Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šankhaprakšálana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 1:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mak11 píše:
Díky, pročetla jsem. Neshledávám tedy, že bych někde udělala chybu. Provedu za týden ještě jednou a uvidíme ...

Ano chybu jste neudělala, ale musíte si to více nacvičit, žádný učený z nebe nespadl, vše je o tréninku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana nefungujici
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
terribile8 píše:
Dobry den. Prave jsem zkousela poprve provest ocistu pomoci Sankhapraksalany. Bohuzel jsem asi to male procento, u ktereho nedoslo k sifonovemu efektu. Stolice ze me totiz vysla uz po vypiti prvni sklenice ciste vody na zavlazeni. Po vypiti 1,5 slane vody (vse presne podle navodu) se nedelo nic a ani po dalsim litru slane vody se tento tzv. sifon nedostavil. Cast vody jsem vyzvracela a zklidnila jiz hermankem. V cem byl podle vas problem? Dekuji

Tak jak vidno trochu srandy a panika, no na začátek dobrý a příště to bude mnohem lepší, hlavně trénovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Fairy píše:
Dobry den,

rada by som sa opytala, ci objem vody (1,5 l) a davkovanie soli nejako suvisi s hmotnostou a vyskou cloveka? Lebo ja mam 21 rokov , 151 cm a 40 kg a neviem si velmi predstavit ze naraz vypijem 1,5 l (slanej) vody. Asi by som sa povracala. Teda pre cloveka co ma 90 kg a 180 cm je to asi znesitelne. Tato metoda ma nadchla, kedze na klystir sa zatial neodvazim. Robim to hlavne kvoli akne, ktore sa mi od 18tich rokov zhorsilo a nechce ist prec. Zijem zdavo, kazdy den cvicim jogu, nejem mäso uz 5 rokov, zo zivocisnych produktov jem obcas bezlaktozovy tvrdy syr, kefir a vajcia (mam pocit ze mam intoleranciu na laktozu).
Za vas cas dakujem, je to skvela stranka \":)\"

Normálně se váha člověka neuvažuje, vemte to tak, že jde o vyvolání pořádného průjmu a tam je váha nepodstatná, spíše je podstatný stav střeva. Někdy musí útlá žena vypít mnohem více osolené vody, než metrákový chlap, aby se jí střevo vyčistilo. Navíc není určitě nutné pít to množství vody na ex, to uvádím pro rychlejší průběh a sám to tak dělám, nicméně když ji budete pít třeba po dvoudeckách fungování bude skoro stejné a lépe si tím vyhovíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Floater píše:
Tak sem si Sanku dneska taky vyzkousel, ale bohuzel nevysla podle predstav. Po vypiti prvnich 1,5l slane vody se nic nedelo, tak sem zacal provadet ruzne cviky a cekal cca 10 min. Porad nic. Vypil sem tedy dalsi 0,5l a opakoval cviceni a cekal cca 20 min, ale bez vysledku. Rozhodl jsem se radsi Sanku ukoncit a vypil pripraveny hermankovy caj a po cca 45 min. snedl ryzi. Za dalsich 30 min. sem si udelal kafe a pak teprve neco malo prislo. Prvni ridka stolice a po vypiti sklenice obycejne vody prisla vzapeti dalsi, ted uz jenom hneda voda. Za dalsich par minut jeste jednou to same. No, takze sem nejspis byl moc netrpelivy a mel pokracovat v piti slane vody, ale strach holt zvitezil. Treba to priste vyjde lip. (klystyr jsem neprovedl, protoze jsem ho v zivote nedelal a nemam k nemu ani zadne pomucky)

No vidíte, tak se to nakonec povedlo i když ne ideálně, ale příště si již po zkušenostech z této procedury lépe vyhovíte a půjde to skoro samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušených jestli lze provádět shankapraksalanu když má člověk vyoperované slepé střevo?děkuji za odpověď

Určitě se nemusíte bát, tento stav nijak nevadí a klidně ji dělat můžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Tak dnes jsem provedl Sankhapraksalanu, podle návodu, jen jsem tak o 20-30% snížil jednotlivé dávky Himalájské soli, jinou doma nemám. Neměl jsem problém s odchodem vody do střev, ale těma střevama se to nějak moc dlouho prodíralo. Břicho jsem měl dost nafouklé a celkem pobolívalo. První stolice přišla až po načetí druhé 1,5L petky, řídká stolice začala jít až nějakou dobu po vypití 3 litrů a na vodovou stolici jsem čekal od prvního napití hodinu a půl. Ani po 6,5 litrech ze mě nešla čirá voda, ale kalná a s kousíčky jídla z včerejší večeře. Pro upřesnění -jím z 80% živou stravu, a předevčírem jsem si dělal běžný klystýr 2L. Takže jsem nepoznal, kdy ze mě začal vycházet čaj, nedostal jsem se k čité vodě. Nepil jsem více slané vody, možná to chtělo, protože jsem měl nachystaný jen 1/2L přes doporučovaných 4x 1,5L plus čaj.
Po proceduře jsem snědl rýži s máslem a laktobacily. Po hodině jsem pil vodu, odpoledne jedl samotnou rýži. Odpoledne a navečer jsem si měřil PH moče a bylo nezvykle nízké-kolem 5!? Čím to je, je to normální?

Ano, to je normální a dá se říci, že průběh jste měl skoro bez vady. Ono se rozvíří spousty bordelu v těle a pH letí hodně dolu, což ovšem nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
No takhle nízké a celý den normální určitě není. Když jsem ještě jedl běžnou stravu, tak jsem měl takto nízké PH jen ráno, přes den jsem se dostal na 5,8-6,5. Teď na lepší stravě jsem běžně přes den i nad 7 PH.
Druhá věc která mě trápí více, protože PH jsem už měl dnes zase lepší, je, že jsem ještě nebyl na velké, mam nafouklé břicho a silné větry. Místo abych šel po šance za 24-36 hodin, nedošlo na to ani po 75 ! Potvrzuje to mou domněnku, že potrava mnou prochází většinou velmi dlouho, i když na současné převážně živé stravě chodím běžně 2x za den. Jak bych to měl řešit?
Piju denně minimálně 2l vody, jím již 5 měsíců z 80% živou stravu, nějaký ten tuk ze semen a ořechů mam a úplně bez pohybu nejsem.

Rychlost průchodu tráveniny ovlivňuje zásadně pitný režim, hladina jódu a hořčíku v těle a množství tuku ve stravě. Je ideální si tyto položky dost hlídat a pak se kadí výborně. Pokud jde o nadýmání, patrně jste vynechal laktobacily, což se určitě nevyplácí, ty každopádně dodávejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tinkka píše:
Pokud jde o jednorazovy vykyv tak bych to ph az tak neresila tj.kdyz se to srovna. Jinak me se to ted po teto sance stalo take tj.nafoukle bricho,totalne zacpane od ct do ne. Tak jsem si musela pomoci,jinak to neslo. Pricitam to tomu,ze jsem si misto laktiku v tobolce vzala Lepicol,kde je vlaknina a tak me to totalne zabetonovalo..minule bez problemu s Lakt.v tobolkach..beru ted pangamin bifi s pupalkou,tam jsou take laktobacily,ale to asi nestaci,ze? Muze nam nekdo zkusenejsi poradit? Diky!

Uvažujete správně, laktíci jsou velice důležití a s vlákninou zpočátku raději šetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 11:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zabcikova píše:
Dobrý den. Vím, že tato diskuse už je tu dávno a je v ní mnoho příspěvků, proto se omlouvám, jestli se budu ptát na něco, co už bylo zodpovězeno. Jde mi totiž o to, že v tom návodu není nikde uvedeno kolik (cca) té slané vody se musí vypít než ze mne začne téct ta čistá (slaná) voda. Dál nechápu tuto radu:

Natočíme si 1,5 l vlažné vody a do ní rozmícháme vrchovatější polévkovou lžíci kuchyňské soli. Vodu je vhodné vypít nejlépe na ex, její chuť totiž není příliš příjemná a špatně se po přerušení k pití člověk vrací. Většinou již rychlé vypití tak velkého množství vlažné osolené vody nahodí sifonový efekt a dojde ke spontánnímu odchodu kalů.

Opravdu je možné vypít půldruhého litru teplé slané vody na ex? Nebo je to myšleno tak, že si z toho hrnku vždycky odliju 2 dl do slenice a to vypiji na ex? A pak další a další sklenice?

Tak možné to nepochybně je a já sám i mnoho dalších členů to tak děláme, ale neberte to jako podmínku, stejně funguje i pomalé popíjení, nicméně celá procedura trvá prostě déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 11:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Markkette píše:
Dobrý večer všem,

včera poprvé jsem vyzkoušela "šanku"... týden jsem brouzdala po Vašem fóru a hledala tipy a návody, nicméně v sobotu jsem se odhodlala a podle Vašich pokynů jsem strávila sobotní dopoledne. Musím říct, že poprvé se mi to povedlo a vše šlo jako po másle. Byla jsem dokonce překvapená, jak čisté mám střevo. Očista trvala celkem 2 hodiny a musím říct, že mé obavy byly částečně neoprávněné. Nejhorší je vypít tu slanou vodu:) již tři roky trpím na candidu a nyní po vysazení antikoncepce mám akné, tak jsem doufala, že mi tato metoda s mými problémy pomůže. Dnes se cítím výborně, tak dám vědět, zda to vyřešilo (třeba jen částečně) mé problémy. Jinak, nebojte se toho, budete-li se držet instrukcí, vše zvládnete.
Markéta

No vidíte, jde to skoro samo a asi nejhorší na tom začátku je ten pocit nejistoty a nutnost udělat krok do neznáma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 12:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petr22 píše:
Dobrý den,
tak jsem v sobotu ráno udělal svojí defacto první SP (kdysi před 15ti lety jsem to zkoušel, ale už si na to moc nepamatuji). Vše proběhlo myslím dobře, jen se pár věcí odchýlilo od "návodu", tak se chci zeptat:
1/ když jsem ráno vstal, vypil litr vody a připravoval heřmánek, přišla na mě tak akutní potřeba stolice, že jsem to prostě nevydržel a musel jít na WC. Když jsem pak prováděl SP a pil jsem slanou vodu, trvalo to poměrně dlouho, než se nahodil sifon a začlo to ze mě vytékat (myslím tak 40 minut od první sklenice slané vody a měl jsem v té době v sobě již cca 3 litry). Souvisí to s tím, že jsem byl před zahájením procedury na stolici?
2/ druhá věc, když ze mě začla téct voda, tak už to byla (i na začátku) fakt jen špinavá voda a už žádná pevná stolice - patrně souvisí s bodem 1/. Znamená to potom, že když člověk provede stolici, má v tu chvíli prázdné tlusté střevo? Já vždy myslel, že to, co odejte při stolici je jen část toho, co ve střevě je a že ten další obsah se jen musí posunout a "čeká" na další stolici..
3/ na konci po 6 litrech slané vody ze mě netekla čistá voda, ale voda stále lehce špinavá, resp. s různými malými kousky stolice. Pro příště, znamená to, že bych měl v tu chvíli pokračovat dále se slanou vodou, než bude voda skutečně úplně čistá?
4/ v průběhu procedury mě subjektivně připadalo, že jsem toho vypil daleko víc, než ze mě odcházelo, což jsem si i po ukončení objektivně potvrdil tím, že jsem vážil o 3 kila více, než před zahájením procedury. Celý den jsem pak poměrně často chodil na malou, i když jsem moc nepil. Večer už jsem pak vážil stejně, jako před procedurou. Je toto správně, že z těch 7,5 litru, co jsem vypil, střevem proteklo třeba jen 5 litrů a 2,5 litrů zůstalo v těle a následně jsem je pak vymočil?
5/ v návodu se píše, že následná stolice přijde za 24 - 36 hodin. Já jsem nyní již 56 hodin od ukončení procedury a stolice stále nikde. Je to normální? Je to špatně? Kde jsem udělal chybu? V sobotu jsem jedl pouze rýži a to ve 3 jídlech, v neděli pak již normálně, což u mě znamená poměrně velmi zdravě.
Toť asi vše z mých postřehů, děkuji předem za odpovědi či vysvětlení.
Petr

1)Ani moc ne, sice se odchodem kalů střevo vyprázdní, ale nahození sifonu se tím nijak nezrychluje ani nezpomaluje.
2)Uvažujete správně, asi jste tedy nahodil sifon již před tím a pak jste ho možná nahazoval znovu, nevím jak dlouhou jste měl pauzu.
3)Tak mělo by se vydržet až do čisté vody, nicméně ne vždy to je možné, někdo má stěny střeva potažené hlenem smíseným se stravou a to se na první pokus ani vypláchnout nedá.
4)Správně to není, mělo by se vstřebat minimum tekutiny, ale pokud tělo trpí nedostatkem sodíku, tak si ho s vodou natáhne.
5)Střeva nemusí pracovat ideálně a pak je průchod tráveniny pomalejší, zaměřil bych se na tekutiny, jód, hořčík a tuky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 12:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martin H píše:
Dobrý den,
tuto očistu střeva jsem zkusil již čtyřikrát.
První dva pokusy byli nezdařené. Udělal jsem spostu chyb.
Buď jsem po ránu nenechal své tělo probudit a už jsem do sebe lil slanou vodu.
Nebo jsem nepočkal až mi mé tělo dá signál, že cesta pro další litr a půl je volná, a chtěl
jsem vypít dalších 1,5l. Vždy to skončilo zvracením a v podstatě neúspěchem.
Ale již třetí pokus, kdy jsem nepospíchal a poslouchal své tělo, byl celkem povedený.
Poslední čtvrtý pokus byl už tak jak popisujete. Při druhém i třetím hrnku docházelo k samovolnému
vyprazdňování a již samotná procedura nebyla tak hrozná.

Díky této procedůře a čitčím střevům mám již lepší pocity při vyprazdňovaní.
Děkuji Vám za popsání Sankhapraksalany.
Pokud někdy přijdete na způsob podobné péče o ledviny, tak si ji rád předčtu.

Martin H.

Vidíte vše pouze potvrzuje to co zde stále opakuji, že jenom trénink dělá mistra a ledviny se zde také probírají, trochu si fórum projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 12:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lokkko píše:
Zdravím všechny,
po přečtení stránek a diskuzních fór jsem získal podezření na přemnoženou kandidu. Neustálá plynatost, lepkavý exkrement, ale hlavně poslední dobou celkem častý výskyt svědění penisu po sexu (nástup mykózy a nutnost nasadit Canesten...) To jsem si potvrdil slinovým testem, který vyšel pozitivně pro kandidu. Rozhodl jsem se tedy nasadit dietu a v sobotu (28.9.) provést šankaprakšalánu.

S konzistencí hmoty v mém střevě jsem se trochu bál, že k nastartování procedury bude nutné nasadit klystýr, proto jsem dva dny předtím jedl jen okurku. Bohužel, za celé dva dny jsem ani jednou nepotřeboval na záchod.

V sobotu jsem tedy začal se šankou s mírnou obavou. K mému překvapení šlo všechno jako po másle. Sifon sice začal fungovat až kolem 45ti minut po vypití první lahve, ale potom už nebyl žádný problém a prolil jsem 6 litrů tekutiny. Po šance jsem si dal zmiňovanou rýži s máslem, což bylo jediné jídlo toho dne (snědl jsem nadvakrát pytlík rýže po proceduře a večer). Následující den už jsem se cítil skvěle, oproti mému dřívějšímu běžnému stavu plný elánu a neustálého nutkání něco dělat (což se mi dříve moc často nestávalo).

Ale teď k otázce:
Je dva dny po šance ( +- 48 hodin) a stále jsem neměl potřebu jít se vykadit. V neděli, den po, jsem jedl samotný květákový mozeček (vajíčko, květák, kmín), kupu salátu (římský salát, rajče, ředkvička, paprika, sezamové a slunečnicové semínko, jablečný ocet, olivový olej, sůl) a zeleninový vývar s česnekem. Dnes ráno zase salát a potřeba se stále nedostavuje, jen včera večer a dnes ráno nastala chvilková plynatost. Zajímá mě, je to normální, či v normě, a co dělat, pokud stav bude pokračovat? Jinak se cítím stále velmi dobře, nic jako zácpa nebo něco podobného.

Předem díky za vaše názory!

Zdraví

Honza

Určitě si nastudujte v předchozích příspěvcích co ovlivňuje rychlost střev a dle vlastních pozorování podle toho upravte stravu. Každopádně by člověk neměl být bez defekace déle jak jeden den, jinak je dobré aplikovat klystýr, než si střeva znovu zamořit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 12:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Manatalie píše:
Dobrý den, o šankhaprakšálanu jsem se pokoušela 2 x, jednou jsem nezvládala pít tolik solené vody a podruhé jsem ji pít zvládla, ale ne najednou - postupně - takže mi pročištování trvalo několik hodin - neustále jsem cvičila a postupně pila teplou osolenou vodu (4,6 l).. po dobu 7 hodin.. k pročištění došlo - ale né k čiré vodě (voda ze mě tekla, ale mírně nahnědlá) a také nedošlo ani jednou k okamžitému vyloučení vody po napití (asi tím, že jsem ji nezvládla pít rychleji). Samozřejmě pokus za 2 týdny zopakuji. A ted k mým dotazům, mohu tuto očistu provádět i v těhotenství? a dotaz číslo dvě - po vypití 4,6 l osolené vody jsem "chytře" vypila 9 deci nesolené vody (postupně) a pak se najedla rýže s máslem ghee - kdy se vzniklý sifon zas uzavře? Vaše stránky čtu až nyní - jinak by se mi nestalo, že bych vypila vodu neosolenou před prvním jídlem.. předem děkuji za odpověd, natálie PS: vaše stránky jsou zajímavé - děkuji za ně.

Tak v těhotenství to jako moc dobrý nápad nevidím, ale některé těhotné ženy ji i tak provádějí, ovšem já tam vidím dost velké riziko potratu. Vypití normální vody nijak nevadí, pouze trochu déle chodíte na toaletu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2013 12:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ivetaw píše:
Dobrý den pane Jardo,
včera jsem dělala poprvé očistu střev a vše šlo dobře.
Absolvovala jsem ji kvůli čistému střevu, protože mám ekzém. Už 4 měsíce nejím mléko ani lepek, pomalu už upouštím i od masa a chystám se na očistu jater (kvůli kůži a celému organismu).
Chci se Vás zeptat, je možné, že mne kůže večer hrozně svěděla? Tedy, možné to je, stalo se to, tak se Vás ptám, jestli Vás nenapadá, čím by to mohlo být? Za mne je vysvětlení v nějakém "rozvíření" škodlivin ve střevě při průchodu ven. Myslíte, že by mi i výplach jater na kůži pomohl?
Děkuji Vám za odpověď a cením si Vaší práce/zájmu, který máte o zdraví.

Iveta

Tak uvažujete správně, rozvíří se bordel v těle stoupne kyselost a tělo škodliviny valí ven i pokožkou. Očista jater pochopitelně má na stav pokožky dost zásadní vliv, čili určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz