce přes 40 let....Nemluvě o bolesti, jaké jsou při tom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 10:18 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Vsak je to tu jasne napsane.Pokud nekdo chce tyto ocisty delat a ma podezreni, ze nejake kaminky ma, tak je vhodne si zajit na sono a pro svuj klid zjistit, jak na tom jsem.Jestlize tam jsou vetsi utvary, tak Jarda zde uz psal, jak je pomalu rozpoustet a teprve pak az delat ocistu.Nezlobte se na me, ale kazdy je zodpovedny sam za sebe a Jarda i presto se snazi maximalne poradit a zna i spousty reseni.Mne je 24let, takze treba ja bych se nejakych vetsich kaminku teoreticky bat nemusela, ale vim, ze kdyby mi bylo napr.50 a cely zivot se stravuji ne zdrave, tak bych se do neceho takoveho asi bez zjisteni stavu nepoustela, protoze ano, pak nastavaji tyto komplikace.A neni to jen o jedne veci, protoze v tele souvisi vsechno se vsim.Takze pokud bych ted jen tak zcista jasna zacla jaterni ocistou, tak tusim, ze by to nedopadlo dobre, kdyz nemam ani cistena streva, kudy pak vychazeji kaminky z jater apod....tak to je.Je treba delat vse postupne a take dle svych pocitu.Ja treba vim, ze jaterku si zkusim poprve az tak na jare \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 20, 2013 10:25 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Mirabelka píše:
Zcela vážně se ptám, jestli víte, co to obnáší, když se vám kamenem ucpe žlučovod. Může to skončit tragicky, pokud se včas nedostanete pod nůž. Myslím, že Markétuše vám to napsala s dobrým úmyslem - experimentujete se zdravím podle netu, kde si každý může napsat cokoliv, aniž by za cokoliv nesl zodpovědnost. Mojí kolegyni z práce takto zemřela sestra a bylo jí lehce přes 40 let....Nemluvě o bolesti, jaké jsou při tom.

Můžete to prosím upřesnit? Vaší kolegyni zemřela sestra po jaterní očistě? Nebo když spoléhala na péči lékařů?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 12:18 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Markétuše píše:
Jinak šetrný klystýr asi není úplně k zahození i když mi můj gynekolog , který prosazuje zdravou výživu a celý roky nám zakazuje cukr , mi řekl, že doma, laicky, se to střevo nepovede vyčistit.
To ma asi gynekolog pravdu, ze se nevycisti na 100%. Ale mysli si, ze nez vycistit strevo jen treba na 80%, tak je lepsi nechat ho zapraskany??? A ze castecna ocista je horsi nez zadna?


Markétuše píše:
.......A tý jaterní očisty bych se fakt bála .......tam je to riziko maléru velký .
A napadlo vas nekdy, ze velke riziko je i kdyz tu jaterni ocistu neudelate? Viz napriklad:

Markétuše píše:
.........naše sousedka zemřela na ucpání žluč.cest .........
Mirabelka píše:
Zcela vážně se ptám, jestli víte, co to obnáší, když se vám kamenem ucpe žlučovod. Může to skončit tragicky, pokud se včas nedostanete pod nůž. Myslím, že Markétuše vám to napsala s dobrým úmyslem - experimentujete se zdravím podle netu, kde si každý může napsat cokoliv, aniž by za cokoliv nesl zodpovědnost. Mojí kolegyni z práce takto zemřela sestra a bylo jí lehce přes 40 let....Nemluvě o bolesti, jaké jsou při tom.
Nso ci píše:
Pred rokmi moja mama zomrela pri operácii žlčníka. Na platenej konzultácii s lekárom sa dozvedela, že o operácii laserom, ktorú jej prevedú, už o 3 dni ani nebude vedieť, je to vraj spoľahlivá a bezpečná metóda... Zmýlil sa iba v čase, lebo ona sa o tom nepresvedčila už nikdy.
Toľko moje skúsenosti.
prokera píše:
Také jsem měla v práci kolegyni, které při operaci žlučníku zemřela jinak zdravá maminka. Ještě jí slibovali, jak bude mít malé jizvy po laparo...to jí bylo platné, když jí přefikli aortu \":(\" ....Kolegyně to tehdy velice těžce nesla (pochopitelně), že maminka jinak z plného zdraví takhle rychle odešla....bylo jí lehce přes 50, takže pak co je větší riziko?

A vite, ze jedine co umeji doktori, tedy zlucnik uriznout, take neni zrovna vyhra? Mozna vam budou tvrdit, ze je zlucnik k nicemu a snadno se bez nej obejdete. Ale to neni pravda, i kdyz to tak zpocatku muze vypadat.

Takze podle mne, kdyz zvazujete jake je riziko vypit 125 ml olivoveho oleje s citronovou stavou, tedy riziko ocisty, bylo by dobre rozvnez zvazit jake je riziko ze ocistu neprovedete. Samozrejme je to kazdeho vec, jen jsem chtel upozornit, ze existuje i druha strana mince na kterou se vetsinou zapomina.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 12:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Je to už téměř 30 let, co se jí to stalo....dala se na vegetariánství, měla tuším přístup k samizdatové a sem pašované literatuře, protože byla zřejmě duševně založená směrem východním.....byla jsem tehdy mladá a svobodná, tak si to nepamatuji přesně, ale je fakt, že v té fabrice byla jako zjevení.....pohnul se jí žlučový kámen a zasekl se ve žlučovodu, tak dlouho se léčila samo-domo, bez ohledu na bolesti, až se žlučovod zanítil a proděravěl, následkem toho došlo k masívní infekci v dutině břišní a i když jí doktoři pak otevřeli, dlouho bojovala s infekcí "vnitřku", ale přesto to skončilo špatně....Nejdřív to byly bolesti, jen jako "mě bere žlučník", ale pak nastalo prudké zhoršení doslova z minuty na minutu. Pracovala v našem úšeku, byla to sympatická paní, tak si to pamatuji.
Osobně si myslím, že když z někoho při jedné očistě vyjdou desítky kamenů nezanedbatelné velikosti, to by musel mít žlučník ve tvaru pytle, hotovou cejchu.....jestli to není zahuštěný ten olej, co se pije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 12:52 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Mirabelka píše:
Je to už téměř 30 let, co se jí to stalo....dala se na vegetariánství, měla tuším přístup k samizdatové a sem pašované literatuře, protože byla zřejmě duševně založená směrem východním.....byla jsem tehdy mladá a svobodná, tak si to nepamatuji přesně, ale je fakt, že v té fabrice byla jako zjevení.....pohnul se jí žlučový kámen a zasekl se ve žlučovodu, tak dlouho se léčila samo-domo, bez ohledu na bolesti, až se žlučovod zanítil a proděravěl, následkem toho došlo k masívní infekci v dutině břišní a i když jí doktoři pak otevřeli, dlouho bojovala s infekcí "vnitřku", ale přesto to skončilo špatně....Nejdřív to byly bolesti, jen jako "mě bere žlučník", ale pak nastalo prudké zhoršení doslova z minuty na minutu. Pracovala v našem úšeku, byla to sympatická paní, tak si to pamatuji.
Osobně si myslím, že když z někoho při jedné očistě vyjdou desítky kamenů nezanedbatelné velikosti, to by musel mít žlučník ve tvaru pytle, hotovou cejchu.....jestli to není zahuštěný ten olej, co se pije.

Co se tyka tech kamenu, tak vetsinou to opravdove kameny nejsou, tedy ty co se vylouceji pri ociste kterou zde provadime. Obcas, obvykle az pri pozdejsich ocistach, se vylouceji i opravdove tvrde kameny, par prikladu znam, ale prevazne se asi jedna o intra-heptic biliary gallstones, viz citat Andrease Moritze:
gallstones do not just occur in the gallbladder but also in the liver. Johns Hopkins University calls them intra-hepatic biliary gallstones, made mostly of cholesterol, colored pea green, the same as the ones that you release during liver flushes.

Ne moc uspesny preklad \":(\" : zlucnikove kameny se nevyskytuji jen ve zlucniku ale rovnez v jatrech. Univerzita Johns Hopkins je nazyva intra-hepaticke zlucove kameny zlucovych cest, vytvorene vetsinou z cholesterolu hraskove zelene barvy, stejne, jake se uvolnuji behem ocisty jater

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 4:42 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="Markétuše":1zcxcs4o]Jinak šetrný klystýr asi není úplně k zahození i když mi můj gynekolog , který prosazuje zdravou výživu a celý roky
nám zakazuje cukr , mi řekl, že doma, laicky, se to střevo nepovede vyčistit .
A tý jaterní očisty bych se fakt bála .......tam je to riziko maléru velký .[/quote:1zcxcs4o]
no vidite.a ja bych nic nesetrneho ze sebou nedelala.Klystyr je skvela vec o tom zadna \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 7:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
misujka23 píše:
No a ja bych se mnohem min bala ocisty, nez toho, ze mi neco nenavratne vyoperujou a ja tak prijdu o zivotne dulezity organ, nehlede na ty komplikace pote (infekce,jizvy,dopovani se chemii apod) a take si myslim, ze clovek ''odkazany'' na operaci tou ocistou uz nic zkazit nemuze ba naopak.A pokud nekdo vi, ze byl na sonu a jsou mu zjisteny kameny, tak logicky by mel dat od ocisty ruce pryc a zacit je rozpoustet (takto bych to udelala ja na 100%)

Misujko, jen ze jsi opet zminila ze pokud nekdo byl na sonu a byly mu zjisteny kameny tak logicky by mel dat od ocisty ruce pryc. To je idea ktera mi zas tak logicka a jednoznacna neprijde. Za prve, myslim, ze vetsina nebo rekneme hodne lidi zde delala ocistu aniz byla na sonu, protoze jim to neprislo dulezite. Predpokladam, ze ani Jarda nechodi pred ocistou na sono. A nikomu se nic drastickeho nestalo, pri nejmensim nikdo pokud to tu sleduju nebyl po ociste v ohrozeni zivota. Za druhe rozpousteni kamenu asi za moc nestoji, pokud funguje, tak urcite ne rychle. Klidne me oprav jestli vis o nekom komu se kameny rozpustily behem nekolika tydnu nebo mesicu. Snad jsem tu videl jeden prispevek, kdy snad nekdo tvrdil, ze mu rozpousteni pomohlo, ale vetsine lidi asi nepomuze, aspon ne rychle. A kdyz ma nekdo opravdu problemy kdy bud udela ocistu nebo si necha uriznout jak pises zivotne dulezity organ, tak ja bych volil ocistu. I proto, ze jsem cetl nekolik knih od lidi co sledovali tisice pripadu ocisty a psali, ze byly i pripady, kdy jim nekdo volal uz z operacniho salu a ten alternativni doktor mu doporucil podepsat reverz a zachranit si zlucnik, a dobre to dopadlo. Tady funguje jakysi mytus ze ocista jater a zlucniku je jen pro zdrave lidi kterym nenasli kameny na sonu, ale opak je pravdu. Ocista je nejdulezitejsi pro lidi co kameny a problemy se zlucnikem maji.
Sledoval jsem i tady nekolik pripadu, kdy uz meli termin operace, vzdy tak na urovni jednoho nebo nekolika tydnu, meli bolesti, meli nalez na sonu a bylo treba problem urychlene resit, takze rozpousteni nepripadalo v uvahu. A udelali ocistu a bolesti presly a zlucnik zachranili. Z lidi kolem teto diskuze si pamatuji 30miro, neter Nso ci a modrepierko. V jejich pripade byly jen dve moznosti, bud trvale zmrzaceni operaci nebo ocista. Zvolili ocistu a pomohlo to.

OK, kazdy zodpovida sam za sebe, jen jsem chtel upozornit, ze jsou i jine nazory na ocistu v pripade, ze se neco naslo na sonu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 21, 2013 8:23 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
[quote="pv33":syjzossf]Misujko, jen ze jsi opet zminila ze pokud nekdo byl na sonu a byly mu zjisteny kameny tak logicky by mel dat od ocisty ruce pryc. To je idea ktera mi zas tak logicka a jednoznacna neprijde. Za prve, myslim, ze vetsina nebo rekneme hodne lidi zde delala ocistu aniz byla na sonu, protoze jim to neprislo dulezite. Predpokladam, ze ani Jarda nechodi pred ocistou na sono. A nikomu se nic drastickeho nestalo, pri nejmensim nikdo pokud to tu sleduju nebyl po ociste v ohrozeni zivota. Za druhe rozpousteni kamenu asi za moc nestoji, pokud funguje, tak urcite ne rychle. Klidne me oprav jestli vis o nekom komu se kameny rozpustily behem nekolika tydnu nebo mesicu. Snad jsem tu videl jeden prispevek, kdy snad nekdo tvrdil, ze mu rozpousteni pomohlo, ale vetsine lidi asi nepomuze, aspon ne rychle. A kdyz ma nekdo opravdu problemy kdy bud udela ocistu nebo si necha uriznout jak pises zivotne dulezity organ, tak ja bych volil ocistu. I proto, ze jsem cetl nekolik knih od lidi co sledovali tisice pripadu ocisty a psali, ze byly i pripady, kdy jim nekdo volal uz z operacniho salu a ten alternativni doktor mu doporucil podepsat reverz a zachranit si zlucnik, a dobre to dopadlo. Tady funguje jakysi mytus ze ocista jater a zlucniku je jen pro zdrave lidi kterym nenasli kameny na sonu, ale opak je pravdu. Ocista je nejdulezitejsi pro lidi co kameny a problemy se zlucnikem maji.
Sledoval jsem i tady nekolik pripadu, kdy uz meli termin operace, vzdy tak na urovni jednoho nebo nekolika tydnu, meli bolesti, meli nalez na sonu a bylo treba problem urychlene resit, takze rozpousteni nepripadalo v uvahu. A udelali ocistu a bolesti presly a zlucnik zachranili. Z lidi kolem teto diskuze si pamatuji 30miro, neter Nso ci a modrepierko. V jejich pripade byly jen dve moznosti, bud trvale zmrzaceni operaci nebo ocista. Zvolili ocistu a pomohlo to.

OK, kazdy zodpovida sam za sebe, jen jsem chtel upozornit, ze jsou i jine nazory na ocistu v pripade, ze se neco
naslo na sonu.[/quote:syjzossf]
Ju vsak ano, mam stejny nazor jako vy, jednalo se mi trebas o nejake fakt velke kameny a jen jak bych to treba
udelala ja \</div

Naposledy upravil misujka23 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 10:24 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
A kterým otvorem prosím ta obrovská cysta vyšla? Když byla na játrech? Jestli konečníkem, tak jak se dostala do střev???? Nebo ji paní vyčůrala????
Odloupla se z jater a nějak se infiltrovala do močáku?
To je tedy FANTASTICKÉ, co se tu člověk dozví o lidském těle!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 7:49 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Mirabelka píše:
A kterým otvorem prosím ta obrovská cysta vyšla? Když byla na játrech? Jestli konečníkem, tak jak se dostala do střev???? Nebo ji paní vyčůrala????
Odloupla se z jater a nějak se infiltrovala do močáku?
To je tedy FANTASTICKÉ, co se tu člověk dozví o lidském těle!

Normalne strevama.Sama nevi jakym zpusobem, ale je to pravda.Ja sama nevim a ano je to fantasticke ovsem pokud to je pravda ze..nam o tom vypravela, takze tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 8:10 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Normálně střevama, jo?! a jak se do těch střev dostala cysta z jater? proklouzla do žaludku, do tenkýho střeva, nebo rovnou do tlustýho? A nezůstala po ní v tom střevu dírka?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 8:20 pm 
Offline

Registrován: úte říj 22, 2013 8:17 pm
Příspěvky: 11
Mirabelka píše:
Normálně střevama, jo?! a jak se do těch střev dostala cysta z jater? proklouzla do žaludku, do tenkýho střeva, nebo rovnou do tlustýho? A nezůstala po ní v tom střevu dírka?!

Mně se cysta dostala do střev oklikou přes plíce a močový měchýř. Já nevím, čemu se porád divíte, je to celkem běžná věc, cysta ve střevech. Setkávám se s tím prakticky denně \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz