Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 8:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 5:42 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="martina72":1l0ic9vf]Pokusím se odpovědět já, sám za sebe, soukromý názor... K hlívě asi tolik, soused ji měl mraky, je velmi lehko vypěstovatelná, může ji mít každý. O nějaké zdraví a prospěšnost vůbec nejde. Udělejte si ji jak chcete, pokud vám chutná. Mi, jako dlouholetému kuchaři, vůbec nevyhovuje. Chuť nemá žádnou, maximálně jídlo ozdobí a ozvláštní. Je to, dle mého názoru, balastní potravina, výplň jídla. Syrová vám chutnat nebude, ještě k tomu bude velmi těžko stravitelná.[/quote:1l0ic9vf]
Jen doplnění k hlívě ::

Naposledy upravil
fox dne čtv led 01, 1970 2:05 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 9:28 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den, zakoupila jsem si těch 1000 tablet hořčíku v plechové krabičce. Moje hranice je 7 tablet. Když si jich dám naráz 8 mám průjem.
Mám si těch 7 tablet rozložit do ranní a večerní dávky na třeba 4 ráno a 3 večer nebo mám brát 7 ráno a 7 večer.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 9:40 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
daguberta píše:
Dobrý den, zakoupila jsem si těch 1000 tablet hořčíku v plechové krabičce. Moje hranice je 7 tablet. Když si jich dám naráz 8 mám průjem.
Mám si těch 7 tablet rozložit do ranní a večerní dávky na třeba 4 ráno a 3 večer nebo mám brát 7 ráno a 7 večer.
Děkuji.

Zkuste rozložit co nejvíce, ideálně dát do petky s voudou a popíjet. Jakou formu hořčíku máte? Pokud máte chlorid, tak ten není špatný ale nemá perfektní vstřebatelnost a poměrně hodně projímá. Můžete zkusit kombinovat s hořčíkem ve formě citrátu, který nabízí asi nejlepší poměr vstřebtelnosti a ceny anebo glykanát, který je v chelátové verzi.

Někdo má průjem už z pár stovek mg chloridu, ale zvládne podstatně větší dávku citrátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 16, 2013 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
sakul píše:
Zkuste rozložit co nejvíce, ideálně dát do petky s voudou a popíjet. Jakou formu hořčíku máte? Pokud máte chlorid, tak ten není špatný ale nemá perfektní vstřebatelnost a poměrně hodně projímá. Můžete zkusit kombinovat s hořčíkem ve formě citrátu, který nabízí asi nejlepší poměr vstřebtelnosti a ceny anebo glykanát, který je v chelátové verzi.

Někdo má průjem už z pár stovek mg chloridu, ale zvládne podstatně větší dávku citrátu.

já mám koupené tabletky. Jenda má 5oomg hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 11:58 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
daguberta píše:
já mám koupené tabletky. Jenda má 5oomg hořčíku.

Daguberto ! Jestli máte tabletky, kapsle, lentilky, čtverečky či trojúhelníčky nemá se vstřebatelností a účinností nic společného:). Důležitá je ona forma.
Na druhou stranu pokud berete 3500mg hořčíku denně tak se tím není třeba trápit, to už je obrovská dávka a není divu, že Vás projímá. Navyšovat určitě není třeba, spíše bych dávku snížil o polovinu, pokud řešíte nějaký specifický problém a užíváte jej dočasně nebo šel i na pětinu, pokud chcete brát preventivně. Dávku je lepší rozložit aspoň na 2 části

A více bych se zaměřil na potraviny bohaté na hořčík. Přestože hořčík je obecně bezpečný i u něj se mohou objevit vedlejší efekty a i když na tomto foru se to nezmiňuje, jsou zdokumentované předávkování hořčíkem, které skončili stavem, kdy je dodávání jakýchkoli minerálů již nadbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 4:11 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Sakul můžete prosím specifikovat ty vedlejší efekty předávkování hořčíkem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 30, 2013 11:04 am
Příspěvky: 13
Hezký den všem,

dostala jsem od lékařky výsledky testů na některé vitamíny, minerály, hormony. Bohužel nejsem schopna rozklíčovat, zda mám jejich hodnoty v pořádku či ne. Lékařka zasílá výsledky jen e-mailem a žádný komentář k nim neposkytuje.

Poradil by mi někdo prosím alespoň s nějakými z nich? Děkuji

urea4,1 kreatinin 58 ALT 0,24 AST 0,20 ALP 1,10 GMT 0,10
Hormony TSH 1,08 fT4 11,07
Na 138 K 4,1 Cl 99 Mg 0,82 Zn 12,2
Fe 12,2 Ferritin 27 kys.listová 37,6 vitamín B12 167
Krevní obraz ery 4,63 Hb 139 Ht 0,41 leukocyty 3,9*na dolní hranici trombocyty 205
Dif:v normě v relativním i absolutním počtu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dagmara píše:
Sakul můžete prosím specifikovat ty vedlejší efekty předávkování hořčíkem

Kromě průjmu také zvracení, křeče, nevolnosti, nízký tlak. Při extrémních dávkách mají problém ledviny a srdce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 9:26 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Hakunamatata píše:
Hezký den všem,

dostala jsem od lékařky výsledky testů na některé vitamíny, minerály, hormony. Bohužel nejsem schopna rozklíčovat, zda mám jejich hodnoty v pořádku či ne. Lékařka zasílá výsledky jen e-mailem a žádný komentář k nim neposkytuje.

Poradil by mi někdo prosím alespoň s nějakými z nich? Děkuji

urea4,1 kreatinin 58 ALT 0,24 AST 0,20 ALP 1,10 GMT 0,10
Hormony TSH 1,08 fT4 11,07
Na 138 K 4,1 Cl 99 Mg 0,82 Zn 12,2
Fe 12,2 Ferritin 27 kys.listová 37,6 vitamín B12 167
Krevní obraz ery 4,63 Hb 139 Ht 0,41 leukocyty 3,9*na dolní hranici trombocyty 205
Dif:v normě v relativním i absolutním počtu

Máš to všechno v normě, co na tom chceš ještě zkoumat? Porovnej si to s normálními hodnotami dospělých lidí, uvidíš. Takže klííííííííííííííídek. A blahopřeji k fajn hodnotám.
(až budeš mít GMT 10,4 jako já, pak se starej \":)\")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 10:05 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
sakul píše:
Kromě průjmu také zvracení, křeče, nevolnosti, nízký tlak. Při extrémních dávkách mají problém ledviny a srdce.

Pokud to tak je, tak vazne nechapu proc se tu o tom uz nekdo nezminil vcetne Jardy.
Ja se ted chystam na horcik -chlorid horecnaty a popravde, ten Vas prispevek mne docela odrazuje... :-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 8:02 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Děkuji za odpověď, nemusíte se hned rozčilovat \":-)\")

Nadbytek vitamínu C - s tím nesouhlasím, ale to je jedno. Vše to, co píšete, normálně jím. A to co píšete, že nemám jíst, nejím \":-)\")

Hlívu miluju i syrovou, spíš pro ostatní členy domácnosti ji vařím, proto jsem se ptala. Dle mých informací je zdravá, ale váš názor Vám neberu.

Hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 18, 2013 10:33 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
misujka23 píše:
Pokud to tak je, tak vazne nechapu proc se tu o tom uz nekdo nezminil vcetne Jardy.
Ja se ted chystam na horcik -chlorid horecnaty a popravde, ten Vas prispevek mne docela odrazuje... :-/

Je otázkou, zdali berete 3500mg čistého hořčíku nebo jen chloridu, kde čistého hořčíku bude jen část. Podívejte se na obal nebo se obraťte na toho, kdo Vám tablety poskytl. Tento poměr může být i 1:10

Pokud se budete držet po hranicí průjmů, výše zmíněné příznaky se Vás zřejmě týkat nebudou. Na druhou stranu pokud neřešíte nějaký konkrétní a závažný problém, který by měla jasnou souvislost s nedostatkem hořčíku a nedostatek nemáte potvrzený, je pro mě otázkou proč chcete naráz do sebe cpát tak velké množství.

Pokud chcete pouze preventivně či zvolna dorovnat případný deficit, dává mi větší smysl suplementovat někde mezi 500-1000mg a přijímat hořčík se stravy jak jen to bude možné - zelené listy, řasy, ořechy, surové kakao, ryby, luštěniny, avokádo apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Anna1 píše:
Vážený pane Zajíčku,
děkuji Vám za odpověď.
Ještě bych se chtěla zeptat, proč je syrová zelenina lepší než vařená, kterou zas prosazuje makrobiotika a východní učení staré tisíce let.
Děkuji

Tak ono není lepší a horší jídlo, tedy ani lepší syrové, nebo vařené jídlo. Vždy je třeba sledovat konstituci daného jedince a co jednomu vyloženě prospívá, to může jinému škodit. Obecně v letních měsících bych upřednostnil syrovou stravu určitě a v zimním období přidat vařenou, což u někoho může i převládat a stejně pracují téměř všechna východní učení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...je tedy možné se vůbec nějakým vitamínem nebo minerálem ze stravy předávkovat

Pokud řešíme pouze teorii, tak asi za určitých podmínek ano, ale sám jsem se s tím nikdy nesetkal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 4:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jan Stihomam píše:
Dobrý den, mám celkem problém sehnat vitamíny v potřebném množství v jedné tabletě. Uvítal bych nějaké odkazy, kde je lze najít. Děkuji

Vit. D3...až 4000 UI
Vit. B6...100 mg
Vit. B9...5000 mcq
Vit. B2...50 mg

minerál: Zinek....100 mg

Uvedená skladba se v jedné tabletě asi vůbec nevyskytuje. Nejblíže budou nějaké zahraniční přípravky na homocystein, ale ty jsou zbytečně drahé a déčko v nich stejně nebude, je určitě lepší brát to jednotlivě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz