Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 3:38 pm 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
martina72 píše:
Fundovaná odpověď je taková, že nemá cenu se tím zabývat.

a nejaký rozumný dôvod, prečo to nemá cenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 12:38 pm 
Offline

Registrován: sob zář 14, 2013 9:11 am
Příspěvky: 15
Na inom mieste v tomto fóre sa píše o použití drti zabalenej do plátna na kúpele. K takémuto účelu by sa potom mohol teda použiť i ten osmotický výluh z drti. Takýto výluh by možno išlo urobiť z koreňov, kôry, alebo minerálov, prípadne kryštálov. Ale ako tu bolo povedané, nemá to cenu. To je škoda, keby to cenu malo, tak by sa dalo vymyslieť ešte kvantum spôsobov využitia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: močové cesty a šťávy
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 10:03 am 
Offline

Registrován: stř říj 09, 2013 9:48 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně pití šťáv, dcera 26let má po návštěvě termálu již po páté zánět močových cest + e-colii 10ˇ7,stíny na ledvině. léčíme antibiotiky, brusinkou a uro vaxon. čaje, bylinky /domácí / na moč. cesty. Pokud jde o šťávy netroufáme si s nimi začít léčbu. / Štávy pijeme celočně používám Omega odšťavňovač/. Nemáte skušenosti jaké pít,mám sama obavy třeba i ze zeleného pití, abych spíš neuškodila. děkuji stumer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: močové cesty a šťávy
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 8:47 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zeleným určitě neuškodíte, určitě bych využil dokud je venku možnost...najděte si vlákno o zeleném nápoji a projděte.

Co se týká Vámi zmíněných problému, tak někde jsem četl, že proti zánětům je šťáva z dužiny tykve (cca 100-220ml denně), ale nemám ověřeno - třeba někdo zná.
Já mohu akorát doporučit knihu (pokud neznáte): Dr. Norman W. Walker: Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy - je volně ke stažení ne internetu a tam je vše přehledně vysvětleno i jednotlivé druhy ovozel na typ problému.

A pokud používáte atb tak určitě nasaďte hlavně probiotika, ve velkém! Nbeo vůbec zvážit použití atb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 4:17 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Musíte si to vyzkoušet, ale správně ne, nicméně mnoha lidem tato kombinace nijak nevadí a sám ji někdy používám.

No to jsem tedy nevěděla! Rajčata tedy nedávat ani do zeleninových štáv ani do ovocných? Mám v tom zmatek! Je někde seznam co je zelenina a co ovoce?? Taky bych se ráda ještě zeptala-Jardo jak pijete štávy-normálně jako vodu,nebo každý doušek promísíte nejdřív v ústech se slinami-jak jsem někde četla? A když piju štávy jen tak preventivně můžu míchat jakoukoli zeleninu dohromady? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 5:37 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
jajda22 píše:
No to jsem tedy nevěděla! Rajčata tedy nedávat ani do zeleninových štáv ani do ovocných? Mám v tom zmatek! Je někde seznam co je zelenina a co ovoce?? Taky bych se ráda ještě zeptala-Jardo jak pijete štávy-normálně jako vodu,nebo každý doušek promísíte nejdřív v ústech se slinami-jak jsem někde četla? A když piju štávy jen tak preventivně můžu míchat jakoukoli zeleninu dohromady? Děkuji

Taky v tom mám zmatek, co je ovoce a co zelenina \":-)\" Našel jsem celkem přehledné informace na této stránce:
Citace:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
zuzis píše:
Dají se uchovat přes noc v lednici i zeleninové šťávy, když tam nasypu vit.C jako je to u ovocných šťáv?
Ano v tom není rozdíl.

Takže není až takový problém udělt si ovocnou štávu s kys.ascorbovou 3 gramy na litr? večer na ráno do práce?-i při dlouhodobém užívání to nebude vadit?-Vstávám v půl páté,pracuji od půl šesté,takže ráno štávy nestíhám-řeším tokonzumací celého ovoce,ted zatím domácího,v zimě budu muset jíst kupované díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2013 1:36 pm 
Offline

Registrován: stř črc 03, 2013 6:54 pm
Příspěvky: 32
Dobrý den,

rozhodl jsem se udělat si takovou menší očistnou kůru pomocí šťávy z červené řepy. Normálně si odšťavňuji řepu nárazově a jen malé množství, teď ji dělám denně a to cca 2-3 dcl v celkem 6 dcl zeleninovo-ovocné šťávě (zbytek je mrkev, celer, okurka, jablko). Šťávu dávám již týden každé ráno na lačný žaludek. Chci se k té řepě zeptat, zda je pro tělo dobře ji v tomto množství denně konzumovat, četl jsem, že řepa je velmi silný čistič, tak abych to nějak nepřehnal. Děkuji, Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Uchovávání
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 1:48 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Dobrý den,
předem se omlouvám pokud je pointa mého dotazu už rozebírána na předchozích stránkách,. Pokoušel jsem se hledat, ale nenašel. Jsem student, který ráno opustí byt a vrátí se až večer. Pokud si ráno odšťavním mrkev-jablka a rozliji do 5x 200ml malých flaštiček z plastu, které jsou polepené (zatemněné) a naplním je až po okraj (minimálně vzduchu) jak velké % úbytku látek nastane? Moc děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchovávání
PříspěvekNapsal: čtv říj 31, 2013 3:06 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Do večera určitě ne, ale chtělo by to ty lahvičky občas vyvařit. Nebo na tu hladinku kápnout trošku oleje - udělá to takový film.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: močové cesty a šťávy
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stumer píše:
Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně pití šťáv, dcera 26let má po návštěvě termálu již po páté zánět močových cest + e-colii 10ˇ7,stíny na ledvině. léčíme antibiotiky, brusinkou a uro vaxon. čaje, bylinky /domácí / na moč. cesty. Pokud jde o šťávy netroufáme si s nimi začít léčbu. / Štávy pijeme celočně používám Omega odšťavňovač/. Nemáte skušenosti jaké pít,mám sama obavy třeba i ze zeleného pití, abych spíš neuškodila. děkuji stumer

No nevím, pokud je moc vysoké pH můžete tím záněty přímo vyvolávat, ledviny jsou koncipované jako filtr kyselin. Nicméně většinou jde o infekce a pak je spíše otázkou, zda nemá rozhozené hormony, při rozhozeném kortizolu jsou infekce, nebo záněty celkem běžné. Při vysokém pH bych tedy mimo brusinkový džus asi šťávy nedával.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Madhu píše:
Dobrý den,
mám dotaz, zda lze pít šťávu z krmné řepy. Co jsem hledal informace, tak všude píší, že je jen pro zvířata a pro člověka není vhodná. Podle mně když jí můžou žrát zvířata, bude jedlá i pro člověka. Má s tím někdo zkušenost ?

Zdravotní problém v tom není, ale řepa je silně laxativní a patrně z vás zase rychle vyběhne, čili asi nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Bebe píše:
Mám na skúsenejších jednu otázku. Ak by sa po odšťavení zeleniny vypestovanej na záhradke, alebo bylín zo zdravej lokality vylisovaná sušina zaliala osmotickou vodou a znova odšťavila, vytiahla by takáto hladná voda ešte nejaké minerály zo sušiny? Má to význam takto robiť? Alebo zostáva v sušine už len zanedbateľné množstvo užitočných látok pri použití dvojhriadelového odšťavovača?

Tak něco málo ještě vymačkáte, ale zásadní úspora tam již asi nebude. Jinak v tom problém nevidím, sám jsem to tak kdysi také dělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Bebe píše:
Na inom mieste v tomto fóre sa píše o použití drti zabalenej do plátna na kúpele. K takémuto účelu by sa potom mohol teda použiť i ten osmotický výluh z drti. Takýto výluh by možno išlo urobiť z koreňov, kôry, alebo minerálov, prípadne kryštálov. Ale ako tu bolo povedané, nemá to cenu. To je škoda, keby to cenu malo, tak by sa dalo vymyslieť ešte kvantum spôsobov využitia.

Můžete drť využít prakticky ve všech uvedených případech, to ano, ale z nutričního hlediska asi již nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocné šťávy
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2013 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
No to jsem tedy nevěděla! Rajčata tedy nedávat ani do zeleninových štáv ani do ovocných? Mám v tom zmatek! Je někde seznam co je zelenina a co ovoce?? Taky bych se ráda ještě zeptala-Jardo jak pijete štávy-normálně jako vodu,nebo každý doušek promísíte nejdřív v ústech se slinami-jak jsem někde četla? A když piju štávy jen tak preventivně můžu míchat jakoukoli zeleninu dohromady? Děkuji

Určitě seznam na netu najdete a co se tváří jako zelenina, může být ovoce a co jako ovoce, může být zelenina. Správně by se šťáva měla pít pomalu, ale řeknu na rovinu, že tolik času mnohdy nemám, tak se nedá nic dělat. V případě, že neřešíte pomocí šťáv konkrétní problém, můžete pít veškeré kombinace které strávíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz